Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν κάνεις audio streaming και δε βλέπεις 20 βίντεο στο youtube κάθε μέρα, 500mb φτάνουν και με το παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

και εμενα τσαμπα πανε τα 500mb γεμισε η ελλαδα απο hotspot ξαφνικα??:lol:

χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν να στε καλα παιδες!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

και εμενα τσαμπα πανε τα 500mb γεμισε η ελλαδα απο hotspot ξαφνικα??:lol:

χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν να στε καλα παιδες!

 

Ώρες ώρες σκέφτομαι πόσο καλύτερα θα ήταν για όλους μας τα πράγματα αν αποφασίζαμε να αφήνουμε ανοιχτό κάποιο guest channel στα wifi router μας τις ώρες τουλάχιστον που εμείς δεν το χρησιμοποιούμε. Ξέρω ξέρω δύσκολη απόφαση και με κάποια ρίσκα αλλά πιστεύω πως σε μεγάλη κλίμακα θα μεταμόρφωνε το χώρο των smartphones ως χρήση. :)

 

Και από εμένα χρόνια πολλά σε όλους τους Δημήτρηδες και τις Δήμητρες. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ώρες ώρες σκέφτομαι πόσο καλύτερα θα ήταν για όλους μας τα πράγματα αν αποφασίζαμε να αφήνουμε ανοιχτό κάποιο guest channel στα wifi router μας τις ώρες τουλάχιστον που εμείς δεν το χρησιμοποιούμε. Ξέρω ξέρω δύσκολη απόφαση και με κάποια ρίσκα αλλά πιστεύω πως σε μεγάλη κλίμακα θα μεταμόρφωνε το χώρο των smartphones ως χρήση. :)

 

Και από εμένα χρόνια πολλά σε όλους τους Δημήτρηδες και τις Δήμητρες. :)

 

Έχεις ένα δίκιο.. Αλλά από την άλλη έρχεται το επιχείρημα, εγώ να πληρώνω για να μπαίνει ο άλλος στο internet;;; ;) Πόσοι είναι διατεθιμένοι να το κάνουν??

 

 

 

 

 

Χρόνια πολλά zaharakis!

 

Χρόνια πολλά pik.!!!

 

 

Χρόνια πολλά και στους λοιπούς Δημήτρηδες που ξεχνάω!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα δίκιο.. Αλλά από την άλλη έρχεται το επιχείρημα, εγώ να πληρώνω για να μπαίνει ο άλλος στο internet;;; ;) Πόσοι είναι διατεθιμένοι να το κάνουν??

 

Το αντιλαμβάνομαι πως δεν είναι κάτι εύκολα εφικτό. Βλέπεις υπάρχει η δικαιολογημένη μας δυσπιστία. Ωστόσο αν το καλοφιλοσοφήσουμε, σκέψου πόσες ώρες απουσιάζουμε και δεν χρησιμοποιούμε την γραμμή μας ενώ θα μπορούσαμε να αφήναμε έστω μόνο αυτές τις ώρες το wifi ανοιχτό. Και λέμε τώρα θεωρητικά σε μια πανελλαδική προσπάθεια που θα την ακολουθούσαν αρκετοί. Νομίζω πως αν δεν εφαρμοζόταν το γνωστό Ελληνικό "άσε να το κάνουν οι άλλοι αλλά εγώ όχι" θα κερδίζαμε πολύ περισσότερα από όσα θα χάναμε.

 

Λέμε τώρα έτσι για να φιλοσοφούμε. :p

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι οταν ειχα το edge ακομα....ειχα ενεργοποιησει ΤΟΤΕ ενα πακετο δεδομενων 500ΜΒ και το ευτανα στα 370 τον μηνα....

 

δεν θελω να φανταστω που μπορει να φτασει τωρα με αυτες τις ταχυτητες...

 

 

ΥΓ. χρονια πολλα και στους Δημητρηδες

 

με το hd εχω φτασει ~1,3giga σε ενα μηνα:wacko:

(εχω 1.750mb δωρεαν τον μηνα)

αλλα πηγε εκεινο το μηνα το rom downloading συνεφο :lol:

 

Αν δεν κάνεις audio streaming και δε βλέπεις 20 βίντεο στο youtube κάθε μέρα, 500mb φτάνουν και με το παραπάνω.

