Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά στο φόρουμ.

Το πρώτο μου ποστ στο myphone αφορά ένα πρόβλημα που έχω με 2 κλώνους που μόλις αγόρασα.

Πήρα 2 HDC και ενώ ο ένας κλώνος φαίνεται να λειτουργεί σχεδόν άψογα,

ο άλλος είναι εντελώς προβληματικός και δεν λειτουργεί σχεδόν τίποτα!

Ίδια μοντέλα, ίδιο μαγαζί.

Τί μπορώ να κάνω σε αυτήν την περίπτωση?

Να το ξαναστείλω πίσω και να περιμένω αντικατάσταση?

Να ζητήσω να μου στείλει την ρομ και να προσπαθήσω μόνος μου?

Το θέμα είναι οτι δεν σκαμπάζω πολλά από κινητά, σκέφτηκα μήπως θα μπορούσα να εγκαταστήσω την ρομ του "καλού" στο "κακό" HDC!

Η καλύτερη λύση είναι η αντικατάσταση του φυσικά, αλλά θα πρέπει και πάλι να περιμένω περισσότερο από έναν μήνα αυτή την φορά, μέχρι να πάει Κίνα και να ξαναέρθει το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Πες τους να σου δώσουν τη rom να την περάσεις εσύ. Θεωρώ ωστόσο ότι τα προβλήματά σου συνεχίζονται και μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, σωστά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κατά 99% έχει προβληματική ρομ και δίνω και αρκετές πιθανότητες στο να είναι εντελώς προβληματική η συσκευή.

Θα του πω να στείλει την ρομ αλλά δεν ξέρω πώς να την περάσω!

Edit: επίσης οι συσκευές ΔΕΝ είναι ρουταρισμένες...

Edited by LarryAn
Link to comment
Share on other sites

LarryAn αλλαξε και τις μπαταρίες των κινητών και δες μηπως φταίει αυτό. Μου έχει τύχει κανα δύο φορές με κλώνους.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά στο φόρουμ.

Το πρώτο μου ποστ στο myphone αφορά ένα πρόβλημα που έχω με 2 κλώνους που μόλις αγόρασα.

Πήρα 2 HDC και ενώ ο ένας κλώνος φαίνεται να λειτουργεί σχεδόν άψογα,

ο άλλος είναι εντελώς προβληματικός και δεν λειτουργεί σχεδόν τίποτα!

Ίδια μοντέλα, ίδιο μαγαζί.

Τί μπορώ να κάνω σε αυτήν την περίπτωση?

Να το ξαναστείλω πίσω και να περιμένω αντικατάσταση?

Να ζητήσω να μου στείλει την ρομ και να προσπαθήσω μόνος μου?

Το θέμα είναι οτι δεν σκαμπάζω πολλά από κινητά, σκέφτηκα μήπως θα μπορούσα να εγκαταστήσω την ρομ του "καλού" στο "κακό" HDC!

Η καλύτερη λύση είναι η αντικατάσταση του φυσικά, αλλά θα πρέπει και πάλι να περιμένω περισσότερο από έναν μήνα αυτή την φορά, μέχρι να πάει Κίνα και να ξαναέρθει το άλλο.

 

Πες μας ποιοι κλώνοι είναι φίλε και ποιο μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας ποιοι κλώνοι είναι φίλε και ποιο μαγαζί.

http://www.aliexpress.com/item/Heart-rate-sensor-Perfect-1-1-HDC-S5-I9600-Phone-MTK6582-Quad-Core-Smart-Mobile-Phone/1774246231.html

MTK6582 16GB ROM μέσω Ολλανδίας ήρθαν με 2 μπαταρίες σε 22-23 μέρες.

>

LarryAn αλλαξε και τις μπαταρίες των κινητών και δες μηπως φταίει αυτό. Μου έχει τύχει κανα δύο φορές με κλώνους.

OK thanks, θα το δοκιμάσω και αυτό. Σκέφτομαι να αγοράσω και γνήσια S5 γιατί αυτές οι μπαταρίες με το ζόρι κρατάνε 4-5 ώρες!

