Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μην τρελαθούμε κιόλας...

Και εγώ σε περισσότερους από 30 βαθμούς το δούλεψα αυτές τις μέρες και έβγαλα πάνω από 300 φωτογραφίες μιας και ήμουν εξωτερικό και συγκεκριμένα στην Βαλένθια ...

Το κινητό ούτε ζεστάθηκε ούτε είχε και τίποτα περίεργο...

Τώρα αν είναι παρτίδες και παρτίδες δεν ξέρω. Το δικό μου πάντως και σε 3-4.βιντεο 4κ που τράβηξα τον 3-4 λεπτών δεν κατάλαβε τίποτα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ρε παιδιά μην τρελαθούμε κιόλας...

Και εγώ σε περισσότερους από 30 βαθμούς το δούλεψα αυτές τις μέρες και έβγαλα πάνω από 300 φωτογραφίες μιας και ήμουν εξωτερικό και συγκεκριμένα στην Βαλένθια ...

Το κινητό ούτε ζεστάθηκε ούτε είχε και τίποτα περίεργο...

Τώρα αν είναι παρτίδες και παρτίδες δεν ξέρω. Το δικό μου πάντως και σε 3-4.βιντεο 4κ που τράβηξα τον 3-4 λεπτών δεν κατάλαβε τίποτα.

Ε ωραία και τι σημαίνει αυτό; Επειδή δεν έτυχε σε σένα δεν μπορεί να συμβεί σε κάποιον;

Και εγώ από τη μέρα που το πήρα έβγαλα πάρα πολλές φωτογραφίες και βίντεο αλλά σήμερα μου το έβγαλε.

Link to comment
Share on other sites

Ε ωραία και τι σημαίνει αυτό; Επειδή δεν έτυχε σε σένα δεν μπορεί να συμβεί σε κάποιον;

Και εγώ από τη μέρα που το πήρα έβγαλα πάρα πολλές φωτογραφίες και βίντεο αλλά σήμερα μου το έβγαλε.

 

 

Μήπως σου κατεβαζε τίποτα ταυτοχρόνως; Η μήπως είχε κολλήσει καμία άλλη εφαρμογή;

Οταν ζεσταίνεται αδικαιολόγητα κάνουμε πάντα reboot και ακολούθως επαναλαμβάνουμε οτι κάναμε πριν. Αν συνεχίσει να ζεσταίνεται σημαίνει οτι υπάρχει θέμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου κατεβαζε τίποτα ταυτοχρόνως; Η μήπως είχε κολλήσει καμία άλλη εφαρμογή;

Οταν ζεσταίνεται αδικαιολόγητα κάνουμε πάντα reboot και ακολούθως επαναλαμβάνουμε οτι κάναμε πριν. Αν συνεχίσει να ζεσταίνεται σημαίνει οτι υπάρχει θέμα.

Δεν ξέρω μπορεί. Θα το δοκιμάσω ξανά αύριο και θα σου πω. Βασικά τώρα που το σκέφτομαι είχα βάλει το πρόγραμμα για rotation και είχε φάει 1-2 σκαλώματα η κάμερα από αυτό. Λες από εκεί να ανέβασε θερμοκρασία;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μπορεί. Θα το δοκιμάσω ξανά αύριο και θα σου πω. Βασικά τώρα που το σκέφτομαι είχα βάλει το πρόγραμμα για rotation και είχε φάει 1-2 σκαλώματα η κάμερα από αυτό. Λες από εκεί να ανέβασε θερμοκρασία;

 

Πιθανόν. Πάντως η κάμερα ανεβάζει θερμοκρασία σε όλες τις συσκευές. Όχι όμως διακοπή λειτουργίας και όχι υπερβολικά. Απλά το αισθάνεσαι πιο ζεστό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο Ζ1c μου που έχει ακριβώς την ίδια κάμερα (πλην εγγραφής 4Κ), τόσες μέρες με δεκάδες φωτογραφίες και βίντεο, κιχ δεν έβγαλε. Και είναι και πιο στριμωγμένα όλα στο σασί του σε σχέση με το Ζ2. Μήπως είναι πιο ζεστός γενικά ο σναπ 801; Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως το αργότερο μέχρι μέσα Ιουνίου θα έχουν βγάλει update για τα θέματα της κάμερας και γενικότερα για την υπερθέρμανση . Είναι αρκετά τα περαστικά, δεν νομίζω να το αφήσουν έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως το αργότερο μέχρι μέσα Ιουνίου θα έχουν βγάλει update για τα θέματα της κάμερας και γενικότερα για την υπερθέρμανση . Είναι αρκετά τα περαστικά, δεν νομίζω να το αφήσουν έτσι.

