Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και απάντησα τρισμέγιστε τιτανοτεράστιε... :p

Και σε εσένα και στον Νίκο...

Ρε είστε και οι δύο σας... Και οι δύο σας.

Αλλά θα σας στείλω και εγώ κάτι.....:X:p:happy::shifty:

 

Χοχλιους μπουρμπουριστους θελουμε ωρε συντεκνε και λιζη ρατσι :p

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Χοχλιους μπουρμπουριστους θελουμε ωρε συντεκνε και λιζη ρατσι :p

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Σαλιγκάρια εγώ δεν τρώω Κωστή....:X

 

 

Ρακούλα....:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol:

Σαλιγκάρια εγώ δεν τρώω Κωστή....:X

Ρακούλα....:rolleyes::rolleyes:

 

Ρε συντεκνε σε μας θα τα στειλεις, δεν χρειαζεται να τα τρως εσυ :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε συντεκνε σε μας θα τα στειλεις, δεν χρειαζεται να τα τρως εσυ :lol:

 

:lol: :lol: :D :lol:

 

Θα σου στείλω πεσκέσι τότε κανά κιλό να έχεις να τρως! :p:D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά?

 

[ATTACH]14861[/ATTACH] [ATTACH]14862[/ATTACH]

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Βασικά... τα' παιξε το Springboard. Δεν ξέρω γιατί, πάντως μου έχει τύχει και μένα αυτό...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Βασικά... τα' παιξε το Springboard. Δεν ξέρω γιατί, πάντως μου έχει τύχει και μένα αυτό...

 

φιλε απο την κυπρο ποιο προγραμμα χρησιμοποιειες για gps? εχω το igo αλλα θα ηθελα να δοκιμασω και κατι αλλο. εχεις τιποτα υποψιν?

Link to comment
Share on other sites

Δε χρησιμοποιώ GPS, διότι έχω το πρώτο iPhone. Και εκτός τούτου, για αυτοκίνητο έχω PNA.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

φιλε απο την κυπρο ποιο προγραμμα χρησιμοποιειες για gps? εχω το igo αλλα θα ηθελα να δοκιμασω και κατι αλλο. εχεις τιποτα υποψιν?

 

Υπάρχει επίσης το NAVIGON και το TomTom

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά?

 

[ATTACH]14861[/ATTACH] [ATTACH]14862[/ATTACH]

 

Και σε μένα το έκανε αυτό δυο φορές όταν έμεινα από μπαταρία και έσβησε το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

σημερα θα παω σενα καταστημα γερμανος που απο οτι μου ειπαν παιζει ενα εχει μερικα Iphone. :D απο τν voda ακομα περιμενω...για να δουμε θα ειμαι τυχερος???
Link to comment
Share on other sites

σημερα θα παω σενα καταστημα γερμανος που απο οτι μου ειπαν παιζει ενα εχει μερικα Iphone. :D απο τν voda ακομα περιμενω...για να δουμε θα ειμαι τυχερος???

 

Γιατί δεν πας στο Πλαίσιο; το πιο πιθανό είναι να έχει...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

θελω σκετη συσκευη...κ απο οτι εχω ακουσει..το πλαισιο δινει με συνδεση..σωστα??ή αν κανω λαθος διορθωστε με..!
Link to comment
Share on other sites

θελω σκετη συσκευη...κ απο οτι εχω ακουσει..το πλαισιο δινει με συνδεση..σωστα??ή αν κανω λαθος διορθωστε με..!

 

Λάθος, εφόσον έχει είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν, ούτε εμένα μου έδιναν επειδή και καλά τα δίνουν με νέα σύνδεση και εγώ ήθελα ανανέωση.

 

Θα έλεγα πάρε και ένα τηλεφωνάκι στην Voda και ρώτα αν μπορείς να πάρεις σκέτη συσκευή από Πλαίσιο:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Νικο όντως κάτι πρέπει να συμβαίνει.αφαιρω αμμεσα

το download meter(και την πλήρωσα την μ@λακεια :))

και στην συνέχεια ότι άλλο ύποπτο πέσει στην αντίληψη μου.

 

Και γω πληρωμένο το είχα Ηλία. Τους έστειλα όμως ένα συγυρισμένο email ότι είναι απαράδεκτοι. Η μπαταρία απλά γονάτιζε.

 

Μπορείς να εξηγήσεις λίγο περισσότερο αυτό?

 

Γιατί το διάβασα και στο blog σου αλλά και στο Navimania και γενικά λίγο από εδώ και λίγο από εκεί και με έχει τρομοκρατήσει λίγο....:cry::cry:

 

Έχω δώσει οδηγίες για το πώς να αλλάξεις τον default κωδικό του SSH και να μην κινδυνεύεις: http://www.navimania.gr/showpost.php?p=219096&postcount=3

 

Τι είναι αυτά?

