Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάνω που έλεγα να το πάρω απο 325 πήγε 359.

 

Τι έγινε;

 

Τελείωσε η παραγωγή του;

 

Έχει κανεις καμιά άκρη γύρο στα 300;

 

Ίσως φταίει ότι έχει χάσει την αξία του το ευρώ το τελευταίο καιρό,τουλάχιστον 10%. Αν τα καταστήματα του skroutz αγοράζουν τα κινητά πχ. σε $ δολάρια, και έχουν αυξηθεί οι τιμές και στα υπόλοιπα κινητά, τότε μπορεί να οφείλεται σ αυτό. Και δε προβλέπεται να δυναμωσει το ευρώ τον επόμενο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Αν η Sony ακολουθήσει τον ετήσιο κύκλο ανανέωσης ναυαρχίδας μην περίμενετε να πέφτουν οι τιμες συνέχεια.

Μάλλον θα ανέβουν ελαφρώς διότι όπως και να το κάνουμε στα 330 που έπαιζε πριν κανά μήνα ήταν σκάνδαλο πραγματικά για τοςο εξαιρετική συσκευη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Η λεζαντα της google απο την αρχικη οθονη μπορει να αφαιρεθει;

 

Ναι πάτα κάπου στην οθόνη να σου βγάλει κατω να επιλέξεις, για εφαρμογές widget ταπετσαρίες, τότε επάνω εκεί στο Google λέει απόκρυψη. Το πατάς κ φεύγει...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ. Παντως παρολο αυτα που διαβαζω κατα καιρους για τις φωτο στο αυτοματο(οτι δεν ειναι τοσο σωστες) δεν ξερω αλλα ερχομενος απο νοτε2 μου φαίνονται σουπερ, ειδικα με κατι νυκτερινες χθεσινες χωρις φλας βγηκαν πολυ καλες.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενεργοποιησει το 4G στον παροχο σου;

Ναί, πήρα στη κοσμοτέ και το έχω ενεργοποιήσει. Αλλά πάλι δεν δουλεύει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πρεπει να πας ειτε σε καταστημα vodafone ειτε σε καταστημα cosmote και να ενεργοποιησεις την υπηρεσια 4g. Δεν ειναι αυτοματα ενεργη επειδη εχεις 4g συσκευη, θελει ενεργοποιηση!

 

το έχω ήδη ενεργοποιήσει...εχω παρει τηλ στη κοσμοτε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μενω κοντα στην παρνηθα και εχω μεινει μα......ς απο τις χιονισμενες νυκτερινες ....
Link to comment
Share on other sites

Αν η Sony ακολουθήσει τον ετήσιο κύκλο ανανέωσης ναυαρχίδας μην περίμενετε να πέφτουν οι τιμες συνέχεια.

Μάλλον θα ανέβουν ελαφρώς διότι όπως και να το κάνουμε στα 330 που έπαιζε πριν κανά μήνα ήταν σκάνδαλο πραγματικά για τοςο εξαιρετική συσκευη.

 

Το έχω βρει και με 260 + 20 P&P σε κατάστημα στο Ebay.

 

Tα καταστήματα που κάνουν παραεισαγωγή απο που αγοράζουν;

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το έχω βρει και με 260 + 20 P&P σε κατάστημα στο Ebay.

 

Tα καταστήματα που κάνουν παραεισαγωγή απο που αγοράζουν;

 

Από έξω από διάφορους προμηθευτές.

Εξαιρετική τιμή εφόσον είναι Ευρωπαϊκή έκδοση και καινούργιο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

επιτελούς πέρασα την ροοτ 4,4,4 παιδια ειναι άλλη φάση .. ;) δουλεύει άψογα και το doyble tap πολύ καλο responce ...
Link to comment
Share on other sites

επιτελούς πέρασα την ροοτ 4,4,4 παιδια ειναι άλλη φάση .. ;) δουλεύει άψογα και το doyble tap πολύ καλο responce ...

 

Πώς ?ήσουν 442 ρουτ κ περασες prerooted 4.4.4? Αυτό εννοείς ?

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος.

 

Κανα νέο για αναβάθμιση σε lolipop;

Αναμενουμε μεχρι τελη φλεβαρη. Μην σου πω και αρχες Μαρτιου :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.αυτο που δεν καταλαβαινω βρε παιδια ειναι,στο νοτε2 που ειχα με 2γιγα ραμ ειχα μονιμως 60 τα εκατο ελευθερη σε κατασταση αναμονης,εδω με 3γιγα και εχω 30 με σαραντα τα εκατο.τι μπορει να απασχολει τοση ραμ?:wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.αυτο που δεν καταλαβαινω βρε παιδια ειναι,στο νοτε2 που ειχα με 2γιγα ραμ ειχα μονιμως 60 τα εκατο ελευθερη σε κατασταση αναμονης,εδω με 3γιγα και εχω 30 με σαραντα τα εκατο.τι μπορει να απασχολει τοση ραμ?:wacko::wacko:

Συνηθως τα google play services, ομως με ρουτ ή και custom roms παει πολυ πιο κατω το ποσοστο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας γιατί τα νεύρα μου είναι σε επικίνδυνο σημείο:

πολλές φορές αντιμετωπίζω θέμα με την ταχύτητα του wi-fi. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν τυχαίο αλλά το διαπίστωσα κατ' επανάληψη.

