Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα java παιχνιδια δεν παιζουν σε ολα τα κινητα που υποστιριζουν java?δηλαδη αν εχω ενα java παιχνιδι μπορω να το βαλω και σε ενα νοκια και σε ενα σαμσουνγκ αρκει να το υποστιριζει το μοντελο ετσι?

:* If God Is A Dj...Life Is A Dancefloor

 

 

:music: :music: :music:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

katarxin se eyxaristo gia tin apantisi.alla esto oti valo arxiko onoma image...travao fotos kai leei image1,...,image 100! k ego thelo na deikso tin image 50! iparxei kapoios tropos?ektos apo ta velakia?einai ligo ews poli kourastiko! episis i mpataria einai aparadekti! krataei 2 meres.. kserete an mporw na vrw 2i megaliteris xwritikotitas?

3)to ksipnitiri to exo stin aytomati energopoiisi kai parolayta otan to exo sti donisi i kleisto den akougetai ixos!

 

ayta mono...i alitheia einai oti exo psiloapogoiteytei gia ena kin tetoias timis!!!perimena perissoteri eykolia se polla themata!

Link to comment
Share on other sites

τα java παιχνιδια δεν παιζουν σε ολα τα κινητα που υποστιριζουν java?δηλαδη αν εχω ενα java παιχνιδι μπορω να το βαλω και σε ενα νοκια και σε ενα σαμσουνγκ αρκει να το υποστιριζει το μοντελο ετσι?

Δυστυχως οχι, δεν παιζουν ολα τα παιχνιδια σε ολα τα κινητα. Εγω ειχα αρκετα απο το παλιο μου 6600 που δεν τα δεχεται παρολο που τα μετετρεψα σε .jad. Γενικα ομως θα σου δουλεψουν αρκετα.

Παιδια οποιος εχει το bouble bouble που να δουλευει για το κινητο μας το θελω!!! Δε μπορω να βρω εκδοση συμβατη με το δικο μας τηλεφωνο! Στειλτε μου PM οποιος το εχει να του δωσω το email μου! Ευχαριστω!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

vicky pes mou pws bas kai boresw ki egw

den xerw re sy pws ta perasa pragmatika me ayto ton klasiko tropo me to softick PPP kai to uploader alla to eixa dokimasei polles fores kai den eixe paixei den xerw pws tyxaia epiase :) :) :)

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερά,

Είμαι και εγώ ένας κάτοχος του D500 black.

Είμαι αρκετά ευχαριστημένος με το κινητό αλλα έχω και κάποια προβληματακια.

1) Το πήρα με σύνδεση κοσμοτε . Το πρώτο πρόβλημα ήταν οτι δεν άκουγα και δεν με άκουγαν καλα. Δοκίμασα κάποια επιλογή για καθαρότερο ήχο αλλα τίποτα. Έκανα μία αλλαγή sim με την παλιά μου vodafone και όλα μια χαρά. Anyway το χρησιμοποιώ με την vodafone σύνδεση τώρα αλλα είναι κουφο να ακουγετε χάλια απο κοσμοτε.

2) Σήμερα ενώ έκανα αρκετές κλήσεις στην διάρκεια μίας κλήσης σταματάω να ακούω τον συνομιλητη μου. Λεω το σήμα θα φταίει. Κλείνω και ξαναπέρνω... ενα κενο... η γραμμή ανοιγε αλλα ουτε ο χτύπος του τηλεφώνου ουτε η φωνή του άλλου. Το έκανα 3-4 φορες αλλα τα ίδια... χρεωνόμουν αλλα δεν ακουγα τίποτα. Κλείσιμο ανοιγμα... παλι τα ιδια.

Ξεμποκάρισε μονο οταν κάλεσα το νουμερό μου....

 

Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει ?

Ειναι η πρώτη φορα που αγοράζω samsung τηλέφωνο... και δεν γνωρίζω τι προβλήματα βγάζουν.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

pedia provlima! To kinito tis 3adelfis mou den emfanizei to onoma tou apostolea sta minimata alla mono ton arithmo. Ti mpori na fteei?

