Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτά τα λεφτά πέρνεις σοβαρά τηλέφωνα γιατί θέλεις να πετάξεις τα λεφτά σου σε αμφιβόλου χαρακτηριστικά κλώνο.

 

εννοείς καλά τηλέφωνα "ελληνικά"με τα ίδια χαρακτηριστικά ? ή καλά κινέζικα ? αν δεν σου κάνει κόπο, στείλε κανένα λίνκ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εννοείς καλά τηλέφωνα "ελληνικά"με τα ίδια χαρακτηριστικά ? ή καλά κινέζικα ? αν δεν σου κάνει κόπο, στείλε κανένα λίνκ

 

Ένα παράδειγμα

http://www.vickmall.com/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-2gb-8gb-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-13mp-camera.html

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο καποιους μηνες.ολα κομπλε ολα καλα μεχρι σημερα που σεν πιανει τιποτα απο wifi ουτε καν το δικο μου.ξερει καπιος να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

 

έχω παραγγείλει αυτό το κινητό, είναι κλώνος του Galaxy S5 ή κάνω λάθος;

 

http:// http://www.coolicool.com/new-efox-smart-e5-mt6592-17ghz-octa-core-50-inch-hd-screen-android-442-3g-smartphone-g-33798

 

Μήπως το έχει και κανείς άλλος;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ξέρει που μπορώ να βρώ οθόνη γιατί την έσπασα , ή αν κάποιου έχει χαλάσει αλλά η οθόνη δουλεύει ας στείλει pm.

 

και εμενα μου έπεσε το κινητό δεν έσπασε αλλα έχω διαφορες γραμμές κτλπ στο κινητό, ακόμα βλέπετε,πάντως αν το ανοίξεις η το πας να στο ανοίξουν να προσέξεις γιατί έχει διαφόρes καλωδιοταινίες για το up/down και το VOlume" που δεν είναι με κλίπς όπως το κανονικό και ανοίγοντας το kinιτο μπορεί να της κόψεις όπως έκανα εγώ :P :D:D:lol::lol:ευτυχώς της ξανακόλλησα,εγώ δεν κατάφερα να δω τι lcd φοράει γιατί κάτω από την μητρική είχε ένα πλαστικό κάλυμμα πίσω από την lcd οθόνη που ήταν κολλημένο με κολλα .

Edited by emagine
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις κανενα καλουτσικο κλωνο Iphone 6 στα περιπου 100 ευρω. Μια φιλη θελει να αγορασει κλωνο οσο και αν προσπαθω να την αποτρεψω, για αυτο προσπαθω να βρω κανα ψιλοκαλο μηπως κρατησει κανα εξαμηνο. Να εχει τουλαχιστον 1GB ραμ και να ειναι τετραπυρηνο. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ξέρει που μπορώ να βρώ οθόνη γιατί την έσπασα , ή αν κάποιου έχει χαλάσει αλλά η οθόνη δουλεύει ας στείλει pm.

Στο προηγούμενο κλώνο που είχα σ4 που είχα ψάξει οι τιμές που έβρισκα δεν άξιζε ο κόπος να το επισκευασω οπότε και το πούλησα 20 για ανταλλακτικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιος να μου πει μαγαζί στην Αθήνα που να επισκευαζει κλώνους κινεζικα γενικά;;;

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις κανενα καλουτσικο κλωνο Iphone 6 στα περιπου 100 ευρω. Μια φιλη θελει να αγορασει κλωνο οσο και αν προσπαθω να την αποτρεψω, για αυτο προσπαθω να βρω κανα ψιλοκαλο μηπως κρατησει κανα εξαμηνο. Να εχει τουλαχιστον 1GB ραμ και να ειναι τετραπυρηνο. Ευχαριστω.

