Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω βαλει μια καρτα sd 32 gb αλλα στισ ρυθμισεις μου βγαζει τοποθετηστε καρτα sd αλλα πιο πανω μου βγαζει τα 32 gb αλλα οταν κατεβαζω κατι μια εφαρμογη μου βγαζει δεν εχω χωρο.καποιος μπορει να βοηθησει;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους!Απο προχθες προσπαθω να κανω παραγγελια μεσω του Aliexpress για αυτη την συσκευη http://www.aliexpress.com/snapshot/6018581193.html και αφου ολοκληρωσα την αραγγελια και περειμενα να μου ειπβεβαιωσουν οτι ολα ειναι οκ για να μου στειλουν την συσκευη μου ηρθε αυτο :

"Status:Transaction Closed

Reminder:Your order has been cancelled for security reasons. The fund for this order hasn't been deducted by AliExpress. However, some banks may hold this payment, and the bank will reverse the payment for up to 7-10 working days before releasing back to the card holder. To avoid order cancellation in the future, please submit a claim for payment verification."

 

Πατησα το κουμπι που ελεγε " Claim " δινοντας τους μαζι και τα απαραιτητα εγγραφα απο σκαναρισμα και τιποτα...Τα λεφτα μου ομως οπως με ενειμερωσαν απο την τραπεζα μου εχουν δεσμευτει.....Τι κανω τωρα....?Πανε τα λεφτα μου?:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει μια καρτα sd 32 gb αλλα στισ ρυθμισεις μου βγαζει τοποθετηστε καρτα sd αλλα πιο πανω μου βγαζει τα 32 gb αλλα οταν κατεβαζω κατι μια εφαρμογη μου βγαζει δεν εχω χωρο.καποιος μπορει να βοηθησει;;

 

 

Μηπως χρειαζεται να την κανεις πρωτα φορματ στον υπολογιστη σου? Εκτος κι αν ειναι ψευτικη (μου'χει τυχει).

[color="Purple"

 

Αν θες να κάνεις root το MT6572 (αλλά και οποιοδήποτε άλλο) κατέβασε αυτό --->

http://www.4shared.com/file/j2tEWkUX/[/color]

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτα μου ομως οπως με ενειμερωσαν απο την τραπεζα μου εχουν δεσμευτει.....Τι κανω τωρα....?Πανε τα λεφτα μου?:cry::cry:

 

Τα λεφτά σου δεν τα χάνεις με τίποτα.

Αμφισβήτηση κίνησης στην τράπεζα σου, εφόσον είσαι βέβαιος ότι δίνεις άκυρο στον Κινέζο.

 

Γενικά η σελίδα είναι safe; Την έχουν προτιμήσει και άλλα παιδιά και έχουν κάνει συναλλαγή δίχως πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει μια καρτα sd 32 gb αλλα στισ ρυθμισεις μου βγαζει τοποθετηστε καρτα sd αλλα πιο πανω μου βγαζει τα 32 gb αλλα οταν κατεβαζω κατι μια εφαρμογη μου βγαζει δεν εχω χωρο.καποιος μπορει να βοηθησει;;

 

Καλησπερα φιλε μου μαλλον η καρτα που πηρες ειναι ψευτικη, δες τι γραφω εδω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=31421&page=21

 

Επισης οι 32g εχουν real capacity περιπου 29 κατι. Αν σου γραφει παραπανω (εχω δει τετοια καρτα να γραφει free space 31,8 :lol: ) τοτε ειναι παντελως fake.

 

πεταμα στα σκουπιδια οπως ειναι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, 31 κομα κατι μου γράφει, πάλι καλά που δεν την πλήρωσα Edited by gerstavros2
Μη γράφεις με κεφαλαία γράμματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,εχω και γω κλωνο S4.Το εχω παρει απο Dhgate 150 euro.Το εχω 3 βδομαδες τωρα και ξαφνικα αρχισε να κολλαει και να με πεταει στην αρχικη σελιδα ενω ημουν στο ιντερνετ ή σε καποια εφαρμογη.Ετσι και γω το εκανα επαναφορα εργοστασειακων ρυθμισεων.το προβλημα βελτιωθηκε καπως αλλα το σημαντικο ειναι πως ενω στην εκκινηση του κινητου εγραφε το Samsung logo και μετα Samsung galaxy sVI τωρα μου βγαζει το ρομποτακι του android kai to playstore η αρχικη του δεν η ιδια!

τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,εχω και γω κλωνο S4.Το εχω παρει απο Dhgate 150 euro.Το εχω 3 βδομαδες τωρα και ξαφνικα αρχισε να κολλαει και να με πεταει στην αρχικη σελιδα ενω ημουν στο ιντερνετ ή σε καποια εφαρμογη.Ετσι και γω το εκανα επαναφορα εργοστασειακων ρυθμισεων.το προβλημα βελτιωθηκε καπως αλλα το σημαντικο ειναι πως ενω στην εκκινηση του κινητου εγραφε το Samsung logo και μετα Samsung galaxy sVI τωρα μου βγαζει το ρομποτακι του android kai to playstore η αρχικη του δεν η ιδια!

τι πρεπει να κανω?

 

Καλημερα! Δες αυτο το βιντεο http://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&v=4XKXB1LlVA4

[color="Purple"

 

Αν θες να κάνεις root το MT6572 (αλλά και οποιοδήποτε άλλο) κατέβασε αυτό --->

http://www.4shared.com/file/j2tEWkUX/[/color]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,εχω και γω κλωνο S4.Το εχω παρει απο Dhgate 150 euro.Το εχω 3 βδομαδες τωρα και ξαφνικα αρχισε να κολλαει και να με πεταει στην αρχικη σελιδα ενω ημουν στο ιντερνετ ή σε καποια εφαρμογη.Ετσι και γω το εκανα επαναφορα εργοστασειακων ρυθμισεων.το προβλημα βελτιωθηκε καπως αλλα το σημαντικο ειναι πως ενω στην εκκινηση του κινητου εγραφε το Samsung logo και μετα Samsung galaxy sVI τωρα μου βγαζει το ρομποτακι του android kai to playstore η αρχικη του δεν η ιδια!

τι πρεπει να κανω?

 

Δοκίμασε κιόλας κι αυτούς τους κωδικούς που φαίνονται στην εικόνα που παραθέτω , ειδάλλως μπορεί να γίνει κ χειροκίνητα μέσω του system/media (αν είσαι root).

[color="Purple"

 

Αν θες να κάνεις root το MT6572 (αλλά και οποιοδήποτε άλλο) κατέβασε αυτό --->

http://www.4shared.com/file/j2tEWkUX/[/color]

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 1/1 κλωνος.Eχω δοκιμασει ολα... αυτο δουλευει καλα απλα τα πραγματα, δουλευουν ολα smart stay multi view air gesture με ρυθμιση αποστασης Display Resolution:1280x720 γιατι ολα λενε οτι εχουν αυτη αλλα δεν ,S-View Window, Automatic Power On/Off Display οπως s4 , ικανοποιητικη καμερα και το σπουδαιοτερο 2σιμ για εμενα.Δες το λινκ του βιντεο.Εχω αγορασει 3 κοματια και εχει καλη υποστηριξη στα κινεζικα φορουμ

 

φιλε αυτο εδω είναι το ίδιο που λες? επειδη το λινκ που εβαλες πιο παλια δεν το εχουν σε στοκ

http://www.aliexpress.com/item/Size-136-6-69-8-7-9mm-Full-1-1-i9500-S4-Phone-MTK6589-Quad-core/908725932.html

η αυτο

http://www.aliexpress.com/item/Perfect-1-1-S4-I9500-Phone-2G-RAM-Android-4-2-MTK6589-Quad-Core-5-0/1614199244.html

η αυτό

http://www.dhgate.com/product/hdc-s4-i9500-mtk6589-quad-core-1-1-size-android/175349110.html#s1-1-1|296025779

Edited by billyme
Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΚΟΝΗ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ;hdc legend 2

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

 

Βασικα ψαχνω καποιον που εχει καποιο απο αυτα να με βοηθησει να διαλεξω

Και ελληνικο μενου θα εχει ή οχι;

Edited by billyme
Link to comment
Share on other sites

για να μην λεμε μονο τα καλα των κλωνων να λεμε και τα κακα

Κατοχος ενος 015 απο αρχες δεκεμβρη με αγορα απο το fast. Ξαφνικα σταματαει να εχει αξιοπιστο σημα GSM.Καμια αλλαγη σε rom η Software.Απο την πρωτη μερα δουλευε σωστα με τις rom του fluffy μιας που η μαμα ηταν ντιγκα στην κινεζικη εφαρμοφη.

