Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά,αναφορά για τα μηνύματα έχει;

 

Lol! Κοιτα ειναι αληθεια πως παρολο που εχει ολες αυτες τις δυνατοτητες του λειπουν καποια απλα πραγματακια, κι ειναι εκνευριστικο αυτο, αλλα αναφορες εχει.

Εννοω πως δεν εχει ωρα αποστολης στα σταλθεντα μυνηματα, δεν αποθηκευει τα σμσ που στελνεις κανοντας reply κτλ. Τιποτα σημαντικο δλδ, απλα ειναι καπως σπασιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον το πηρα και εγω σε γενικες γραμμες ειναι ολα οκ ΑΛΛΑ η οθονη δεν εχει και την καλυτερη ακριβεια στο touchscreen δεν παει εκει που θες παντα με τη μια και επιβαλλεται η χρηση του pen αλλα δεν εχει να το κρεμασεις καπου.Αυτα πολυ ωραιο κατα τα αλλα και η πιο ποιοτικη κινεζικη κατασκευη κατε με μεχρι τωρα
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως δεν έχει πουθενά εγκοπές για να περάσεις πενάκι, αν αυτό εννοείς. Μάλλον θα πρέπει να συμβιβαστείς και να το κουβαλάς ξεχωριστά μαζί σου.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

@ΜΕΣ

ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ,ΠΟΣΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΕ ΕΡΘΕΙ,

ΚΑΙ ΤΟ Κ599 ΕΙΝΑΙ ΜΙΑΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ Η ΤΟ ΒΓΑΖΟΥΝ

ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ . ΤΗΑΝΚς

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάποια ρύθμιση πρέπει να έχω αλλάξει και μετά από 2-3 χτυπήματα του τηλέφωνου, βγάζει αυτούς που με παίρνουν στον τηλεφωνητή του τηλεφώνου.

Πως μπορώ να το βγάλω αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας φίλοι μου αγόρασα και εγώ πρόσφατα το Κ599 αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος από την ένταση στην τηλεόραση και στο ραδιόφωνο, αντιθέτως στα MP3 Ο ήχος έχει αρκετή ένταση, μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση για να δυναμώσω την ένταση ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Update περι του v800i:

Μόλις ήρθε το δικό μου:yahoo::dance:... Απρόσμενα σήμερα καθότι το πρωί που έκανα tracking δεν είχε καν φτάσει αεροδρόμιο, αλλά στις 11:00 ήταν στα χέρια μου (και είμαι επαρχία!). 9:00 έφτασε αεροδρόμιο σύμφωνα με το ems.cn. Μπράβο ταχύτητα τα ΕΛΤΑ!!!:shock:

 

Βίντεο και αναλύσεις μέχρι τώρα.

Πρώτες εντυπώσεις:

-Πολύ καλό, φαίνεται στιβαρή κατασκευή (και σχετικά βαριά), καλής ποιότητας υλικών, ακριβές αντίγραφο iPhone (φέρει ακόμη και το "μήλο" σήμα της Apple απο πίσω & επίσης γράφει iPhone 32gb κλπ)... Πολύ κλύτερης ποιότητας απο το παλαιό μου V98...

-Οθόνη πολύ καλή με καλή απόκριση αν και στιγμές στην κάτω γωνία δεν γίνεται εύκολα η αναγνώριση απο την οθόνη αφής.

-Ελληνικά όπως τα προηγούμενα Κινέζικα (επετεύχθει κλπ συνεχιζονται). Στα μηνύματα η κατάσταση είναι καλύτερη με το κεφαλαίο Π όμως να εμφανίζεται "μικρό". Επίσης (όπως και πολλοί έχουν αναφέρει) το "Space" είναι Backslash (δηλαδεί σβήνει τον προηγούμενο χαρακτήρα και δεν εισάγει κενό) στα Ελληνικά (και μόνο!).

-Τηλεφωνικός κατάλογος με λίγους Ελληνικούς χαρακτήρες όπως και παλαιότερα, αλλά τουλάχιστον με Γρήγορη αναζήτηση. Προβληματική στη χρήση, χρήζει βελτίωσης...