 

ακριβως, εκει γυρω ειναι η χρηση,εκτος αν το video downloading ειναι must:happy: για καποιον,οποτε δεν υπαρχει ελεγχος..

 

και εμενα τσαμπα πανε τα 500mb γεμισε η ελλαδα απο hotspot ξαφνικα??

χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν να στε καλα παιδες!

 

σε μαγαζια αρχιζει να γινεται συνηθες φαινομενο τον τελευταιο καιρο,οι περισσοτεροι τα κλειδωνουν και δινουν κωδικο μονο σε πελατες κ φιλους,αλλα την κανεις την δουλεια σου...

αρκει να μην ειναι πολλοι σαν και μας εκει γυρω :lol:

 

Ώρες ώρες σκέφτομαι πόσο καλύτερα θα ήταν για όλους μας τα πράγματα αν αποφασίζαμε να αφήνουμε ανοιχτό κάποιο guest channel στα wifi router μας τις ώρες τουλάχιστον που εμείς δεν το χρησιμοποιούμε. Ξέρω ξέρω δύσκολη απόφαση και με κάποια ρίσκα αλλά πιστεύω πως σε μεγάλη κλίμακα θα μεταμόρφωνε το χώρο των smartphones ως χρήση.

 

Και από εμένα χρόνια πολλά σε όλους τους Δημήτρηδες και τις Δήμητρες.

 

πολυ ευοιωνο αυτο που λες Θανο...

 

Έχεις ένα δίκιο.. Αλλά από την άλλη έρχεται το επιχείρημα, εγώ να πληρώνω για να μπαίνει ο άλλος στο internet;;; Πόσοι είναι διατεθιμένοι να το κάνουν??

 

Χρόνια πολλά zaharakis!

 

Χρόνια πολλά pik.!!!

 

 

Χρόνια πολλά και στους λοιπούς Δημήτρηδες που ξεχνάω!

 

Το αντιλαμβάνομαι πως δεν είναι κάτι εύκολα εφικτό. Βλέπεις υπάρχει η δικαιολογημένη μας δυσπιστία. Ωστόσο αν το καλοφιλοσοφήσουμε, σκέψου πόσες ώρες απουσιάζουμε και δεν χρησιμοποιούμε την γραμμή μας ενώ θα μπορούσαμε να αφήναμε έστω μόνο αυτές τις ώρες το wifi ανοιχτό. Και λέμε τώρα θεωρητικά σε μια πανελλαδική προσπάθεια που θα την ακολουθούσαν αρκετοί. Νομίζω πως αν δεν εφαρμοζόταν το γνωστό Ελληνικό "άσε να το κάνουν οι άλλοι αλλά εγώ όχι" θα κερδίζαμε πολύ περισσότερα από όσα θα χάναμε.

 

Λέμε τώρα έτσι για να φιλοσοφούμε. :p

 

σοφες κουβεντες πραγματικα ....αλλα ειμαστε στην Ελλαδα Θανο,μην το ξεχνας :happy:

 

ps

ευχαριστουμε για τα χρονια πολλα να στε καλα παιδια και εσεις οτι επιθυμειτε!!!

 

χρονια πολλα και απο μενα σε ολους του συνονοματους :D

 

ΜΗτσαραααααα (Pic) χρονια μας πολλα φιλε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στους Δημητηδες και ειδικά στον Ζαχαρακη.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, χρόνια καλά σε Δημήτρη (zaharakis) και Δημήτρη (pik.):):)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Το αντιλαμβάνομαι πως δεν είναι κάτι εύκολα εφικτό. Βλέπεις υπάρχει η δικαιολογημένη μας δυσπιστία. Ωστόσο αν το καλοφιλοσοφήσουμε, σκέψου πόσες ώρες απουσιάζουμε και δεν χρησιμοποιούμε την γραμμή μας ενώ θα μπορούσαμε να αφήναμε έστω μόνο αυτές τις ώρες το wifi ανοιχτό. Και λέμε τώρα θεωρητικά σε μια πανελλαδική προσπάθεια που θα την ακολουθούσαν αρκετοί. Νομίζω πως αν δεν εφαρμοζόταν το γνωστό Ελληνικό "άσε να το κάνουν οι άλλοι αλλά εγώ όχι" θα κερδίζαμε πολύ περισσότερα από όσα θα χάναμε.

