Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να εχει πεσει και σε προβληματικη συσκευη ο φιλος μας . Το δικο μου εχει αρκετα καλο ηχο δεν θα τον χαρακτηριζα αθλιο με τιποτα και παντα σε σχεση με γνωστες μαρκες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tα παραλές ίσως φίλος.Δεν εχει τοσο χαλια ηχο.

Ναι ειναι μετριος.

 

Αλλα δεν ειναι χαλια με τιποτα.

Απλα οταν το δυναμωνεις τοτε εισερχεται παραμορφωση.

 

Το κουφο ειναι οτι εχει την ιδια παραμορφωση σε ολο το φασμα εντασης του ηχου.

και στο πολυ σιγο που ισα που ακουγεται ο ηχος, παραμορφωνει τα τραγουδια.

Link to comment
Share on other sites

Το κουφο ειναι οτι εχει την ιδια παραμορφωση σε ολο το φασμα εντασης του ηχου.

και στο πολυ σιγο που ισα που ακουγεται ο ηχος, παραμορφωνει τα τραγουδια.

 

Φιλε μου ισως επεσες σε προβληματικο τηλεφωνο . Αυτα που αναφερεις δεν γινονται στη δικη μου συσκευη τουλαχιστο και απ οτι λενε και αλλοι φιλοι μας δεν εχει τοσο ασχημη ποιοτητα . Αν σε καλυπτει η εγγυηση εγω θα σου προτεινα να το αντικαταστησεις .

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν είναι θέμα καλωδίου τότε γιατί σε κάποιες περιπτώσεις δουλεύει?

Λες :(...σε ένα laptop που δεν είχα δοκιμάσει και δούλεψε κανονικά. Το αποσυνδέω και μετά όταν το ξανασυνδέω πάλι το ίδιο πρόβλημα...). Αν ήταν θέμα καλωδίου δε θα δούλευε καθόλου.

 

Το usb έχει τέσσερα καλωδιάκα...

 

http://www.bealecorner.org/best/measure/USB/USB-cable-wiring.png

 

Αν μόνο οι επαφές για τα Data έχουν πρόβλημα τότε η φόρτιση θα γίνεται κανονικά. Στην ουσία δεν έχει πρόβλημα το καλώδιο αλλά το τελικό φισάκι με τις επαφές. Αυτό θα δοκιμάσω να πειράξω και θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δοκίμασα να πειράξω το usb φισάκι του καλωδίου, στράβωσα λίγο τα τέσσερα συρματάκια έτσι ώστε να έχω εξασφαλισμένη επαφή με την θύρα του υπολογιστή και δεν είχα κανένα αποτέλεσμα.

Φύσιξα δυνατά την άλλη πλευρά του καλωδίου καθώς και την θύρα του κινητού, μπας και κάθησαν τίποτα σκόνες και τότε για μία στιγμή έβγαλε το μήνυμα το κινητό, επέλεξα, μαζική αποθήκευση αλλά ο υπολογιστής έβγαλε μήνυμα ότι η συσκευή έχει πρόβλημα και δεν μπορεί να γίνει η σύνδεση. Τις επόμενες φορές που προσπάθησα δεν έβγαζε πάλι ούτε το μήνυμα το κινητό.