Εχεις περασει τον ιδιο αριθμο στις επαφες με δυο ονοματα για αυτο. Το εχω παθει και εγω και μου εκανε το ιδιο ακριβως ;)

Διεγραψε την μια και no problem!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez

afto skeftika kai ego alla exei svisei tis epafes apo tin karta kai einai mono mia fora perasmenes...

 

ps: mporo na alla3w to logismiko tou (firmware upgrade) kai na tou valw kai ellinika giati den exei?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στα τεχνικά χαρακτηριστικά του D-500, πως υποστηριζει αρχεία AAC....Γιατί όμως όταν μετέδωσα κάποια ΑΑC από το νοκια 6230i σε D-500 (πρόσφατα αγορασμένο) αυτό έλεγε πως δεν "αρχείο δεν υποστηρίζεται";;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

:( :( :( :( :cry: :cry: :cry:

Παιδια δυσαρεστα νεα...

Το κινητο μου δε προλαβε να γιορτασει τα γεννεθλεια του των 3 μηνων που εκλεινε αυριο... Δυστυχως ενω χθες το βραδυ το εκλεισα κανονικα, σημερα το πρωι που πηγα να το αναψω... παπαλα! Δεν αναβε καθολου! :cry:

Η μπαταρια του ηταν φορτισμενη απο χθες το απογευμα, αλλα δοκιμασα βαζοντας τον φορτιστη χωρις αποτελεσμα... Πηγα σε μαγαζι, τοποθετησα μπαταρια απο αλλο D 500 μηπως ημουν τυχερος και ηταν η μπαταρια, αλλα τιποτα... Αναγκαστηκα το εστειλα στην αντιπροσωπια για επισκευη εντος εγγυησης. Στεναχωρηθηκα πολυ και απογοητευτηκα συγχρονως γιατι το κινητο δεν ειχε πεσει ουτε μια φορα κατω, και γενικα δεν το ταλαιπωρουσα ιδιαιτερα.

Ειναι η δευτερη φορα που μου χαλαει συσκευη samsmung εντος εγγυησης. Την πρωτη φορα περιμενα 2 μηνες να ερθει παλι στα χερια μου ενα E 700 με το γνωστο προβλημα που παρουσιασαν σε οθονη - καμερα...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΩΣ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΩ 2 ΦΟΡΕΣ...(ΑΠΟ ΥΨΟΣ 1,5 ΜΕΤΡΟ ΠΕΡΙΠΟΥ)....

 

ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ...

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia eimai kai ego katoxos tou D500 kai genika poly eyxaristimenos apo ta proigoumena samung pou eixa (2400,T100,V200,E700).Omos tha ithela na kano mia erotisi.Yparxei periptosi me kammia anavathmisi na na mporei to kinito na ftiaxtei fakelous opos polla alla me ligoteres dinatotites? Giati einai ligaki kourasi na psaxneis 100,200...400 photos poses exei o kathenas gia na steileis mia.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα νεύρα μου

Τι απαράδεκτα πράγματα είναι αυτά ? Αλλα χαρακτηριστική το ένα προσπέκτους για το D500 άλλα το άλλο

Το προσπέκτους του Γερμανού λέει ότι έχει ανοιχτή ακρόαση

Το προσπέκτους όμως της Vodafone έλεγε ότι δεν έχει ανοιχτή ακρόαση ( στα χαρακτηριστικά όλα αυτά )

Εμένα τον καταναλωτή ποιός θα με διαφωτίσει ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα νεύρα μου

Τι απαράδεκτα πράγματα είναι αυτά ? Αλλα χαρακτηριστική το ένα προσπέκτους για το D500 άλλα το άλλο

Το προσπέκτους του Γερμανού λέει ότι έχει ανοιχτή ακρόαση

Το προσπέκτους όμως της Vodafone έλεγε ότι δεν έχει ανοιχτή ακρόαση ( στα χαρακτηριστικά όλα αυτά )

Εμένα τον καταναλωτή ποιός θα με διαφωτίσει ?

