Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα παιδια εσεις την φορτισατε την μπαταρια οταν σας ηρθε?

η την χρησιμοποιησατε κατευθειαν...??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάνω ακριβώς απ'το storage είναι το network profile,το επιλέγεις,μετά επιλέγεις profile1,πατάς

options,μετά διαλέγεις τη 2η επιλογή (edit profile),πατάς οκ και wireless LAN.

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Πάνω ακριβώς απ'το storage είναι το network profile,το επιλέγεις,μετά επιλέγεις profile1,πατάς

options,μετά διαλέγεις τη 2η επιλογή (edit profile),πατάς οκ και wireless LAN.

 

Δυστηχώς μου βγάζει μόνο storage επιλογή.:(

Νetwork profile δε βλέπω πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μιά επανεκκίνηση με sim κάρτα στό slot1,και ακολούθησε πιστά τις οδηγίες του manual

 

για wifi που έδωσε πέρσι ο droulis στο συνημμένο αρχείο εδώhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=248692&page=14

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μιά επανεκκίνηση με sim κάρτα στό slot1,και ακολούθησε πιστά τις οδηγίες του manual

 

για wifi που έδωσε πέρσι ο droulis στο συνημμένο αρχείο εδώhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=248692&page=14

Respect !!!!:up::thanks:

youtube όμως;

Στον video player δε μου βγάζει Νetwork profile επιλογή στα options.To τηλέφωνο το πήρα πριν μία εβδομάδα

δλδ.φρέσκια version απ'οτι είδα...τι να πω...

Eκτός κι αν ψάχνω λάθος.

Edited by taskor74
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ...αλλά η δουλειά δεν έγινε.Εάν έχει wifi,θα την κάνουμε να γίνει.

 

Το θέμα είναι έχει wifi???

Mήπως είναι έκδοση μόνο με tv και όχι wifi???

Tσέκαρε αν υπάρχει εικονίδιο στην πρώτη ή τη δεύτρη αρχική σελίδα (ειναι μπλε με μιά κεραιούλα,γράφει wifi,και κάτω απ'το εικονίδιο γράφει WLAN).

Eάν υπάρχει άνοιξέ το,κάντο enable,->search for networks,βρήσκει το royter σου(που εννοήτε τόχεις κάνει και ασύρματο) και απ το options πατάς σύνδεση...

Σε πληροφορώ ότι κάνοντάς το να το ξαναθυμηθώ,συνδέθηκε αστραπιαία...σκυλί το κινεζάκι..

Εκανε κανονικά streaming απο youtube που είχα στο ιστορικό του media player->sreaming url->history.Aν έχει wifi και τα κάνεις αυτά,θα είσαι οκ.

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα καλησπερα!!!!εχω και εγω ενα V800 και μια μερα πού πιγα να το ανοιξω και ενω είχα βάλει κωδικό κλειδώματος όταν ανοίγει και καθε φορά που έμπαινα εκκινόυσε κανονικά τότε τρώει ένα σκάλωμα και δεν παίρνει κανένα κωδικό.μηπως υπαρχει κανα πογραμμα γαι ξεκλείδωμα η κάποια αλλη λύση?

 

-Ομάδα διαχείρισης- Απαγορεύονται τα μηνύματα τύπου sms σύμφωνα με τους κανόνες του myphone. Τέτοιου είδους μηνύματα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ...αλλά η δουλειά δεν έγινε.Εάν έχει wifi,θα την κάνουμε να γίνει.

 

Το θέμα είναι έχει wifi???

Mήπως είναι έκδοση μόνο με tv και όχι wifi???

Tσέκαρε αν υπάρχει εικονίδιο στην πρώτη ή τη δεύτρη αρχική σελίδα (ειναι μπλε με μιά κεραιούλα,γράφει wifi,και κάτω απ'το εικονίδιο γράφει WLAN).