Edited by LarryAn
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,πριν 4 ημέρες μου ήρθε στα χέρια μου ένας κλωνος που αγόρασα απο το alliexpress.Πρωτες εντυπώσεις άριστες,αν εξαιρεσης την κάμερα,σήμερα αποφάσισα να πάω να κόψω την κάρτα μου κ να την βάλω στο s5 κ εκεί ήρθε η μεγάλη απογοήτευση. Χάνει το σήμα ξαφνικά και μετά επανέρχεται,αυτό το κάνει συνέχεια.Παρακαλω πολύ την βοήθεια σας....

Το wifi δουλεύει κανονικά,όλα γενικά κανονικά αλλά δεν έχω τηλέφωνο , καμία ιδέα.Η κάρτα είναι wind.Το αγόρασα απο τον γνωστό πωλητή γύρω στα 150€.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,πριν 4 ημέρες μου ήρθε στα χέρια μου ένας κλωνος που αγόρασα απο το alliexpress.Πρωτες εντυπώσεις άριστες,αν εξαιρεσης την κάμερα,σήμερα αποφάσισα να πάω να κόψω την κάρτα μου κ να την βάλω στο s5 κ εκεί ήρθε η μεγάλη απογοήτευση. Χάνει το σήμα ξαφνικά και μετά επανέρχεται,αυτό το κάνει συνέχεια.Παρακαλω πολύ την βοήθεια σας....

Το wifi δουλεύει κανονικά,όλα γενικά κανονικά αλλά δεν έχω τηλέφωνο , καμία ιδέα.Η κάρτα είναι wind.Το αγόρασα απο τον γνωστό πωλητή γύρω στα 150€.

 

Όταν κόβεις μονος σου την κάρτα αυτά γίνονται δεν στα είπανε στο μαγαζί που πηγες? πήγαινε στην και βγάλε νέα micro sim κάρτα και θα είσαι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα μου την έκοψαν στην wind

 

πως στην έκοψαν με μηχάνημα? η με το ψαλίδι γιατί το έχω δει σε κατάστημα cosmote

Link to comment
Share on other sites

πως στην έκοψαν με μηχάνημα? η με το ψαλίδι γιατί το έχω δει σε κατάστημα cosmote

 

Με κάτι σαν συραπτικο,το θέμα ειναι ότι σε lumia δουλεύει κανονικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκεί που εχει φουλ σήμα χάνεται η εντελώς η εχει μια,δυο γραμμές,στο ίδιο ακριβώς σημείο χωρίς να το κουνάω καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Όταν κόβεις μονος σου την κάρτα αυτά γίνονται δεν στα είπανε στο μαγαζί που πηγες? πήγαινε στην και βγάλε νέα micro sim κάρτα και θα είσαι μια χαρά

Έχω κόψει πανω απο 40 sim με οτι ψαλίδι μπορείς να φανταστείς, αν δεν κσταστεψεις το πίνακι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε οταν δειχνει πως δεν εχει σημα (0 ή 1 μπαρα) να παρεις ή να δεχτεις κληση. Μπορει να ειναι ετσι η λειτουργια του ή να μη δειχνει σωστα το εικονιδιο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να αγορασω εναν οικονομικο και αξιοπιστο κλωνο s4 η s5 poy na εχει ομως κανονικα τα λογοτυπα της samsung kai στο κουτι και να μην ειναι δικαρτο (δεν ξερω αν ολα ειναι ετσι) πιο μου προτεινεται και ποιος ειναι αξιοπιστος πωλητης? ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν ειμαι off topic.
Link to comment
Share on other sites

θελω κ εγω να αγορασω ενα κλωνο s5 ,μου εχει κολλησει εδω κ 10 μερες κ ψαχνω να δω απο ποιον πωλητη θα το παρω

(ΒΛΕΠΩ orders- διαμαντια- ποσοστα )αλλα δε ξερω ακομα....... θελω 4πυρηνο - 16 gb,εχετε καποιο δοκιμασμενο που μου προτεινετε να αγορασω??θελω αξιοπιστες απαντησεις γιατι το αγοραζωοχι για 1 κ 2 μηνες,ελπιζω να το κρατησω καιρο.

