Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμβαίνει αυτό όταν έχεις να κάνεις με τέτοιου είδους αρχεία, και εγώ για πρώτη φόρα τα είδα προχτές σε mkv αρχείο, κόλλαγε κάθε 5 λεπτά και το έστειλα...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. 4 ημερες ακομη... Αντε ουτε να απολυομουν απο το στρατο...ρε που καταντησα...κλασσικη οξεια μηλιτιδα η οποια μετεπεσε σε χρονιζουσα μορφη και συστεινεται συμπτωματικη πλεον αντιμετωπιση αγοραζοντας καθε χρονο καινουριο μηλο. Και το κακο ειναι οτι κανενα ταμειο δεν δικαιολογει τη συνταγογραφηση μηλου...ΧΑΧΑΧΑ!!!!!
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

@soom

Δηλαδή τα mac έχουν πρόβλημα με τα mkv?

Από ότι είχα διαβάσει παλιότερα,τα mac ήταν το ιδανικό σύστημα για multimedia...

Μήπως έχεις χαμηλό hardware ή είναι καινούριο το mac?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ρε παιδια απλα να κρατησουμε μια επιφυλαξη μην ειναι κοριτσι.αλλα οτι και να ειναι γαυρακι θα ειναι.τα παντα αλλαζουμε εκτος απο ομαδα και φυλλο!για το μπασκετ οντως σημερα τελειωσαν.διαμαντιδη καλο παιδι της εθνικης σε περιμενουμε!!!τζαμπα μαγκας.

 

Καλημέρα σε όλους παιδιά!!!!!!

Ρε Τόλη ο Διαμαντίδης σου φταίει?????

Γιαννάκη έχεις στον πάγκο.....είναι στο συν 14 και χάνει με 9.....

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο σπαστικό όντως. Σε αναγκάζουν να αγοράσεις και άλλες συσκευές και προγράμματα για να είσαι βεβαιος ότι δεν έχεις πρόβλημα συμβατότητας. Αυτό όμως μας κακοφαίνεται εδώ γιατί έχουμε μάθει στην πειρατια και την microsoft την σκίζουμε. Στην αμερική υποθέτω γιατί δεν έχω πάει ποτέ δεν παίζει πολύ αυτό. Εμένα απλά μου την σπάει ο εκβιασμός δηλαδή όπως βροντοφονάζει ο αδερφός μου το cross selling... (!)

Θέλω να ευχαριστήσω τους φίλους που μου είπαν για τα Bluetooth. Έβαλα ένα itech και επαιξε. Δεν το δοκίμασα πολύ όμως, θα δούμε. Επίσης έμαθα ότι επειδή μόλις πήρα το iphone (3gs 16gb) έχω την έκδοση 3.(κατι) και δεν μπορεί να παίξει το bluenova. Ισχύει αυτό;

 

Καλημέρα, για να τρέξεις το iBlueNova πρέπει να κάνεις το μήλο σου jailbreak. Το τελευταίο εργαλείο είναι το Spirit. Οδηγίες εδώ:

 

http://www.iphonehellas.gr/forum/index.php/topic/21928-spirit-jailbreak-ipad-iphone-ipod-touch/

 

Θα ήθελα να αναφέρω και κάτι άσχετο. Πολύς κόσμος αναφέρεται στο JB σαν να είναι κάτι δύσκολο και άκρως επικίνδυνο. Έχω κάνει πολλά iPhone JB χωρίς πότε να έχω κανένα πρόβλημα και έχω να πω το εξής : είναι εξίσου εύκολο σαν την εγκατάσταση μιας εφαρμογής σε ένα WM 6.0 device - και λέω 6.0 γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει WM 6.5 και δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποια αλλαγή στην εγκατάσταση εφαρμογών...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. 4 ημερες ακομη... Αντε ουτε να απολυομουν απο το στρατο...ρε που καταντησα...κλασσικη οξεια μηλιτιδα η οποια μετεπεσε σε χρονιζουσα μορφη και συστεινεται συμπτωματικη πλεον αντιμετωπιση αγοραζοντας καθε χρονο καινουριο μηλο. Και το κακο ειναι οτι κανενα ταμειο δεν δικαιολογει τη συνταγογραφηση μηλου...ΧΑΧΑΧΑ!!!!!