 

Λέμε τώρα έτσι για να φιλοσοφούμε. :p

 

Ιδεολογικά είναι εξαιρετική πρωτοβουλία, μόνη σοβαρή επιφύλαξη όταν "ζορίζουν" τα πράγματα με torrents αλλά και άλλα λιγότερο αθώα αντικείμενα της γκρίζας περιοχής, πως διαχειρίζεται κανείς την "τύχη" και "χρήση" του ip του.

 

Χρόνια πολλά σε όλους τους Δημήτρηδες που από ότι φαίνεται "ενδημούν" σε αυτό το thread σχεδόν αποκλειστικά :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στους Δημήτρηδες (zaharakis και Pik ειδικά σε σας) και στις Δήμητρες.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους τους Δημήτρηδες και Δήμητρες!!! Καλά να περάσετε σήμερα αν βγείτε παρέα και με τα μήλα σας...

 

Αυτές τις μέρες δοκιμάζω το νέο μου παιχνίδι... το iPhone σαν πληγό με το Navigator (ναβιγκάτορ ελληνιστί). Η πρώτη σκέψη ήταν ότι μου λείπει η οθόνη του HD... λόγω μεγέθους.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα δεν μου λείπει καθόλου η οθόνη του HD.

 

Είδα χτες ένα video στο youtube, άσε το πόσο γρήγορα φόρτωσε θα μου πείς αυτό είναι θέμα δικτύου, τέλος πάντων, και έπαθα πλάκα, το κοίταζα με το στόμα ανοιχτό, λες και δεν είχα ξαναδεί video σε pda...

 

Εν ολίγοις, είμαι ενθουσιασμένος.

 

Και κάτι τελευταίο, αυτά που λένε για το μέγεθος - όσο μεγαλύτερη τόσο καλύτερα, δεν ισχύουν. Για οθόνες μιλάω, μην παρεξηγηθώ.:lol:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο κάποιες μέρες συμβιωσης με το τηλεφωνο δεν εχω κανένα παραπονο!

Ενταξει η μπαταρία θα μπορούσε να κραταει λιγο παραπάνω αλλα προς το παρών δε μου δημιουργει πρόβλημα

Πέρασα & φωτο, τραγούδια, εφαρμογές ολα μια χαρα :)

Φαινεται πως εκανα καλή επιλογη :D

 

Μονο μια ερώτηση..εχω φτιάξει λογαριασμό στο αμερικανικο, επειδή δεν έχω πιστωτική και μέχρι τωρα κατεβάζω μόνο free

Θελω όμως να αγοράσω καποια πραγματάκια που μου αρεσουν οπότε...

1)Μπορώ να βγαλω προπληρωμένη απο οποιαδήποτε τραπεζα?(και να τη δεχεται το appstore)

και 2)γινεται να φτιάξω 2ο λογαριασμό αυτη τη φορα στο ελληνικο store ή πρεπει πρώτα να καταργήσω τον προηγούμενο??

 

α και κατι αλλο. Αυριο παω εξωτερικο. Θα βρει μονο του σημα οταν φτασω??(εχω vodafone)

 

 

 

ΥΓ.χρονια πολλα στους εορταζοντες!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε για τις ευχες!!!!!!! :D

 

ναι αν πας εξωτερικο το σημα το βρισκει αμεσως μονο του δεν εχεις κανενα προβλημα..

 

εγω το περιμενω απο μερα σε μερα το δικο μου γιατι εχει απιστευτη ελλειψη!

 

τελικα παντου ελλειψη εχει....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μαργαρίτα καλησπέρα.

 

Αν και για την κάρτα δεν ξέρω γιατί πάρε δώσε με Ελληνικές τράπεζες δεν έχω εδώ και κάποια χρόνια, για το app store θα σου πω ότι ναι, σαφώς μπορείς να κάνεις και δεύτερο account στο Ελληνικό με κάρτα για να μπορείς να αγοράζεις κανονικά. Και για το σήμα όπως σου πε ο εορτάζων θα το βρεις κανονικά. Απλά φρόντισε να έχεις απεργοποιημένο το internet όσο είσαι σε roaming. Υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις να απενεργοποιούνται τα data όταν είσαι σε roaming.

