Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες έχει να προτείνει κανείς κάνα καλό power bank? Γιατί τώρα με το στρατό χρειάζεται :-) :-)

Δες τις τελευταιες 5-10 σελιδες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374699

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Δες τις τελευταιες 5-10 σελιδες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374699

Δεν έχω τη δυνατότητα να πάρω από εξωτερικο! Κάτι από Ελλάδα γνωρίζεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τη δυνατότητα να πάρω από εξωτερικο! Κάτι από Ελλάδα γνωρίζεις?

Αν θυμαμαι καλα γραφουν και για Ελλαδα, αν δεν γραφουν ρωτησε οτι θες να παρεις την καλυτερη επιλογη μονο απο Ελλαδα μεχρι <<τοσα>> χρηματα και θα σου απαντησουν ;):)

 

 

edit το e shop εχει προσφορα αυτο http://www.e-shop.gr/asus-zenpower-bank-10050mah-pink-p-TEL.024622 δεν ξερω ανα αξιζει

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θανάση καλά τα λες, καλύτερα να απευθυνθεί στο κατάλληλο νήμα για αυτές τις ερωτήσεις. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν λειτουργεί η αφή τότε πολύ πιθανό να έχει πάθει ζημιά και το digitizer.

 

λογικα μονο το digitizer εχει παθει ζημεια καθως τα χρωματα στην οθονη φαινονται κανονικα

εχει να προτεινει κανεις καποιο μαγαζι για επισκευη στο Κεντρο της Αθηνας χωρις να βγει ο κουκος αηδονι;

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

λογικα μονο το digitizer εχει παθει ζημεια καθως τα χρωματα στην οθονη φαινονται κανονικα

εχει να προτεινει κανεις καποιο μαγαζι για επισκευη στο Κεντρο της Αθηνας χωρις να βγει ο κουκος αηδονι;

Φιλε το digitizer και η οθονη ειναι κολλημενα μαζι και μονο με πατεντα διαχωριζονται.

Αρα πας για οθονη κομπλε με digitizer. Δεν θα σου προτεινα να παρεις οθονη απο Ελλαδα γιατι θα σου βγει ο κουκος αηδονι.

Πριν κατι μηνες επεσε το Z1 της κοπελας μου και εσπασε το digitizer. Εμαθα οτι digitizer και οθονη πανε μαζι οποτε επαιρνα καθε σερβις τηλεφωνο να ρωτησω για τιμες.

Αλλοι μου ελεγαν δεν αξιζει να το φτιαξεις, αλλοι μου ελεγαν 200 ευρω, ο αλλος 180.

Κατω απο 180 δεν επεσε. Ετσι λοιπον στραφηκα προς amazon. Αγορασα μια οθονη στα 40 ευρω μαζι με τα αυτοκολλητα για την οθονη και το πισω μερος που χρειαζονται για να ξανακολλησουν.

Μολις την παρελαβα αρχισα να ψαχνω σερβις το οποιο θα μου τοποθετησει την οθονη. Πηρα πανω απο 10 τηλεφωνα και μονο ενας δεχτηκε να την τοποθετησει. Οι αλλοι δεν δεχοντουσαν επειδη δεν πηραν αυτοι την οθονη, μπορει να αποτυχει, δεν ξερουν τι ποιοτητα ειναι και μπλα μπλα. Την πηγα σε αυτον που δεχτηκε και μου την εβαλε με 30 ευρω μεσα σε μια μερα. Ολα αυτα με 70 ευρω. Αψογη οθονη και κανενα προβλημα δεν προεκυψε μεχρι σημερα.

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να βρεθεί κάποιος να μου φτιάξει μόνο το digitzer δύσκολο;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να βρεθεί κάποιος να μου φτιάξει μόνο το digitzer δύσκολο;

 

Αν κάνει 40 ευρώ που λέει ο φίλος digitizer k οθόνη... Μην ασχοληθείς παραπάνω.

