Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει περίπτωση κάποια να έχουν καλύτερη κάμερα από κάποια άλλα και ας είναι όλα v800; Ρωτάω γιατί το v800 το βλέπω σαν hiphone, cesim κτλ κτλ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Auta pou anafero gia tis photo einai ta xaraktiristika ton photo prin anevoun sto site dioti meta allazoun gia eunoitous logous!

Opios allos exi klono iphone an theli as kani sigrisi mipos kai vroume kamia diafora an kai den to pisteuo!

Link to comment
Share on other sites

Distixos den mporousa na kano upload photo me 5mp apo SE g900 kai 2560x1920 apo v800 opote tha xriasti na simvivastoume gia tin sigrisi se 3mp(751 kb) apo g900 kai se 1600x1200(366 kb) apo v800

 

Από το κινητό σου όταν περνάς την φωτογραφία στο pc, σου βγάζει ανάλυση 2560x1920 μέσα στο pc?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τις δικές μου απαιτήσεις σε επίπεδο κάμερας μια χαρά μου φαίνεται ότι είναι το κινητάκι... έτσι κ αλλιώς με το W880 που έχω τώρα δεν έχω κάτι καλύτερο...

 

@TSIT: Για το SAR που αναφέρεσαι υπάρχει ένα τόπικ εδώ στο φόρουμ σχετικά με τα κινέζικα αλλά δεν το έχω ψάξει να δω αν συγκεκριμένα έχει το V800.

Link to comment
Share on other sites

Την κάμερα του w880 την έχεις δει;:cry:

Για μένα η camera του κινητού ήταν πάντα μία λύση ανάγκης. Για ευρεία χρήση έχω την ψηφιακή :cool:

Link to comment
Share on other sites

έχω διαβάσει αρκετα μηνυμάτα για τα κινέζικα αλλα δεν εχώ καταλάβει ακόμα τι παίζει με τα mail.

Μπορω να συγχρονίσω με τον exchange ?

Βασικα θέλω ενα κινητό που να ειναι dual sim,να συγχρονιζει με exchange,να εχει προφανως wap,και να γίνεται modem οταν το συνδέω στο laptop...

 

Καμια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου σε ολους.

 

Θα προσπαθησω και εγω απο την μερια μου να σας μιλησω για το v800 που το εχω ενα μηνα τωρα στα χερια μου.

 

Αρχικα το κινητο ειναι το cesim v800 dual sim dual memory και προσεχτε γιατι υπαρχουν και αλλα που λεγονται v800 και εχουν μια θεση για memory.

 

Εμφανισιακα: Το κινητο ειναι αρκετα λεπτο οχι ομως οπως το 3g. Στο πλαι εχει 2 κουμπια ενα μεγαλο για να ανεβαζεις και να κατεβαζεις την φωνη και ενα μικρο να ενεργοποιεις την καμερα.

Στο πισω μερος υπαρχει το γνωστο σημα και στο κατω μερος του τα υπολοιπα που λενε 8 gb.

Oμορφο και σε καμμια περιπτωση δεν καταλαβαινει καποιος οτι ειναι κλωνος. Το εχω δειξει σε πολλους και κανενας δεν το καταλαβε.

 

 

Λειτουργικοτητα: Το κινητο εχει θετικα αλλα εχει και αρνητικα....αλλα και ποιο κινητο δεν εχει ?

Η λειτουργια αλλαγης φωνης ειναι ολα τα λεφτα.... παιρνεις τηλεφωνο και ο αλλος παθαινει πλακα. Η οθονη αφης ειναι ικανοποιητικη... το κουδουνισμα οριζεται και παιρνει και δικα σου mp3 ετσι ωστε να μπορεις να βαλεις το κινητο να χτυπαει οπως θες εσυ.

 

SMS: Τα sms ειναι οκ εχει ελληνικα εκτος απο το Π που δεν εχει κεφαλαιο αλλα μονο μικρο ...αρα στην περιπτωση που καποιος σου στειλει ενα μυνημα με κεφαλαια θα τα λαβεις ολα κεφαλαια εκτος απο το π που θα το λαβεις μικρο...

Αλλο προβλημα που εχει ειναι οτι δεν κραταει τα εξερχομενα .... οταν στελνεις κατι μετα δεν το αποθηκευει στην επιλογη εξερχομενα...αλλα... ναι εχει αλλα αυτα αποθηκευονται ..... το που δεν ξερω αλλα τα βρηκα με ενα προγραμμα κινεζικων κινητων pc suite καπως ετσι λεγεται και εκει δειχνει αυτα που εχεις στειλει..... σαχλαμαρα βεβαια αλλα οτι εχω ανακαλυψει το λεω. Ακομα με το πενακι δεν μπορεις να χαραξεις ενα γραμμα στο κενο και να σου αναγνωρισει τον χαρακτηρα.

 

Camera: H καμερα ειναι μια χαρα τις αναλυσεις τις εχετε πει.