Αν είναι απλά θέμα λογισμικού και λύνεται με ένα firmware update, λίγο το κακό (αν και απαράδεκτο για συσκευή τέτοιου βεληνεκούς).

Αν όμως είναι θέμα hardware και δε διορθώνεται, τότε θα μιλάμε για φιάσκο ολκής. :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Τα καλά ακουστικά μόνο τα ελληνικής προέλευσης δεν τα έχουν?

 

Ναι τα ελληνικά δεν τα έχουν.

 

ΥΓ:πάντως ενα software update ειναι στα σκαριά εως μέσα Ιουνίου.

Τώρα τι θα φέρει/βελτιώσει άγνωστο ακόμα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα ελληνικά δεν τα έχουν.

 

ΥΓ:πάντως ενα software update ειναι στα σκαριά εως μέσα Ιουνίου.

Τώρα τι θα φέρει/βελτιώσει άγνωστο ακόμα.

 

Καλημέρα και σε ευχαριστώ Άλεξ

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ στα 5 περίπου λεπτά 4K με πετάει με υπερθέρμανση.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι απλά θέμα λογισμικού και λύνεται με ένα firmware update, λίγο το κακό (αν και απαράδεκτο για συσκευή τέτοιου βεληνεκούς).

Αν όμως είναι θέμα hardware και δε διορθώνεται, τότε θα μιλάμε για φιάσκο ολκής. :rolleyes:

 

Ελπίζω και εύχομαι να λύνεται με ένα software update. Είναι πολλά τα λεφτά....

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω και εύχομαι να λύνεται με ένα software update. Είναι πολλά τα λεφτά....

Έτσι ακριβώς. Και για τη Sony θα είναι ισχυρό πλήγμα για το κύρος της και την προσπάθειά της να ανέβει στο Android. Εϊναι κρίμα να βγει με ένα τόσο σοβαρό μειονέκτημα η ναυαρχίδα της.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην τρελαθούμε κιόλας...

Και εγώ σε περισσότερους από 30 βαθμούς το δούλεψα αυτές τις μέρες και έβγαλα πάνω από 300 φωτογραφίες μιας και ήμουν εξωτερικό και συγκεκριμένα στην Βαλένθια ...

Το κινητό ούτε ζεστάθηκε ούτε είχε και τίποτα περίεργο...

Τώρα αν είναι παρτίδες και παρτίδες δεν ξέρω. Το δικό μου πάντως και σε 3-4.βιντεο 4κ που τράβηξα τον 3-4 λεπτών δεν κατάλαβε τίποτα.

 

Συμφώνω και εγώ με αυτά που λες . Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάνενα πρόβλημα με την υπερθέρμανση στο Z2 του κολλητού μου που δεν το έχει λιώσει

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σημερα απο κοντα. Νταξ δεν θα πω για την ποιοτητα κατασκευης. Μας εχει συνηθισει σε τοπ ποιοτητα τοσα χρονια.

Φοβομουν το μεγεθος της συσκευης. Κυριως με ενδιαφερει να μπορω να γραψω με ενα χερι. Και στο χερι ειναι μια χαρα! Γραφω κανονικα μηνυματα απλα μεγαλωσε σε υψος που δεν με ενδιαφερει.

Πολυ καλες εντυπωσεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σημερα απο κοντα. Νταξ δεν θα πω για την ποιοτητα κατασκευης. Μας εχει συνηθισει σε τοπ ποιοτητα τοσα χρονια.

Φοβομουν το μεγεθος της συσκευης. Κυριως με ενδιαφερει να μπορω να γραψω με ενα χερι. Και στο χερι ειναι μια χαρα! Γραφω κανονικα μηνυματα απλα μεγαλωσε σε υψος που δεν με ενδιαφερει.

