Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον RaNd_gr πες μας οταν εχεις απαντηση εγω παντος εξακολουθω να ειμαι μεσα για αγορα απλως αποφασιστε οσο το δυνατον πιο γρηγορα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το γνωριζω, και στους οταν εστειλα mail τους ζητησα να το επιβαιβεωσουν ωστε να το εχω και γραπτως, αν και απο το http://www.lightinthebox.com μου το ειπαν και απο το Online Chat που ειχα με εναν πωλητη τους.

 

Η μονη διαφορα που ειδα ειναι η ROM/RAM και η διαθεσιμη Flash

 

:!:Φίλε RaNd_gr η έκδοση με το GPS+WIFI εχει 1gbROM+512mbRAM οι άλλες εκδοσεις με τις μικρότερες μνήμες συνήθως ειναι οι σκέτες χωρίς GPS+WIFI .Κανε κόπο κ ξαναρώτα τους μην βρεθείτε προ εκπλήξεων!;)

:ninja:

(...μην ξεχάσω μια διαφορά που παρατήρησα ειναι στην μπαταρία που ειναι μικροτερη 1200mhp στην full εκδοση κ οχι 1500 που ειναι στην απλη!)Επίσης προσεξε μην λενε οτι υποστηριζει GPS μέσω εξωτερικου δέκτη και οχι οτι εχει ενσωματομένο!

Φιλικά πάντα!

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Update: Μολις ειδα οτι ειναι out of stock, μου ειπαν οτι θα το εχουν ASAP αλλα δεν ξερουν ΕΤΑ . . .

 

 

Ενναλακτικα :

Εδω -> http://www.tigerdirect.com/applications/searchtools/item-details.asp?EdpNo=3728431&Sku=E800-1000&SRCCODE=SHOPPINGDF&CMP=OTC-SHOPPING

 

βρηκα το E-TEN Glofiish M700 με σχεδον ιδια specs χωρις το TouchFLO, και στα 256€ χωρις μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

Apokleietai na exei 1GB RAM.

 

ναι ROM εννοουσα το διορθωσα!Αν και το Eten που αναφερει καλό ειναι αλλα νομιζω οτι ειναι μεταχειρισμένο γιατι κοιταξα τη σελιδα και λεει μονο 3 μηνες εγγυηση...

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι γινεται με την ομαδικη παραγγελια? Επισης φιλε hs2000corolla το δικο σου ειναι σιγουρα με gps και wifi? Αν ναι εσυ απο που το πηρες γιατι θελω και εγω ενα:dash:
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον φανταζομαι ψαχνουμε/τε προμηθευτη που να τα εχει σε stock.

 

Eκανα μια παραγγελια για το P28 που εχει ιδια specs εκτος του TouchFLO, οταν το παραλαβω θα σας ενημερωσω μιας και ο πωλητης στο e-bay ηταν ακρως συνεργασιμος και κατα το ήμισυ Ελληνας.

 

P28 -> http://www.hrfpower.com/sdp/406783/4/pd/3815909.html

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι γινεται με την ομαδικη παραγγελια? Επισης φιλε hs2000corolla το δικο σου ειναι σιγουρα με gps και wifi? Αν ναι εσυ απο που το πηρες γιατι θελω και εγω ενα:dash:

 

Εγω έκανα απέυθειας επαφη με το εργοσταστασιο

(http://www.xplight.cn/cn/contact.asp)

και πηρα καποια κομματια για εμενα και μερικα φιλαρακια ,τα πηρα σαν δείγματα με την προοπτικη να τα κάνω εισαγωγη αλλα οπως παει το θέμα ουτε θα ξαναασχοληθω , γιατι αποδειχτηκε πως δεν με συμφέρει να πάρω το ρίσκο να φέρω μεγαλη ποσότητα χωρις σίγουρη προοπτικη να τα δώσω οπότε οποιος θέλει πλεον ας επικοινωνησει με το εργοστάσιο ή με οποιόδήποτε μεταπωλητή νομίζει οτι μπορει να εμπιστευτεί (ο νωον νωειτο!) και ας παραγγειλει εγω στο κατω κατω πηρα δικό μου!

Οσο για αυτο που με ρώτησες φιλαράκι superbat ναι τα εχει ενσωματωμενα GPS+WIFI και εχω εγκατεστημένο το Destinatotor 7 και ήταν απτα πρώτα κομμάτια της δευτερης γενιας Τ32 που κυκλοφόρησαν (υπενθιμιζω η πρωτη γενια ηταν χωρις αυτα κ υπάρχει μεγαλο στοκ απουλητο στην αγορα-οπότε ΠΡΟΣΟΧΗ).

Επειδη πλέον εγω αποσύρω την προσφορά μου να τα φέρω (καθότι υπάρχουν πολλοι δύσπιστοι και δεν αναλαμβάνω κανένα ρισκο πλέον) η συμβουλή μου όσοι πραγματικά ενδιαφέρεστε προσπαθείστε να επικοινωνησετε με το εργοστάσιο να δείτε πως μπορείται να τα πάρετε κ αν δεν σας δινουν μικρές ποσότητες ζητείστε να σας προτείνουν καποιον μεταπωλητη που συνεργάζονται απ'ευθειας να παραγγείλετε!:ninja:

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@hs2000corolla: Το έχεις αυτή τη στιγμή στα χέρια σου; Γιατί την προηγούμενη φορά που σε είχα ρωτήσει μου είχες πει ότι κάπου το έχεις δώσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@hs2000corolla: Το έχεις αυτή τη στιγμή στα χέρια σου; Γιατί την προηγούμενη φορά που σε είχα ρωτήσει μου είχες πει ότι κάπου το έχεις δώσει.

