Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανείς???????????????????????

 

Αναγνωρίζει τα ακουστικά σου; Αν πας settings-sound- sound settings-headphones- να δεις αν είναι επιλεγμένο.

Επίσης μια μακρινή ιδέα μήπως φταίει το Google now που ψάχνει φωνητική εντολή: άνοιξε το, πάνε στα settings και απενεργοποιήσε να είναι ανοιχτό το μικρόφωνο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ρε παλληκάρια μια βοήθεια σας παρακαλώ. Ξαφνικά δεν μπορώ να συνδεθώ σε κανένα router wifi . Τα βρίσκει τα wifi αλλά δεν συνδέεται . Τι είναι αυτό ξαφνικά ? Του έκανα soft reset αλλά τίποτα , τα ίδια .
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλληκάρια μια βοήθεια σας παρακαλώ. Ξαφνικά δεν μπορώ να συνδεθώ σε κανένα router wifi . Τα βρίσκει τα wifi αλλά δεν συνδέεται . Τι είναι αυτό ξαφνικά ? Του έκανα soft reset αλλά τίποτα , τα ίδια .

Κανε ένα soft reset και στο router και ξαναδοκιμασε.

 

 

Καλησπερα παιδια.Υπαρχει καποια εφαρμογη η ρυθμιση που να βελτιωνει τις hdr ληψεις?Ενω γενικά τραβαει καλες φωτο το hdr ειναι απο μετριο εως αθλιο

 

Κάνε αναζήτηση στο store και δοκίμασε όσες παρέχουν hdr λήψεις και οποία σε ικανοποιεί καλύτερα, αυτήν κρατάς.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θυμήθηκα ένα παράξενο φαινόμενο το οποίο συμβαίνει με την οθόνη μου όταν φοράω γυαλιά ηλίου polarized.

Ενώ βλέπεις καλά στην οθόνη όταν την κρατάς σε όρθια θέση, γυρνώντας την σε πλάγια θέση σκοτείνιαζε, μάλιστα συνέβη ενώ βρισκόμουν σε διακοπές στα χιόνια και κοίταζα φωτογραφίες που μόλις έβγαλα.

Κρατούσα λοιπόν το κινητό όρθιο και έμπαινα στο άλμπουμ για να δω τις φωτογραφίες, όταν πλάγιαζα λοιπόν το κινητό αυτό σκοτείνιαζε, λέω δεν μπορεί από το κρύο θα είναι (-10), κάτι έχει παγώσει και σε πλάγια θέση σκοτεινιάζει ενώ όρθιο έβλεπα κανονικά.

Λοιπόν μετά από επανεκκίνηση και ζέσταμα του κινητού στις τσέπες, είδα ότι βγάζοντας τα γυαλιά ηλίου όλα δούλευαν κανονικά οπότε ηρέμισα κιόλας, το δοκίμασα με μη polarized γυαλιά και δεν το έκανε, το δοκίμασα με άλλο κινητό το έκανε ελάχιστα, οπότε κάποιο φίλτρο είναι στην οθόνη του Z2 που είναι υπεύθυνο για το όλο θέμα, δοκιμάστε το.

 

Είναι γνωστό το θέμα με το σκοτεινιασμα της οθόνης σε landscape με polarized γυαλιά.

Για μένα ήταν και αρκετά ενοχλητικό όταν χρησιμοποιουσα το τηλ σαν gps στο αυτοκίνητο.

Είναι επίσης πολύ ενοχλητικό το καλοκαίρι αφού δε σου επιτρέπει να τραβήξεις φωτογραφία landscape φορώντας γυαλιά ηλίου polarized.

Το πρόβλημα λύθηκε ως δια μαγείας όταν έβαλα screen protector στη συσκευη.

Δυστυχώς δε θυμάμαι τη μάρκα. Πράγμα που σημαίνει ότι κάποια επίστρωση polarized υπάρχει στην οθόνη της συσκευής.

Σε όσους φορούν polarized γυαλιά είναι ενοχλητικό.

Ευτυχώς λύθηκε με το screen protector.

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για καμιά ώρα τα είδα όλα ώσπου να καταλάβω ότι έφταιγαν τα γυαλιά, λέω πάμε για service.:O

Σχετικά με Screen Protector έχω Tempered Glass της Nillkin και το θέμα υπάρχει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για καμιά ώρα τα είδα όλα ώσπου να καταλάβω ότι έφταιγαν τα γυαλιά, λέω πάμε για service.:O

Σχετικά με Screen Protector έχω Tempered Glass της Nillkin και το θέμα υπάρχει ακόμα.

