Jump to content

Πρόβλημα με την Camera


pantelaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

Μόλις πριν 2 μέρες αγόρασα το HTC ONE από το kazierstore (μοντέλο ελληνικής αντιπροσωπίας).

Διαπίστωσα όμως ότι στην περίπτωση του χαμηλού φωτισμού εμφανίζεται το γνωστό πρόβλημα με το μοβ πέπλο..

 

Να ζητήσω αλλαγή, η δεν παρουσιάζεται μεγαλύτερο πρόβλημα σε άλλες συνθήκες?

 

Ευχαριστώ.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν μπορείς ζήτησε αλλαγή ή επισκευή. Το πρόβλημα σε εμένα τουλάχιστον χειροτέρεψε οπότε μου έκαναν αντικατάσταση αφού πρώτα πήγε arvato.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μόλις πριν 2 μέρες αγόρασα το HTC ONE από το kazierstore (μοντέλο ελληνικής αντιπροσωπίας).

Διαπίστωσα όμως ότι στην περίπτωση του χαμηλού φωτισμού εμφανίζεται το γνωστό πρόβλημα με το μοβ πέπλο..

 

Να ζητήσω αλλαγή, η δεν παρουσιάζεται μεγαλύτερο πρόβλημα σε άλλες συνθήκες?

 

Ευχαριστώ.. :worry:

 

Ζήτα άμεσα αλλαγή εντός DΟA (7 ημετες), όχι επισκευή

Link to comment
Share on other sites

Το kaizerstore, από το οποίο και το πήρα, δεν κάνει αντικατάσταση από την στιγμή που δεν είναι καθαρά θέματος DOA. Η HTC που μίλησα μου είπε να το πάω στο service στο κιφησο. Το κινητό είναι ελληνικής αντιπροσωπείας.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι πρόκειτε με αναβάθμιση λογισμικού όπως ή 4.4 να διορθωθεί το πρόβλημα. Μήπως θα ήταν καλύτερα να περιμένω?
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι πρόκειτε με αναβάθμιση λογισμικού όπως ή 4.4 να διορθωθεί το πρόβλημα. Μήπως θα ήταν καλύτερα να περιμένω?

 

Που το διάβασες αυτό; Δε νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Το πρόβλημα είναι hardware, αν το πας στην αντιπροσωπεία στο φτιάχνουν ή σου δίνουν καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ στο forum το αναφέρουν.. Το θέμα όμως είναι να το αντικαταστήσουν, κρίμα είναι να ανοιχτεί κινητό 2 ημερών!!
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινέ το όπως σου είπα και πμ και ζήτα αντικατάσταση μιας και είναι θέμα υλικού. Έτσι όπως το ψειρίζεις πάλι το θέμα, θα χάσεις το DOA στο τελος.

Είσαι γκαντέμης σου είπα, εμένα είναι Ιουνίου η παρτίδα και δεν έχει θέμα. Τώρα πως στην ευχή εσύ το κατάφερες να βρεις προβληματικό , τι να πω, μεγάλη ατυχία. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Θα το ειχα πάει από σήμερα αλλά προέκυψε δουλειά, αύριο πρωί πρωί.. Ελπίζω να μου το αλλάξουν.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι πρόκειτε με αναβάθμιση λογισμικού όπως ή 4.4 να διορθωθεί το πρόβλημα. Μήπως θα ήταν καλύτερα να περιμένω?

 

Δεν ισχύει. Κάποια περίοδο το είχαν βελτιώσει (νομίζω επί 4.3) γιατί έριχνε ISO αυτόματα, αλλά αυτό άλλαξε και πάλι.

Είναι θέμα hardware και έχει να κάνει κυρίως με την θερμοκρασία και το camera module.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το άφησα!

Με τα χίλια ζόρια μίλησε με έναν τεχνικό ( ας πούμε) και της είπε ότι επισκευάζεται, λογικά αλλάζοντας την camera. Ούτε λόγος για αντικατάσταση μέσω DOA!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά από 5 εργάσιμες αναμονή, έκαναν αντικατάσταση!

Με διπλή αντικατάσταση επιτόπου, γιατί το πρώτο που μου δώσανε είχε και το πρόβλημα στην camera και no-zero-gap..

Και μου έδωσαν ένα τελευταίο κομμάτι από την αποθήκη που ευτυχώς ήταν μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...