Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε μεγαλε, ποσα κινεζικα εχουν ανατιναχθει και εχει πεθανει κοσμος και ποσα απο τα γνωστα κινητα;

Θα μου δώσεις ένα link γι αυτό που λές;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οι πιθανότητες είναι ίδιες αν το καλοσκεφτείς, το σηματάκι αλλάζει απλά που έχει πάνω το εμπόρευμα... το οτι δεν λένε τίποτα για τις μεγάλες εταιρίες πιστεύω οτι είναι λόγο του marketing και του χρήματος που δείνουν στα ΜΜΕ... πάντως ακόμα θυμάμαι το Nokia 6600 που είχε εκραγεί μέσα στο σπίτι μιας κοπέλας στην Θεσσαλονίκη(αν θυμάμαι καλά) πρίν κάτι χρόνια και το έδειξε ο Ευαγγελάτος σε μια απο τις εκπομπές του
Link to comment
Share on other sites

Ισως τα κινεζικα τηλεφωνα να μην ελενχονται τοσο πολυ πριν την "εξοδο" τους απο το εργοστασιο ,γιαυτο το λογο να "Τυχαινουν" περισσοτερα ελατωματικα ....

Παντως ΟΛΑ τα γνωστα μοντελα κινητων καταστευαζονται Κινα,Ταιβαν ,Βιετναμ κ.α

Ας μην ξεχναμε ομως οτι οι εταιριες που εχουν εδραιωθει στην ευρωπαικη αγορα βλ.(SE , NOKIA , MOTOROLA κ.α ) δεν εχουν κανενα συμφερων να χασουν πελατες απο τα κινεζικα ...Μιας και μας πουλαν την ιδια τεχνολογια ,( καποιες φωρες και υποδιεστερη ) σε παρα πολυ μεγαλες σχετικα με τα κινεζικα τιμες ....!

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ τα βρίσκω!!

 

δε τα βρίσκω ρε γμτ, βρίσκω μόνο αυτά που λέει για όλα, όχι για τα touch...

 

Μαλλον βαριεστε να ψαξετε!! :ninja:

 

http://gamesmobilz.blogspot.com/2009_07_01_archive.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα διάβασα αυτά.. αλλά οι διαστάσεις δεν είναι ίδιες με αυτές των κινέζικων κινητών!

Τα δοκιμασες??? δοκιμασε πρωτα..

εγω πολλα τα ειχα παιξει κανονικα οταν το ειχα το κινητο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ.. απλά νόμιζα ότι θα το αναφέρεις στο blog σου! Βασικά την προηγούμενη βδομάδα παρήγγειλα το m002l και το περιμένω μέσα στη βδομάδα. Όταν το πάρω θα δοκιμάσω!
Link to comment
Share on other sites

Οκ.. απλά νόμιζα ότι θα το αναφέρεις στο blog σου! Βασικά την προηγούμενη βδομάδα παρήγγειλα το m002l και το περιμένω μέσα στη βδομάδα. Όταν το πάρω θα δοκιμάσω!

Mα τα παιχνιδια δεν ειναι γι'αυτο το κινητο.:blink:

η αναλυση του Κ599 δεν ειναι και πολυ συνιθησμενη και δεν βρισκεις ευκολα παιχνιδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση κι εγω για την φορτηση του κινητου. Η πρωτη φορτηση πρεπει να γινει αμεσως η πρεπει να εξαντλιθει πρωτα η μπαταρια που εχει και μετα να το φορτησω??? thanks:happy:
Link to comment
Share on other sites

απο αυτη τη σελιδα http://www.4shared.com/file/34378866/6b1074df/MT6227.html κατεβαζετε το αρχειο mt6227.zip και εχει μεσα τους drivers για το κινητο και το pcsuite. το κινητο το βαζετε ως θυρα com

 

Που το βαζω αυτο και τι κανει ?

