Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να είναι θέμα ρομ. Κατεβασε αυτό εδώ http://www.mediafire.com/download/60h6nx0cbzoiuow/com.google.android.gallery3d.apk

Πριν κάνεις εγκατάσταση αυτή την εφαρμογή, πήγαινε στο root του κινητού σου system/app και διέγραψε το αρχείο Gallery2.apk και ύστερα κάνε εγκατάσταση αυτή την εφαρμογή.

Σου έχω στείλει και προσωπικό μήνυμα με ένα άλλο σύνδεσμο (link) αλλά δες αν λειτουργεί αυτό πρωτίστως.

 

Το εκανα και αυτο εβγαλα και εβαλα αυτα που ειπες αλλα τιποτα...Φωτογραφικη γιοκ δεν υπαρχει πουθενα !!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εκανα και αυτο εβγαλα και εβαλα αυτα που ειπες αλλα τιποτα...Φωτογραφικη γιοκ δεν υπαρχει πουθενα !!!

 

Φιλε μου εαν εχεις το sparky βαλε αυτην την επισημη http://www.needrom.com/mobile/hdc-galaxy-s4-spark/ και αυτη μεσο ρεκοβερυ http://www.htcmania.com/showthread.php?t=675215 Μην παιζεις με τις ρομ γιατι δεν εισαι εμπειρος και το ποιο πιθανον ειναι να το χαλασεις Φιλικα Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό http://app3.hongkongpost.hk/CGI/mt/enquiry.jsp

και σ' αυτό: http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RC8*********HK

RC8*********HK

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:890*Millisecond

23-10-2013 12:58, Receive Item From Customer, IPS

Origin Country - Hong Kong:Tracking Consuming:2558*Millisecond

5-Nov-2013, The item (RC8********HK) was returned to sender on 5-Nov-2013.

======================================

 

εμενα με γραφει αυτα προς το παρον...

δηάδη προς τη δικια σου φαση με παει κι εμενα ε?

 

Destination - Greece

 

The item (RC********HK) was posted on 5-Nov-2013 and is being processed for delivery to the addressee.

Edited by Benakis
Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

εμενα με γραφει αυτα προς το παρον...

δηάδη προς τη δικια σου φαση με παει κι εμενα ε?

 

Destination - Greece

 

The item (RC899573128HK) was posted on 5-Nov-2013 and is being processed for delivery to the addressee.

 

addresee ειναι ο αποδεκτης,οποτε δεν το στελνει πισω

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα με καθυστερει πολύ ... εμπειρικά βλεπω οτι δεν ειναι και τοσο καλη η χονκ κονκ ποστ

τελος παντων... ελπιζω να μη χασουμε τα φραγκα μας

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα με καθυστερει πολύ ... εμπειρικά βλεπω οτι δεν ειναι και τοσο καλη η χονκ κονκ ποστ

τελος παντων... ελπιζω να μη χασουμε τα φραγκα μας

αν πληρωσες με paypal δεν εχεις φοβο

Link to comment
Share on other sites

Αφού το aliexpress δεν έχει paypal αλλά το escrow.Πάλι δεν χάνεις τα χρήματα σου βέβαια
Link to comment
Share on other sites

απο αλιεξπρες το πηρα πρωτη φορα βεβαια... οταν και ΑΝ φτασω στο σημειο να κανω dispute τοτε θα το δω πιο σοβαρα το θεμα...

 

μακαρι οπως λεει ο bbbb να μη χασουμε τα φταγκα ...

