Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακομη μια ερωτηση..

ενω συνδεομαι κανονικα με WIFI και περναω τον κωδικο..σερφαρω για καποια λεπτα,βγαινω..και παω να ξαναμπω και ζηταει παλι τον κωδικο!! :wacko: δεν υπαρχει καποιος τροπος να γινεται αυτοματα αποθηκευση και να μην χρειαζεται να κανω παλι την ιδια διαδικασια :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή δεν έχω συσκευή κοντά μου και με ρωτάει ένας φίλος, μπορεί κάποιος να μου πεί πως γίνεται να κάνει εγγραφή TV στην κάρτα μνήμης και όχι στο κινητό;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω συσκευή κοντά μου και με ρωτάει ένας φίλος, μπορεί κάποιος να μου πεί πως γίνεται να κάνει εγγραφή TV στην κάρτα μνήμης και όχι στο κινητό;

 

ρυθμιζεις το video recorder να αποθηκευει στην καρτα μνημης και μετα το αποθηκευει αυτοματα εκει και η τηλεοραση στο φακελλο video

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω απο σημερα ειμαι κατοχος του Κ599 προς το παρων εχω 1 προβλημα οχι ακριβως προβλημα :P εκανα αντιγραφη απο καρτα Sim στην συσκευη και μετα οταν κοιταω τα ονοματα μου εχει και της Sim και της σησκευης.Πως μπορω να βλεπω μονο της ΣΥΣΚΕΥΗΣ???Ποιτε μ που στο καλο να ψαξω!!! :S
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από εμένα. Χθές το παρέλαβα το δικό μου, είναι η έκδοση με το Φλας κ ναί έχει απενεργοποιημένο το letter recognition, προσωρινά η πρώτη επαφή πάρα πολύ καλή, ο τηλεφωνικός κατάλογος περάστηκε με K750i και δυστηχώς δεν εμφανίζει ολόκληρο το όνομα (όταν μιλάμε για μεγάλες επαφές φυσικά). To wifi θα δοκιμαστεί σήμερα αν κ να πώ την αλήθεια θα το έχω για να υπάρχει απλά. Η αναδιάταξη των εικονιδίων εύκολη (θα ήταν μεγάλη δουλειά να μπορείς να βγάζεις συντομεύσεις βέβαια) κ το touchscreen αρκετά καλό αν κ ίσως ελάχιστα μεγαλύτερη ευαισθησία είναι επιθυμιτή.

Νομίζω αξιόλογη αγορά! με βάση την τότε ισοτιμία βγήκε στα 117Ε

Νομίζω ότι απαραίτητα χρειάζεται άλλο 1 καλώδιο σύνδεσης μιας κ αργά η γρήγορα το αρχικό θα βγεί off (ελπίζω μόνο πρίν το κινητό :lol: )

Αν βρείτε κάποια αξιόλογη εφαρμογή (όχι παιχνίδι) αναρτήστε την να την έχουμε.

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

οντως η αποθηκευση ονοματων ειναι κακη! μονο 6 χαρακτηρες.:down:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το πηρε ενας φιλος και το ειδα λιγο χτες...

αποθηκευση ρε παιδια απο οσο ειδα,αποθηκευει μεγαλυτερα ονοματα απο 6 χαρακτηρες..

το θυμαμαι γτ οπως το σκαλιζα ειδα πρωτο ονομα εναν κοινο μας γνωστο με ονομα(περασμενο στον καταλογο οπως το γραφω) AVRAAM P*********.

 

αυτο ειναι μεγαλυτερο απο 6 χαρακτηρες που λετε!!

επισης, δεν εχει βρει ακομα αν λειτουργει η μπροστα καμερα η απλα την εχουν για φιγουρα..

και αν ο ηχος στα σμς μπορει να αλλαξει με καποιον της επιλογης του.

παντως σε συγκριση με το δικο μου τηλεφωνο,οι διαφορες ειναι ελαχιστες.:mad:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Με αγγλικούς χαρακτήρες μπορείς να γράψεις ως 15 χαρακτήρες.