Link to comment
Share on other sites

...1)Μπορώ να βγαλω προπληρωμένη απο οποιαδήποτε τραπεζα?(και να τη δεχεται το appstore)...

 

ότι θέλεις μπορείς να κάνεις, και προπληρωμένη και κανονική και χρεωστική, οτιδήποτε έχει πλαστικό και 16ψήφιο νούμερο...:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα στους εορταζοντες κ απο μενα..!!

συντομα κ γω μελος της μηλοπαρεας..!!

 

μαργαριτα....ναι μπορεις να παρεις χρεωστικη καρτα...κ να εχεις μεσα οσα χρηματα θες εσυ...!!δεν θα πληρωνεις τπτ στις τραπεζες.!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω, μαλλον χρεωστικη εννουσα :O

(με ενα μικρο search ειδα οτι αυτη ειναι που βγαινει αμεσα & ασφαλεστερη για αγορες μεσω ιντερνετ)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πιο ασφαλής ακόμα είναι η προπληρωμένη. Απλά δεν ξέρω αν τη δέχεται το appstore. Αν τη χρησιμοποιεί κανείς ας μας πει.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έκανα το WeBuy της Πειραιώς.;)

 

 

Μπαίνεις στο WinBank της. Έχει εκεί μέσα όλους τους λογαριασμούς σου.

 

Βγάζεις μια εικονική κάρτα, σου δίνει τον 16ψήφιο κωδικό, τα τρία ψηφία από πίσω, ημερομηνία λήξης και μέσω του WinBank βάζεις μέσα είτε από πιστωτική είτε από καταθετικό όσα λεφτά θέλεις. Από €10-€3000 την μέρα.;)

 

Έτσι αγόρασα πολλά από ebay και netimes.;)

 

Για AppStore δεν ξέρω. Αλλά δεν βρίσκω λόγο να μην γίνεται. Μια χαρά θα γίνεται. MasterCard είναι....

 

Ρώτα καλύτερα σε ένα κατάστημα βέβαια της τράπεζας που κάνεις συναλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Πιο ασφαλής ακόμα είναι η προπληρωμένη. Απλά δεν ξέρω αν τη δέχεται το appstore. Αν τη χρησιμοποιεί κανείς ας μας πει.

 

εγω προπληρωμενη χρησιμοποιω και ειμαι μια χαρα...

 

ετσι αγοραζω γενικα και απο το Apple store Online...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα. Πανω που νομιζα οτι αυτη που χρειαζομαι ειναι η προπληρωμενη, γραφετε για χρεωστικη. Ψαχνω στο γκουγκλ & βλεπω αρκετους υπερ της χρεωστικης. Και τωρα διαβαζω για προπληρωμενη :rolleyes::blink:

 

αυτη που βαζεις χ χρηματα, και σε περιπτωση που καποιος στη κλεψει και τη χρησιμοποιησει, μπορει να παρει μονο αυτα τα "χ", ειναι η προπληρωμενη?

 

αν ρωτησω σε τραπεζα περι συναλλαγης με το appstore κατι μου λεει οτι δε θα χουν ιδεα. :whistle: Και το θεμα ειναι οποια βγαλω, να μπορω να τη χρησιμοποιησω

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Οι εορτάζοντες μόνο ευχαριστώ θα λένε; δεν θα κεράσουν καμιά μηλόπιτα; :lol:

 

Μαργαρίτα χρεωστική μπορεί να είναι και η κάρτα που έχεις για να τραβάς λεφτά από τον λογαριασμό σου. Μια χρεωστική δεν μπορεί να υπάρχει μόνη της πρέπει να είναι δεμένη με κάποιο ενεργό τραπεζικό λογαρισμό. Η προπληρωμένη είναι σαν την χρεωστική μόνο που δεν είναι δεμένη με λογαριασμό μπορείς κάθε φορά να την φορτώνεις μέ όσα χρήματα θες, μέσω τράπεζας web-banking και ίσως ATM.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...