εχεις κατι στα υποψην σου?? κλωνο με 1gb ραμ βρισκεις χαλαρα.αλλα γιατι δεν τις λες να βαλει κανα 50ρικο ακομη και να παρει κανενα iphone 4s αυθεντικο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει το Goophone I6 αλλα ρωταω αν εχει εχει καποιος αγορασει καποιο για να μου πει εντυπωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα πριν λίγο καιρό από goophone.net πολύ χάλια μακριά από goophone, είχε ελληνικά αλλά ήταν αλανταλον κάμερα χάλια το έστειλα πίσω άμεσα και με κάναν την ζωή δύσκολη δεν δίναν τα χρήματα πίσω με διάφορες προφασεις για να αποφύγουν το PayPal μου έστειλαν τάχα το νέο goophone i6metal και τελικά στείλανε χαλασμενο goophone i5 ΜΑΚΡΙΆ
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν οι οθόνη που φοράει το δικό μου το κινητό είναι το

part number:

 

2431-130721-U3A4602

LH520WF1-0153

 

δεν την βρήκα πουθενά όμως :P

Link to comment
Share on other sites

Αλλο είναι το δικό μου, δες εδω αν σου ταιριάζει :http://www.aliexpress.com/item/New-touch-screen-China-G900-S5-SmartPhone-Cable-1250V1-0-Touch-panel-Digitizer-Glass-Sensor-Replacement/32223850538.html

http://www.aliexpress.com/item/original-china-5-5S-andriod-smartphone-FPC5000-037-01-touch-Screen-Touch-Panel-Glass-Sensor-Digitizer/2029711025.html

http://www.aliexpress.com/item/external-touch-screen-with-LCD-display-Glass-Panel-F501405VB-for-china-clone-MTK6592-S5-I9600-android/32233805267.html

Αν κάνεις αναζήτηση βάλε αυτά :touch screen china g900 s5

Καλύτερα καινούργιο ποιο φτηνά θα βγεί

Edited by andoda
Link to comment
Share on other sites

Αλλο είναι το δικό μου, δες εδω αν σου ταιριάζει :http://www.aliexpress.com/item/New-touch-screen-China-G900-S5-SmartPhone-Cable-1250V1-0-Touch-panel-Digitizer-Glass-Sensor-Replacement/32223850538.html

http://www.aliexpress.com/item/original-china-5-5S-andriod-smartphone-FPC5000-037-01-touch-Screen-Touch-Panel-Glass-Sensor-Digitizer/2029711025.html

http://www.aliexpress.com/item/external-touch-screen-with-LCD-display-Glass-Panel-F501405VB-for-china-clone-MTK6592-S5-I9600-android/32233805267.html

Αν κάνεις αναζήτηση βάλε αυτά :touch screen china g900 s5

Καλύτερα καινούργιο ποιο φτηνά θα βγεί

 

 

αν είναι να πουλήσεις το δικό σου για ανταλλακτικά ενημέρωσε με

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

 

παρέλαβα σήμερα τον κλώνο EFOX SMART E5 NEW, απίστευτα ελαφρύ και πολύ γρήγορο φαίνεται.... Η μπαταρία του δεν έχει την απόδοση αντίστοιχης 2800mAh, αλλά είναι πρώτη φόρτιση και πολύ σκάλισμα έγινε....

 

Το πιο παράξενο από όλα, ήταν το σκορ που έβγαλε στο Antutu....31717!!!! Πως έγινε αυτό;;

 

Πάρτε μια ιδέα.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ,

Πρόσφατα απόκτησα στα χέρια μου ένα s5 κλώνο, και επειδή δημιουργούσε κάποια προβληματάκια αποφάσισα να του αλλάξω ρομ :angry:

Παρόλο που πήρε την ρομ που του εγκατέστησα δεν έχει ξαναανοίξει από τότε. Υπάρχει και ένα backup από το πρόγραμμα MtkDroidTools.

Πως μπορώ να το φτιάξω για να λειτουργήσει και πάλι??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ,

Πρόσφατα απόκτησα στα χέρια μου ένα s5 κλώνο, και επειδή δημιουργούσε κάποια προβληματάκια αποφάσισα να του αλλάξω ρομ :angry:

Παρόλο που πήρε την ρομ που του εγκατέστησα δεν έχει ξαναανοίξει από τότε. Υπάρχει και ένα backup από το πρόγραμμα MtkDroidTools.

Πως μπορώ να το φτιάξω για να λειτουργήσει και πάλι??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Παιδια καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολους. Πηρα το samsung s5 mini duos και προσπαθω να διαχειριστω τις επαφεςμεσα απο το samsung kies3 που κατεβασα αλλα δεν βρισκω πουθενα κατι εκτος απο διαχειριση βιντεο, μουσικης και βιβλιοθηκη. Μπορει να βοηθησει κανεις; ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολους. Πηρα το samsung s5 mini duos και προσπαθω να διαχειριστω τις επαφεςμεσα απο το samsung kies3 που κατεβασα αλλα δεν βρισκω πουθενα κατι εκτος απο διαχειριση βιντεο, μουσικης και βιβλιοθηκη. Μπορει να βοηθησει κανεις; ευχαριστω.