Οταν λεμε σταματα σε καμια απο τις 2 καρτες δεν φερνει σημα indoor δεν ειναι θεμα IMEI δεν ειναι θεμα καρτων δεν ειναι θεμα των κακων κεραιων που μια η αλλη εχει.Αλλαξα ρομ εκανα factory resetr πειραξα τα δικτυα με το "θειο" αλλα το αποτελεσμα παραμενει το ιδιο.Δεν υπαρχει αξιοπιστο σημα Indoor και πολλες φορες ουτε καν σε κινηση με το αυτοκινητο η σε κινηση με τα ποδια.Εκει που εχει 4 γραμμες σημα μπαπ χανεται και παει και αντε μετα απο κανα 2 λεπτο να επανελθει μονο του η να μην επανελθει ποτε

Και ιδιως στο σπιτι μου εχω και συσκευη ¨"σημα παντου".

Τιποτα απλα χανει το σημα και δεν το ξαναβρισκει ποτε (ιδιως στο δευτερο σλοτ που εχω την voda στο 1 σλοτ με την cosmote κατι παει και ερχεται αραια και που).

Διαβαζω αρκετες αναφορες στο νετ απο κατοχους legend με τα ιδια προβληματα σε ολο τον κοσμο. Προσπαθω να επικοινωνησω με το Support της FASTTRACK και προς το παρον κανους τους "κινεζους":X

Βεβαια το dispute το φαγανε αλλα σκεφτομαι την ταλαιπορια που θα φαμεεεεεεε.Μια η αλλη ενα κανενας εχει λειτουργικο κλωνο για πουλημα σε λογικη τιμη στα χαρακτηριστικα του 015 θα με ενδιεφερα να τον παρω απο εδω

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδία έχω ένα HDC spark και θέλω να ρωτήσω ξέρει κανείς αν λειτουργεί το NFC?

 

θα σε στεναχωρησω αλλα οχι σε κανενα απο οσους κλωνους εχω δει δεν παιζει το NFC.Αν και προσωπικη γνωμη στην πραγματικη ζωη και οσο δεν υπαρχουν στην ελλαδα NFC Tags δεν εχει καθημερινη χρηση μιας που ειναι πιο αργο απο το BT

Link to comment
Share on other sites

για να μην λεμε μονο τα καλα των κλωνων να λεμε και τα κακα

Κατοχος ενος 015 απο αρχες δεκεμβρη με αγορα απο το fast. Ξαφνικα σταματαει να εχει αξιοπιστο σημα GSM.Καμια αλλαγη σε rom η Software.Απο την πρωτη μερα δουλευε σωστα με τις rom του fluffy μιας που η μαμα ηταν ντιγκα στην κινεζικη εφαρμοφη.

Οταν λεμε σταματα σε καμια απο τις 2 καρτες δεν φερνει σημα indoor δεν ειναι θεμα IMEI δεν ειναι θεμα καρτων δεν ειναι θεμα των κακων κεραιων που μια η αλλη εχει.Αλλαξα ρομ εκανα factory resetr πειραξα τα δικτυα με το "θειο" αλλα το αποτελεσμα παραμενει το ιδιο.Δεν υπαρχει αξιοπιστο σημα Indoor και πολλες φορες ουτε καν σε κινηση με το αυτοκινητο η σε κινηση με τα ποδια.Εκει που εχει 4 γραμμες σημα μπαπ χανεται και παει και αντε μετα απο κανα 2 λεπτο να επανελθει μονο του η να μην επανελθει ποτε

Και ιδιως στο σπιτι μου εχω και συσκευη ¨"σημα παντου".

Τιποτα απλα χανει το σημα και δεν το ξαναβρισκει ποτε (ιδιως στο δευτερο σλοτ που εχω την voda στο 1 σλοτ με την cosmote κατι παει και ερχεται αραια και που).