 

Java: To κινητο εχει java αλλα δεν εχω βρει τιποτα που να ταιριαζει οτι εχω βρει και το εχω βαλει δεν επαιξε σωστα πχ τα παιχνιδια τα βγαζει στην μιση οθονη επειδη δεν ταιριαζουν... Αν καποιος εχει κατι πανω σε αυτο ας βοηθησει και εμας του υπολοιπους.

 

 

Μενου: Το κινητο εχει 3 σελιδες με επιλογες κουμπιων που αλλαζουν με το συρσιμο. Στην πρωτη εχει τα

-sms

- Ημερολογιο (Δουλευει κανονικα)

-φωτογραφιες ( Δεν εχει συρσιμο εναλλαγης αλλα εχει βελακι αριστερο - δεξι ετσι ωστε αν την αλλαζεις αλλα σε εμενα δεν λειτουργει παντα και ακομα εχει και ενα + και - που πλησιαζεις την φωτο και την απομακρυνεις)

-camera

-Tv ( Πιανει μια χαρα το εχω AREA TOYΡΚΙΑ αλλα δεν αποθηκευει την λιστα και θελει ξανα search)

-Fun (paixnidia)

-Προφιλ χρηστη ( εχει ενεργοποιηση και ρυθμιση και στην ρυθμιση εχει ενεργοποιηση τονων , την ενταση,τον τυπο για το ξυπνητηρι κα.)

-ΞυΠΝΗΤΗΡΙ Παιδια το ξυπνητηρι ειναι οκ δεν το ειχα προσεξει αλλα με την βοηθεια του Peter σας ενημερωνω οτι μπορειτε να βαλετε οτι ξυπνητηρι (ηχο) θελετε απο τις συντομευσης -- εγκατασταση τονων.

-Αριθμομηχανη (μια χαρα)

-Ιστορικο κλησεων (δουλευει κανονικα)

-Ρυθμισεις ( Dual sim ρυθμισεις που σου δινει την επιλογη να εχεις μια ή 2 καρτες ενεργες ταυτοχρονα και πραγματικα δουλευουν μια χαρα, εχει ρυθμιση της πενας , εχει το γενικες ρυθμισεις που μεσα σε αυτο εχει και την αλλαγη φωνης-την black list -αυτοματη επανακληση-γρηγορη κληση (δεν δουλευει παντα) ,-αριθμος ιp ...ακομα εχει ρυθμισεις τηλεφωνου- ασφαλειας-δικτυου- επαναφορα ρυθμισεων- ηχητικα εφε.

-βιντεο (κανονικο)

-Τηλεφωνικος καταλογος (μια χαρα)

-Διαχειριση αρχειων (εδω βλεπεις τις καρτες μνημης και τι εχουν μεσα)

-Συντομευσεις. (αυτογιατι το εχουν ονομασει συντομευσεις δεν το εχω καταλαβει... εχει μεσα λειτουργιες καταχωρησεις νεων αριθμων - την κατασταση μνημης - εγκατασταση τονων- ενταση- και παλι για το ξυπνητηρι

 

 

Στην δευτερη εχει...

 

ΡΑΔΙΟ (μια χαρα )

-Εγγραφη Ηχου (οκ)

-dvr (οκ)

-Tvr (οκ)

-2 παινιδια (οκ)

-Εbook (οκ)

-Java

 

Στην τριτη εχει

Βluetooth

-KATAΛΟΓΟ ΕΡΓΑΣΙΩΝ

-ΜΥΝΗΜΑΤΑ

-Υπηρεσιες

-Ηealth(βαζεις κιλα και υψος και σου λεει αν εισαι παχυσαρκος ή αδυνατος κτλ)

-Χρονομετρο

-Μετατροπεα Μοναδων

-Currency-Clock

 

Exω δει ενα βιντεο στο youtube που καποιος εχει προσθεσει σελιδες και κουμπια στο v800 αλλα δεν ξερω πως.

 

ΜΜS: ΛEITOYΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

 

ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ μεσω wap

 

Γενικα το κινητο για τα χρηματα του 143 ειναι παρα μα παρα πολυ καλο..... στο κατω κατω τι παιρνεις με 143 ευρω?

 

*Ακομα ξεχασα να αναφερω οτι η οθονη γυριζει σε οριζοντια θεση οταν βλεπεις βιντεο ή τηλεοραση με ενα αγγιγμα στην οθονη και οχι αυτοματα. Τραγουδια και εικονες αλλαζει με το κουνημα.

 

Μνημη ειχε 1GB και δεν εχω δοκιμασει αλλη αλλα εχω αλλαξει θεση και λειτουργει κανονικα το slot.

 

Eνα βιντεο για να το δειτε ειναι το

 

Το βιντεο με τις πολλες σελιδες των μενου θα το βρω παιδια και θα το ποσταρω.

 

Φωτογραφιες του κινητου σας δινω μερικα link.

http://www.babikenshop.com/babikenshop/mobile/V800-d.jpg

http://www.babikenshop.com/babikenshop/mobile/V800-c.jpg

http://www.babikenshop.com/babikenshop/mobile/V800-a.jpg

http://img.diytrade.com/cdimg/751882/8261427/0/1236868570/Hot_Iphone_V800_TV_mobile_phone_quad_band_dual_cards_java_gravity_Best_camera.jpg

 

 

Operating System --- > RTOS

Battery ---> Lithium Batteries 1000 mAh

 

 

 

 

 

 

 

Ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

latinosss μπράβο για την υπομονή σου να μας γράψεις πραγματικά ένα αναλυτικότατο review για το v800!