 

Ενώ λοιπόν γενικά το wi-fi λειτουργεί όπως πρέπει, είναι κάποιες φορές (όπως τωρα που μιλάμε) που σέρνεται! Ειμαι πχ στο Google Play και κατεβάζω εφαρμογές με 0.05 Mbps!!!

 

Για να προλάβω τυχόν απαντήσεις και να σας βγάλω από περιττό κόπο:

- δεν γίνεται με κάποιο συγκεκριμένο ρουτερ

- ειναι ανεξάρτητο από την ένταση του σήματος (αυτη την στιγμή είμαι ΔΙΠΛΑ στο ρουτερ)

- έκανα επανεκκίνηση το τηλέφωνο, τίποτα

- εκανα επανεκκίνηση το ρουτερ, ούτε που συγκινήθηκε

- bluetooth, nfc κλειστά

- Stamina mode κλειστό

- Και γενικά το τηλέφωνο είναι στην κατάσταση που είναι πάντα, ακόμα και όταν πιάνω ταχυτητες 1,5 Mbps.

 

Είμαι για service;;;;

Edited by Sensei_01
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι καμένα pixel θα φανεί σαν μικροσκοπική κουκκίδα η κουκκίδες αν ειναι πάνω απο 1 σε μέγεθος καρφίτσας.

Τσέκαρε το με την φωτεινότητα στο 100%

Βάλε μια απόλυτα σε απόλυτο λευκό φόντο και μια σε μαύρη να διακρίνεις καλύτερα.

Αν όντως βρεις πας service για αντικατάσταση panel.

 

Τελικά το παρατήρησα φαίνεται μόνο σε μαύρο φόντο. Σε λευκό όχι. Είναι πιξελ αυτό ή όχι ???

Link to comment
Share on other sites

Αναμενουμε μεχρι τελη φλεβαρη. Μην σου πω και αρχες Μαρτιου :D

 

Πες μέχρι το Πάσχα για να είσαι μέσα σίγουρα (;)

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Πώς ?ήσουν 442 ρουτ κ περασες prerooted 4.4.4? Αυτό εννοείς ?

 

ναι ... πήρα την μεγάλη απόφαση και το κανα... και μου βγήκε σε καλο προς το παρόν κανένα παράπονο :D την εκανα εγω pre..rooted

Link to comment
Share on other sites

ναι ... πήρα την μεγάλη απόφαση και το κανα... και μου βγήκε σε καλο προς το παρόν κανένα παράπονο :D την εκανα εγω pre..rooted

Hello,

Μπορείς να βάλεις ένα link, για την pre-rooted?

Link to comment
Share on other sites

Hello,

Μπορείς να βάλεις ένα link, για την pre-rooted?

 

https://www.youtube.com/watch?v=atOMK8KpkC4

 

ακολούθησα αυτον των οδηγό εχει τ πάντα για downgrade έβαλα την universal απο το xda που δίνει το παλικάρι και σαν 444 έβαλα την ελληνική κανονικά... εύκολος οδηγός χωρίς κανένα πρόβλημα και απορία...

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=atOMK8KpkC4

 

ακολούθησα αυτον των οδηγό εχει τ πάντα για downgrade έβαλα την universal απο το xda που δίνει το παλικάρι και σαν 444 έβαλα την ελληνική κανονικά... εύκολος οδηγός χωρίς κανένα πρόβλημα και απορία...

 

Ok το καταλαβαίνω ως ένα σημείο. Την 4.4.4 πως την έκανες prerooted κ την πέρασες ??επισης κατεβαζω deodex h mh deodex εκδοση απο xda?εχω κλειδωμενο bootloader.

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

τελικα εχω κατεβασει την pre rooted deodexed v3.μετα το ρουταρισμα της 4.4.2 την περναω απο recovery?αυτο ειναι η θελει κ τιποτα αλλο?μην το ξεκινησω κ κολλησει πουθενα..:(
Link to comment
Share on other sites

τελικα εχω κατεβασει την pre rooted deodexed v3.μετα το ρουταρισμα της 4.4.2 την περναω απο recovery?αυτο ειναι η θελει κ τιποτα αλλο?μην το ξεκινησω κ κολλησει πουθενα..:(

 

αν είναι zip αρχείο η rom που έχεις, τότε την φλασάρεις μέσω recovery.

αν είναι ftf αρχείο την εγκαθστας με το flash tool

 

δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

 

στο video που παρέθεσε ο φίλος Dimitris_w παραπάνω, η κατασκεύη της pre rooted 4.4.4 γίνεται στο 7:30

Edited by mutunas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...