Τελικά νομίζω ότι μάλλον δεν φταίει το καλώδιο, αλλά κάτι έπαθε το κινητό. Εκτός και αν έχει μαζευτεί σκόνη στην θύρα του κινητού (αφού δεν έχει καπάκι) και αυτό δημιουργεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους! εχω το i9 3g και θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει καποιο καλο handsfree που να κανει για το κινητο αυτο. Αυτο που ειχε η συσκευη χαλασε αμεσως, αλλα ετσι κι αλλιως ηταν χαλια!! Ευχαριστω πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα. Τυχαία ανακάλυψα το forum. Μου αρέσει . Έχω και εγώ το κ599. Εγώ το πηρά από Ελλάδα , Αθήνα μέσω αντικαταβολής. Το έχω περίπου ένα χρόνο. Τέλειο μπορώ να πω, για τα χρήματα του. Οφείλω ένα ευχαριστώ , γιατί χωρίς το forum και το παιδί που έγραψε για τη TV ότι στο area πρέπει να βάλεις Τουρκία, εγώ δεν θα το βρίσκω. Όσο ν αφορά με τα καλώδια ναι έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα με το άσπρο καλώδιο. Μπήκα Αθήνα και παρήγγειλα 2 τα ιδία αλλά μαύρα. Με 9 ευρώ το ένα. Κανόνι μιλάμε. Το σήμα του πάντως τέλειο, και στην TV 28 κανάλια και είμαι Ηράκλειο. Ακόμα το ψάχνω και εγώ. Τα video πάντως παίζουν καλύτερα με κατάληξη fly
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα. Τυχαία ανακάλυψα το forum. Μου αρέσει . Έχω και εγώ το κ599. Εγώ το πηρά από Ελλάδα , Αθήνα μέσω αντικαταβολής. Το έχω περίπου ένα χρόνο. Τέλειο μπορώ να πω, για τα χρήματα του. Οφείλω ένα ευχαριστώ , γιατί χωρίς το forum και το παιδί που έγραψε για τη TV ότι στο area πρέπει να βάλεις Τουρκία, εγώ δεν θα το βρίσκω. Όσο ν αφορά με τα καλώδια ναι έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα με το άσπρο καλώδιο. Μπήκα Αθήνα και παρήγγειλα 2 τα ιδία αλλά μαύρα. Με 9 ευρώ το ένα. Κανόνι μιλάμε. Το σήμα του πάντως τέλειο, και στην TV 28 κανάλια και είμαι Ηράκλειο. Ακόμα το ψάχνω και εγώ. Τα video πάντως παίζουν καλύτερα με κατάληξη fly

 

Από που πήρες τα μαύρα καλώδια ρε φίλε? Ψάχνω από Ελλάδα και δε βρίσκω. Από eBay δε μπορώ. Πες μου σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Tα παραλές ίσως φίλος.Δεν εχει τοσο χαλια ηχο.

Ναι ειναι μετριος.

 

Αλλα δεν ειναι χαλια με τιποτα.

Απλα οταν το δυναμωνεις τοτε εισερχεται παραμορφωση.

 

 

Δεν νομίζω ότι τα παραλέει ο φίλος μας .

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Χάλια ήχος στο τηλέφωνο στο hands free αλλά και στην ανοιχτή ακρόαση.

Μπήκα στο κρυφό μενού και άλλαξα κάποια πράγματα αλλά δεν έχω βρει ακόμα το σωστό σημείο .

Είναι εύκολο για κάποιον από εσάς που έχει παίξει με το κρυφό μενού να μας πει τι ακριβός να κάνουμε για να βελτιωθεί ο ήχος στο μέγιστο ?

Ευχαριστώ

Edited by ellohim
Link to comment
Share on other sites

καταρχην εμενα πωλητες του τυπου ¨εχει τον ποιο εξελιγμενο δεκτη tv","ειναι μοντελο 2010" κλπ δεν γουσταρω.επισης δεν μου αρεσει που δεν βαζουν το ονομα του μοντελου,πες βρε ανθρωπε ποιο μοντελο πουλας, πες ειναι το Μ002l δεν ειναι κακο.

