Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλο μηχανηματακι, (ιδως οι 3,6" και η αποδοση της καμερας)

παρολα αυτα εγω σκεπτομαι για αυτο εδω

http://www.chinabuye.com/hero-g3-windows-6-5-smart-phone-with-wifiandjavaandgps-black

 

Μικροτερη οθονη αλλα πιο γρηγορο μηχανημα.....

 

Οι προδιαγραφες που αναφερονται ειδικα για επεξεργαστη-μνημη-καμερα ειναι συνηθως ******ες-στην ουσια αντιγραφουν τα στοιχεια του original!Δεν υπαρχει Qualcomm σε κανενα κινεζικο, η μνημη κατα κανονα μικροτερη κιας λεει οτι θέλει στη χακεμένη σελιδα "σχετικά" των windows.Αν θέλετε να δειτε την πραγματικη μνημη βαλτε το sktools η ψαξτε το πολυ ενημερωμένο ρωσικο site http://forum.china-iphone.ru/viewtopic.php?f=22&t=6411&start=140 φυσικα με google translator.

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον πρόκειται γι'αυτό:

http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=4343

γιατί λέει ότι βγήκε και σήμερα (3/11) στην αγορά!

 

Υπάρχει και αυτό:

http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=4300

που μοιάζει ίδιο, αλλά από ότι βλέπω στα χαρακτηριστικά του έχει και 2 themes.

Κατά 99% είναι το πρώτο με μόνο λάθος στα χαρακτηριστικά που δίνει το site για την πίσω κάμερα που είναι 1600Χ1200 και τις μπαταρίες που είναι 1800 mah(σιγά μην είναι).

Το δεύτερο κινητό σίγουρα είναι άλλο μοντέλο,το περιμένω σε λίγες μέρες

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποιος λόγος που τα νέα μοντέλα με capasitive οθόνες δεν έχουν τηλεόραση; γιατι αν πάρω κινεζικο θέλω οπωσδηποτε και αυτό το χαρακτηριστικό και δεν έχω βρει ουτε ενα με καινούργια οθόνη και tv μαζι. Δεν αναμενετε να βγουν μοντέλα που να το συνδιάζουν;

 

δες και αυτο, http://www.e-mobilo.com/h6_sciphone_4g.html γραφει για multitasking συνεπως capasitive αν δεν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν είναι με capacitive αυτό.Για capacitive screen πρέπει να λέει multitouch.

Απ' όσο λίγο ξέρω δεν υπάρχει ακόμα με capacitive και tv

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

http://www.fastcardtech.com/goods-5137-Ciphone+Q4Pro+OSCAR+S7+35+Inch+Capacitive+Screen+WM65+WIFI+GPS+Quandband+32M+auto+focous+camera+520Mhz+cpu+Dual-2.html

 

 

Βγάζουν νέα συνέχεια .Δεν παίζονται.Και εμείς ασχολούμαστε με μνημόνια και εκλογές.ΚΑΤΑΝΤΙΑ

Edited by basilise
διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Θα χρειαστω τη βοηθεια σας σε καποια πραματα.

 

1. Θελω να παρω το κινεζικο iphone το μικρο μεγεθος.Απ οτι ξερω υπαρχει ενα μεγεθος ιδιο με το γνησιο iphone και ενα μεγεθος λιγο πιο μικρο.Ποσες ιντσες ειναι το καθενα?Εγω θελω το μικρο.Οποιος ξερει θα θελα να μου πει πως λεγεται ακριβως το μοντελο αυτο.

 

2. Οποιος ξερει παρακαλω να μου πει που μπορω να το βρω.Ειτε ποιο site,ειτε καποιο μαγαζι στην Αθηνα (οχι απαραιτητα κεντρο,οπουδηποτε στην Αθηνα).

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οι προδιαγραφες που αναφερονται ειδικα για επεξεργαστη-μνημη-καμερα ειναι συνηθως ******ες-στην ουσια αντιγραφουν τα στοιχεια του original!Δεν υπαρχει Qualcomm σε κανενα κινεζικο, η μνημη κατα κανονα μικροτερη κιας λεει οτι θέλει στη χακεμένη σελιδα "σχετικά" των windows.Αν θέλετε να δειτε την πραγματικη μνημη βαλτε το sktools η ψαξτε το πολυ ενημερωμένο ρωσικο site http://forum.china-iphone.ru/viewtopic.php?f=22&t=6411&start=140 φυσικα με google translator.