Eάν υπάρχει άνοιξέ το,κάντο enable,->search for networks,βρήσκει το royter σου(που εννοήτε τόχεις κάνει και ασύρματο) και απ το options πατάς σύνδεση...

Σε πληροφορώ ότι κάνοντάς το να το ξαναθυμηθώ,συνδέθηκε αστραπιαία...σκυλί το κινεζάκι..

Εκανε κανονικά streaming απο youtube που είχα στο ιστορικό του media player->sreaming url->history.Aν έχει wifi και τα κάνεις αυτά,θα είσαι οκ.

Καλημέρα!

wifi,ok!

Συνδεση κανονικά,προσωρινά δουλέυω με bolt για youtube,αλλα streaming γιοκ.E-mail,facebook,όλα κανονικά.

Αυτά τα media player->sreaming url->history και network profile δε μου τα βγάζει ή εγώ επαναλαμβάνω κάνω κάτι λάθος.

Edited by taskor74
Link to comment
Share on other sites

Έλα Τάσο νομίζω το βρήκα.

 

πήγα στο storage το κοίταγα να δω τι θέλει.

 

Αυτό με το sorage λοιπόν,ΑΠΛΑ θέλει να του πούμε που να αποηκεύει τα video.

 

Aρα ενώ είμαστε στο storage απλά πατάμε ΟΚ,μας βγάζει phone ή memory card,διαλέγουμε μιά απ τις δυο,μετά options και σου βγάζει 3 επιλογές. sreaming, Network profiles και storage.

Πάς profile1->Edit profile -> βάζεις εσύ(αν δεν εχει) wireles lan, πατάς done να τη σώσεις ,και εισαι jet.

 

Ελπίζω νά γίνει με αυτό γιατί δεν υπάρχει κάτι άλλο.Όλο το κόλπο λοιπόν,είναι να συνεχίσεις

ΜΕΤΑ το storage.

 

Καλή επιτυχία,και καλή διασκέδαση.

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Έλα Τάσο νομίζω το βρήκα.

 

πήγα στο storage το κοίταγα να δω τι θέλει.

 

Αυτό με το sorage λοιπόν,ΑΠΛΑ θέλει να του πούμε που να αποηκεύει τα video.

 

Aρα ενώ είμαστε στο storage απλά πατάμε ΟΚ,μας βγάζει phone ή memory card,διαλέγουμε μιά απ τις δυο,μετά options και σου βγάζει 3 επιλογές. sreaming, Network profiles και storage.

Πάς profile1->Edit profile -> βάζεις εσύ(αν δεν εχει) wireles lan, πατάς done να τη σώσεις ,και εισαι jet.

 

Ελπίζω νά γίνει με αυτό γιατί δεν υπάρχει κάτι άλλο.Όλο το κόλπο λοιπόν,είναι να συνεχίσεις

ΜΕΤΑ το storage.

 

Καλή επιτυχία,και καλή διασκέδαση.

 

Κατ'αρχήν,ευχαριστώ πολύ για την προσπάθεια που κάνεις.

Λοιπόν το κακό σε μένα είναι πως μετά το ''ok'' επιλογής phone ή card μου βγάζει ένα επιτεύχθει και τέλος.''Οption'' δε βγάζει παρά ''ok'' και ''πίσω''.

Link to comment
Share on other sites

Eάν πατάς το οκ και δεν βγάζει streaming URL τότε μπορεί να το αφαιρεσανε γιατί στις παλαιότερες

εκδόσεις αν το γυρίσεις οριζόντια,κρασσάρει συνέχεια το video και κάνει επανεκίνηση.Αυτό γινόταν σε όλα τα κ599 .Τα video όμως,αν τα

κάνεις mp4 sto pc με πρόγαμμα μετατροπής και διασtάσεις ακριβώς iphone τα πετάς στο φάκελο video του

τηλεφώνου,και τα παίζει και οριζόντια σε πλήρη οθόνη ωραιώτατα για την αναλυσή του....

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

εχω τα εξης προβληματακια...

