Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sygic, Sygic και πάλι Sygic ;-) Με συνδρομή for life και τέλειωσε ;-)

 

Επειδή είμαι κι εγώ fun του sygic, το χει δοκιμασει κανεις σε kit Kat.

Λένε ότι δε δουλεύει αν δεν τα χει όλα στην κύρια μνήμη.

Πρόβλημα αν ισχύει.

Το χει κανείς να μας πει.

Η έστω σε άλλη εταιρεία πλοήγησης.

Αν δουλεύει κομπλέ.

Αλλιώς να δοκιμάσουμε από κάνα μαγαζάκι πριν αγοράσουμε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

άρα αφου έχει μεμβράνη μπροστα και πίσω πρεπει να αγοράσουμε επιπλέον μεμβράνη να βάλουμε από πάνω για να μην γρατσουνιστεί; το άσχημο με τις επιπλέον μεμβράνες είναι όπως τις βάζεις παγιδεύουν αερα και κάνουν φυσσαλίδες και είναι απαίσιο

 

Αυτο ακριβώς είναι το πρόβλημα φίλε και γι αυτό το ανέφερα.

Και καλά, στην οθόνη συνηθίζεται.

Αλλά θα χρειαστεί και στην πλάτη διότι αλλιώς θα γίνει αισχρό από τις γρατσουνιές.

Να έχεις το κορυφαίο σε ποιότητα κατασκευής κινητό και να σε αναγκάσουν να του βάλεις μπροστά πίσω ζελατίνες. Να έχεις γυαλί μπροστά και πίσω και να φοβάσαι να ακουμπήσει δαχτυλίδι η σκουλαρίκι μη χαράξει η μεμβράνη. Μιλάμε για ήττα.

Πάω να ψάξω στο δίκτυο μήπως βρέθηκε κανένας τρελός να του κάνει σκρατσ τεστ με τίποτα μαχαίρια και ηρεμήσω.

Αλλιώς είτε θα βγάλουμε τη μεμβράνη καίρια γίνει από Sony, noname σαν το Ζ1 είτε πάμε να πάρουμε Xtra μεμβράνες να προστατεψουμε τις εργοστασιακες.

Αν έχει βάλει πάλι μεμβράνη η Sony, μιλάμε για αυτογκόλ στην κατά τα λοιπά σχεδόν τέλεια συσκευή.

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Θα συμφωνήσω πως αν θέλω protector θα το αποφασίσω μόνος μου. Έχω μια πολύ μικρή γρατσουνιά στο z, που αν δεν είχα την μεμβράνη δεν θα γινόταν γρατσουνια. Ουσιασικά έβαλα protector με το ζόρι, για να μην γίνει χάλια το protector της sony. Μακάρι να μην έχει.

 

Για την οθόνη που είναι polarized http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2751293.

 

Αυτό μου φάνηκε ενδιαφέρον http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2750191

 

 

Ps Οι AC DC δεν είναι metal :) .

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Και δεν έχει βγάλει και η spigen κάτι αξιόλογο σε γυαλί να του βάλουμε για να τελειώνουμε!!!

Αν πάρει το μάτι σας κάτι αντίστοιχο στείλτε λινγκ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και δεν έχει βγάλει και η spigen κάτι αξιόλογο σε γυαλί να του βάλουμε για να τελειώνουμε!!!

Αν πάρει το μάτι σας κάτι αντίστοιχο στείλτε λινγκ...

 

 

Νικόλα κρατα μου το Μ8 μέχρι τον Αύγουστο που θα έλθω Ελλάδα αν αποφασίσεις να κρατήσεις το sony.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και δεν έχει βγάλει και η spigen κάτι αξιόλογο σε γυαλί να του βάλουμε για να τελειώνουμε!!!

Αν πάρει το μάτι σας κάτι αντίστοιχο στείλτε λινγκ...

 

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=65357

Το έβαλα απο την πρώτη μέρα και ησύχασε το κεφάλι μου:lol:

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στο Z2, όλα καλά! Για πολλά χρόνια χρησιμοποιουσα το Ndrive, το Navigon ή φυσικά τα Google maps. Το Sygic είναι πολύ μπροστά

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Ps Οι AC DC δεν είναι metal :) .

 

Δεν έγραψα πως είναι Metal, έγραψα πως χρησιμοποίησα την επιλογή Heavy Metal στον ισοσταθμιστή, για να ακούγεται δυνατά η κλήση.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη μόλις απέκτησε νέο look and feel η μήπως είναι νέα παραλλαγή με νέο χρώμα από την Sony:lol:

 

[ATTACH]45222[/ATTACH]

 

[ATTACH]45223[/ATTACH]

 

[ATTACH]45224[/ATTACH]

 

[ATTACH]45225[/ATTACH]

 

[ATTACH]45226[/ATTACH]

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τον επίσημο magnetic charger μπορείς να τον βάλεις και με τον αντάπτορα στην πρίζα ή είναι μόνο για usb;
Link to comment
Share on other sites

Τον επίσημο magnetic charger μπορείς να τον βάλεις και με τον αντάπτορα στην πρίζα ή είναι μόνο για usb;

 

Αν κατάλαβα σωστά usb. Το οποίο το βάζεις μετά στην πρίζα με αντάπτορα.