Μην ανησυχείς εγώ το βλέπω συχνά μετά από πειράματα. Πατάς ένα restart και είσαι οκ. Μήνυμα κρασαρίσματος του Springboard είναι.

Link to comment
Share on other sites

Και έστω ότι το έκανα αυτό...

 

 

Ο φίλος αυτός πως μας βρίσκει για να κάνει την κουτσουκέλα του??:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δε σε πιάνω...

 

Εννοώ, πως βρίσκει αυτός το τηλέφωνό μας και μπορεί να κάνει τις αηδίες του????:confused:

 

 

Άστο....:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιείς το SSH και είναι ανοιχτό είναι σα να έχεις ανοιχτή πόρτα στη συσκευή σου. Τα άλλα τα αναλαμβάνει ο κώδικας που έχει γράψει ο βλαχοχάκερ.
Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιείς το SSH και είναι ανοιχτό είναι σα να έχεις ανοιχτή πόρτα στη συσκευή σου. Τα άλλα τα αναλαμβάνει ο κώδικας που έχει γράψει ο βλαχοχάκερ.

 

:lol: :lol: :lol:

 

Θα τον αλλάξω εγώ καλού κακού τώρα να μην φοβάμαι κάθε φορά που ανοίγω το SSH και ας πάει αυτός να κάνει ότι θέλει...:X:cry:

Link to comment
Share on other sites

σημερα θα παω σενα καταστημα γερμανος που απο οτι μου ειπαν παιζει ενα εχει μερικα Iphone. :D απο τν voda ακομα περιμενω...για να δουμε θα ειμαι τυχερος???

 

Γιατι δεν περιμενεις ως αυριο να παρεις του Ζαχαρακη? Θα ειναι σαν του κουτιου συν οτι θα της δωσει και τεραστια προικα (αξεσουαρ).

 

 

@GPS

Μετα απο 3,5 μηνες χρησης iPhone, το θεμα gps ειναι το μονο που δεν με ικανοποιει απο τις λειτουργιες της συσκευης.

 

Εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα προγραμματα αλλα κανενα μα κανενα δεν λειτουργει αψογα.

Καθενα εχει το δικο του προβλημα.

 

Πρωτο σοβαρο προβλημα που εχει μαλλον να κανει με το τσιπακι της συσκευης:

Καθυστερυση στην αλλαγη θεσης οταν στριβουμε. Κι επειδη δεν το κανει παντα, πιστευω οτι ειναι θεμα τσιπ και κακης λήψης σηματος.

Το παρατηρω με ολα τα προγραμματα, σε αλλα λιγοτερο σε άλλα περισσοτερο.

 

Χανει το σημα στα δυσκολα (σε δρομους με ψηλα κτιρια).

Τις περισσοτερες φορες ειναι στιγμιαιο, κανει επαναπροσδιορισμο και συνεχιζει. Καποιες φορες ομως επαναλαμβανεται καπακι το ιδιο, οποτε αν δεν εχεις ιδεα που εισαι, εχεις χασει τα πασχαλια.

Κι αυτο οφειλεται στο τσιπακι.

 

Χασιμο του ηχου στην επαναφορα μετα απο αναπαντητη κληση.

Δοκιμαστε να κανετε πλοηγηση να εχετε ΒΤ ακουστικο, γιατι ως γνωστον δεν μπορεις να χρησιμοποιεις την συσκευη για να απαντησεις εν οσω την εχεις σε βαση.

Μολις δεχθεις καποια αναπαντητη κληση, μολις επανελθει το προγραμμα που χρησιμοποιεις, παιζει χωρις ηχο και πρεπει να κανεις respring για να ξεκινησει σωστα.

Το κανει και χωρις ΒΤ ακουστικο αλλα εγω στο αυτοκινητο χρησιμοποιω παντα ΒΤ.

Σε κανονικη κληση το κανει αλλα σπανιοτερα.

Μονο το Navigon δεν το παθαινει (τουλαχιστον οχι παντα) αλλα εχει την μεγαλυτερη καθυστεριση στο στριψιμο και στον επανυπολογισμο διαδρομης.

 

Εχω αποφασισει να το χρησιμοποιω σε εκτακτες περιπτωσεις αλλα κι εκει με τα πρωβληματα που ανεφερα τα θαλασωνει.

Χθες το χρειαστηκα σε μια τετοια εκτακτη περιπτωση. Ετυχε να μου κανει η γυναικα μου κανα δυο αναπαντητες και εχασε φωνη και με το iGO αλλα και μετο NDrive που το εβαλα αφου δεν μπορουσα να σταματησω για να επανεκινησω το iGO.