αα και ξεχασα να πω οτι ποσταρες λαθος :)

αλλα σαν μοντελο το συγκεκριμενο ειναι απο τα καλα:)

ΠΑΙΔΙΑ καλλημερα εχω προβλημα με το i9 hone μου,το κεντρικο διακοπτακι(στρογγυλο)δεν δινει εντολη να ανοιξει και να κλεισει το τηλεφωνο,ενω το υπολοιπο λειτουργει κανονικα,εχει καποιος ιδεα τι μπορει να φταει?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη θελει να το παρει καποιος φιλος μου και δεν ξερει να το παραγγειλει και θα το κανω εγω απο που ειναι ποιο καλα και οικονομικα να το παρω?χωρις τελωνεια κτλ.με αντικαταβολη.αυτο ειναι οκ? http://www.china-mobile-phone.com/2009-06/k599.htm και κατι ακομη επειδη εχει παρει την καρτα της wind f2g με την προσφορα για το ιντερνετ παιρνει κανονικα τις ρυθμισεις ετσι?για να μπαινει με την wind.για ποιο κινητο στελνουμε ρυθμισεις?ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το usb φταίει και τώρα του κοτσάραμε ένα hub και το συνδέουμε έτσι στον αντάπτορα.

Ρε παιδιά, αυτό το κινητό είναι ΟΛΟ προβλήματα, μιλάμε.

Με έχει πρήξει η αδερφή μου, κάθε βδομάδα βγαίνει και κάτι.

Το home button δε λειτουργούσε, αναγκάστηκα να ανοίξω το κινητό, είχε φύγει από τη θέση του και το έκανα. Τώρα η φόρτιση, να αναφέρω επίσης, πως, ούτε και μας αναγνωρίζεται σαν Mass Storage έτσι, ξαφνικά. Τρίζει απίστευτα και τώρα τελευταία, η οθόνη τα έχει παίξει, πχ πατάς το W και πληκτρολογεί το Q. Έχω κάνει αμέτρητα calibrations με κάθε λογής πενάκια, τίποτα.

Ειλικρινά, αν η αδερφή μου είχε κάποιο κινητό καβάτζα, θα το είχε εκτοξεύσει στον τοίχο. Και δεν έχει και άδικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην περιμενουμε και τελεια πραγματα στον ηχο απο αυτο το κινητο.Η δικη μου συσκευη εχει αρκετα καλο ηχο χωρις να πειραξω κατι ιδιαιτερο ανεβασα λιγο τον ηχο ανοιχτης ακροασης και μικροφωνου τιποτα αλλο. Στο hands free ο ηχος αθλιος βεβαια , τα ακουστικα του ειναι για πεταμα οπως εχουμε πει κ εγω τα εχω πεταξει ηδη .Τα καλα που εχει ειναι οι 2 καρτες , η τηλεοραση για οσους τη χρειαζονται και το wifi που μπορει να χρησιμευσει σε οσους θελουν να κανουν τη δουλεια τους για τα βασικα τουλαχιστο.Απο κει και περα τα υπολοιπα ειναι μετρια κατα τη γνωμη μου και εξαρτωνται απο τις αναγγες του καθενος.Προσωπικα δεν το μετανιωσα που το πηρα αλλα δεν περιμενω και θαυματα απο αυτο το κινητο.

 

Αν βρω και καλα hands free προσωπικα ειμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε χωρις να θελω να προσβαλω την αδελφη σου, αλλα τα προβληματα που λες ειναι απο αγαρμπους χειρισμους. καλως η κακος θελει ηρεμα π.χ οταν βαζεις βγαζεις το καλωδιο η αν βαζει το κινητο σε στενη τσεπη η οθονη θα εχει αργα η γρηγορα προβληματα εχει ευαισθησια...φιλικα:)
Link to comment
Share on other sites