-έχει JAVA, αλλά χρειάζεται εφαρμογές για οθόνη αφής, και σε ανάλυση 320*480 που είναι δυσεύρετες (για να μην πώ... άφαντες). Τρέχει και σε μικρότερες αναλύσεις αλλά εγώ που το προσπάθησα τυφλώθηκα και δεν έπαιξα στο τέλος. Επίσης έχω καταλάβει πως δεν μπορείς να έχεισ πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες ειδάλλως δεν κάνει εγκατάσταση... Θα το κοιτάξω περαιτέρω!

-Τηλεόραση καλή, αν και σε σήμα (μου φαίνεται) υπερτερεί το παλαιότερο v98 που είχα. Επίσης η τηλεόραση σε πλήρη οθόνη (landscape) είναι με την κεραία κάτω που δεν βολεύει καθόλου. Δεν έχω βρει τρόπο να το αλλάξω (μέχρι στιγμής τουλάχιστον).

-Το music player προσπαθεί να μιμηθεί το ipod (αλλά όχι καλά). Μέτρια ποιότητα ήχου και λίγο παράξενο- με ξένισε όταν πέρασα καταλόγους με mp3. Μέχρι στιγμής δεν μου αρέσει, αλλά που θα πάει, θα το καταλάβω πως παίζει και θα το τιθασεύσω.

-Ηχεία καλά, με καλή απόδοση.

-Μπαταρία φαίνεται να αντέχει αρκετές ώρες αλλά για αυτό θα έχουμε νέα σύντομα (μετα 2-3 φορτίσεων και πλήρη αποφορτίσεων).

-2mp camera. Αναλυση 1600χ1200 (αλλά μην περιμένεται φώτο ποιότητος).

-3 σελίδες ΜΕΝΟΥ

-έχει και WiFi, με μέτριο σήμα, και λιγάκι περίεργο μέχρι να το βρει κανείς κρυμμένο στα μενού και να το λειτουργήσει κανονικά (θα βάλω και οδηγίες).

-έχει Φλας, αν και μην περιμένετε τίποτε απο αυτό. Μικρής απόδοσης, ανάβει μόνο τη στιγμή της λήψης φωτογραφίας. Δεν φαίνεται (μέχρι στιγμής) να μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο βίντεο ή σαν φακός το βράδυ (που το ήθελα).

-Στο κουτί γράφει "Magic voice function" αλλά δεν φαίνεται να έχει -Κι έχω ψάξει αρκετά- οπότε θεωρώ οτι δεν έχει (παρά τα λεγόμενα της συσκευασίας).

 

 

Θα επανέλθω με περισσότερα!

 

ΥΓ: Ευχαριστώ πολύ τον Drouli που ως πωλητής έκανε το παν να μη λάβω ελλατωματικό μοντέλο, για την εύκολη και άνετη συναλλαγή. Για να μην αναφέρω την ταχύτητα αποστολής...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας φίλοι μου αγόρασα και εγώ πρόσφατα το Κ599 αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος από την ένταση στην τηλεόραση και στο ραδιόφωνο, αντιθέτως στα MP3 Ο ήχος έχει αρκετή ένταση, μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση για να δυναμώσω την ένταση ?

Ευχαριστώ

 

Κάποιος που να εχει άποψη για τον ήχο ?

Εάν ο ήχος του είναι τόσο χαμηλός παρακαλώ ενημερώστεμε εσείς που το έχετε.

Εμένα δεν με ικανοποιεί και αν δεν δυναμώνει πάει για πούλημα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να εχει άποψη για τον ήχο ?

Εάν ο ήχος του είναι τόσο χαμηλός παρακαλώ ενημερώστεμε εσείς που το έχετε.

Εμένα δεν με ικανοποιεί και αν δεν δυναμώνει πάει για πούλημα.

Ευχαριστώ

 

Οχι δεν εχω κανενα προβλημα, μια χαρα ειναι η ενταση.

Στην αρχη με χαλαγε η ποιοτητα του ηχου αλλα καπως τον σουλουπωσα με κατι equalizers που εχει.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα με 2 καμερες μπρος-πισω , φλας , 2 γιγα καρτα , κ.α.