Στην επιστροφη δοκιμασα και με το τριτο απο τα προγραμματα που δουλευουν στην Αιγυπτο το Sygic. Εκανα μια αναπαντητη στον εαυτο μου απο την δευτερη συσκευη μου και μου εκανε τα ιδια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

 

Θα τον αλλάξω εγώ καλού κακού τώρα να μην φοβάμαι κάθε φορά που ανοίγω το SSH και ας πάει αυτός να κάνει ότι θέλει...:X:cry:

 

Το έκανα ήδη. Είναι ολύ απλό

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν περιμενεις ως αυριο να παρεις του Ζαχαρακη? Θα ειναι σαν του κουτιου συν οτι θα της δωσει και τεραστια προικα (αξεσουαρ).

 

 

@GPS

Μετα απο 3,5 μηνες χρησης iPhone, το θεμα gps ειναι το μονο που δεν με ικανοποιει απο τις λειτουργιες της συσκευης.

 

Εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα προγραμματα αλλα κανενα μα κανενα δεν λειτουργει αψογα.

Καθενα εχει το δικο του προβλημα.

 

Πρωτο σοβαρο προβλημα που εχει μαλλον να κανει με το τσιπακι της συσκευης:

Καθυστερυση στην αλλαγη θεσης οταν στριβουμε. Κι επειδη δεν το κανει παντα, πιστευω οτι ειναι θεμα τσιπ και κακης λήψης σηματος.

Το παρατηρω με ολα τα προγραμματα, σε αλλα λιγοτερο σε άλλα περισσοτερο.

 

Χανει το σημα στα δυσκολα (σε δρομους με ψηλα κτιρια).

Τις περισσοτερες φορες ειναι στιγμιαιο, κανει επαναπροσδιορισμο και συνεχιζει. Καποιες φορες ομως επαναλαμβανεται καπακι το ιδιο, οποτε αν δεν εχεις ιδεα που εισαι, εχεις χασει τα πασχαλια.

Κι αυτο οφειλεται στο τσιπακι.

 

Χασιμο του ηχου στην επαναφορα μετα απο αναπαντητη κληση.

Δοκιμαστε να κανετε πλοηγηση να εχετε ΒΤ ακουστικο, γιατι ως γνωστον δεν μπορεις να χρησιμοποιεις την συσκευη για να απαντησεις εν οσω την εχεις σε βαση.

Μολις δεχθεις καποια αναπαντητη κληση, μολις επανελθει το προγραμμα που χρησιμοποιεις, παιζει χωρις ηχο και πρεπει να κανεις respring για να ξεκινησει σωστα.

Το κανει και χωρις ΒΤ ακουστικο αλλα εγω στο αυτοκινητο χρησιμοποιω παντα ΒΤ.

Σε κανονικη κληση το κανει αλλα σπανιοτερα.

Μονο το Navigon δεν το παθαινει (τουλαχιστον οχι παντα) αλλα εχει την μεγαλυτερη καθυστεριση στο στριψιμο και στον επανυπολογισμο διαδρομης.

 

Εχω αποφασισει να το χρησιμοποιω σε εκτακτες περιπτωσεις αλλα κι εκει με τα πρωβληματα που ανεφερα τα θαλασωνει.

Χθες το χρειαστηκα σε μια τετοια εκτακτη περιπτωση. Ετυχε να μου κανει η γυναικα μου κανα δυο αναπαντητες και εχασε φωνη και με το iGO αλλα και μετο NDrive που το εβαλα αφου δεν μπορουσα να σταματησω για να επανεκινησω το iGO.

Στην επιστροφη δοκιμασα και με το τριτο απο τα προγραμματα που δουλευουν στην Αιγυπτο το Sygic. Εκανα μια αναπαντητη στον εαυτο μου απο την δευτερη συσκευη μου και μου εκανε τα ιδια.

 

Κώστα, αναζητώντας την αιτία αυτών που περιγράφεις το μόνο που μπορώ να σκεφτώ, έχοντας αποκλείσει την αστοχία του κατασκευαστή, ότι είναι ακόμα σε νηπιακό στάδιο τα προγράμματα αυτά. Και ότι έχουν και πολύ δουλειά και πολύ δρόμο μπροστά τους ακόμα πριν δώσουν καλά και σωστά αποτελέσματα.

 

Όπως έχω διαβάσει στο Navimania, αρκετά από αυτά πάρθηκαν εξ ολοκλήρου από άλλες πλατφόρμες και απλά άλλαξαν λίγο για να μπει στο μηλοφωνάκι. Το οποίο δεν είναι σωστό. Όχι γιατί το iPhone έκανε το χρυσό αυγό, αλλά γιατί άλλο είναι να σχεδιάζεις το πρόγραμμα για το HTC HD, άλλο για το μηλόφωνο. Δυο εντελώς διαφορετικές συσκευές με εντελώς διαφορετικό τρόπο λειτουργίας. Και σίγουρα κάτι θα ξεχνάνε.

 

Και πιθανώς να έβγαλαν τσάκα τσάκα μια μορφή του προγράμματος για τις ανάγκες τις αγοράς και με σκοπό το κέρδος και στην πορεία να υπάρξουν βελτιώσεις.

 

Έτσι τα βλέπω εγώ τα πράγματα...:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...