Ειδομεν ;)

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εαν εχεις το sparky βαλε αυτην την επισημη http://www.needrom.com/mobile/hdc-galaxy-s4-spark/ και αυτη μεσο ρεκοβερυ http://www.htcmania.com/showthread.php?t=675215 Μην παιζεις με τις ρομ γιατι δεν εισαι εμπειρος και το ποιο πιθανον ειναι να το χαλασεις Φιλικα Γιωργος

 

Εβαλα το patch που μου ειπες και εφτιαξε η καμερα !!! Χιλια ευχαριστω !! ;) ;) ;)Μηπως μπορεις να μου πεις πως να ξαναβαλαω το boot logo της samsung??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Benakis, λογικά αν δεν σου βγάλει left hong kong πχ 10.12.2013, τότε πας παρέα με εμάς για The item (RC899570665HK) was posted on 5-Nov-2013 και μετά επιστροφή στον πωλητή...άντε να δούμε...
Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

αμα θελετε βεβαια παμε ολοι μαζι απο το γραφειο του κινεζου να τα πουμε ενα χερακι...

να το παρουμε κιολας... ;)

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα είμαι νέος στο φόρουμ. Το 015 μπορεί να πιάσει δίκτυα 3G?

Μπορεί να είναι και άσχετη η ερώτηση. Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορεί. Εϊπαμε κινεζιά- κινεζιά αλλά δεν είναι και πατάτες να μην πιάνουν 3G
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το patch που μου ειπες και εφτιαξε η καμερα !!! Χιλια ευχαριστω !! ;) ;) ;)Μηπως μπορεις να μου πεις πως να ξαναβαλαω το boot logo της samsung??

 

Δοκιμασε αυτο χωρις να ειμαι σιγουρος *#3*# δες και κατι ενδιαφερν

Link to comment
Share on other sites

εμενα πάντως μου βγάζει αυτό :

 

The item (RC*******HK) left Hong Kong for its destination on 3-Nov-2013

 

σήμερα έφτασε ένα πακετάκι που είχε μέσα μια μπαταρία [replacement for galaxy siv/i9500 2800 mah]. λογικά ακολουθεί το κύριος πακέτο με το τηλέφωνο. ( ενημερώνω μπας και ακολουθούν την ίδια λογική και για τις υπόλοιπες αποστολές που περιμένουν αρκετά παιδιά στο νήμα):)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο χωρις να ειμαι σιγουρος *#3*# δες και κατι ενδιαφερν

 

Τον κωδικο τον ειχα βρει και εγω τυχαια ψαχνοντας..!!!Και ναι δουλεψε κανονικα. Παιδια μια ερωτηση παρακαλω!!Εχτες τελικα βρηκα λυση και με την καμερα που ειχα προβλημα περνοντας με recovery ενα update και ξεκκολησε.Μεσα στο κινητο ειχα 16gb καρτα και το κουλο ειναι οτι παω στης ρυθμισης χωρο αποθηκευσης και μου δειχνει της 2 επιλογες για χωρο αποθηξευσης δικου εγγραφης αλλα στην διαχειριση αρχειων οταν ανοιγω στηθεση του κινητου μου δειχνει τα περιχομενα της καρτας μου και στο χωρο της καρτας δειχνει τους φακελους του κινητου και βλεπω και απο το clean master οτι η μνημη του κινητου ειναι σχεδον 1 gb μονο... Τι εγινε βρε παιδια γιατι αυτο το μπερδεμα??Πρεπει να κανω την διαδικασια του οδηγου για την ανακτηση της μνημης για να ξανα εχω μνημη κινητου κοντα στα 3gb??Και αν ναι θα αφησω και την micro sd μεσα η να την ΒΓΑΛΩ??Μετα απο την διαδικασια αυτη θα διαβαζει σωδτα την μνημη κ ινητου και καρτας η παλι θα τα μπερδευει??Το κινητο μου ειναι ειναι το hdc galaxy gt-i9500 mediatek mt 6589.

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μοντελο που εχει και 286 παραγγελιες και πολυ καλα σχολια τι λετε??

http://www.aliexpress.com/item/Air-Gesture-S4-phone-1-1-Android-4-2-jelly-bean-1GB-ram-1280-720-MTK6589/988817970.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μοντελο που εχει και 286 παραγγελιες και πολυ καλα σχολια τι λετε??

http://www.aliexpress.com/item/Air-Gesture-S4-phone-1-1-Android-4-2-jelly-bean-1GB-ram-1280-720-MTK6589/988817970.html

 

Βασικα ιδιο πρεπει να ειναι με το 015 μονο που αυτος στελνει μονο με dhl..