Φοβερο το ρωσικο dimirass και εχεις δικιο οτι γενικως λενε παπατζες. Αν δεις σε παραπανω post μου που αναρωτιομουν για ενα μοντελο οτι ειναι το μονο με τηλεοραση. Τον ρωτησα λοιπον και εφαγα την κρυαδα, τηλεοραση δεν εχει. Ωραια και τι κανουμε τωρα και μου λεει σε καταλαβαινω αλλα μονο σορυ. Ουτε καν λογος για επιστροφη και τετοια. Θα το παραλλαβω κανονικα, η τηλεοραση δεν με πολυενδιαφερει, αλλα δεν θα ξαναπαραγγειλω απο αυτους. Υποτιθετε οτι εχει και πολυ καλο reputation. Οτι να ναι παλι καλα οτι ειναι λιγα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο απ'όλα αυτά τα κινητά που συζητάμε ή κάποιο άλλο που να έχει την ίδια κάμερα με αυτή του iphone;(από πλευράς ανάλυσης εννοώ)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο απ'όλα αυτά τα κινητά που συζητάμε ή κάποιο άλλο που να έχει την ίδια κάμερα με αυτή του iphone;(από πλευράς ανάλυσης εννοώ)

κανενα και σε κλωνο αμφιβαλω αμα βρεις τετοια καμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχουμε καταληξει ποιος ειναι ο καλλιτερος iphone 4 κλωνος ή ειναι ακομα νωρις?

 

Αυτός που καλύπτει καλυτερα αυτά που θες από ένα κινητό.Εγώ πάντως θα το ξαναπροτείνω,όσοι είστε με resistive οθόνες και δεν σας πολυενδιαφέρει η tv αναβαθμιστείτε σε κινητό με capacitive οθόνη,η άνεση στην χρήση θα σας λύσει τα χέρια

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαλλον κι εγω προς τα σενα κλινω....

 

Με τη resistive δεν την παλευω αλλο.Εχω και χοντρα δαχτυλα.

Να χε και tv βεβαια θα ηταν το ιδανικοτερο και GPS φυσικα.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...θα ηθελα να αγορασω το παραπανω κινητο..εχω καποιες ερωτησεις...βασικα ειναι αξιοπιστο να μην το παρω τζαμπα...ακουσα προβληματα με την μπαταρια αληθευουν???επισης σε ποιο ελληνικο site υπαρχει??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...θελω να αγορασω το παραπανω κινητο και θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις..το κινητο ειναι αξιοπιστο γιατι εχω ακουσει πολλα κυριως για την μπαταρια..επισης εχει καλη οθονη???βεβαια δν περιμενω να ειναι σαν το αυθεντικο αλλα να μην δωσω τζαμπα λεφτα..επισης υπαρχει κανα ελληνικο σαιτ να το παραγγειλω??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...θελω να αγορασω το παραπανω κινητο και θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις..το κινητο ειναι αξιοπιστο γιατι εχω ακουσει πολλα κυριως για την μπαταρια..επισης εχει καλη οθονη???βεβαια δν περιμενω να ειναι σαν το αυθεντικο αλλα να μην δωσω τζαμπα λεφτα..επισης υπαρχει κανα ελληνικο σαιτ να το παραγγειλω??

Το κινητο ειναι απο τους καλυτερους κλωνους που κυκλοφορουν.το ειχα παρει κι'εγω..αλλα με χαλασε η αποδοση της μπαταριας.κατα'τ'αλλα ειναι πολυ καλο τηλεφωνο ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το F073 που ενδιαφερομαι το GPS δουλευει ή ειναι μουφα? Ακομα ξερουμε που μπορουμε να βρουμε ελληνικους χαρτες? Και γενικα σαν συσκευη το προτεινεται?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τα υπολοιπα κινεζικα ας πουμε οτι ειναι αξιοπιστο... Μην ξεχνας παντως οτι ολα τα κινεζικα δεν αναφερουν πουθενα δεικτη sar με οτι αυτο μπορει να συνεπαγεται.... Οσον αφορα την μπαταρια και προβλημα να εχει, που δεν θα εχει πιστευω, σου δινουν 2 νομιζω (δεν ειμαι 100% σιγουρος) και στην τελικη στο ebay τις βρισκεις σε εξευτελιστικες τιμες οπως αλλωστε και τα περισσοτερα ανταλλακτικα για αυτο το κινητο...