 

1) youtube.. εκανα τα παντα οτι λετε και τιποτα.. failed.. ακομα! κατεβασα και το προγραμματακι αλλα εκει που

εχει ρυθμιση χωρας δεν κανει τιποτα.. γιατι μαλλον δεν ειναι για touch screen...

θα βαλω και το bolt να δω τι παιζει...

 

2) στο opera mini (οχι το 5) οταν παω πανω που εχει να γραψεις την σελιδα που θες να πας , παταω

αλλα δεν εχει πουθενα γραμματα...!!! ( αυτο με το εικονικο πληκτρολογιο το εκανα και οταν ανοιγω τον οπερα μου λεει

χρηση για παιχνιδια java?) kai den kanei tipota..!! πως γραφω εκει... ασε που μετα απο λιγο κλεινει

το προγραμμα και λεει: java closed..!! οταν βγαζω το πληκτρολογιο απο τις ρυθμισεις του java ολα καλα..

φυσικα γραμματα δεν εχω...

 

3) ενω εχω την καινουργια εκδοση.. με εικονιδιο facebbok και που γυριζει το κεντρικο μενου.. το internet δεν γυριζει!!

γιατι? υπαρχει καποια ρυθμιση? γιατι στις φωτο φαινοταν οτι γυριζε...

 

4) οταν συνδεω το luetooth για αποστολη αρχειων μου βγαζει to remote control παταω οχι και μετα απο 4-5 δευτερολεπτα το ξαναβγαζει.. ειναι

πολυ σπαστικο.. η μονη λυση ειναι να κλεισω το bluetooth...

 

αυατ.. ελπιζω καποιος να μου απαντησει...

Edited by achisaeL
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του Startech 911 και από ότι παρατηρώ είναι ακριβώς το ίδιο με την διαφορά ότι το Startech 911 έχει ενσωματωμένο πληκτρολόγιο. Σωστά ή μήπως υπάρχει κάποια άλλη σημαντική διαφορά; http://img.ebw.gr/7275/v902-wifi-java-tv-black-phone.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχω τα εξης προβληματακια...

 

1) youtube.. εκανα τα παντα οτι λετε και τιποτα.. failed.. ακομα! κατεβασα και το προγραμματακι αλλα εκει που

εχει ρυθμιση χωρας δεν κανει τιποτα.. γιατι μαλλον δεν ειναι για touch screen...

θα βαλω και το bolt να δω τι παιζει... εβαλα και το bolt και παλι τιποτα.. τι να κανω?

 

2) στο opera mini (οχι το 5) οταν παω πανω που εχει να γραψεις την σελιδα που θες να πας , παταω

αλλα δεν εχει πουθενα γραμματα...!!! ( αυτο με το εικονικο πληκτρολογιο το εκανα και οταν ανοιγω τον οπερα μου λεει

χρηση για παιχνιδια java?) kai den kanei tipota..!! πως γραφω εκει... ασε που μετα απο λιγο κλεινει

το προγραμμα και λεει: java closed..!! οταν βγαζω το πληκτρολογιο απο τις ρυθμισεις του java ολα καλα..

φυσικα γραμματα δεν εχω... ΛΥΘΗΚΕ! πανω στην γραμμη που πατας για την σελιδα εχει μια επιλογη edit symbol πατας εκει και ολα ΟΚ...

 

3) ενω εχω την καινουργια εκδοση.. με εικονιδιο facebΟok και που γυριζει το κεντρικο μενου.. το internet δεν γυριζει!!

γιατι? υπαρχει καποια ρυθμιση? γιατι στις φωτο φαινοταν οτι γυριζε... ΛΥΘΗΚΕ! πηγαινεις ρυθμισεις και εχει ενα που λεγεται landscape το ενεργοποιεις και γυρναει.. απλα δεν γυρναει απο μονο του...