 

έχεις απορίες δες πώς βγαίνει το digitizer για να καταλάβεις γιατί σου ρίχνουμε άκυρο.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να βρεθεί κάποιος να μου φτιάξει μόνο το digitzer δύσκολο;

 

Η απαντηση βρισκεται στην πρωτη γραμμη του προηγουμενου μηνυματος μου. Κανεις δεν θα κανει τετοια δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Από που πήρες την οθόνη;και την επισκευή που την έκανες;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα.οταν δεχομαι αναπαντητη κληση, μου τη βγαζει το κινητο σαν εισερχομενη, με αποτελεσμα να μη βλεπω τις αναπαντητες. εκανα καποιες ρυθμισεις στο ηχος και ειδοποιηση, αλλα ενω για λιγο διαστημα ξεκινησε να βγαζει τις αναπαντητες, τωρα παλι σταματησε. εχω την εκδοση android 5.0.2.εχει κανενας καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει;
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα.οταν δεχομαι αναπαντητη κληση, μου τη βγαζει το κινητο σαν εισερχομενη, με αποτελεσμα να μη βλεπω τις αναπαντητες. εκανα καποιες ρυθμισεις στο ηχος και ειδοποιηση, αλλα ενω για λιγο διαστημα ξεκινησε να βγαζει τις αναπαντητες, τωρα παλι σταματησε. εχω την εκδοση android 5.0.2.εχει κανενας καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει;

Αν μπορείς να βρεις την εφαρμογή κλήση κάπως έτσι στο όλες οι εφαρμογές και να κανείς εκκαθάριση δεδομένων αλλιώς επαναφορά εργοστασιακών για να στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το κινητο μου στα public (ειχε βγάλει ενα ποροκαλι σημαδι η οθονη) να το δουν να μου πουν αν το καλυπτει η εγγυηση. Ο τεχνικος μου ειπε οτι μαλλον δεν θα το καλυπτει εοειδη ειναι ραγισμενοι η οθονη. Του εξηγησα οτι πανω ειναι το tempered glass και μου ειπε οτι τοτε δεν θα εχει προβλημα. τον ειπα να μου το δωσει να το βγαλω να ειμαστε σιγουροι αλλα αυτος που το ειχε ηδη στα χέρια του επεμεν οτι δεν θα εχει προβλημα ε και εγω σαν μπουφος ειπα καλα. Αφου το εστειλαν να το κοιταξουν , περασε ενας μηνας και αναγκαστηκα εγω να τηλεφωνησω να μου πουν οτι δεν το καλυτπει η εγγυηση επειδη ειναι ραγισμενη η οθονη. αλλα εγω ειμαι σχεδον σιγουρος οτι κατω απο το tempered glass htan κομπλε. Με τα πολλα εχουν περάσει 5 βδομάδες και ακομα να μου το επιστρεψουν που στην ουσια δεν καναν και τπτ.. απλα ειδαν οτι δεν το καλυπτει η εγγυηση. Το ερωτημα μου εναι, όταν το φερουν πίσω και αν οντως ειχα δικιο οτι η οθονη δεν εχει κατ,ι και ειναι μονο το tempered glass να κανω φασαρια η θα εχω αδικο? Απαράδεκτοι παντως για τις 5 βδομαδες
Link to comment
Share on other sites

Πήγα το κινητο μου στα public (ειχε βγάλει ενα ποροκαλι σημαδι η οθονη) να το δουν να μου πουν αν το καλυπτει η εγγυηση. Ο τεχνικος μου ειπε οτι μαλλον δεν θα το καλυπτει εοειδη ειναι ραγισμενοι η οθονη. Του εξηγησα οτι πανω ειναι το tempered glass και μου ειπε οτι τοτε δεν θα εχει προβλημα. τον ειπα να μου το δωσει να το βγαλω να ειμαστε σιγουροι αλλα αυτος που το ειχε ηδη στα χέρια του επεμεν οτι δεν θα εχει προβλημα ε και εγω σαν μπουφος ειπα καλα. Αφου το εστειλαν να το κοιταξουν , περασε ενας μηνας και αναγκαστηκα εγω να τηλεφωνησω να μου πουν οτι δεν το καλυτπει η εγγυηση επειδη ειναι ραγισμενη η οθονη. αλλα εγω ειμαι σχεδον σιγουρος οτι κατω απο το tempered glass htan κομπλε. Με τα πολλα εχουν περάσει 5 βδομάδες και ακομα να μου το επιστρεψουν που στην ουσια δεν καναν και τπτ.. απλα ειδαν οτι δεν το καλυπτει η εγγυηση. Το ερωτημα μου εναι, όταν το φερουν πίσω και αν οντως ειχα δικιο οτι η οθονη δεν εχει κατ,ι και ειναι μονο το tempered glass να κανω φασαρια η θα εχω αδικο? Απαράδεκτοι παντως για τις 5 βδομαδες

5 βδομάδες :eek: ! Ακραίο! Είναι δικό σ λάθος π δεν πήρες πάνω στη βδομάδα τηλέφωνο!