Πολυ καλες εντυπωσεις!

 

Είναι που έχεις συνηθίσει το Ζ που είναι έτσι κι αλλιώς μεγάλο στο χέρι. Εγώ που προέρχομαι από συσκευή με 3.5άρα οθόνη, οι διαστάσεις του Z1c είναι οριακά ανεκτές για το χέρι μου. Γούστα είναι αυτά βέβαια, και φυσικά θέμα συνήθειας. Μπορεί κι εγώ μετά τις 4.3 να πάω σε 5+, δεν εποκλείω τίποτα. ;)

Βέβαια με το ρυθμό που αλλάζω συσκευές, μπορεί η επόμενή μου να έχει προβολή ολογράμματος αντί για οθόνη! :p :lol:

 

υ.γ.: χρόνια πολλά για χτες, πολύχρονος, ό,τι επιθυμείς. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είναι που έχεις συνηθίσει το Ζ που είναι έτσι κι αλλιώς μεγάλο στο χέρι. Εγώ που προέρχομαι από συσκευή με 3.5άρα οθόνη, οι διαστάσεις του Z1c είναι οριακά ανεκτές για το χέρι μου. Γούστα είναι αυτά βέβαια, και φυσικά θέμα συνήθειας. Μπορεί κι εγώ μετά τις 4.3 να πάω σε 5+, δεν εποκλείω τίποτα. ;)

Βέβαια με το ρυθμό που αλλάζω συσκευές, μπορεί η επόμενή μου να έχει προβολή ολογράμματος αντί για οθόνη! :p :lol:

 

υ.γ.: χρόνια πολλά για χτες, πολύχρονος, ό,τι επιθυμείς. :)

 

Πανο, αν δεν εχεις λογο να θες τις 5" το Ζ1c ειναι ιδανικο..εγω πχ οταν πηγα στο arc S απο το Ν8 μου φαινοταν τερας, το ιδιο και το Τ λιγο μετα..με το Ζ ντρεπομουν να το βγαλω εξω.. αλλα ολα συνηθιζονται..ομως το Ζ1 ηταν οριακα πανω απο το Ζ και το εκανε με διαφορα πιο δυσχρηστο μιας και δεν μπορουσα να το χρησιμοποιω ευκολα με το ενα χερι, κινδυνευε να μου φυγει..χωρια οτι δεν εμπαινε τσεπη..

ΠΑρολα αυτα, η μεγαλη οθονη και τα κορυφαια specs ειναι χρησιμα αν σερφαρεις και κανεις και πολλα αλλα, εγω με το Ζ1c ειδα οτι πολλες φορες ηθελα τη μεγαλυτερη οθονη γιατι διαβαζα mail μεγαλα και ηταν κουραστικο, αλλα ειναι η εξαιρεση της χρησης που κανω, δεν γινεται να υποκαταστησεις τον υπολογιστη με κινητο..ΠΑρολα αυτα μονο αν το δοκιμασεις ξερεις αν σου κανει..

Εγω θεωρω οτι το ιδανικο κινητο θα ειναι αυτο που θα εχει 4,5-4,7" και θα ειναι ναυαρχιδα (Σε specs).

Το Ζ2 ειναι ελαφρως πιο στενο και το κανει νομιζω πιο ευχρηστο στο χερι, το πλατος του δηλαδη το εχουν μαζεψει λιγο και αυτο μετραει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πανο, αν δεν εχεις λογο να θες τις 5" το Ζ1c ειναι ιδανικο..εγω πχ οταν πηγα στο arc S απο το Ν8 μου φαινοταν τερας, το ιδιο και το Τ λιγο μετα..με το Ζ ντρεπομουν να το βγαλω εξω.. αλλα ολα συνηθιζονται..ομως το Ζ1 ηταν οριακα πανω απο το Ζ και το εκανε με διαφορα πιο δυσχρηστο μιας και δεν μπορουσα να το χρησιμοποιω ευκολα με το ενα χερι, κινδυνευε να μου φυγει..χωρια οτι δεν εμπαινε τσεπη..