Τελος στην ελλαδα σιγουρα θα το βρεις στο http://www.emarket.gr και στο http://www.1ena.gr τα οποια ομως συνηθως τα εχουν αρκετα πιο ακριβα απο το ebay....

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Για το F073 που ενδιαφερομαι το GPS δουλευει ή ειναι μουφα? Ακομα ξερουμε που μπορουμε να βρουμε ελληνικους χαρτες? Και γενικα σαν συσκευη το προτεινεται?

Ευχαριστω

Το gps του F073 δουλεύει κανονικά,τους ελληνικούς χάρτες θα τους βρεις στο θέμα που αφορά τα κινητά με wifi,tv,gps.Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο βέβαια το πρόγραμμα που έχει για το gps.Στα θετικά της συσκευής η πολύ καλή αφή για resistive οθόνη,το fm transmitter και το gps φυσικά.Στα αρνητικά το μέγεθος του καθώς είναι λίγο παχύ και μεγάλο στο χέρι

 

Ποιο νομίζεται και θα προτίνατε ως το καλύτερο με tv ?
Αν μιλάμε για κλώνο του iphone 4 τότε πας για J8 ή Η6

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

εγω δε θα το λεγα σιχαμενο ελεος..αλλα δεν εμπιστευομαι τιποτα κινεζικο..καλυτερα να μαζεψω λιγα χρηματα ακομα και να παρω μεταχειρισμενο 3gs..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε el3ctronick τα κινητά αυτά είναι εμφανισιακά κλώνοι δεν έχουν καμιά σχέση με τα αυθεντικά και αυτοί που τα προτιμάμε είναι λόγω των 2 καρτών sim και άλλων χαρακτηριστικών που δεν βρίσκεις σε τέτοιες τιμές στα επώνυμα.Για παράδειγμα kiphone και phone 4gs που έχουν capacitive screen και dual sim σε τιμές εως τα 120 ευρώ.

 

P.S. Μετά το αυθεντικό iphone κράζεις και τους κλώνους του;Πάντως έχεις μερικά από τα πιο απολαυστικά post στα θέματα του iphone και ας μην συμφωνώ

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Tελικα ποιος ειναι ο καλυτερος κλονος του iphone 4 με capacitive οθόνη?

Εμενα παντως παιδια το μονο που με σταματαει απο το να το αγορασω ειναι το κλειστο λογισμικο που εχουν τα κινεζικα...Ουτε πολλες εφαρμογες ουτε hacks ουτε τιποτα...Μονο java

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν αναφερθεί και πολλοί κλώνοι με capacitive οθόνη φίλε μου.To kiphone και το Phone 4gs.Πάνω κάτω τα ίδια είναι και τα δύο,σε κάποιες λεπτομέρειες διαφέρουν.

Να κάνω μια παρατήρηση σχετικά με το support folder και το multitasking που γράφουν ορισμένα από αυτά τα κινητά.Το support folder δεν σημαίνει ότι μπορείς να δημιουργήσεις folder,αλλά ότι έχει ένα folder μέσα στο μενού,που μπορείς να τον ονομάσεις όπως θες και να βάλεις όποιες εφαρμογές θέλεις μέσα.

Σχετικά με το multitasking αυτό το οποίο γίνεται είναι με διπλό κλικ στο home button να σου εμφανίζει όλες τις εφαρμογές που έχεις ανοίξει ως εκείνη την στιγμή και με scrolling να πηγαίνεις σε αυτή που θες.Χρήσιμο,αλλά όχι και το super απαραίτητο χαρακτηριστικό,αφού αν τακτοποιήσεις καλά τα εικονίδια σου,σχεδόν τα πάντα τα έχεις άμεσα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Το θεματακι ειναι το προβλημα που αναφερεις...Δηλαδη του μιχαλη δεν ειχε προβλημα το δικο σου ειχε...απο που να αγορασουμε εμεις αυτο που δεν εχει προβλημα με τα γραμματα?(μιλαω για το Kiphone)

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...