Του αδερφού μου το hands free είναι οκ.. και γενικά ο ήχος. Μόνο το μικρόφωνο είναι λίγο κάτω του μετρίου.. το έβαλα να είναι στο μέγιστο αλλά όταν βάζεις ανοιχτή ακρόαση πρέπει να είσαι κοντά στο κινητό, σε σχέση με άλλα κινητά που μπορείς να το έχεις και στο ένα μέτρο άνετα.
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου αντιθετα φιλε navi55 στην ανοιχτη ακροαση και απο 2 μετρα σε ακουνε χαλαρα οπως και στην κανονικη συνομιλια δεν εχω προβλημα με τους ηχους .Το μονο θεμα στο ηχο που ειχα ηταν το hands free .
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το κοίταξα πριν λίγο και είδα ότι οι ρυθμίσεις από το κρυφό μενού ήταν οι αρχικές. Μάλλον θα το έκανε καμία επαναφορα τηλεφώνου, οπότε μάλλον γι' αυτό δεν ακουγόταν δυνατά στην ανοιχτή ακρόαση αν το είχε μακρυά.

Αυτό που ψάχνω και δεν μπορώ να βρω είναι πώς γίνεται να ρυθμίσουμε από το κρυφό μενού την ένταση για τα τραγούδια, τα βίντεο κλπ ώστε όταν το έχω στο πιο χαμηλό επίπεδο να ακούγεται πιο χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ Κ599 (IPHONE CLONE) ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΡΙΘΜΥΣΕΙΣ MMS ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ Κ599 (IPHONE CLONE) ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΡΙΘΜΥΣΕΙΣ MMS ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ψαξε μερικες σελιδες πισω και θα βρεις την λυση.αλλιως μπες στο http://www.jaga.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το κοίταξα πριν λίγο και είδα ότι οι ρυθμίσεις από το κρυφό μενού ήταν οι αρχικές. Μάλλον θα το έκανε καμία επαναφορα τηλεφώνου, οπότε μάλλον γι' αυτό δεν ακουγόταν δυνατά στην ανοιχτή ακρόαση αν το είχε μακρυά.

Αυτό που ψάχνω και δεν μπορώ να βρω είναι πώς γίνεται να ρυθμίσουμε από το κρυφό μενού την ένταση για τα τραγούδια, τα βίντεο κλπ ώστε όταν το έχω στο πιο χαμηλό επίπεδο να ακούγεται πιο χαμηλά.

 

Αν γίνει επαναφορά στις εργοστασιακές δεν αλλάζουν οι ρυθμίσεις του engineering mode... Οπότε μπορεί να μην είχαν μπει καν στην αρχή...

 

Για να αλλάξεις τις εντάσεις του ήχου για το radio και τα video, στο engineering mode πας: Audio->LoudSp mode->FM radio και Melody, και αλλάζεις την ρύθμιση για Volume 0, Volume 1, κ.λ.π.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

φιλε χωρις να θελω να προσβαλω την αδελφη σου, αλλα τα προβληματα που λες ειναι απο αγαρμπους χειρισμους. καλως η κακος θελει ηρεμα π.χ οταν βαζεις βγαζεις το καλωδιο η αν βαζει το κινητο σε στενη τσεπη η οθονη θα εχει αργα η γρηγορα προβληματα εχει ευαισθησια...φιλικα:)

 

Ένα LG Cookie που είχε το είχε κάνει ΧΑΛΙΑ και ακόμα λειτουργούσε. Τώρα, αν ένα καλώδιο USB χαλάσει μέσα σε 3 μήνες από την αγορά του, δε νομίζω να τίθεται θέμα χειρισμού.

Και όσον αφορά την οθόνη, δε το βάζει ΠΟΤΕ σε τσέπη, πράγμα που δεν έκανε, όμως στο Cookie.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ειμαι καινουργιος με το iphone to kineziko και θα ηθελα αν γνωριζει καποιος να μου πει γιατι εφοσον μπαινω στο ιντερνετ κανονικα γιατι δε μπορω να δω βιντεο στο youtube?(την ωρα που παταω πανω σενα βιντεο μου πεταει ενα G1 πανω στην οθονη και μου γραφει connection failed)και επισης εμαθα οτι παιρνει java και που μπορω να βρω?ευχαριστω.εχω το T2000 iphone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...