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ιδιο πρεπει να ειναι με το 015 μονο που αυτος στελνει μονο με dhl..

 

δεν ειναι το 015.αν δεις τα specs γραφει οτι ειναι μονοκαρτο.το 015 ειναι dual sim

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ιδιο πρεπει να ειναι με το 015 μονο που αυτος στελνει μονο με dhl..

 

Δεν ειναι το 015 αυτο. Προς HDC legend φερνει. Επισης μακρια απο DHL.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μακρυά από dhl ; Όλα τα china με dhl τα έχω φέρει χωρίς τελωνείο. Και όχι μόνο ένα ένα αλλά και τρία τρία.

Εννοείται με χαμηλή τιμή και refurbished δηλωμένα

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μακρυά από dhl ; Όλα τα china με dhl τα έχω φέρει χωρίς τελωνείο. Και όχι μόνο ένα ένα αλλά και τρία τρία.

Εννοείται με χαμηλή τιμή και refurbished δηλωμένα

 

dhl υπαρχει σοβαρη περιπτωση να το πιασουν,εχει συμβει με πολλους. κοιτα καλλιτερα για ems ,99% περναει αερα απο τελωνειο.τελος υπαρχει και απλο ταχυδρομιο...\

Παντως εμπειρικα οσες φορεσ πηρα απο ems δεν κανει γρηγοροτερα.πανω κατω ιδιες μερες με sg post .τσαμπα τα 30 ευρω δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μακρυά από dhl ; Όλα τα china με dhl τα έχω φέρει χωρίς τελωνείο. Και όχι μόνο ένα ένα αλλά και τρία τρία.

Εννοείται με χαμηλή τιμή και refurbished δηλωμένα

 

 

Η πιθανοτητα για να περασεις τελωνειο ειναι τεραστια. Με τα δεματα που λες απλα ετυχε. Ακομα και χαμηλο τιμολογιο να εχεις, παλι υπαρχει κινδυνος.

 

dhl υπαρχει σοβαρη περιπτωση να το πιασουν,εχει συμβει με πολλους. κοιτα καλλιτερα για ems ,99% περναει αερα απο τελωνειο.τελος υπαρχει και απλο ταχυδρομιο...\

Παντως εμπειρικα οσες φορεσ πηρα απο ems δεν κανει γρηγοροτερα.πανω κατω ιδιες μερες με sg post .τσαμπα τα 30 ευρω δηλαδη

 

 

Κανεις λαθος, με EMS εκτος απροοπτου, τα δεματα ερχονται γρηγοροτερα εως και πολυ γρηγοροτερα. Επισης η διαφορά ειναι πολυ κατω απο 30 ευρω. Και ειδικα αν μαζευτειτε και παρετε παραπανω κομματια, η διαφορα ειναι αμελητέα της ταξης των 10 ευρω/ατομο. Και αξιζει με το παραπανω.

 

Σημερα το πρωι παρελαβα μερικα 015 S4 τα οποία ειχαν αποσταλει την περασμενη Παρασκευη. Εκεινη την ημερα δλδ η Κινεζα μου εδωσε το tr.no. Το δεμα εκανε despach στις 2-11 και σημερα πρωι πρωι ητανε στα χερια μου. Και δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει αυτο με EMS, αφου πανω απο 2 βδομαδες δεν εχω περιμενει ποτε - κι εχω φερει πολυ πραμα.

Ενω με απλο ταχυδρομειο, αν κανεις 15-20 μερες απλα εισαι τυχερος (μου εχει ερθει και σε 6 μερες αλλα εκει μιλαμε για τρελη κ@λ@φαρδια).

