Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα διαπιστωσα ενα προβλημα μικρο βεβαια αλλα τουλαχιστον σε αλλα κινητα που ειχα δεν παρουσιαζοταν.Οταν ακους mp3 με το handsfree και σε καλεσει καποιος τοτε ναι μεν το mp3 σταματα να παιζει αλλα ο ηχος κλησης δεν μεταφερεται στα ακουστικα.Το ιδιο και οταν εχεις απλα τα ακουστικα στα αυτια σου και σε καλεσουν παλι ο ηχος δεν μεταφερεται.Ειναι ετσι ή υπαρχει καποια ρυθμιση που το διορθωνει?

Δυστυχώς έτσι είναι.. :( και δεν υπαρχει ρύθμιση.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

to kinhto fenetai pragmati entyposiako foberh kamera fantastikos sxediasmos dhladh aneta tha to xtypousa an den me epiane gkabla gia ta smartphones.to mono pou me xenizei einai giati den mporousan na exoun memory cards.otan apofasiseis na baleis mp3 playerse ena kinhto einai APISTEUTH BLAKEIA na mh tou bazeis memory card giati entaxei mono 20 tragoudia tha akouseis h 18?kai tha thela na rothso kati to kinhto exei java xerei kaneis an uparxoun kales efarmoges pera apo pexnidia gia ena tetio javakinhto
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ενω μπορω να κανω αποστολη ηχων,φωτο,video κτλ μεσω bluetooth σε αλλο κινητο (συγκεκριμένα με sonyericsson K700 ) και η αποστολη γινεται με επιτυχια , δεν μπορω να λάβω απο το K700 ηχους ,φωτο, video κτλ.

 

Συμβαινει ομως το εξεις : οταν κανω περιηγηση στα αρχεια του K700 τοτε μπορω να λάβω τα αρχεία. Με τις υπεριθρες δεν υπάρχει κανένα προβλημα.

 

Να πω επισης για το bluetooth οτι η λειτουργεία ασφάλειας είναι ανενεργη , η εμφάνηση του τηλεφώνου μου ενεργη , και το Κ700 περιλαμβάνεται στη λιστα με τις συσκευες μου.

 

Ρε παιδια please βηθηστε τι φταιει

Link to comment
Share on other sites

Pros xux99:

geia sou file,katevasa to Nero Recode 2 apo to Update package-1,apo nero.com,alla molis to anoigo exei mono 3 epiloges,tis 3 protes apo tis 5 pou emfanizontai ston odigo pou exeis valei.Sunepos den mporo na kano tipota!Mipos ksereis giati den mou bgazei tis alles duo?Na thelei kana update?Thanks

Link to comment
Share on other sites

to kinhto fenetai pragmati entyposiako foberh kamera fantastikos sxediasmos dhladh aneta tha to xtypousa an den me epiane gkabla gia ta smartphones.to mono pou me xenizei einai giati den mporousan na exoun memory cards.otan apofasiseis na baleis mp3 playerse ena kinhto einai APISTEUTH BLAKEIA na mh tou bazeis memory card giati entaxei mono 20 tragoudia tha akouseis h 18?kai tha thela na rothso kati to kinhto exei java xerei kaneis an uparxoun kales efarmoges pera apo pexnidia gia ena tetio javakinhto

 

Γι αυτο που λες με τη μνημη έχεις δίκιο.Ισως και οι κορεατες το κτάλαβαν αυτο και το αμεσως επομενο μοντελο το D600 έχει καρτα μνημης.Οσον αφορα για τις εφαρμογές δεν έχω βρει τιποτα εγώ.Ας μας ενημερώσει κανείς άλλος αν έχει τίποτα κατα νου

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος από το κινητό, το Σάββατο το βράδυ το φόρτισα (τελείωσε η φόρτιση γύρω στις 9) το χρησιμοποίησα αρκετά το βράδυ σε φωτογραφίες και βίντεο, και αργότερα χρησιμοποίησα πολύ και το bluetooth για να περάσω το υλικό στο pc. Παρόλα αυτά μου έδειχνε 3 γραμμές στην μπαταρία. Την Κυριακή κατά τις 1 το μεσημέρι που ξύπνησα το κινητό είχε κλείσει γιατί είχε τελειώσει η μπαταρία! Μετά από μισή ώρα φόρτιση μόνο σήμερα έχει ακόμα 2 γραμμές...