Β

Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/no-1-s7-smartphone-android-4-4-mt6592-octa-core-1-7ghz-13mp-camera-1gb-ram-8gb-rom.html

 

καλησπερα παιδια εχει αγωρασει κανεις αυτο το κινητο?

και τι γνωμη εχετε?

Link to comment
Share on other sites

Μπα δυστυχώς δείχνει ότι ειναι κλειστό

 

Τόσα αξιόλογα κινητά έχει από Κίνα τι τους θέλετε τους κλώνους δεν μπορώ να καταλάβω οι περισσότεροι έχουν προβλήματα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδια, εχω στα χερια μου ενα Legend S4 και ειναι το 4ο κατα σειρα που παραλαμβανω απο Fastcardtech. Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν δουλευει το WIFI καθολου. Δεν μπορει να συνδεθει. Μου βγαζει ενα

NVRAM WARNING :err=0x10,

Σε απαντηση των κινεζων μου ειπαν να φορτωσω αλλη ρομ. Το θεμα ειναι οτι εβαλα και τη γνησια που μου προτειναν καθως και μια απο needrom και το προβλημα συνεχιζει.

Μεχρι και προσωρινο root εκανα και αλλαξα τη Mac address αλλα και παλι τιποτα.

Εχω φτασει δυστυχως σε αδιεξοδο και οι κινεζοι κανουν ακριβως αυτο που ξερουν... Τον κινεζο :lol:

Δεν δεχονται επιστροφη πισω.

Αλλαζουν κουβεντα κ λενε θα βοηθησουμε να το φτιαξεις ...

Εχετε μηπως καμια παρομοια εμπειρια να βοηθησετε να το φτιαξω?

Παιζει να ειναι hardware?

Αυτοι κατηγορηματικα αρνουνται κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

μέχρι την δευτερα θέλω να παραγγείλω ένα κλώνο με 2sim ποιον μου προτείνεται τελικά?:ninja:

 

δικάταρτο εγώ εχω δει μόνο NO.1 S7 MTK6592 Qcta Core

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στην παρεα.1ο ποστ και αφορα την εμπειρια μου με 2 κλωνους.Βιαστικα και δεν το εψαξα πολυ.Πηρα 2 κομματια ντεμεκ 6592 FHD 2 gb ram κτλ κτλ.Τα τηλ ειναι πηραγμενα βεβαια για ψευτικο hardware .Φορανε 6589 1 γβ ραμ 1280 οθονη 5 mp καμερα αντι 16 720 αντι 1080 βιντεο και το 1 ειχε ενα καμμενο πιξελ.Οκ λεω δεν πειραζει το τηλ παει σφαιρα.Δοκιμαζα το gps που δουλευε αψογα και ειχα το τηλ στο ταμπλο του αυτοκινητου.Μετα απο μια πτωση 3cm οπως το ειχα στο ταμπλο,δε δουλευει καλα το g sensor και δεν μπορω να το καλιμπραρω με τπτ.Αγορασα μεχρι και εφαρμογη για καλιμπραρισμα g sensor σε mtk αλλα ειναι πειραγμενη η ρομ και δειχνει qualcom οποτε δε δουλευει η εφαρμογη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Omg!Eκανα dispute και παω για φουλ refund και απο κει που ηρθαν.Τωρα το παθημα δεν εγινε μαθημα και λεω να παρω απο το σαιτ της hdc http://hdcmobile.com/.εκει φαινεται τουλαχιστον να λεν αληθεια για το hardware αφου εχει τον κλωνο σε πολλες versions ,απο 2πυρηνο μεχρι legend.Πως το βλεπετε?Εμενα μου γυαλισε αυτο http://hdcmobile.com/hdc-galaxys-s5-h900-white.html .Εχει 2 Gb ram 16 rom FHD οθονη καλη καμερα και android 4.4

 

Υ.Γ.Ξερει κανεις πως να καλιμπραρω το g sensor?δοκιμασα πολλες εφαρμογες.Αν στρωσει ισως το κρατησω γιατι βαριεμαι τα πανε ελα

Edited by katoikos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...