Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ξεκλειδώσεις την bootloader χάνεις την εγγύηση ;

Μπορείς να κλειδώσεις την bootloader πάλι; :confused:

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

πάμε για arvato δεύτερη φορά!!!παίδες πήγα το κινήτο arvato γιατί έκανε το touch ghost touch χαμηλά δεξία και αφολυ άλλαξαν οθόνη τώρα το κάνει πιο κάτω στο multitask button και λίγο πιο πάνω...επίσης η οθόνη όταν πατας την γώνια αλλίωνει την εικόνα...φίλος μου τεχνικός μου είπε ότι δεν είναι κολλημένη η οθόνη σε εκείνο το σημείο λέτε να κάνει από αυτό το ghost touch???το θέμα είναι ότι δεν το κάνει πάντα όποτε θυμάται μια φορά στο τόσο!!!arvato σου έρχομαι καλή μου τύχη :p
Link to comment
Share on other sites

Πάμε ξανά

 

Στο carbon υπάρχουν files = τα παιχνίδια, κάθε φάκελος είναι και ένα παιχνίδι αν λοιπόν μεταφέρεις ένα τέτοιο φάκελο (όχι το εσωτερικό του φακέλου, αλλά το φάκελο όπως το βλέπεις) στο dropbox και μετά το μεταφέρεις στο φάκελο carbon του κινητού, ανοίγοντας το helium και πατώντας το κουμπί restore θα δεις το παιχνίδι που αντιστοιχεί ο φάκελος που επέλεξες

 

Εναλλακτικά λίγο πιο εύκολο αλλά χρονοβόρο = μπορείς να στείλεις όλο το φάκελο carbon που έχεις στο pc στο cloud

Αφού ανέβει, μπες στο κινητό και σβήσε το φάκελο που υπάρχει με ονομασία carbon (μην ανοίξεις το helium γιατί θα φτιάξει άλλο)

Τώρα κατέβασε από το cloud το φάκελο carbon στην εσωτερική μνήμη του ζ2 (επέλεξε export στην εσωτερική μνήμη = όχι σε άλλο φάκελο δηλαδή, με απλά λόγια όπως ήταν ο φάκελος που έσβησες = αντικατάσταση δηλαδη του φακέλου carbon στο κινητό με αυτόν από το dropbox)

Άνοιξε το helium (στο κινητό) και λογικά όταν πατήσεις το κουμπί restore θα δεις όλα όσα έχεις στο backup

 

Ελεος πραγματικα... δεν γινεται τιποτε... στέλνω στο dropbox το com...kati μετά το παω στο carbon του κινητου (send εκανα παλι το SOny xperia Z2) και οταν ανοιγω το helium δεν κανει τπτ restore...Σπανε τα νευρα μου με το κωλοπρογραμμα..!!!

Τωρα να μπλέξω και με cloud τι να πω... πφφφ

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκλειδώσεις την bootloader χάνεις την εγγύηση ;

Μπορείς να κλειδώσεις την bootloader πάλι; :confused:

 

Μπορείς και αν έχεις κρατήσει backup τα DRM είσαι ακόμα πιο καλλυμένος διότι είναι σα να μην τον ξεκλείδωσες μετά την επαναφορά (=κλείδωμα ξανά του BL).

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και αν έχεις κρατήσει backup τα DRM είσαι ακόμα πιο καλλυμένος διότι είναι σα να μην τον ξεκλείδωσες μετά την επαναφορά (=κλείδωμα ξανά του BL).

Δημήτρη σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου!! Τα DRM που βρίσκονται (μήπως είναι ο φάκελος : μνήμη συστήματος\etc\dpm); πρέπει να είμαστε root για να τα βρούμε; Με τον root explorer ας πούμε; Πριν ξεκλειδώσω τα κάνω backup για να τα περάσω πάλι για να κλειδώσουμε την bootloader ξανά;

Edited by makis780

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

Spyglass επιτέλους έκανα το restore!!!