 

Του είχα ήδη κάνει 3 πλήρεις φορτίσεις και αποφορτίσεις και αυτή του Σαββάτου ήταν η 4η... Ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόβλημα... Μήπως είναι ελλατωματική η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Μη φοβάσαι. Ετσι είναι, στην αρχή η μπαταρία κρατά το πολύ 1 ημέρα γιατί φυσικά το "παιδεύεις" λίγο παραπάνω το κινητό, αλλά στην συνέχεια θα στρώσει και με κανονική χρήση θα σου φτάσει μέχρι και 3 μέρες όπως η δικιά μου.
Link to comment
Share on other sites

Μη φοβάσαι. Ετσι είναι, στην αρχή η μπαταρία κρατά το πολύ 1 ημέρα γιατί φυσικά το "παιδεύεις" λίγο παραπάνω το κινητό, αλλά στην συνέχεια θα στρώσει και με κανονική χρήση θα σου φτάσει μέχρι και 3 μέρες όπως η δικιά μου.

 

 

 

 

meta tin bioniki mpataria tou taksidiotis22 exoume kai tin bioniki mpataria tou MOTZART imarton :p :p :p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Pros xux99:

geia sou file,katevasa to Nero Recode 2 apo to Update package-1,apo nero.com,alla molis to anoigo exei mono 3 epiloges,tis 3 protes apo tis 5 pou emfanizontai ston odigo pou exeis valei.Sunepos den mporo na kano tipota!Mipos ksereis giati den mou bgazei tis alles duo?Na thelei kana update?Thanks

Για να σου βγάλει και τις πέντε επιλογές χρειάζεσαι τον κατάλληλο σειριακό αριθμό. Υπάρχουν διαφόρων τύπων σειρακοί αριθμοί, μερικοί δεν σου δίνουν πρόσβαση σε όλες τις δυνατότητες του Nero. Εγώ χρησιμοποιώ τον σειριακό αριθμό του Nero που περιλαμβανόταν στη συσκευασία του εγγραφέα DVD που αγόρασα δηλ είναι τύπου Nero OEM. Επίσης μερικοί πειρατικοί ή μη κατάλληλοι σειριακοί αριθμοί δεν σου δίνουν καθόλου πρόσβαση στο Nero Recode ή σου βγάζουν μήνυμα λάθους κατά το άνοιγμά του.

Ενω μπορω να κανω αποστολη ηχων,φωτο,video κτλ μεσω bluetooth σε αλλο κινητο (συγκεκριμένα με sonyericsson K700 ) και η αποστολη γινεται με επιτυχια , δεν μπορω να λάβω απο το K700 ηχους ,φωτο, video κτλ.

 

Συμβαινει ομως το εξεις : οταν κανω περιηγηση στα αρχεια του K700 τοτε μπορω να λάβω τα αρχεία. Με τις υπεριθρες δεν υπάρχει κανένα προβλημα.

 

Να πω επισης για το bluetooth οτι η λειτουργεία ασφάλειας είναι ανενεργη , η εμφάνηση του τηλεφώνου μου ενεργη , και το Κ700 περιλαμβάνεται στη λιστα με τις συσκευες μου.

Υπεύθυνο για αυτό το πρόβλημα είναι το SonyEricsson K700i και όχι το Samsung SGH-D500. Το ίδιο πρόβλημα έχω συναντήσει και εγώ στην επικοινωνία μέσω bluetooth μεταξύ του SonyEricsson K700i και του SonyEricsson P900. Το P900 έστελνε αρχεία στο K700i ενώ το K700i κόλαγε στην προσπάθεια να στείλει αρχεία στο P900. Ίσως μια αναβάθμιση λογισμικού στο SonyEricsson K700i να έλυνε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις xp δεν χρειαζεται να κατεβασεις τιποτε.Απλα οταν ανοιξεις τον υπολογιστη σου θα πρεπει να εχεις ενεργοποιημενες τις irda του κινητου και το pc θα αναγνωρισει αμεσως το κινητο και θα σου βγαλει εικονιδιο λεγοντας σου να κανεις κλικ εκει αν θελεις να μεταφερεις αρχεια.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ανθρωπος που να καταφερε να κατεβασει μια φωτογραφια και να δημιουργησε εναν φακελο και να περασε μεσα σε αυτον τις φωτογραφιες ???

Δεν μπορω να αντιγραψω φωτογραφιες απο τον εναν φακελο στον αλλο. Καταφερε κανεις να βρει καποιο σπασιμο να το κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

HI everyone,

 

paidia simera agorasa kai ego to kinhto kai mporo na po oti eimai enthousiasmenos!

 

kammia sxesh me oti iksera apo samsung mexri tora!

 

2 grigores erotisoules:

 

Ti bluetooth proteinete gia na metafero apo pc se d500?

 

ta sms ta apothikeyei sthn karta SIM kateytheian, ginetai na to allakso ayto kai na apothikeyontai kateytheian sto thlefono?????