Απο πρωτη επαφη value for money , αλλα ειναι νωρις ακομα.

Βοηθεια ωστε να αποθηκευσει το wlan μου για να μη βαζω συνεχεια κωδικο ???

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Εχτες με πιασανε κοτσο και μου πουλησαν iphone apple μαλλον κινεζικο.Μπορει να με βοηθησει καποιος γιατι δεν βρισκω ακρη?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Εχτες με πιασανε κοτσο και μου πουλησαν iphone apple μαλλον κινεζικο.Μπορει να με βοηθησει καποιος γιατι δεν βρισκω ακρη?

Για να πάμε να δείρουμε; :D

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω κανενα προβλημα, μια χαρα ειναι η ενταση.

Στην αρχη με χαλαγε η ποιοτητα του ηχου αλλα καπως τον σουλουπωσα με κατι equalizers που εχει.

Υπάρχουν καπου settings για την ένταση του ήχου ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν καπου settings για την ένταση του ήχου ?

Ευχαριστώ.

 

Ναι ρε συ. Γενικα απο τα πλαγια κουμπια και μετα στο profile κτλ

Εκει που δεν ειμαι ικανοποιημενος ειναι η ενταση της ανοιχτης ακροασης.

ειναι πολυ χαμηλα οντως εκει.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλυσης συνέχεια

-η Τηλεόραση δεν έχει κανονική σίγαση ("mute"). Παίζει απο το μεγαφωνάκι ακόμη και αν βάλεις το ήχο στο ελάχιστο. Το πρόβλημα μάλιστα υπάρχει ακόμη και όταν συνδέεις το handsfree. Η λύση είναι να απενεργοποιήσετε το "Loud speaker"... :angry: Αλλά τότε δεν ακούγεται καθόλου (όσο και αν βαλετε ένταση)...

Επίσης η τηλεόραση έχει εγγραφή αλλά μέσω άλλου μενού (TVR) και όχι μέσω του κανονικού (TV μενού)...

-Μπαταρία μέτρια. Μπορεί με κανονική (και παραπάνω) χρήση (και κλειστό το wifi όταν δεν χρειάζεται) να κάνεις άνετα 1 24ωρο. Θα επανέλθω με στοιχεία όταν τελειώσει η μπαταρία...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ. Γενικα απο τα πλαγια κουμπια και μετα στο profile κτλ

Εκει που δεν ειμαι ικανοποιημενος ειναι η ενταση της ανοιχτης ακροασης.

ειναι πολυ χαμηλα οντως εκει.

 

Μπα τίποτα :(

Link to comment
Share on other sites

Μπα τίποτα :(

 

Δυστυχώς πρέπει να έπεσες σε ελαττωματικό κομμάτι. Το είχε κι ένας φίλος μου (δεν ακουγόταν σχεδόν καθόλου η TV) και το έστειλε πίσω.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάποια ρύθμιση πρέπει να έχω αλλάξει και μετά από 2-3 χτυπήματα του τηλέφωνου, βγάζει αυτούς που με παίρνουν στον τηλεφωνητή του τηλεφώνου.

Πως μπορώ να το βγάλω αυτό ?

 

Κανεις δεν το ξρει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν το ξρει αυτο?
στην τριτη σελιδα του μενου εκει που ειναι η τηλεοραση το ραδιο κλπ,πανω δεξια εχει ενα εικονιδιο "answer" μπες στα settings και δες αν το "auto answer" ειναι on η off το θελουμε να ειναι off
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!μολις απεκτησα και εγω ενα Κ599 στην κατοχη μου!θα ηθελα ν ρωτησω μερικα πραγματακια και συγνωμη αν εχουν ξαναγραφτει!

 

1ον μεσω του bolt κατεβασα βιντεακια απο τ youtube το οποιο εχει διαρκεια 7 λεπτα και τ κινητο μου δειχνει μονο το 1 και κατι,

2ον οι ποιοτητα ειναι πολυ χαλια για τα βιντεακια του youtube μιλαω!

3ον περασα απο τ pc μ καποια βιντεακια και τραγουδια και δν τ αναγνωριζει,

ειναι σε wmp για αυτο?τι μπορω να κανω γ αυτο!!!

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...