Ναιιιιιιιι! Άκου να δεις τι έκανα... Έπαιξα το παιχνίδι λιγάκι ούτως ώστε να του κάνω ένα backup, μετά άνοιξα το πισι και έκανα copy paste από κει στον φάκελο carbon του Ζ2!!! Και ως δια μαγείας το διάβασε και έκανα restore! Το εξαναγκασα θα έλεγα καλύτερα! Ναιιιιιιιι!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τι πρέπει να κάνω για να μην εμφανίζονται τα μηνύματα στην οθόνη κλειδώματος; και σε μένα τα μηνύματα είναι έως 70 χαρακτήρες... Πως το αλλάζω; νομίζω ότι με λολιποπ η μπαταρία πάει λίγο καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις στην Λ δεν δείχνει πόσες ώρες έχει με την μπαταρία ανοιχτή το κινητό.. Μόνο αυτό με.νευριαζει και το ότι δεν έχει widget ρύθμισης φωτεινότητος.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

έχει κανενας θέμα με το tethering με το lolipop? Ενώ συνδέεται η άλλη συσκευή με το κινητό, η δεύτερη συσκευή δεν παιρνει ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε skroutz και bestbuy βγάζει 2 εκδόσεις του Ζ2 με την μια αρκετά ακριβότερη από την άλλη?

Η lte δηλαδή η 4g είναι πιο φθηνή!αν και τώρα ανέβηκαν οι τιμες του Ζ2 γενικά.!!

Νομιζω οι περισσότεροι παίρνουν την LTE εκδοση

Link to comment
Share on other sites

έχει κανενας θέμα με το tethering με το lolipop? Ενώ συνδέεται η άλλη συσκευή με το κινητό, η δεύτερη συσκευή δεν παιρνει ιντερνετ

 

Το είχα το θέμα σε z3. Με αυτό τον οδηγό υπάρχει λύση (http://forum.xda-developers.com/z3/general/lollipop-tethering-t3058923). Απλά πρέπει να το κάνεις μετά από κάθε update λογισμικού.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Το είχα το θέμα σε z3. Με αυτό τον οδηγό υπάρχει λύση (http://forum.xda-developers.com/z3/general/lollipop-tethering-t3058923). Απλά πρέπει να το κάνεις μετά από κάθε update λογισμικού.

δούλεψε, σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα! Χαρά μου που βοήθησα!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου την σπα στο Λ ειναι η ελλειψη σημαντικων widget οπως αυτο της φωτεινοτητος.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι τσιμπάει αρκετή μπαταρία όταν παίζω games..χρειάζεται ένα ταμπλετακι πιστεύω. Και λόγω μεγαλύτερης οθόνης αλλά και λόγω καλύτερης αυτονομίας..

ΥΓ Μιλάμε... Ζεματάει το τσιπακι από πίσω.. ψηνεις αυγά! Και δεν θέλω να το σκίζει μωρε...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

θέλω να αγοράσω Micro sd. Τι προδιαγραφές και χαρακτηριστικά πρέπει να έχει;

Να πάρεις μια που να είναι class 10.

Εγώ έχω μια Samsung evo uhs 1 64gb την είχα πάρει μισοτιμης.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρώτησε κάτι διάβασα οτι με λολλιποπ έχουν γίνει χειρότερες οι κάμερες και η μπροστά και η πισω? Ισχυει κάτι τέτοιο? Και γενικά πως σας φαίνεται με λολλιποπ?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να εχω ενεργοποιημενο το notification led οταν ειμαι σε silent mode.Τωρα οταν το εχω αθορυβο δεν αναβοσβηνει ουτε το λαμπακι ουτε η δονηση ενεργοποιειται.Δεν εχει profiles οπως πιο παλια?Ειμαι με lollipop 5.0.2
Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτηρες βλεπω εγω...δεν τους μετρησα κ ολους....αλλα ηραν πανω απο 70

 

Λύθηκε το πρόβλημα στην 5.0.2 με τους χαρακτήρες στα μηνύματα αρκεί να είστε root ,δείτε εικόνα ......--->:clap:

 

http://s12.postimg.org/ln42mxcot/130_SMS.jpg

Edited by makis780

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος παρακαλώ να βάλει έναν οδηγό για εγκατάσταση CWM recovery και root;Έχω βρεί πολλούς στο internet αλλα όλοι καπου στο τέλος πάσχουν οπως και τα αγγλικά μου:rolleyes:.Έχω το Z2 D6503 lollipop 5.0.2 with build number 23.1.A.0.726 με locked bootloader.Βοήθεια κανείς;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Το είχα το θέμα σε z3. Με αυτό τον οδηγό υπάρχει λύση (http://forum.xda-developers.com/z3/general/lollipop-tethering-t3058923). Απλά πρέπει να το κάνεις μετά από κάθε update λογισμικού.

 

Φίλε orfeas16speedy,

μήπως είναι eύκολο να εξηγήσεις τα βήματα από τον οδηγό μετά την ενεργοποίηση του USB, τι κάνουμε με το PC?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...