Link to comment
Share on other sites

Τον επίσημο magnetic charger μπορείς να τον βάλεις και με τον αντάπτορα στην πρίζα ή είναι μόνο για usb;

 

Αν δεν κάνω λάθος, η υποδοχή του dock είναι microUSB, οπότε συνδέεις είτε καλώδιο microUSB συνδεδεμένο σε θύρα USB υπολογιστή, είτε φορτιστή με αποσπώμενο καλώδιο USB σε microUSB, είτε φορτιστή που έχει μη αποσπώμενο καλώδιο με ακροδέκτη microUSB.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τις ρυθμίσεις που ειπε για τον ηχο ο φιλος παραπάνω. Καμια διαφορα δεν είδα στην ενταση του ηχο κλήσης. Οπότε μαλλον θα συμβιβαστώ με την μετρια ενταση ηχου

επειδή είναι αγορασμενο από αμαζον.δε στα Ελληνικά εστελνε μηνυμα μόνο με εως 70 χαρακτήρες. Έβαλα το handcent SMS και στελνω πια μέχρι 160, όμως ενώ στην αρχή έστελνε μερικές φορες με πεζά γράμματα, τώρα στέλνει από μονο του μόνο με κεφαλαία. Γράφω σε όλες τις περιπτώσεις με μικρά, αλλά όταν το στείλω το γυρίζει σε κεφαλαία από μόνο του! Πως θα γίνει να στέλνω μηνύματα με πεζα γράμματα; Προς το παρόν έχει ενεργοποιηθεί και το Τ9 (γραφεις την αρχή της λέξης και μαντευει την υπόλοιπη μόνο του) από μόνο του και με βολεύει τελικά, μήπως παίζει κανένα ρόλο και αυτό;

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τις ρυθμίσεις που ειπε για τον ηχο ο φιλος παραπάνω. Καμια διαφορα δεν είδα στην ενταση του ηχο κλήσης. Οπότε μαλλον θα συμβιβαστώ με την μετρια ενταση ηχου

επειδή είναι αγορασμενο από αμαζον.δε στα Ελληνικά εστελνε μηνυμα μόνο με εως 70 χαρακτήρες. Έβαλα το handcent SMS και στελνω πια μέχρι 160, όμως ενώ στην αρχή έστελνε μερικές φορες με πεζά γράμματα, τώρα στέλνει από μονο του μόνο με κεφαλαία. Γράφω σε όλες τις περιπτώσεις με μικρά, αλλά όταν το στείλω το γυρίζει σε κεφαλαία από μόνο του! Πως θα γίνει να στέλνω μηνύματα με πεζα γράμματα; Προς το παρόν έχει ενεργοποιηθεί και το Τ9 (γραφεις την αρχή της λέξης και μαντευει την υπόλοιπη μόνο του) από μόνο του και με βολεύει τελικά, μήπως παίζει κανένα ρόλο και αυτό;

Πεζά και 160 χαρακτήρες νομίζω δε γίνεται, καθότι οι ελληνικοί πεζοί χαρακτήρες εκλαμβάνονται σαν Unicode. Αυτή την εντύπωση έχω τουλάχιστο.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Alex μεγεια!! περιμενω τα δικα μου απο ebay για να ντυσω τη Ζετα!! Πολυ ωραιο χρωμα διαλεξες! Εγω αγορασα στο χρωμα του αλουμινιου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Alex μεγεια!! περιμενω τα δικα μου απο ebay για να ντυσω τη Ζετα!! Πολυ ωραιο χρωμα διαλεξες! Εγω αγορασα στο χρωμα του αλουμινιου.

Έπρεπε να βάλω διοτι οι μικρο γρατζουνιές παραμονεύουν στην γωνία σαν πάσα στιγμή να μου κάνουν τη ζημιά,πράγμα που δεν το θέλω και απο τη στιγμή που θήκες δεν βάζω.

Είχε και αλλα χρώματα αλλα επέλεξα αυτο τελικά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη μόλις απέκτησε νέο look and feel η μήπως είναι νέα παραλλαγή με νέο χρώμα από την Sony:lol:

 

[ATTACH]45222[/ATTACH]

 

[ATTACH]45223[/ATTACH]

 

[ATTACH]45224[/ATTACH]

 

[ATTACH]45225[/ATTACH]

 

[ATTACH]45226[/ATTACH]

 

Τι είναι αυτό ρε παιδιά;

Προστατεύει για την πλάτη;

Που το βρίσκουμε;

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό ρε παιδιά;

Προστατεύει για την πλάτη;

Που το βρίσκουμε;

 

Εδώ είσαι

http://www.ebay.co.uk/itm/Brushed-Metal-Skin-Sticker-For-Sony-Xperia-Z2-Wrap-Cover-Protector-decal-case-/161284824854?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item258d531f16

Μόνο μπροστά στην οθόνη δεν το έβαλα διοτι μου χαλούσε την αισθητική.