Διαβαζω αρκετες αναφορες στο νετ απο κατοχους legend με τα ιδια προβληματα σε ολο τον κοσμο. Προσπαθω να επικοινωνησω με το Support της FASTTRACK και προς το παρον κανους τους "κινεζους":X

Βεβαια το dispute το φαγανε αλλα σκεφτομαι την ταλαιπορια που θα φαμεεεεεεε.Μια η αλλη ενα κανενας εχει λειτουργικο κλωνο για πουλημα σε λογικη τιμη στα χαρακτηριστικα του 015 θα με ενδιεφερα να τον παρω απο εδω

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

θα σε στεναχωρησω αλλα οχι σε κανενα απο οσους κλωνους εχω δει δεν παιζει το NFC.Αν και προσωπικη γνωμη στην πραγματικη ζωη και οσο δεν υπαρχουν στην ελλαδα NFC Tags δεν εχει καθημερινη χρηση μιας που ειναι πιο αργο απο το BT

Kαταρχας δεν λεμε οτι το τηλ ειναι τελειο,απλα ενας κλωνος κινεζικος ειναι,που εαν δεν ηθελες κλωνο θα μπορουσες να παρεις ενα αλλο κινεζικο στα ιδια χρηματα καλυτερο σε χαρακτηριστικα απο αυτο που διαλεξες.Τωρα δεν εχω κλωνο s4 αλλα note3,το προβλημα το δικο σου το ειχε και το δικο μου οταν το παρελαβα.Μου το εφτιαξε o stargreek.Δεν εκανε καλη επαφη με την κεραια που ειναι στο κατω μερος του κινητου εκει που βαζεις το usb.Απο εξω φαινεται σαν ενα αυτοκολητο με τυπωμενο κυκλωμα.Mε το κιτρινο χρωμα κοιτα που ακριβως ειναι.Ελπιζω να βοηθησα

Edited by morfo1967
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχας σε ευχαριστω για την απαντηση σου

Σαφεστατα δεν λεει κανενας οτι θα επρεπε να ειναι τελοιο και ο λογος που το επελεξα δεν ηταν αλλος παρα μονο οτι ειχε συμβατοτητα με τα original περιφεριακα αλλα και η δικαρτη λειτουργια, κατι που θα εκανε ποιο ευκολη την ημερα μου οσο αφορα θηκες και λοιπα περιφεριακα

Η διαδικασια που περιεγραψες εχει ηδη δοκιμαστε δυστυχως για μενα δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα

το δικο μου εχει 3 κεραιες η για να το θεσω καλυτερα επαφες 2 στο κατω μερος και μια πανω και αριστερα εαν θυμαμαι καλα.

Δοκιμασα να τις ενυσχυσω ολες χρησιμοποιοντας ταινια χαλκου βασισμενος σε ενα threat στους XDA

Βεβαια δεν εκανα τους ηρρωισμους που περιγραφει εκει το παλικαρι απλα εκοψα κομματια χαλκου και ενισχησα με αυτα τις επαφες

Βεβαια δεν ειχε αποτελεσμα. σε συνδιασμο οτι εγινε ξαφνικα μετα απο 2 μηνες λειτουργιας με τρομαζει για κατι αλλο

Εαν το παλικαρι ακουει και μπορει με την αναλογη αμοιβη θα με διευκολυνε να δοκιμασει

Edited by djthomasd
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!Επιτελους μου εφθασε απο χθες στα χερια μου και εμενα ο κλωνος του S4....Μπορω να πω οτι ειμαι και ενθουσιασμενος και οχι...Στα υπερ θα πω οτι δουλευω ικανοποιητηκα για μενα γρηγορα και η μπαταρια του εκανα μια φορτισει χθες το απογευμα και με απλη χρηση μεχρι σημερα δεν εχει παει ουτε καν στο 50%....Στο μειον τωρα που δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι γι αυτο...Το ακουστικο την ωρα πουμε καλουν ειναι χαμηλο...Νοιωθω οτι θα βγει το αυτι μου απο την πλευρα...Και αλλο ενα μειον ειναι η κακη ποιοτητα ηχου...Νομιζω οτι ειναι λιγο καπως....Σαν τρανζιστορ να το πω...Δεν ακουγεται καθαρα οπως στα samsung....Υπαρχει πιθανοτητα να μπορω να τα διορθωσω αυτα...?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!Επιτελους μου εφθασε απο χθες στα χερια μου και εμενα ο κλωνος του S4....Μπορω να πω οτι ειμαι και ενθουσιασμενος και οχι...Στα υπερ θα πω οτι δουλευω ικανοποιητηκα για μενα γρηγορα και η μπαταρια του εκανα μια φορτισει χθες το απογευμα και με απλη χρηση μεχρι σημερα δεν εχει παει ουτε καν στο 50%....Στο μειον τωρα που δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι γι αυτο...Το ακουστικο την ωρα πουμε καλουν ειναι χαμηλο...Νοιωθω οτι θα βγει το αυτι μου απο την πλευρα...Και αλλο ενα μειον ειναι η κακη ποιοτητα ηχου...Νομιζω οτι ειναι λιγο καπως....Σαν τρανζιστορ να το πω...Δεν ακουγεται καθαρα οπως στα samsung....Υπαρχει πιθανοτητα να μπορω να τα διορθωσω αυτα...?