Link to comment
Share on other sites

να συμφωνησω οτι μπορει να μην ελεγχονται τοσο απο τα εργοστασια πριν βγουν, ποσα γνωστα brand εχετε παρει και δεν δουλευουν σωστα?..... αμετρητα.... πηγαινε τε στις σελιδες με τα επωνυμα να δειτε παραπονα... παντα στις αρχες καποιου μοντελου επωνυμου η μη υπαρχουν προβληματα γνωστο απο παντου αυτο..αμαξια,μηχανες,tv-dvd,κινητα,κλπ με τον καιρο φτιαχνονται τα μικροπροβληματα
Link to comment
Share on other sites

στον συγχρονισμο μου λεει...fail to read advanced information...

καμια ιδεα?

 

α και συγχρονιζουμε με αντιγραφη-επικολληση απο το outlook?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

στον συγχρονισμο μου λεει...fail to read advanced information...

καμια ιδεα?

 

α και συγχρονιζουμε με αντιγραφη-επικολληση απο το outlook?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

σωστα copy-paste
Link to comment
Share on other sites

στον συγχρονισμο μου λεει...fail to read advanced information...

καμια ιδεα?

 

οι περισσότεροι έχουν παλιότερη έκδοση του προγράμματος, και σε καινούργια κινητά μπορεί να βγάζει το μύνημα που αναφέρεις... εμένα το εμφάνιζε. Κατέβασε το καινούργιο software... Πας, http://www.intextechnologies.com/webpages/download-driver.aspx, Mobile Phones, Phone Suite Intex 1.1 και κατεβάζεις την έκδοση 1.1... Για σιγουριά κατέβασε και τις δύο εκδόσεις, γιατί εμένα η έκδοση 1.1 μπορούσε να κάνει τα πάντα στο κινητό, αλλά όχι να διαβάσει outlook... οπότε διάβασα outlook από την έκδοση 1.0, export και μετά import στην 1.1 και μετά μεταφορά στο κινητό. Θα σου πάρει 1 με 2 λεπτά το πολύ.

 

Επίσης, για μετάφορα από το κινητό στο outlook, υπάρχει τρόπος αλλά είναι "μπακάλικος". Αυτό που έκανα εγώ είναι να κάνω export το phonebook από το phone suite σε αρχείο .cvs, import σε excel ή oppenoffice για επεξεργασία (αν χρειάζετε) και μετά import στο outlook.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Α... τα τηλέφωνα στο PC folder του software είναι στο αρχείο PhoneSuite.bin

 

και μία γρήγορη ερώτηση, αν και δεν έχω ελπίδες μάλλον. Πήρα στα χέρια μου πρόσφατα το M002L που είναι αντίστοιχο του κ599, και όπως είναι γνωστό, όλα καλά αλλά το phonebook του κινητού είναι για κλάμματα. Υπάρχει κάτι σε java για τις επαφές μας; Έφαγα τον κόσμο αλλά τίποτα γιατί μάλλον δεν είναι γνωστές οι ρουτίνες για να κάνουν access το phonebook, και σε κάθε κινητό είναι και διαφορετικά... Αν κάποιος έχει κάτι υπόψιν του, reply:)

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι δηλαδή ο τηλεφωνικός κατάλογος του M002L? Το παρήγγειλα και εγώ και περιμένω να ρθει..

 

όπως και του κ599... Όταν έχεις όνομα και επώνυμο και κάνεις search σου εμφανίζει μόνο το πρώτο όνομα στο search, και δεν ψάχνει και στο δεύτερο όνομα, δεν μπορείς να βάλεις εικόνα σε κάποιο όνομα, δεν μπορείς να προσθέσεις σε υπάρχων όνομα κάποιο τηλέφωνο αναπάντητης, εκτός αν το κάνεις "χειροκίνητα"... και δεν μπορείς να επιλέξεις να σου εμφανίζει μόνο τα τηλέφωνα της μνήμης του τηλεφώνου, αλλά τα έχει όλα, και sim και τηλέφωνο. Δεν είναι και τελείος χάλια, αλλά αυτές οι λειτουργίες υπάρχουν ακόμα και σε πολύ φθηνά κινητά της αγοράς...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα σε 2 κινητα.