 

File taksidioth22 ena megalo thanks dioti mou anoikses ta matia

 

cheers

 

elio

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου να το χαιρεσαι αλλα σε τι σου ανοιξα τα ματια?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Τεσσερεις ερωτησουλες μικρες-μικρες :)

 

1.Απ'οτι διαβασα δεν εχει καποιο προβλημα στην αποστολη sms 160χαρακτηρων επιλεγοντας την gsm encoding.Αυτο φανταζομαι οτι περιλαμβανει και το Τ9,σωστα?Πχ ενα Gd87 που εχω διαθεσιμο μπορει να στειλει sms 160 ελληνικων χαρακτηρων αλλα αν επιλεξεις το ελληνικο Τ9 τοτε στελνει μεχρι 70/μηνυμα.

 

2.Κλειδωμα πληκτρολογιου εχει?

 

3.Καποιος διαβασα οτι προερχεται απο το Κ700.Θα μπορουσατε να μου πειτε πως συγκρινεται στο σημα σε σχεση με εκεινο το κινητο?

 

4.Δεν καταλαβα καλα τι συμβαινει στο θεμα δονηση ταυτοχρονα με μελωδια.Αν καταλαβα καλα αυτο γινεται μονο για ορισμενες μελωδιες που εχει ηδη το κινητο?Αλλιως αν θελω να βαλω ενα μπ3 ή ενα mid/mmf τοτε μπορω μονο να εχω 2 δονησεις&μετα να ξεκιναει μελωδια+δονηση?

 

Βασικα εχω την δυνατοτητα να το παρω και απο Ιταλια στα 450 αλλα θα το παρω απο Ελλαδα λογω επιδοτησης,(αλλιως θα περιμενα και το D600).Περα απο τα επιπλεον Mb μνημης εδω ειδα οτι κυκολοφορουν δυο εκδοσεις,το D500&το D500E που η μονη διαφορα απ'οτι καταλαβα ειναι οι φωνητικες εντολες.Το ιδιο συμβαινει και Ελλαδα οποτε να προσεξω?

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας! :)

Link to comment
Share on other sites

1.Απ'οτι διαβασα δεν εχει καποιο προβλημα στην αποστολη sms 160χαρακτηρων επιλεγοντας την gsm encoding.Αυτο φανταζομαι οτι περιλαμβανει και το Τ9,σωστα?Πχ ενα Gd87 που εχω διαθεσιμο μπορει να στειλει sms 160 ελληνικων χαρακτηρων αλλα αν επιλεξεις το ελληνικο Τ9 τοτε στελνει μεχρι 70/μηνυμα.

2.Κλειδωμα πληκτρολογιου εχει?

3.Καποιος διαβασα οτι προερχεται απο το Κ700.Θα μπορουσατε να μου πειτε πως συγκρινεται στο σημα σε σχεση με εκεινο το κινητο?

4.Δεν καταλαβα καλα τι συμβαινει στο θεμα δονηση ταυτοχρονα με μελωδια.Αν καταλαβα καλα αυτο γινεται μονο για ορισμενες μελωδιες που εχει ηδη το κινητο?Αλλιως αν θελω να βαλω ενα μπ3 ή ενα mid/mmf τοτε μπορω μονο να εχω 2 δονησεις&μετα να ξεκιναει μελωδια+δονηση?

 

1.160 xaraktires kai me T9

2.Nai automata, me to kleisimo(slide) tou kinitou ta pliktra pou perisseoun apo ekso :D kleidonoun

3. :X

4.exeis 3 epiloges

a) mono donisi opos sto athorivo

b) donisi ( 2 fores) + kai meta ton ixo (xoris donisi)

c) sketo ixo xoris donisi (OMOS iparxoun kapoia mmf ta opoia xrisimopoioun ena kanali ixou gia na prokaloun donisi sto kinito...sinithos einai metatropes apo midi alla mporeis na metatrepseis kai wav arxeia exoun omos kapoia apoloia stin poiotita se sxesi me ta mp3 pou mporei na peksei to til)

Link to comment
Share on other sites

Kalimera,

 

Taksidioti22 thanks.....

 

To mou anoikses ta matia kolaei dioti hmoun mia zoh Nokia-SE, kai mpainontas edo diabaza ton enthousiasmo sou gia to d500, to epsaksa arketa mporo na po sto net....kai kateliksa sto na to paro......

 

 

Mipos mporei kapoios na mou proteinei ena kalo bluetooth device gia na syndeso PC me d500? Episis mporei na mou pei kapoios an yparxei rithmisi gia sms na phgainoun kateytheian sto til anti gia thn SIM.....?

 

Sorry pou ksanaroto, alla den mporo na bro kati sto users guide....

 

Thanks prokatabolika

 

 

Elio

Link to comment
Share on other sites

α οκ φιλε μου.