 

Στα του κινητου τωρα, η Μ@Λ@Κ@ η Κινεζα, ενω τα ειχα παραγγελει ολα τα κομματια λευκά, και της το ειχα αναφέρει κι αρκετες φορες, αυτη τα εστειλε σε μαυρα. Εχει φαει ηδη τρελο κραξιμο και θα φαει και ενα dispute λογω μη επαγγελματισμου, αλλα μεταξυ μας μικρο το κακο. Σε μαυρο τελικα (παρολο που δεν το περιμενα αφου ολα λευκά τα παιρνω) μου φαινεται πολυ πιο ομορφο, πιο ακριβο και πιο μικρο (οπτικη ψευδαισθηση).

Ελεγα μηπως ειχε καποιος σε ασπρο να το ανταλλαζαμε αλλα μαλλον θα το κρατησω οπως εχει. Οσοι το ειδαν και ειναι πολλοι το προτιμησαν σε μαυρο.

 

Για το κινητο αν και νωρις, ειναι ισως ο πιο ακριβής κλώνος του S4 σε σημειο που καποιος που δεν γνωριζει και πολλα μπορει να το φαει για γνησιο.

Αριστη ποιοτητα κατασκευης-συναρμογης, το μονο που με χαλασε λιγο ειναι οτι το δεξι "μεταλλικο" κουμπι lock εχει μια μικρη ανοχη (σε ολες τις συσκευες) οχι πως ειναι ειναι προβλημα απλα το αναφερω.

 

Απ'οσο εχω ασχοληθει, βλεπω πως η μπαταρια ειναι τραγική, ομως δεν μπορει να εξαχθει ακομα ασφαλες συμπερασμα αφου το δουλευω πολύ κι επισης ειναι ακομα άστρωτη. Κατι αλλο που λιγο με χαλασε ειναι οτι ζεστενεται αρκετα με τη χρηση αλλα θα δειξει με τον καιρο αφου κι αλλες κινεζιες στην αρχη ζεσταινονταν και μετα τιποτα (δεν γνωριζω πραγματικα πως εξηγειται αυτο). Τo GPS δεν ειχα χρονο να το τσεκαρω, απλα για 5-10 λεπτα που ασχοληθηκα και σεταρα λιγο τις ρυθμισεις του MTK engineer και Fastergps κατι λοκαρε αλλα πρεπει να ασχοληθω καποια στιγμη περισσοτερο. Η καμερα του μετρια προς καλή αλλα θα μπορουσε να ειναι και καλυτερη, εχει θορυβο που δεν δικαιολογειται για τα specs της (βεβαια τα 8 κ τα 12 mp δεν υπαρχουν πουθενα-ο αισθητηρας ειναι max 5mp και μετα interpolation)

 

Σε γενικες γραμμες δουλευουν ολα οπως πρεπει και για τα λεφτα του ειναι καταπληκτικο παντως!

 

Εχει 2-3 θεματακια αλλα οχι τιποτα σοβαρο! Θεμα rom ειναι καποια, οπως οταν το δουλευεις δκαρτο δεν γνωριζεις σε ποιο νουμερο σε καλουν και το ιδιο ισχυει και για τα sms. Αλλα ολα αυτα λυνονται.

 

Σε σχεση παντως με το legend του κουμπαρου που ειχα τις προαλλες για μια μερα δειχνει πολυ καλυτερο.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

vamvakoulas σε ευχαριστώ για το review σου. Θα το παραγγείλω και εγώ από εκεί. Εγώ όμως το θέλω μαύρο...λέτε να μου στείλει άσπρο;:lol:
Link to comment
Share on other sites

vamvakoulas σε ευχαριστώ για το review σου. Θα το παραγγείλω και εγώ από εκεί. Εγώ όμως το θέλω μαύρο...λέτε να μου στείλει άσπρο;:lol:

 

μαλλον ροζ γιατι ειναι γυναικα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...