Για την μπροστά κάμερα,ανοίγεις την κάμερα και στο εικονιδιο με την κάμερα πάνω στην οθόνη το χτυπάς και σου κάνει εναλλαγή στην μπροστά.Επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις όποια από τις δυο κάμερες θες για webcam.

O ήχος στα sms δεν έχω βρει πως αλλάζει, αλλά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

Αν έχεις το iphone 3GS οι διαφορές είναι τεράστιες...

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

με την χρηση που εγω κανω στο κινητο,περιοριζονται σχεδον στο ελαχιστο,πιστεψε με...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

το πηρε ενας φιλος και το ειδα λιγο χτες...

αποθηκευση ρε παιδια απο οσο ειδα,αποθηκευει μεγαλυτερα ονοματα απο 6 χαρακτηρες..

το θυμαμαι γτ οπως το σκαλιζα ειδα πρωτο ονομα εναν κοινο μας γνωστο με ονομα(περασμενο στον καταλογο οπως το γραφω) AVRAAM P*********.

 

αυτο ειναι μεγαλυτερο απο 6 χαρακτηρες που λετε!!

επισης, δεν εχει βρει ακομα αν λειτουργει η μπροστα καμερα η απλα την εχουν για φιγουρα..

και αν ο ηχος στα σμς μπορει να αλλαξει με καποιον της επιλογης του.

παντως σε συγκριση με το δικο μου τηλεφωνο,οι διαφορες ειναι ελαχιστες.:mad:

 

Ο ηχοσ στα σμσ δεν αλλαζει με καποιον δικο σου απο mp3/mid, μονο με αυτα που του εχουν οι κινεζοι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παραπάνω χαρακτήρες από 6 (κοντά στους 15 νομίζω)παίρνει κ στα ελληνικά αλλά μόνο αν τους περάσεις με Bluetooth από άλλη συσκευή έχει πρόβλημα με την κωδικοποίηση που χρησιμοποιεί... κάτι γνώριμο ούτως η άλλως για αυτούς που χρησιμοποιούσανε στο παρελθόν κάποια μοντέλα κυρίως της Samsung κ Motorola. Να πώ κ εγώ εδώ ότι για χρήση τηλεφώνου κ βασικών εφαρμογών το τηλέφωνο είναι πολύ πάνω από τον μέσο όρο των σύγχρονων κινητών που φτάνουν μέχρι κ τα 300Ε. Από εκεί κ πέρα τί να συγκρίνουμε? Αν μπορείς να πάρεις Lamborghini τί το θές το 350Ζ που είναι της Nissan?
Link to comment
Share on other sites

Για να δειτε video στο you tube

πηγαινετε στο video player και προαιρεση

στο network profile

προαιρεση στο profile1 και edit profile

στο Data acount βαζετε wireless LAN.

Ειναι ετοιμο να δειτε οτι θελετε απο το you tube

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορίζω τη παρέα του Forum μιας και αυτό είναι το πρώτο μου post και μπαίνω αμέσως στο θέμα μου.

Πριν από λίγες μέρες έγινα και εγώ ένα περήφανος κάτοχος ενός K599 iphone clone και έχω να πω ότι το τηλέφωνο για τα λεφτά του πραγματικά τα σπάει. Ειδικά το wifi του εκπληκτικό και άμεσα συγκρίσιμο με αυτό του φορητού μου. Το μόνο πρόβλημα που έχω και έρχομαι στο θέμα μου είναι πώς βλέπουμε βίντεο από το You Tube. Διάβασα το post 378 του dimoya με οδηγίες για τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνουμε αλλά το πρόβλημα είναι ότι στο δικό μου κινητό όπως και ενός άλλου χρήστη μέσα από το forum όπως διάβασα δεν έχει καμία επιλογή για wireless lan στο Data Account το μόνο που έχει είναι καμιά δεκαριά επιλογές για κινέζικο δίκτυο gprs και mms το λοιπόν τι κάνουμε σε αυτήν τη περίπτωση υπάρχει σωτηρία για εμάς ή το ξεχνάμε το βίντεο. Ευχαριστώ για της απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορίζω τη παρέα του Forum μιας και αυτό είναι το πρώτο μου post και μπαίνω αμέσως στο θέμα μου.