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=384622

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω πολυ!εκανα καποια απο αυτα τα βηματα και εφτιαξα καποια απο τα προβληματα!τωρα θα θελα να μαθω κατι αλλο...δεν γνωριζω την μαρκα του κινητου...το μονο που γνωριζω ειναι οτι φοραει τον MTK 6589...μπορω να του περασω καποια καλυτερη rom απο αυτην που εχω..?σημειωτεων οτι τρεχει android 4.2.2...το εχω κανει ηδη root...και κατι τελευταιο...ακουσα απο καποιον γνωστο μου οτι μπορω να βαλω την official samsung rom 'η μου λεει χαζομαρες...?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν ισχύει αυτό που σου είπε ο γνωστός σου και μην το δοκιμάσεις καν αν δεν θέλεις να βρεθείς προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

 

Πρέπει να βρεις rom (αν υπάρχει) που να απευθύνεται στην συσκευή σου και μόνο αφού προσδιορίσεις ακριβώς το μοντέλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και πως ακριβως βρισκουμε τι μοντελο ειναι το κινητο μας...?:worry:

 

Με το CPU Identifier.

[color="Purple"

 

Αν θες να κάνεις root το MT6572 (αλλά και οποιοδήποτε άλλο) κατέβασε αυτό --->

http://www.4shared.com/file/j2tEWkUX/[/color]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ενδιαφερομαι για ενα σ4 μινι αλλα ψαχνω καποιο αξιολογο μοντελο(Απο ποιοτητα οθονης-καμερας) και με πραγματικη ραμ 1Gb.

Eχω δει καποια oπως αυτο

http://www.fastcardtech.com/iHD-Galaxy-S4-MINI-Pro.html

Αλλα ειναι με 256 πραγματικη και δεν εχω βρει καποιο με πανω απο 512

Παρολα αυτα ομως θα ηθελα καποιες αποψεις απο καποιους που διεθεταν η διαθετουν καποιο κλωνο του συγκεκριμενου κινητου για αποδοσεις κλπ!

το προηγουμενο(και μοναδικο smartphone που ειχα) ηταν το sony ericsson neo v αλλα ειχα αρκετα θεματα απο κολληματακια εως και κολληματα λογω εφαρμογων για αυτο κοιταω προς 1Gb ram.

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ενδιαφερομαι για ενα σ4 μινι αλλα ψαχνω καποιο αξιολογο μοντελο(Απο ποιοτητα οθονης-καμερας) και με πραγματικη ραμ 1Gb.

Eχω δει καποια oπως αυτο

http://www.fastcardtech.com/iHD-Galaxy-S4-MINI-Pro.html

Αλλα ειναι με 256 πραγματικη και δεν εχω βρει καποιο με πανω απο 512

Παρολα αυτα ομως θα ηθελα καποιες αποψεις απο καποιους που διεθεταν η διαθετουν καποιο κλωνο του συγκεκριμενου κινητου για αποδοσεις κλπ!

το προηγουμενο(και μοναδικο smartphone που ειχα) ηταν το sony ericsson neo v αλλα ειχα αρκετα θεματα απο κολληματακια εως και κολληματα λογω εφαρμογων για αυτο κοιταω προς 1Gb ram.

Eυχαριστω

 

Είναι το καλύτερο dual sim s4 mini clone που έχω πάρει

http://www.aliexpress.com/item/Star-Mtk6589-quad-Core-4-3-inch-capacitive-Dual-SIM-cards-1G-RAM-2G-ROM-Android/1318459140.html

και αυτό με μια sim

http://www.aliexpress.com/store/product/New-Arrival-perfect-1-1-S4-mini-phone-original-accessories-4-3-960-540-Screen-Dual/635600_1444596774.html

Edited by manolisg10
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...