Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

*#*#7378423#*#*>service info>software info>customization version.....τον οκταψηφιο που εχει εκει,εαν δεν εχεις αλλαξει ρομ.

Επειτα δες στο xperifirm για να συγκρινεις τον οκταψηφιο και θα ξερεις αν ειναι branded η οχι.

Απο κοτσοβολο ειπες το πηρες?

από κωτσοβολο ναι..του έχω αλλάξει ΡΟΜ και Έχω βάλει Ελληνική customized...με το flash tool καθώς πειραματιζομουν..Τώρα λέει 1282-1403_R5C Αλλά δεν έχω υπολογιστή να τσεκάρω με το xperifirm

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ λες να την "χτυπήσω ";

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την 5.1 ;) ωραια πρωτη εντυπωση εχουμ αλλαξει λιγο εικονιδια κτλπ και εχω την εντυπωση οτι ειναι γρηγοροτερο το κινητο αλλα δεν ειμαι σιγουρος!

 

Επαναφορά έκανες μετά το πέρασμα της 5.1 η την πέρασες από πάνω. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά έκανες μετά το πέρασμα της 5.1 η την πέρασες από πάνω. Ευχαριστώ

Εκανα την αναβαθμιση και μετα εκανα επαναφορα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ηρθε χτες το βραδυ το update σε 5.1.το ιδιο πραγμα μου φαινεται και στο antutu εβγαλε 2.000 κατω.

Εμενα ακριβως το ιδιο μου βγαζει το antutu αν και δεν εχει σημασια ποσο βγαζει! Το θεμα ειναι στην πραξη αν ειναι πιο γρηγορο ή πιο αργο!

 

Παντως σε εμενα ειναι γενικα πιο γρηγορο το κινητο εχει μια παραπανω σπιρταδα αλλα μου κανει κολληματα το facebook που πριν δεν μου εκανε ποτε! Ελπιζω να φταιει η εφαρμογη και με ενα update να στρωσει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχθες μετο που συνδεθηκε το κινητο στο ιντερνετ πατησα να κανει update κατι επαθε κολλησε δεν το εκανε,και τωτα δεν ανοιγει δεν μπορω να το κανω ρεσετ απο το κινητο ,βγαζει συνεχεια update error,ευχαριστω προκαταβολικα....τι να κανω ειναι ενος φιλου το τηλεφωνο..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Το root να υποθέσω θα χαθεί που έχω κάνει ε?? ( Lollipop 5.02/23.1.A1.28)

Είδα ποίο πάνω pre rooted αλλά δεν θέλω να την περάσω. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή όχι ακόμα?

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Το root να υποθέσω θα χαθεί που έχω κάνει ε?? ( Lollipop 5.02/23.1.A1.28)

Είδα ποίο πάνω pre rooted αλλά δεν θέλω να την περάσω. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή όχι ακόμα?

Γιατί δεν θες; Φοβάσαι κάτι; Ρωτάω γιατί και γω θέλω να την περάσω την pre rooted..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδιά καλησπέρα !!!

Εγώ έχω περασμένη την CDA: 1282-0508 Nordic (5.0.2) είμαι root και ξεκλείδωτο bootloader ,

μπορώ να περάσω την παραπάνω CDA: 1282-1403 (5.1.1 ) Ελληνική; με αυτόν τον οδηγό; --- >http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/general/4-4-4-creating-rooted-update-package-t2933155 . Εννοήτε ότι έχω το κανονικό αρχείο ---> D6503_23.4.A.0.546_1282-1403_R5C.ftf και θα το μετατρέψω εγώ σε Pre-Rooted

με το PRFCreator !!!!

Που μπορούμε να δούμε τι CDA είχε το τηλέφωνο κατά την αγορά ;

Έξω από το κουτί γράφει : SI 1279-4157.3 DE . Αυτό έχει σχέση με τον αριθμό CDA ;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!! :help:

Edited by makis780

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου ειχε βγει μεχρι τωρα, η μικρη αναβαθμιση της 5.0.2 που εκλεινε πολλαπλες εφαρμογες παρασκηνιου και μου βγηκε σημερα η 5.1 OTA. Οταν εκανα αναβαθμιση σε 5.0.2 μεσω pc companion, δεν ειχα κανει επαναφορα ρυθμισεων και ολα δουλευουν ρολοι. Τωρα χρειαζεται να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν θες; Φοβάσαι κάτι; Ρωτάω γιατί και γω θέλω να την περάσω την pre rooted..