Καταρχήν το εστειλες για να το δουν και δεν εβγαλες το tempered glass? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

5 βδομάδες :eek: ! Ακραίο! Είναι δικό σ λάθος π δεν πήρες πάνω στη βδομάδα τηλέφωνο!

Καταρχήν το εστειλες για να το δουν και δεν εβγαλες το tempered glass? :rolleyes:

 

ναι :( .. δεν το εχω πολυ με τις εγγυησεις. πρωτη φορα χρειαστηκε εχω ελλατωα ωστε να κοιταξω αν το καλυτπει η εγγυηση... χαχα. το μετανιωνω οσο δεν φανταζεσαι. Απλα έυχομαι να ερθει πισω οπως το εστειλα και να ειναι κομπλε η οθονη.. δεν τους ξεπλενει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση αύριο και πες ακριβώς ότι το χεις στειλει εδώ και καιρό για προβλημα στην οθόνη αλλά φοράει tempered glass και πες τους να το βγάλουν για να ελέγξουν την οθονη!

Έκανες χαζομαρα που δεν το εβγαλες εξαρχης και τωρα ταλαιπωρησε χωρις λόγο!

 

Πες τους ότι έχει τοσο καιρό και να το δούνε όσο πιο γρήγορα μπορούνε

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση αύριο και πες ακριβώς ότι το χεις στειλει εδώ και καιρό για προβλημα στην οθόνη αλλά φοράει tempered glass και πες τους να το βγάλουν για να ελέγξουν την οθονη!

Έκανες χαζομαρα που δεν το εβγαλες εξαρχης και τωρα ταλαιπωρησε χωρις λόγο!

 

Πες τους ότι έχει τοσο καιρό και να το δούνε όσο πιο γρήγορα μπορούνε

 

εχει απο την δευτερα που τους παιρνω τηλεφωνο και ολο μου λενε οτι προωθουν το αιτημα μου στο καταστημα που το πηγα και οτι θα επικοινωνησουν αυτοι μαζι μου

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση αύριο και πες ακριβώς ότι το χεις στειλει εδώ και καιρό για προβλημα στην οθόνη αλλά φοράει tempered glass και πες τους να το βγάλουν για να ελέγξουν την οθονη!

Έκανες χαζομαρα που δεν το εβγαλες εξαρχης και τωρα ταλαιπωρησε χωρις λόγο!

 

Πες τους ότι έχει τοσο καιρό και να το δούνε όσο πιο γρήγορα μπορούνε

 

 

Δεν νομίζω πως είναι τόσο κουλοί που δεν είδαν ή δεν έβγαλαν το tempered glass να ελέγξουν την οθόνη. Προφανώς "πήρε" και η οθόνη από κάτω για να το είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως είναι τόσο κουλοί που δεν είδαν ή δεν έβγαλαν το tempered glass να ελέγξουν την οθόνη. Προφανώς "πήρε" και η οθόνη από κάτω για να το είπαν.

 

θα δειξει.. αλλα και παλι απαραδεκτοι για τις 5 βδομαδες

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως είναι τόσο κουλοί που δεν είδαν ή δεν έβγαλαν το tempered glass να ελέγξουν την οθόνη. Προφανώς "πήρε" και η οθόνη από κάτω για να το είπαν.