 

1ον) Το ότι δεν αποθηκεύει η tv είναι όντως ένα μείον

2ον) Μνήμη επιπλέον του έχεις βάλει; και αν ναι πόσο;

3ον) Σε φώτος και βίντεος υπάρχει η δυνατότητα φακέλων; και αν ναι πως γίνεται;

4ον) Το βιντεάκι στο youtube μπορείς να το ποστάρεις;

Link to comment
Share on other sites

theodore_tsi σε ευχαριστω

 

1ον) Το ότι δεν αποθηκεύει η tv είναι όντως ένα μείον ( ειναι πραγματι εχει και αdd list αλλα δεν τα εχω κατεφερει ακομα)

2ον) Μνήμη επιπλέον του έχεις βάλει; και αν ναι πόσο; (οχι αλλα λειτουργουν και τα 2 slot)

3ον) Σε φώτος και βίντεος υπάρχει η δυνατότητα φακέλων; και αν ναι πως γίνεται; (γινετε ... πας -->Διαχειριση αρχειων--> Δημιουργια καταλογου αρχειων ..και δημιουργεις φακελο)

 

4ον) Το βιντεάκι στο youtube μπορείς να το ποστάρεις; ( μολις το βρω παλι στο youtube θα το ποσταρω)

Link to comment
Share on other sites

@bill21 : Απ ότι έχω δει Ελλάδα παίζει στα 165.... απέξω αρκετά πιο φθηνά...αν διαβάζεις και πιο πάνω ο latinosss το πήρε 143 αλλά υπάρχει και με λιγότερα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2784410#post2784410

 

(βλ. πόστ #7)

Link to comment
Share on other sites

@bill21 : Απ ότι έχω δει Ελλάδα παίζει στα 165.... απέξω αρκετά πιο φθηνά...αν διαβάζεις και πιο πάνω ο latinosss το πήρε 143 αλλά υπάρχει και με λιγότερα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2784410#post2784410

 

(βλ. πόστ #7)

 

Ευχαριστω πολυ..Παντως παιδια απο Κινα απευθειας ειναι πολυ πιο χαμηλες οι τιμες...

Τheodore 120 απο μαγαζι ειναι πολυ καλη τιμη πιστευω, ευχομαι να το παρακαβεις και να το ευχαριστηθεις.Αναμενω για τις εντυπωσεις σου. :)

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

 

ΜΜS: ΛEITOYΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

 

ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ

 

Γενικα το κινητο για τα χρηματα του 143 ειναι παρα μα παρα πολυ καλο..... στο κατω κατω τι παιρνεις με 143 ευρω?

 

 

 

 

Φίλε μου ιντερνετ δοκιμασες μέσω wap?

ε-μαιλ εχεις δοκιμασει?

Τι λειτουργικο τρέχει?

Link to comment
Share on other sites

 

ΜΜS: ΛEITOYΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

 

ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ

 

Γενικα το κινητο για τα χρηματα του 143 ειναι παρα μα παρα πολυ καλο..... στο κατω κατω τι παιρνεις με 143 ευρω?

 

 

 

 

Φίλε μου ιντερνετ δοκιμασες μέσω wap?

ε-μαιλ εχεις δοκιμασει?

Τι λειτουργικο τρέχει?

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω ενα κινέζικο κηνητο το θεμα είναι μην τα παιταξω στο σιρταρι (δηλαδη να μου χαλάσουν ευκολα)
η αγωνια,η γυμναστκη και ο ερωτας ειναι η ζωη οχι τα λεφτα:)
Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω ενα κινέζικο κηνητο το θεμα είναι μην τα παιταξω στο σιρταρι (δηλαδη να μου χαλάσουν ευκολα)

 

φιλε εχω αλλαξει 5 τηλεφωνα αλλα οχι γιατι χαλασανε απλως τα εδεινα σε γνωστους οσο τα αγορασα.

κανενα απο αυτα δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο προβλημα εδω και 8 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει SAR κηνεζικών κινητών?Ειναι και η υγεία οχι και η τιμή
η αγωνια,η γυμναστκη και ο ερωτας ειναι η ζωη οχι τα λεφτα:)
Link to comment
Share on other sites

@ilov http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=240320

@corleone yparxi pc suite tora an sou kani den ksero rota ton latinoss pou to douleui apoti katalava!

@latinoss file mou simfona se ola osa les kai ego exo to v800 alla xoris to milaraki piso,episis exo tin entiposi oti kai to diko sou perni ringtone sto sinagermo(ksipnitiri) pigene stis sintomeusis>egkatastasi tonon>sinagermos kai sou vgazi idio menou pou vgazi kai gia klisis na epileksis toulaxiston sto diko mou!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...