οχι δε μπορει να μην τα αποθηκευει και στη καρτα τα μηνυματα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι

σε ερωτηση προς την Vodafone αν μελλοντικα προκειται να ενταξουν και το κινητο μας στο παραπανω προγραμμα η απαντηση ειναι:

 

<σε απάντηση του τελευταίου e-mail σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι,

το κριτήριο για να παρέχεται η υπηρεσία είναι η εύκολη χρήση και η πρακτικότητα,

κάτι που δεν βρίσκεται στο ίδιο επίπεδο για όλες τις συσκευές.

Για να γίνει αυτό θα πρέπει να γίνουν ορισμένοι έλεγχοι και δοκιμές και άν τα αποτελέσματα κριθούν ικανοποιητικά

θα διατεθεί στους συνδρομητές μας και όπως καταλαβαίνετε αυτό απαιτεί κάποιο χρόνο.>

 

Γιατι?Τι στο καλο λειπει απο τη συσκευη μας και ποσο χρονο χρειαζονται? :worry:

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

1.160 xaraktires kai me T9

2.Nai automata, me to kleisimo(slide) tou kinitou ta pliktra pou perisseoun apo ekso :D kleidonoun

3. :X

4.exeis 3 epiloges

a) mono donisi opos sto athorivo

b) donisi ( 2 fores) + kai meta ton ixo (xoris donisi)

c) sketo ixo xoris donisi (OMOS iparxoun kapoia mmf ta opoia xrisimopoioun ena kanali ixou gia na prokaloun donisi sto kinito...sinithos einai metatropes apo midi alla mporeis na metatrepseis kai wav arxeia exoun omos kapoia apoloia stin poiotita se sxesi me ta mp3 pou mporei na peksei to til)

Ευγενικοτατος&σαφης-σ'ευxαριστω! :)

 

Aν κανεις ξερει κατι για το D500/D500E&πως συγκρινεται με ενα Τ630/K700 θα ημουν καλυμμενος-thnx!

Link to comment
Share on other sites

Ευγενικοτατος&σαφης-σ'ευxαριστω! :)

 

Aν κανεις ξερει κατι για το D500/D500E&πως συγκρινεται με ενα Τ630/K700 θα ημουν καλυμμενος-thnx!

ti an sygrinetai katarxin exei 1.3 1 wra video kai 96 mb ayta einai ta poio trantaxta!! kata ta alla bluetooth kompso sxima k h mpataria 400 wres anamonh ti allo thes :)

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι

σε ερωτηση προς την Vodafone αν μελλοντικα προκειται να ενταξουν και το κινητο μας στο παραπανω προγραμμα η απαντηση ειναι:

 

<σε απάντηση του τελευταίου e-mail σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι,

το κριτήριο για να παρέχεται η υπηρεσία είναι η εύκολη χρήση και η πρακτικότητα,

κάτι που δεν βρίσκεται στο ίδιο επίπεδο για όλες τις συσκευές.

Για να γίνει αυτό θα πρέπει να γίνουν ορισμένοι έλεγχοι και δοκιμές και άν τα αποτελέσματα κριθούν ικανοποιητικά

θα διατεθεί στους συνδρομητές μας και όπως καταλαβαίνετε αυτό απαιτεί κάποιο χρόνο.>

 

Γιατι?Τι στο καλο λειπει απο τη συσκευη μας και ποσο χρονο χρειαζονται? :worry:

Ειναι γνωστη η τακτικη της εταιριας να "σκοτωνει" καλες συσκευες τοποθετοντας το vodafone live μενου. Οσες συσκευες δε το επιτρεπουν, χαντακωνωνται ωστε να πουλανε τις συσκευες με το δικο τους μενου...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

:hunter:

για σας παιδια την πεμπτη παραλαμβανω το d500.Ημουν μεταξυ s65 & d500 διαλεξα ομως το d500 πρωτα απ' ολα διοτι ειναι πολλη ομορφο και κομψο.Μια ερωτηση για την καμερα για το αν πλησιαζει το gx30 διοτι αυτο ειχα πριν και ημουν πολλη ευχαριστημενος.Επισης αν παιζει ως ηχος κλησης mp3 & amr και amr και ως μνμ.Τελος αν η επικοινωνια με τ'αλλα κινητα μεσω bt και υπερυθρες ειναι εφικτη?Ευχαριστω

A 160
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κινητό μου πρέπει να έχει πρόβλημα μπαταρίας...

 

Χθες το πρωί το έβγαλα από τον φορτιστή και το μεσημέρι είχε τελειώσει η μπαταρία. Το πήγα σε service της samsung στον Περαιά και σήμερα το μεσημέρι θα έχω απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...