 

4) οταν συνδεω το bluetooth για αποστολη αρχειων μου βγαζει to remote control παταω οχι και μετα απο 4-5 δευτερολεπτα το ξαναβγαζει.. ειναι

πολυ σπαστικο.. η μονη λυση ειναι να κλεισω το bluetooth...

 

αyta.. ελπιζω καποιος να μου απαντησει...

 

και δυο νεα προβληματακια...

 

5) πως βαζω ηχο κλησης στα μηνυματα ακομα δεν το βρηκα

6) και πως βαζεις φωτο στις επαφες.. δλδ στην καθε επαφη να εχει φωτο...

Link to comment
Share on other sites

youtube παιζει, απλά οι περισσότεροι δεν ξερουν πως γιατί απλά δεν διαβάζουν το thread

 

 

εγω παντως διαβασα και το thread αυτο και του Μ002L ta ekana ολα οσα λετε.. και τζιφος...

Link to comment
Share on other sites

Eάν πατάς το οκ και δεν βγάζει streaming URL τότε μπορεί να το αφαιρεσανε γιατί στις παλαιότερες

εκδόσεις αν το γυρίσεις οριζόντια,κρασσάρει συνέχεια το video και κάνει επανεκίνηση.Αυτό γινόταν σε όλα τα κ599 .Τα video όμως,αν τα

κάνεις mp4 sto pc με πρόγαμμα μετατροπής και διασtάσεις ακριβώς iphone τα πετάς στο φάκελο video του

τηλεφώνου,και τα παίζει και οριζόντια σε πλήρη οθόνη ωραιώτατα για την αναλυσή του....

 

Τελικά Bolt και λύσεις τύπου μετατροπής σε mp4 όπως λες,είναι μονόδρομος.

Πάντως για τα λεφτά του,είναι αστέρι το Κ599.-:)

Link to comment
Share on other sites

και δυο νεα προβληματακια...

 

5) πως βαζω ηχο κλησης στα μηνυματα ακομα δεν το βρηκα

 

Δυστηχώς δε θα το βρεις...:rolleyes:

Μόνο προεπιλεγμένους.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς δε θα το βρεις...:rolleyes:

Μόνο προεπιλεγμένους.

 

 

 

ok.. τωρα εμεινε μονο το προβλημα με το youtube,

τις εικονες στις επαφες που μαλλον δεν μπαινουν... απ οτι καταλαβα...

και το bluetooth με το remote control...

Link to comment
Share on other sites

ok.. τωρα εμεινε μονο το προβλημα με το youtube,

τις εικονες στις επαφες που μαλλον δεν μπαινουν... απ οτι καταλαβα...

και το bluetooth με το remote control...

 

Για youtube το Bolt είναι η λύση προσωρινά(μιλάω για τις νεότερες εκδόσεις του Κ599).

Μια ερώτηση σχετικά με την ένταση των Rigtone από το κρυφό μενόυ(*#3646633#)

Μηπως μπορεί κάποιος να μας καθοδηγήση αναλυτικά.Να μη μαίνουμε στη διαδικασία

να δυναμόνουμε (cubase,cooledit κ.α)την κοιματομορφή του rig κάθε φορά.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Oι πληροφοριες σου ειναι φοβερες.

Αλλα δε με αφηνει να αλλαξω τις τιμες.

Πχ πηγα στο loudsp και παταω απο την αρχη volume 0 κλπ κλπ αλλα μου δειχνει μια τιμη πχ στο volume 6 και σε με αφηνει να την αλλαξω.

Ενω μου λεει τιμη 112 που εμφανιζει set αλλα πατωντας το δε γινεται τιποτα και επιστρεφει στο προηγουμενο μενου.

 

 

edit εγινε τελικα!

 

σχετικα με το μενου *#3646633# , μπαινω να αυξησω την ενταση του μικροφωνου, το μονο που μπορω να πειραξω ειναι η ρυθμιση 16 level setting. πρεπει να αλλαξω και τις αλλες ρυθμισεις ; γιατι δεν μπορω να αλλαξω τα 6 στεπ.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το H003+ και εχει καποια σπαστικα πραγματακια!