 

Σου είχα απαντήσει οτι το έχει πάρει ο αδερφός μου σε επαγγελματικό ταξίδι Ευρωπη λόγω του GPS (γυρνάει μετα τις 15/04) και μου είχες πει να σου πω αναλυτικα για τις μνήμες που αναγράφει το σύστημα και είπα οκ μόλις επιστρέψει και το ξαναπάρω στα χέρια μου!

Δεν ξεχνάω...

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΟΚ σε ευχαριστώ! Ήθελα να κάνω και κάποιες άλλες καίριες ερωτήσεις αλλά όταν με το καλό το ξαναπάρεις στα χέρια σου. :happy:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον φανταζομαι ψαχνουμε/τε προμηθευτη που να τα εχει σε stock.

 

Eκανα μια παραγγελια για το P28 που εχει ιδια specs εκτος του TouchFLO, οταν το παραλαβω θα σας ενημερωσω μιας και ο πωλητης στο e-bay ηταν ακρως συνεργασιμος και κατα το ήμισυ Ελληνας.

 

P28 -> http://www.hrfpower.com/sdp/406783/4/pd/3815909.html

 

 

Στο site γράφει ότι το Ρ28 έχει μόνο WIFI και δεν αναφέρει κάτι για GPS.

Link to comment
Share on other sites

Στο site γράφει ότι το Ρ28 έχει μόνο WIFI και δεν αναφέρει κάτι για GPS.

 

Ναι, οπως και με το Τ32 υπαρχουν 4 εκδοσεις με/χωρις GPS/Wi-Fi

 

Περιμενω μεσα στη βδομαδα 2 P28 να δουμε . . .

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει, ενδιαφέρομαι για την full έκδοση, και αφού δεν γνωρίζω πολλά από αυτά, περιμένω τα νέα σας.

Αν κάποιος ασχοληθεί με παραγελία, θα ήθελα να συμμετάσχω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το Τ32 αλλά:

 

1ον Είναι αρκετά ακριβό. αν ήταν γύρω στα 230-250 θα ήταν καλά.Αν κάνουμε παραγγελία παραπάνω από 2 κομμάτια θα είναι πιο φτηνό λογικά έτσι δεν είναι?

 

2ον Σίγουρα η έκδοση που έχεις βρει είναι η full(gps wifi)? Σε κάποιο απ'όλα τα site διάβασα ότι μπορεί να έχει ή το ένα ή το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον τηλέφωνο. Κυρίως για την 3,2" οθόνη του

Αναμένουμε τον επαναπατρισμό του:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι η φουλ και ναι δικιο ειχαν κ στο αλλο σαιτ!

Απλά το δικό μου ειναι το πρώτο απτην δεύτερη γενια που έβγαλαν και με

gps k wifi!

Το κακο είναι οτι κυκλοφορει μεγάλο στοκ απτην πρώτη γενια και το πουλάν σαν πλήρες (προσοχή!)

Συντομα θα ανεβάσω και φωτο ισως και να βιντακι!

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να βοηθησω λιγο τους υποψηφιους αγοραστες με το παρακατω video που κυκλοφορει και εξηγει λιγο τα πραγματα σχετικα με τις εκδοσεις του T32

 

http://youtube.com/watch?v=MBMIi4LjBdo

 

Γενικα πριν το αγορασετε απο οπουδηποτε ζητηστε να σας στειλουν γραπτως σε mail οτι εχει GPS & Wi-Fi hardware.

 

O OMAPα επεξεργαστής του τρέχει στα 206Mhz ?

 

Nαι, TI OMAP850 200Mhz (Dual Core)

 

Και ενα link σχετικα με την CPU σε (μη) συγκριση με τον Xscale της Intel

 

http://lysoft.g4soft.net/article.asp?id=34

Link to comment
Share on other sites

Το κακο είναι οτι κυκλοφορει μεγάλο στοκ απτην πρώτη γενια και το πουλάν σαν πλήρες (προσοχή!)

 

Παρακάτω είναι η απάντηση που μου έδωσε η xplight στην ερώτηση για το πια γενιά κινητών είναι και για το αν έχει και WiFi & GPS.

 

All first stock T32 with GPS and wifi are sold out till last saturday. The next lot will be ready at 25 April.

Would you like place sample now. Because very hot selling now.

 

# Does the product support WiFi and GPS (Build in)? Yes. with WIFI and GPS

 

Ήταν μονολεκτικοί και απόλυτοι και δεν ξέρω κατά πόσο να τους εμπιστευτώ. Εσύ από την εταιρία αυτή το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Ναι απτην εταιρεια!

Κοιτα αν δεν εμπιστευτεις αυτους ποιον να εμπιστευτεις αφου μονο αυτοι βγαζουν αυτην εκδοση με ενσωματωμενο το GPS!?

Παντως οτι εχει ζητηση ειναι αληθεια!

Στο ebay ψαχνουν ολοι για την καινουργια εκδοση!

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω πραθέτω ενα λινκ με ενα συγκριτικο μεταξυ επεξεργαστων!

Ενα link σχετικα με την CPU σε (μη) συγκριση με τον Xscale της Intel

 

http://lysoft.g4soft.net/article.asp?id=34

 

Να αναφέρω βεβαια οτι το εγραψε πρώτος ο RaNd_gr σε αλλο post εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=198051

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...