Έχει και εδώ και σε αλλα χρώματα.

http://www.ebay.co.uk/itm/Textured-Carbon-Skin-Sticker-For-SONY-XPERIA-Z2-Wrap-Cover-Protector-decal-case-/171315599233?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item27e3349781

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πεζά και 160 χαρακτήρες νομίζω δε γίνεται, καθότι οι ελληνικοί πεζοί χαρακτήρες εκλαμβάνονται σαν Unicode. Αυτή την εντύπωση έχω τουλάχιστο.

κι όμως όταν γραφω από μια συντόμευση (που μου την εχει βγαλει πανω πανω αριστερα ενω δεξια ειναι το ρολοι και η μπαταρια) και λεει handcent sms quick compose window γραφει με πεζά! όμως όταν στελνω μηνυμα από κει κανει πολλαπλες αποστολες, λες να στελνει μέχρι 60

Link to comment
Share on other sites

Αν και η εξωτερικη του εμφανιση μου αρεσει παρα πολυ και η αισθηση της οθονης ειναι τελεια επειδη ειναι γυαλι τελικα αποφασισα να παρω θηκη και screen protector για να γλυτωσω γρατζουνιες κυριως απο κλειδια.

Το θεμα ειναι οτι μεγεθος του τηλεφωνου ειναι ηδη οριακο τωρα με θηκη....

Πηρα αυτα

CM030989 Case-mate Barely There Case for Sony Xperia Z2 - Black

 

X-ONE Premium tempered Glass panels 9H Hardness for Sony Xperia Z2

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να βάλω διοτι οι μικρο γρατζουνιές παραμονεύουν στην γωνία σαν πάσα στιγμή να μου κάνουν τη ζημιά,πράγμα που δεν το θέλω και απο τη στιγμή που θήκες δεν βάζω.

Είχε και αλλα χρώματα αλλα επέλεξα αυτο τελικά.

 

Τοποθετούνται εύκολα; Θέλει κάποιο κόλπο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τοποθετούνται εύκολα; Θέλει κάποιο κόλπο;

 

Ειναι σε κομμάτια και τα τοποθετείς ενα ενα σχετικά εύκολα με μικρή επιδεξιότητα.

Χρησιμοποιείς σεσουάρ με ζεστό αέρα αφου τα τοποθετήσεις για να κολλήσουν απόλυτα σε δεύτερη φάση(κανά 10 δευτερόλεπτα οχι παραπάνω χρησιμοποιείς το σεσουάρ στο κάθε κομμάτι αντίστοιχα)

Συνολικα ενα μισάωρο θα σου παρει.

 

Τα καλά ακουστικά, πόσο κοστίζουν?

Εμένα είχα μέσα τα απλά...

Κανε μια αναζήτησή σε ebay η amazon μήπως τα βρεις σκέτα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να έχεις αυτήν την πανέμορφη συσκευή και να την κάνεις τσίρκο με αυτά τα αυτοκόλλητα είναι προσωπικά για εμένα εντελώς άκυρο. Πέρα από αυτό δεν θα το προστατεύσει και στις πτώσεις μια οι γωνίες είναι εκτεθειμένες.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να έχεις αυτήν την πανέμορφη συσκευή και να την κάνεις τσίρκο με αυτά τα αυτοκόλλητα είναι προσωπικά για εμένα εντελώς άκυρο. Πέρα από αυτό δεν θα το προστατεύσει και στις πτώσεις μια οι γωνίες είναι εκτεθειμένες.

Κοιτά δεν το έβαλα για προστασία απο πτώσεις αλλα αποφυγή αμιχων και μικρο γρατζουνιων

Ήδη σε 2 σημεία στη μια γωνία κάτω και στο καπάκι που φορτιζουμε μου έκανε 2 πολυ μικρές αμιχες.(αν το είχα εξ αρχής βάλει δεν θα είχε συμβεί αυτο)

Και δεν χαλάει την αίσθηση στο χέρι παρά σε πολυ μικρο βαθμό και σε καμία περίπτωση όπως αν βάζεις θήκη.

Όσο και να το προσέχουμε ειναι αδύνατο να αποφύγουμε μικρο ατυχήματα με αμιχες όντως γυμνό.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως η συσκευή λόγω κυρίως μεγέθους αλλά και πάχους δεν ενδείκνυται για θήκες κτλ.

Πιστεύω με ένα γυαλί μπροστά και έναν protector πίσω είσαι κατά πολύ καλυμμένος όσον αφορά τις φθορές.

Αλλιώς βάζεις θήκη όπου ναι μεν έχεις προστασία αλλά πλέον χάνεις όλα τα πλεονεκτηματα του premium.

Διαλέγεις και παίρνεις!!!

Αν τελικά την κρατήσω πάω για γυαλί μπροστά και ζελατίνα πίσω...

Edit

Επίσης μιας και είχα καιρό να πιάσω Sony στα χέρια μου μία ακόμα ευχάριστη έκπληξη είναι και το στοκ πληκτρολόγιο του τηλεφώνου παιδιά.

Εξαιρετικό και στην πρόβλεψη αλλά και στην ταχύτητα και στην ακρίβεια.

Μπράβο τους εκεί στη Sony.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...