οταν παταω τα εικονιδια και τα παντα κανει δονηση .. πως βγαινει ρε παιδια?

και επισης to klassiko otan Πατάς *#3646633# για να μπεις Engineering Mode

δεν μπαινει... εχει κατι αλλο μηπως? ευχαριστω.....

 

 

ΓΙΑ ΤΟ ΜΜS ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΑ... ΤΟ 2ο ΒΗΜΑ ΣΤΡΟ ΜΕΝΟΥ ΤΟΥ MMS ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΜΑΛΛΟΝ... ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ 1.. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

 

Πηγαίνετε στο Μενού Υπηρεσίες:

Μενού- Υπηρεσίες – Λογαριασμός εδομένων – GPRS

Στη λίστα των λογαριασμών που θα εμφανιστεί επιλέξτε το κενό λογαριασμό 3 ή 4

κ.ο.κ.

Αφού επιλέξετε το λογαριασμό πατήστε Έκδοση:

- Συμπληρώστε το όνομα του λογαριασμού (με λατινικούς χαρακτήρες)

- ΑΡΝ: Γράψτε “ mms “

- Όνομα Χρήστη: - κενό –

- Password: - κενό –

- Τύπος Επικ.: Κανονικό

- Πατήστε : Ολοκλήρωση και Αποθήκευση

Μετά πηγαίνετε στο Μενού Μηνυμάτων:

Μενού – Μηνύματα – MMS – Ρυθμίσεις Μηνυμάτων – Έκδοση Προφίλ

Στη λίστα των προφίλ που θα εμφανιστεί επιλέξτε το κενό προφίλ 3 ή 4 κ.ο.κ.

Αφού επιλέξετε το προφίλ πατήστε Έκδοση:

1. Συμπληρώστε το όνομα του προφίλ (με λατινικούς χαρακτήρες)

2. Homepage: Συμπληρώστε: “ 195.167.65.220:8002”

3. Στο Όνομα Λογαριασμού εμφανίζεται το όνομα του λογαριασμού που

επιλέξατε παραπάνω

4. Τύπος Σύνδεσης: Συμπληρώστε: “ΗΤΤΡ”

– Proxy Address: 010.010.010.020

– Proxy port: 8080

5. Όνομα Χρήστη: - κενό –

6. Κωδικός: - κενό –

Πατήστε “ Πίσω” και επιλέξτε Ενεργοποίηση Προφίλ.

Επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών της COSMOTE για την τελική

ενεργοποίηση.

Απενεργοποιήστε τη συσκευή και ενεργοποιήστε τη ξανά.

 

 

οποιος ξερει ας μου πει...

συγνωμη που το γραψα και εδω απλα δεν βρηκα κατι για το συγκεκριμενο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

@achisaeL δεν είναι ανάγκη να γεμίζεις όλα τα θέματα του forum με τις ίδιες ακριβώς ερωτήσεις!

Επίσης μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να συμπληρώσεις ή να διορθώσεις κάτι.

 

Ρίξε μια ματιά στους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω πισω προσοψεις για το συγκεκριμενο μοντελο?

για το κανονικο θα κανουν? το ξερω οτι απλα θα καλυφθει το φλας...

ψαχνω και δεν βρισκω πουθενα...

Link to comment
Share on other sites

Μίλα με αυτόν που στο πούλησε,θα μπορέσει να σου βρει.

Το κανονικό iphone δεν έχει πίσω καπάκι που βγαίνει

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μίλα με αυτόν που στο πούλησε,θα μπορέσει να σου βρει.

Το κανονικό iphone δεν έχει πίσω καπάκι που βγαίνει

 

 

Δυστυχως δεν εχει... καπου αλλου? εχω και μια ερωτηση για το h003 .. οποιος ξερεις ας μου πει...

και αυτες που βλεπω στο ebay? απλα κουμπωνουν απο πανω?..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...