 

σε λιγα κινητα δε συμβαινει αυτο,πχ iphone 6

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Τα Public στα Χανια το εχουν 359, κι επειδη κανουν 24 ατοκες με πιστωτικη σκεφτομαι να το παρω απο κει, δεν ειναι καλυτερα να ειναι ελληνικο? Να προσεξω κατι αλλο? Υπαρχει παλαια με νεα παρτιδα? Καπου ειχε αναφερθει για καποια καλυτερα ακουστικα (naise cancelling νομιζω) πως μπορω να το ξρω αν εχει? Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα και ειναι εκθεσιακο κομματι αρα μαλλον ακυρο,απο ποτε ειναι εκει τι χρηση εχει κλπ κλπ....τα φοβαμαι τα εκθεσιακα κομματια
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

που μπορώ να αγοράσω το καπάκι απο την μεριά που φορτίζει; γιατί έγινε αυτό που φοβόμουν δεν σφραγίζει καλά.
http://www.ebay.com/sch/i.html?LH_BIN=1&_from=R40%7CR40&_sacat=0&_nkw=z2+xperia+port+cap&_sop=12

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξαν όλα τα εικονίδια και γυραν προς Λολιποπ μεριά. Απόψε αναβάθμισα και το άλμπουμ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.επαιζα σημερα το πρωι με την καμερα και παρατηρησα πως η διαφορα οσον αφορα την αναλυση η καλυτερα την λεπτομερεια σε φουλ ζουμ ειναι ελαχιστη εως καθολου ειτε τραβαω στα 8 και αυτοματο ειτε στα 20 και χειροκινητο.μερικες φορες μου φαινεται οτι στο αυτοματο και στα 8 εχει περισσοτερη λεπτομερεια.το εχει δει κανεις αυτο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.επαιζα σημερα το πρωι με την καμερα και παρατηρησα πως η διαφορα οσον αφορα την αναλυση η καλυτερα την λεπτομερεια σε φουλ ζουμ ειναι ελαχιστη εως καθολου ειτε τραβαω στα 8 και αυτοματο ειτε στα 20 και χειροκινητο.μερικες φορες μου φαινεται οτι στο αυτοματο και στα 8 εχει περισσοτερη λεπτομερεια.το εχει δει κανεις αυτο?

 

Ναι το εχουν αναφερει αρκετοι σε πολλα θεματα των Ζ οτι στα 8 πολλες φορες εχεις καλυτερα αποτελεσματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Παιδιά. Μολις γυρισα απο ενα φαραγγι της παρνηθας απο πεζοπορια. Γεματο νερο, κρυο.... τα χιονια και οι βροχες εχουν ξεχυλησει τις πηγες...τραβηξα βιντεο στο μονοπατι και συνεχισα μεσα στο νερο. Εχωσα το χερι μου μεχρι τον αγκωνα στο παγωμενο νερο και τραβηξα βιντεο κανα λεπτο. Φοβηθηκα Μήπως τα παιξει το κινητο αφου ειχε ξυλιασει η συσκευη.....εργαλειο....σουπερ βιντεο, πολυ καλη ποιότητα και δεν εβγαλε κιχ........εντυπωση μου εκανε παροτι δεν εχει ois ειναι σταθεροτατο στο περπατημα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Παιδιά. Μολις γυρισα απο ενα φαραγγι της παρνηθας απο πεζοπορια. Γεματο νερο, κρυο.... τα χιονια και οι βροχες εχουν ξεχυλησει τις πηγες...τραβηξα βιντεο στο μονοπατι και συνεχισα μεσα στο νερο. Εχωσα το χερι μου μεχρι τον αγκωνα στο παγωμενο νερο και τραβηξα βιντεο κανα λεπτο. Φοβηθηκα Μήπως τα παιξει το κινητο αφου ειχε ξυλιασει η συσκευη.....εργαλειο....σουπερ βιντεο, πολυ καλη ποιότητα και δεν εβγαλε κιχ........εντυπωση μου εκανε παροτι δεν εχει ois ειναι σταθεροτατο στο περπατημα!

Ποο αυτά είναι! Εγώ θα κωλωνα να το κάνω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

τι παιζει με το Lolipop?ξερει κανεις ποτε θα το δωσει η sony?η αναβαθμιση γινεται μεσω του wifi απο την συσκευη η θελει να συνδεθει στο pc?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με την σύνδεση wifi στο router του σπιτιού μου . Δεν μπορεί να συνδεθεί(photo) . Σήμερα είναι η δεύτερη φορά που μου το έκανε μέσα σε 15 μέρες απο την ημέρα που το πήρα . Το μόνο πράγμα που κάνω και λύνεται το πρόβλημα είναι κλείνοντας και ανοίγοντας το router μου. Η απορία μου είναι γιατί έχω αυτό το πρόβλημα με το Z2 ενώ με κανένα άλλο κινητό που είχα στην κατοχή μου δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα ? Τί προτείνεται για να μην έχω παρόμοιο πρόβλημα κάθε τόσο ?

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τι παιζει με το Lolipop?ξερει κανεις ποτε θα το δωσει η sony?η αναβαθμιση γινεται μεσω του wifi απο την συσκευη η θελει να συνδεθει στο pc?

κανένα νέο. Μόνο αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...