Γιατί πρέπει να αλλάξεις kernel....

Οπότε έχω αλλάξει kernel, το κινητό γ****

Μπαταρία, κολλάει... Οπότε stock και root

Ούτε ξεκλειδώνω bl, δεν πρόσφερει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν λέτε επαναφορά μετά την πρόσφατη αναβάθμιση που έκαναν κάποιοι εννοείται το reset data factory?

 

Ευχαριστώ

Ναι. Δεν το έχεις στα ελληνικά;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δεν το έχεις στα ελληνικά;

 

όχι το έχω στα αγγλικά . Τελικά μετά απο κάθε αναβάθμιση καλό είναι να κάνουμε επαναφορά ή όχι ?

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

όχι το έχω στα αγγλικά . Τελικά μετά απο κάθε αναβάθμιση καλό είναι να κάνουμε επαναφορά ή όχι ?

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Κοιτά. Η καθαρή εγκατάσταση (ή έστω το format μετά την αναβάθμιση) ενδείκνυται μετά από ένα major update. Αν είναι μικρό update της ίδιας έκδοσης δεν χρειάζεται συνήθως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα !!!

Εγώ έχω περασμένη την CDA: 1282-0508 Nordic (5.0.2) είμαι root και ξεκλείδωτο bootloader ,

μπορώ να περάσω την παραπάνω CDA: 1282-1403 (5.1.1 ) Ελληνική; με αυτόν τον οδηγό; --- >http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/general/4-4-4-creating-rooted-update-package-t2933155 . Εννοήτε ότι έχω το κανονικό αρχείο ---> D6503_23.4.A.0.546_1282-1403_R5C.ftf και θα το μετατρέψω εγώ σε Pre-Rooted

με το PRFCreator !!!!

Που μπορούμε να δούμε τι CDA είχε το τηλέφωνο κατά την αγορά ;

Έξω από το κουτί γράφει : SI 1279-4157.3 DE . Αυτό έχει σχέση με τον αριθμό CDA ;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!! :help:

 

Τίποτα κανείς; ;;;;;;;;;;;;;;;;;

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω τρεις μερες τωρα να κανω το update στην 5.1 και καθε φορα μου γράφει δεν ήταν δυνατη η επαληθευση!γνωρίζει καποιος το γτ?ημουν σε root στην 5.0.2 αλλα εκανα επαναφορα εργοστασιακων...
Apple Iphone 8 Plus Red Edition
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω τρεις μερες τωρα να κανω το update στην 5.1 και καθε φορα μου γράφει δεν ήταν δυνατη η επαληθευση!γνωρίζει καποιος το γτ?ημουν σε root στην 5.0.2 αλλα εκανα επαναφορα εργοστασιακων...

Μάλλον είσαι ακόμα ρουτ... Τσέκαρε το με το root checker...για μένα φλασαρε με το flashtool την 5.0.2 η απευθείας την 5.1.1αφου δεν θέλεις ρουτ...

Link to comment
Share on other sites

Root δεν ειμαι το τσεκαρα...τη θελω root την 5.1.1 αλλα δεν μπορω να περασω recovery γτ δεν εγκαθίσταται το busybox
Apple Iphone 8 Plus Red Edition
Link to comment
Share on other sites

Root δεν ειμαι το τσεκαρα...τη θελω root την 5.1.1 αλλα δεν μπορω να περασω recovery γτ δεν εγκαθίσταται το busybox

Μα το busybox θέλει να είσαι ρουτ..όπως και το recovery

Μάλλον είσαι ακόμα ρουτ... Τσέκαρε το με το root checker...για μένα φλασαρε με το flashtool την 5.0.2 η απευθείας την 5.1.1αφου δεν θέλεις ρουτ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...