Ειναι - ειναι , το ιδιο επαθε και ενα αλλο παιδι σε καποιο αλλο τοπικ της sony. Το εστειλε με σπασμενο tempered και του το εβγαλαν εκτος. Πηρε τηλεφωνο τη sony αλλα δεν θυμαμαι τι εγινε τελικα.

minepo Αν μπορεις παρε τηλεφωνο στη sony και με θρασος να τους πεις οτι στο σερβις ειναι τοσο ασχετοι που δεν μπορουν να διακρινουν το tempered.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι - ειναι , το ιδιο επαθε και ενα αλλο παιδι σε καποιο αλλο τοπικ της sony. Το εστειλε με σπασμενο tempered και του το εβγαλαν εκτος. Πηρε τηλεφωνο τη sony αλλα δεν θυμαμαι τι εγινε τελικα.

minepo Αν μπορεις παρε τηλεφωνο στη sony και με θρασος να τους πεις οτι στο σερβις ειναι τοσο ασχετοι που δεν μπορουν να διακρινουν το tempered.

 

αυτο θα κανω.. αλλα ενταξει μην τους κατηγορω και αδικα. και εγω δεν ειχα δει αν εκτος απο το tempered glass ειχε παθει και τπτ η οθονη. γιαυτο κανω υπομονη να ερθει πισω. αλλα αν εχω δικιο . δυσκολα τα πραγματα για αυτους.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το κινητο μου στα public (ειχε βγάλει ενα ποροκαλι σημαδι η οθονη) να το δουν να μου πουν αν το καλυπτει η εγγυηση. Ο τεχνικος μου ειπε οτι μαλλον δεν θα το καλυπτει εοειδη ειναι ραγισμενοι η οθονη. Του εξηγησα οτι πανω ειναι το tempered glass και μου ειπε οτι τοτε δεν θα εχει προβλημα. τον ειπα να μου το δωσει να το βγαλω να ειμαστε σιγουροι αλλα αυτος που το ειχε ηδη στα χέρια του επεμεν οτι δεν θα εχει προβλημα ε και εγω σαν μπουφος ειπα καλα.

 

 

 

αυτο θα κανω.. αλλα ενταξει μην τους κατηγορω και αδικα. και εγω δεν ειχα δει αν εκτος απο το tempered glass ειχε παθει και τπτ η οθονη. γιαυτο κανω υπομονη να ερθει πισω. αλλα αν εχω δικιο . δυσκολα τα πραγματα για αυτους.

Λοιπόν, λογικά το τηλέφωνο σου έχει βγει εκτός εγγύησης.

Η άλλη λύση είναι να ζητήσεις να σου το στείλουν πίσω και να το παραλάβεις.

Λογικά θα το στείλουν εκεί που το παρεδωσες, στο public. Εκεί που θα πας να το παραλάβεις θα πεις στον τεχνικό αυτό που έπαθες και θα του πεις να βγάλει το tempered glass ενώ εσύ θα κάνεις καταγραφή σε βίντεο την αποκόλληση του tempered.

Αν δεν είναι σπασμένη η οθόνη Ο καθένας πρέπει να αναλάβει την ευθύνη. Εσύ θα ρίξεις την ευθύνη στον τεχνικό για το λόγο ότι με δική του απόφαση έστειλε το τηλέφωνο στο σέρβις με το tempered glass και σου έβγαλαν το τηλέφωνο εκτός εγγύησης.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, λογικά το τηλέφωνο σου έχει βγει εκτός εγγύησης.

Η άλλη λύση είναι να ζητήσεις να σου το στείλουν πίσω και να το παραλάβεις.

Λογικά θα το στείλουν εκεί που το παρεδωσες, στο public. Εκεί που θα πας να το παραλάβεις θα πεις στον τεχνικό αυτό που έπαθες και θα του πεις να βγάλει το tempered glass ενώ εσύ θα κάνεις καταγραφή σε βίντεο την αποκόλληση του tempered.

Αν δεν είναι σπασμένη η οθόνη Ο καθένας πρέπει να αναλάβει την ευθύνη. Εσύ θα ρίξεις την ευθύνη στον τεχνικό για το λόγο ότι με δική του απόφαση έστειλε το τηλέφωνο στο σέρβις με το tempered glass και σου έβγαλαν το τηλέφωνο εκτός εγγύησης.

 

Οργανωμενα πραγματα! ευχαριστω!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάνα νεώτερο για το πότε εμείς που έχουμε cosmote θα πάρουμε την 5.1;
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...