 

Το D500 έχει ανοικτή ακρόαση :)

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Είναι πολύ σημαντικό αυτό για την αποφυγή ακτινοβολίας ( στο site του Γερμανού λεει για ανοιχτή ακρόαση . Στο προσπέκτους γιατί δεν έλεγε στα χαρακτηριστικά ? ή μήπως ήταν άλλου καταστήματος ? χμμμμμ θα κοιτάξω πάλι )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τελικά μετά από πάρα πολύ καιρό που έχω φάει κόλλημα με το κινητό αυτό ήρθε η ώρα να το πάρω και γω!!!:D

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι όμως...

 

Πώς μπορείς να προστατευτείς από ένα κινητό samsung που έχει εισαχθεί από τα Αραβικά Εμιράτα;; Και γίνομαι πιο συγκεκρημένη...

 

Πριν καιρό, τότε που είχε βγει το 6510 νοκια είχα πάει στο Multirama :mad: να το πάρω... Μου έδωσαν κανονικά το κινητό το οποίο και χρυσοπλήρωσα τότε και σε ένα μήνα άρχισε να ξεφτίζει το πληκτρολόγιο... Το πήγα στην Νοκια και μου είπαν ότι το κινητό αυτό ήταν κάτι σαν μαϊμού και ευτυχώς που τους το είχα φέρει...

 

Με ένα 6230 που έπεσε στα χέρια μου σαν επιδότηση πάλι το έλεγξα στη νοκια και ήταν όχι από τα Εμιράτα αλλά από τη Γαλλία οπότε και ήταν ευτυχώς μέσα στη 2χρονη εγγύηση...

 

Το D500 πώς μπορώ να είμαι σίγουρη από που κρατάει η σκούφια του;;; Υπάρχει τρόπος μέσα από την εταιρεία;;; Ή κάποιο άλλο χαρακτηριστικό;; Ας πούμε στα νοκια αν το πληκτρολόγιο δεν έχει και ελληνικούς χαρακτήρες πρέπει να πας να το ελέγξεις...

 

Δεν είμαι υπέρ της νοκια μη νομίζετε απλά προσπαθώ να δω αν υπάρχει έλγχος στη samsung...

Πώς μπορεί να προστατευτεί κάποιος... Να δώσει τα λεφτά και να είναι και σίγουρος...???

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Ntinouli κατα αρχας νομιζα πως το ειχες απο καιρο το samsung. Αντε με το καλο λοιπον! Να ξερεις πως τα samsung δεν εχουν αλλη χωρα κατασκευης εκτος απο την Κορεα. Η ΝΟΚΙΑ που αναφερεις φτιαχνει τα ιδια τηλεφωνα σε Φιλανδια, Γερμανια, Κινα, και ενας θεος ξερει που αλλου. :)

Σαν τεχνικος, θα πρεπει να σε ενημερωσω πως εχουν καταργηθει οι επισημες αντιπροσωπιες. Οποιος εισαγωγεας θελει, μπορει να κανει εισαγωγη απο οπου θελει, αλλα ειναι αναγκασμενος να παρεχει και εγγυηση (τεχνικη υποστηριξη). Ετσι αν το κινητο το αγορασεις απο το multirama, που κανει δικια του εισαγωγη, δε μπορεις να το στειλεις στην "Ευρωηλεκτρονικη" που ειναι ο κανονικος εισαγωγεας και επισκευαστης τηλεφωνων samsung στην Ελλαδα. Θα πρεπει να το πας λοιπον στα multirama, και αυτοι ειναι αναγκασμενοι να στο φτιαξουν.

Θελει λοιπον προσοχη στις αγορες μας να αγοραζουμε προιοντα απο αξιοπιστους αντιπροσωπους, γιατι να εγω, δε προλαβα να κλεισω 3 μηνες με το κινητο... :cry:

Ολα τα παραπανω ισχυουν για ολες τις εταιριες, οχι μονο για την samsung, και για ΟΛΕΣ τις ηλεκτρονικες συσκευες (τηλεορασεις, dvd, stereo, video...)

Φιλικα, Κωστας

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Ελλείψει χρημάτων στάση εμπορίου σκατζόχοιρε!:)

Ευχαριστώ!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...