Πριν από λίγες μέρες έγινα και εγώ ένα περήφανος κάτοχος ενός K599 iphone clone και έχω να πω ότι το τηλέφωνο για τα λεφτά του πραγματικά τα σπάει. Ειδικά το wifi του εκπληκτικό και άμεσα συγκρίσιμο με αυτό του φορητού μου. Το μόνο πρόβλημα που έχω και έρχομαι στο θέμα μου είναι πώς βλέπουμε βίντεο από το You Tube. Διάβασα το post 378 του dimoya με οδηγίες για τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνουμε αλλά το πρόβλημα είναι ότι στο δικό μου κινητό όπως και ενός άλλου χρήστη μέσα από το forum όπως διάβασα δεν έχει καμία επιλογή για wireless lan στο Data Account το μόνο που έχει είναι καμιά δεκαριά επιλογές για κινέζικο δίκτυο gprs και mms το λοιπόν τι κάνουμε σε αυτήν τη περίπτωση υπάρχει σωτηρία για εμάς ή το ξεχνάμε το βίντεο. Ευχαριστώ για της απαντήσεις σας

 

οταν μαρκαρεις το data account αν πατησεις πανω δεξια το ''διαλεγω'' πρεπει να σου δωσει 2 επιλογες,το gprs και το wlan. εσενα σου δινει μονο την επιλογη gprs?

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Ναι gprs και mms κάποια άσχετα profile, 10 στο σύνολο.

 

 

τι να σου πω,δοκιμασε να το ξανακανεις αφου πρωτα ενεργοποιησεις στις ρυθμισεις του safari το wlan σαν profile:confused:

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβός όταν πάω στο Network Profile όποιο Profile από τα πέντε και να επιλέξω και του κάνω edit τότε αυτό αυτόματα μου βγάζει στο Data Account “CHINA MOBILE GPRS” .

Όταν επιλεγώ το China Mobile GPRS και πατήσω πάνω δεξιά «διαλέγω» τότε μου βγάζει μια λίστα με 10 επιλογές που είναι αυτές.

 

CHINA MOBILE GPRS

CHINA MOBILE DATA

CHINA UNICOM GPRS

FET GPRS

CHT GPRS

TWN GPRS

TAT GPRS

AIRTEL GPRS

AIRTEL MMS

HUTCH GPRS

 

Προφανώς από ότι μπορώ να καταλάβω με κάποιο τρόπο έχει είδη μπει σαν προεπιλογή το gprs και δεν μπορώ να το αλλάξω. Επίσης από ότι παρατηρώ και οι 10 πιο πάνω επιλογές δεν έχουν καμία ρύθμιση μέσα τους. Αν έχει κανείς καμιά ιδέα ας την πει. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβός όταν πάω στο Network Profile όποιο Profile από τα πέντε και να επιλέξω και του κάνω edit τότε αυτό αυτόματα μου βγάζει στο Data Account “CHINA MOBILE GPRS” .

Όταν επιλεγώ το China Mobile GPRS και πατήσω πάνω δεξιά «διαλέγω» τότε μου βγάζει μια λίστα με 10 επιλογές που είναι αυτές.

 

CHINA MOBILE GPRS

CHINA MOBILE DATA

CHINA UNICOM GPRS

FET GPRS

CHT GPRS

TWN GPRS

TAT GPRS

AIRTEL GPRS

AIRTEL MMS

HUTCH GPRS

 

Προφανώς από ότι μπορώ να καταλάβω με κάποιο τρόπο έχει είδη μπει σαν προεπιλογή το gprs και δεν μπορώ να το αλλάξω. Επίσης από ότι παρατηρώ και οι 10 πιο πάνω επιλογές δεν έχουν καμία ρύθμιση μέσα τους. Αν έχει κανείς καμιά ιδέα ας την πει. :wacko:

 

το δικο μου εχει και ενα

add new

περα απο τα παραπανω

 

για κοιταξε το

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια ερώτηση ποια η διαφορά αυτού http://www.papayaone.com/sciphone-camera-cellphone-p-2607.html με αυτόυ http://www.mycellbay.com/product.php?productid=2519&cat=0&page=1

έχουν διαφορετική ονομασία.ποιο είναι καλήτερο κ599?παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...