Στο κ599 διοτι εδω στο φορουμ εχει 60 σελιδες σχολιων και μπορω να βρω οτι θελω.

Και στο thunder το οποιο φαινεται να ειναι ακριβως το ιδιο.

 

Ειμαι σε τρομερο δίλημμα!!

 

Αν ειχαν και GPS θα ηταν τα απολυτα κινητα!!

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν ειχαν και GPS θα ηταν τα απολυτα κινητα!!

 

Τι να το κάνεις εάν δεν υπάρχουν εφαρμογές που να το εκμεταλλεύονται σε αυτές τις συσκευές;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα κινέζικα κινητά όποιος τα πάρει και θέλει να τους περάσει εφαρμογές και παιχνίδια τότε το μόνο σίγουρο είναι ότι μέσα στο μήνα θα το έχει πουλήσει.Τα κινέζικα κινητά είναι μια χαρά ακριβώς όπως έρχονται,όποιον τον ικανοποιούν όπως είναι μπορεί να προχωρήσει στην αγορά τους

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Eradio.gr μπορειτε να ακουσετε μεσω wifi παιδια με το κ599?

 

AΠο που μπορω να το παρω το κινητο?

Εννοω βασικα οτι απο που μπορω να το παρω και να ειναι εμπιστος ωστε οτι και αν συμβει να του το στειλω και να στειλει αλλο?

Απο dualmobileshop η απο ebay?

To dualmobileshop λιγο ακριβο μου φαινεται...

ΠΟσο ειναι τα μεταφορικα ξερει κανεις?

 

Εδω το βρισκω σε καλυτερες τιμες γυρω στα 95 ευρω και μαζι και μεταφορικα με απλο AIRMAIL.

 

http://cgi.ebay.com/K599-2SIM-mobile-cell-Phone-WIFI-JAVA-TV-Unlocked-3-4_W0QQitemZ280442871234QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item414bb29dc2#ht_6942wt_1165

 

http://cgi.ebay.com/Quadband-Dual-SIM-TV-WIFI-3-4-TFT-Cell-Phone-K599_W0QQitemZ170428405526QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item27ae531716#ht_6730wt_1165

 

http://cgi.ebay.com/WIFI-TV-JAVA-Unlocked-2SIM-3-4-Mobile-Phone-K599-2GB_W0QQitemZ180438685718QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item2a02fbd816#ht_6967wt_1338

 

http://cgi.ebay.com/3-4-Touch-Screen-K599-WIFI-TV-2SIM-4BAND-2-Camera-2GB_W0QQitemZ270454483726QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item3ef857eb0e#ht_3988wt_1165

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Eradio.gr μπορειτε να ακουσετε μεσω wifi παιδια με το κ599?

 

AΠο που μπορω να το παρω το κινητο?

Εννοω βασικα οτι απο που μπορω να το παρω και να ειναι εμπιστος ωστε οτι και αν συμβει να του το στειλω και να στειλει αλλο?

Απο dualmobileshop η απο ebay?

To dualmobileshop λιγο ακριβο μου φαινεται...

ΠΟσο ειναι τα μεταφορικα ξερει κανεις?

 

Εδω το βρισκω σε καλυτερες τιμες γυρω στα 95 ευρω και μαζι και μεταφορικα με απλο AIRMAIL.