ΠΑρολα αυτα, η μεγαλη οθονη και τα κορυφαια specs ειναι χρησιμα αν σερφαρεις και κανεις και πολλα αλλα, εγω με το Ζ1c ειδα οτι πολλες φορες ηθελα τη μεγαλυτερη οθονη γιατι διαβαζα mail μεγαλα και ηταν κουραστικο, αλλα ειναι η εξαιρεση της χρησης που κανω, δεν γινεται να υποκαταστησεις τον υπολογιστη με κινητο..ΠΑρολα αυτα μονο αν το δοκιμασεις ξερεις αν σου κανει..

Εγω θεωρω οτι το ιδανικο κινητο θα ειναι αυτο που θα εχει 4,5-4,7" και θα ειναι ναυαρχιδα (Σε specs).

Το Ζ2 ειναι ελαφρως πιο στενο και το κανει νομιζω πιο ευχρηστο στο χερι, το πλατος του δηλαδη το εχουν μαζεψει λιγο και αυτο μετραει.

 

Έχω συγκρίνει Ζ1 και Z1c στο χέρι, και το Ζ1 είναι αδύνατον να το εμπιστευτώ για χρήση στο ένα χέρι. Και το Ζ1c είναι οριακά, κι αυτό μόνο και μόνο επειδή το έχω σε θήκη σιλικόνης κι έχει καλύτερο grip. Σαφώς και το Ζ2 είναι ακόμα πιο μεγάλο απ' το Ζ1, αλλά αν όντως έχουν μειώσει το πλάτος θα είναι ένας παράγοντας που ευνοεί την επιλογή του. Δεν το έχω πιάσει ακόμα στα χέρια μου, όταν βρω την ευκαιρία θα το δω.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πανο μου σε ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σου! Να εισαι παντα καλα!

 

Δεν το περιμενα να με βολεψει τοσο πολυ! Αλλα τελικα το πλατος ειναι το κυριοτερο για το κρατημα. Μου φανηκε ολοιδιο στο χερι με τη Ζετα. Ο αντιχειρας δεν με νοιαζει να φτανει πανω! :p

Νταξει η οθονη τελικα ειναι απειρα βελτιωμενη. Οχι οτι ειχα προβλημα με τις γωνιες θεασης ποτε αλλα οκ.

Αν διορθωθει το bug με την 4K θα μιλαμε για μια απιστευτη βελτιωση απο το Ζ και Ζ1 σε ολους τους τομεις. Εβαλα και τα ηχεια και μεσα στον χαμο ακουγοντουσαν ικανοποιητικα. Στο Ζ που ειχε διπλα δεν ακουγοταν τιποτα. Στο δικο μου εχω βαλει μοντα.

Μετα πηγα στο ξεχωριστο (φυσικα) stand του S5 και κλασικη ξενερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να σας φτιάξω λίγο την διάθεση.

Από το κινητό δε το έβρισκε, με το PC Companion όμως ναι.

Εγκαθιστώ και επανέρχομαι με πληροφορίες για την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Για να σας φτιάξω λίγο την διάθεση.

Από το κινητό δε το έβρισκε, με το PC Companion όμως ναι.

Εγκαθιστώ και επανέρχομαι με πληροφορίες για την κάμερα.

 

Τι εννοείς, καινούργιο update:confused:

Ποιας χωρας συσκευη εχεις;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς, καινούργιο update:confused:

Ποιας χωρας συσκευη εχεις;

 

Δες το συνημμένο παραπάνω. Γερμανική συσκευή έχω.

Link to comment
Share on other sites

Δες το συνημμένο παραπάνω. Γερμανική συσκευή έχω.

 

Μόλις το είδα.

Άρα και στο δικό μου θα βγει επίσης.

Θα πρέπει να εγκαταστήσω το pc companion πρώτα,αφου πάω σπίτι.

 

Δωσε feedback,αν παρατηρήσες αλλαγές/βελτιώσεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλει 13 λεπτά ακόμα να το κατεβάσει και μετά το περνάει. Άει να δούμε. Σήμερα πρώτη φορά εκνευρίστηκα το μεσημέρι όπου σε θερμοκρασία περιβάλλοντος <30 βαθμών η κάμερα χωρίς να τραβάω 4K βίντεο, απλά παίζοντας λίγο με τα AR effects, ξεσκίστηκε να κλείνει.

Σε ένα μήνα που θα αρχίσουμε 35+ τι θα γίνει δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...