 

Αν πήρες γνήσιο, γράφεις σε λάθος θέμα μιας και εδώ συζητάμε μόνο για τους κλώνους (απομιμήσεις), θα έπρεπε να απευθυνθείς εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Πραγματοποίησα τον παραπάνω τρόπο χωρίς κανένα αποτέλεσμα, υπάρχει τίποτα άλλο που μπορώ να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, εχω παρει αυτο http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-S5-G9000-Octa-Core-Android-phone.html και ενω ολα πηγαιναν καλα, και το ειχα σε μια θηκη στην ζωνη αρχισε να ζεσταινεται, το βγαζω στα γρηγορα και βγαζω και την μπαταρια, το αφηνω κανα 10λεπτο και οταν το ξανανοιξα ειχε "παρει" η οθονη, ειναι σαν να το εχουν πατησει σε ενα σημειο αν μπορει καποιος να καταλαβει. Ομως ξαναδουλεψε κανονικα, και για καποιες μερες δεν ειχε καποιο προβλημα, οσπου......ενα πρωι που το ανοιξα και περασα τον κωδικο της sim εσβησε και απο τοτε οποτε κανω προσπαθεια να το ανοιξω φτανει μεχρι εκει. Ο κινεζος που του εστειλα μυνημα μου εστειλε κατι rom και ειπε πως το προβλημα θα λυθει, Ξερει κανενας τι μπορει να συμβαινει, παει για OFF ? ο δε κινεζος κανει τον κινεζο και στα μυνηματα μου που του ζηταω να του το στειλω πισω και να μου στειλει αλλο σφυριζει αδιαφορα. Αν ξερει κανεις αν μπορω και αν πρεπει να κανω κατι να παρει τουλαχιστον μπροστα ας βοηθησει.:(:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, εχω παρει αυτο http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-S5-G9000-Octa-Core-Android-phone.html και ενω ολα πηγαιναν καλα, και το ειχα σε μια θηκη στην ζωνη αρχισε να ζεσταινεται, το βγαζω στα γρηγορα και βγαζω και την μπαταρια, το αφηνω κανα 10λεπτο και οταν το ξανανοιξα ειχε "παρει" η οθονη, ειναι σαν να το εχουν πατησει σε ενα σημειο αν μπορει καποιος να καταλαβει. Ομως ξαναδουλεψε κανονικα, και για καποιες μερες δεν ειχε καποιο προβλημα, οσπου......ενα πρωι που το ανοιξα και περασα τον κωδικο της sim εσβησε και απο τοτε οποτε κανω προσπαθεια να το ανοιξω φτανει μεχρι εκει. Ο κινεζος που του εστειλα μυνημα μου εστειλε κατι rom και ειπε πως το προβλημα θα λυθει, Ξερει κανενας τι μπορει να συμβαινει, παει για OFF ? ο δε κινεζος κανει τον κινεζο και στα μυνηματα μου που του ζηταω να του το στειλω πισω και να μου στειλει αλλο σφυριζει αδιαφορα. Αν ξερει κανεις αν μπορω και αν πρεπει να κανω κατι να παρει τουλαχιστον μπροστα ας βοηθησει.:(:(

 

Αυτά παθαίνει οποίος αγοράζει κλώνο - σαβουρες υπάρχουν τόσα σοβαρά κινέζικα τηλέφωνα, γιατί αγοράζετε κλώνους;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά παθαίνει οποίος αγοράζει κλώνο - σαβουρες υπάρχουν τόσα σοβαρά κινέζικα τηλέφωνα, γιατί αγοράζετε κλώνους;;

 

Δεν υπαρχει "γιατρεια' δηλαδη ? υπαρχει κανενας να βοηθησει ? το αστειο στην ολη υποθεση ειναι πως παραγγειλα μαζι με αυτο αλλο ενα ιδιο το οποιο ομως δουλευει κανονικοτατα. Καθε βοηθεια δεκτη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...