 

http://cgi.ebay.com/K599-2SIM-mobile-cell-Phone-WIFI-JAVA-TV-Unlocked-3-4_W0QQitemZ280442871234QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item414bb29dc2#ht_6942wt_1165

 

http://cgi.ebay.com/Quadband-Dual-SIM-TV-WIFI-3-4-TFT-Cell-Phone-K599_W0QQitemZ170428405526QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item27ae531716#ht_6730wt_1165

 

http://cgi.ebay.com/WIFI-TV-JAVA-Unlocked-2SIM-3-4-Mobile-Phone-K599-2GB_W0QQitemZ180438685718QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item2a02fbd816#ht_6967wt_1338

 

http://cgi.ebay.com/3-4-Touch-Screen-K599-WIFI-TV-2SIM-4BAND-2-Camera-2GB_W0QQitemZ270454483726QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item3ef857eb0e#ht_3988wt_1165

Τα μεταφορικά με ΕMS είναι περίπου 20-25 $ και o χρόνος παράδοσης είναι περίπου 10 ημέρες.

Αν η αγορά γίνει από ebay ή πιθανότητα να αντιμετωπίσεις δυσκολίες σε περίπτωση προβλήματος είναι υπαρκτή.

Δες και αυτή την περίπτωση, μια και είσαι από Πάτρα

http://www.emarket.gr/item.php?id=19277488

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετη ερευνα το καλυτερο και πιο πληρες κινεζικο τηλεφωνο στην κατηγορια Dual Sim Wifi TV ειναι το Μ002L και εφοσον το απεκτησα πριν λιγες μερες μπορω να πω με σιγουρια και με προσωπικη εμπειρια οτι ειναι το καλυτερο.

 

Τεχνικα Χαρακτηριστικα:

 

WIFI:802.11b/g wireless internet

Dual sim card dual standby

3.5 inch touch screen, PX: 320*480

Analog TV

Dual cameras with flash lamp

Slide to unlock

Slide to turn page (3 pages)

Bluetooth A2DP

FM radio(can output voice)

E-book reader

MP4,MP3

JAVA 2.0

Support TF card to 16GB max

Quad band:GSM 850/900/1800/1900MHZ

Handshaking functions(change music and picture by shaking)

Language :English/French/Spanish/Polish/Portuguese/Italian/German/Bahasa Melayu/Bahasa Indonese/Czech/Slovak/Dutch/Vietnamese/Turkish/Russian/Bulgarian/Arabic/Pesian/Greek/Chinese

 

Features

1.3.5 inch touch screen,1600k HVGA PX: 320*480

2.800 group contacts

3.T-Flash Card Suphporting,built in 71.8M,support extend TF card to 16GB Max

4. 2 Mega pixel camera for Picture & Video capability,solomobi.com test put out biggest size is 1600*1200

5. Stereo Loud speaker, 64 chord ring tone

6. MP3 & MP4 player

7. GPRS & WAP connectivity, MMS Transceive

8. U disk support function to keep the information storage

9. Bluetooth

10.Video: 3GP,MP4,play in full screen

11.calendar,To do list,Alarm,World Clock,Spotwatch

12.caller picture,caller Ring Tone,caller video

13. Telephone directories:800 groups of contacts, support incoming call with big head sticker,incoming call ring

14. Schedule power on/off: support to start/close under set time

15. Alarm clock:5 groups, support alarm clock when machine’s closed, can set from Monday to Sunday

16. Games: 4 common games,JAVA

17.IMEI:35165***

IMEISV:20

IMEI:35165***

18.More informations:MP3/MP4/Handsfree/SMS group sending/Voice recorder/

WAP/Handwritting input/3.5inch screen/Bluetooth/GPRS download/MMS/E-book/calendar/alarm clock/calculator/Currency converter/Radio/JAVA 2.0/WIFI/Dual sim card dual standby/Map/Voicemail/Answer/Stopwatch...

 

Επισης απο οσο εχω δει εχει και πολυ καλη αναμονη μπαταριας με αρκετη χρηση κραταει 2 μερες ανετα. Του εχω φορτωσει και πολλα προγραμματα τα παιζει ολα μια χαρα κανενα απολυτως προβλημα. Πραγματικα ενα πολυ καλο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...