 

Γιατρε μου παρε τα χαπια σου :p και γρηγορα :lol: Να μην εξελιχθει η στερηση σε χρονια παθηση :w00t:

Αλλοιως θα περιμενεις την κυκλοφορια του νεου φαρμακου στις 7 του μηνος απο την AppleΦαρμ :clap:

Καλημερα @ολους

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

@soom

Δηλαδή τα mac έχουν πρόβλημα με τα mkv?

Από ότι είχα διαβάσει παλιότερα,τα mac ήταν το ιδανικό σύστημα για multimedia...

Μήπως έχεις χαμηλό hardware ή είναι καινούριο το mac?

 

οχι ρε παιδια μαι χαρα παιζουν τα mac mkv , απλα κατεβασε το movist http://www.macupdate.com/info.php/id/27642/movist

Για περισσοτερα ελατε Λαρισα το Σαββατο , εχουμε πολλες αποριες να σας λυσουμε ...

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

.........Για περισσοτερα ελατε Λαρισα το Σαββατο , εχουμε πολλες αποριες να σας λυσουμε ...

 

Εσυ εκει Μαριε, μας χτυπας εκει που ποναμε :cry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Κάποιος ειχε ρωτησει για DropBox στα windows Mobiles.

Ενημερωνω οτι υπάρχει πλεον εφαρμογη απο το XDA (Droped Box) που μπορεις να κατεβασεις οποιοδηποτε αρχειο εχεις στον φακελο dropbox του κομπιουτερ σου αλλα και να ανεβασεις καποιο αρχειο που εχεις αποθηκευμενο στο HD2.

 

Ειναι σε beta ακομα, θα τελειοποιηθει στις επομενες μερες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χτες είδα τον Κανάκη στο ράδιο αρβύλα που στο μήλο του είχε μια εφαρμογή που λέγεται fatbooth που σε παχαίνει κ γενικά είχε πολύ γέλιο. Σήμερα στη δουλειά είπα να την κατεβάσω από το appstore από το μήλο μου κατευθείαν να κάνω πλάκα με τους συναδέλφους μου. Η τιμή της ήταν 0,79€. Την κατεβάζω και μετά πάω να τσεκάρω την χρέωση της πιστωτικής που κάνω μέσω εφαρμογής για internet banking και έκπληκτος ανακαλύπτω πως με έχουν χρεώσει 1,78€!!! Έχει συμβεί σε κανέναν σας;
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδια μαι χαρα παιζουν τα mac mkv , απλα κατεβασε το movist http://www.macupdate.com/info.php/id/27642/movist

Για περισσοτερα ελατε Λαρισα το Σαββατο , εχουμε πολλες αποριες να σας λυσουμε ...

 

Οπως τα λέει ο μάριος, μια χαρά τα παίζει, έτυχε ο Άλεξ και έπεσε σε βλαμενα αρχεία!!

Συμφωνώ κάποιοι χρειάζονται εντατικά σεμινάρια...:p

 

Καλημέρα!!

 

 

Παιδιά χτες είδα τον Κανάκη στο ράδιο αρβύλα που στο μήλο του είχε μια εφαρμογή που λέγεται fatbooth που σε παχαίνει κ γενικά είχε πολύ γέλιο. Σήμερα στη δουλειά είπα να την κατεβάσω από το appstore από το μήλο μου κατευθείαν να κάνω πλάκα με τους συναδέλφους μου. Η τιμή της ήταν 0,79€. Την κατεβάζω και μετά πάω να τσεκάρω την χρέωση της πιστωτικής που κάνω μέσω εφαρμογής για internet banking και έκπληκτος ανακαλύπτω πως με έχουν χρεώσει 1,78€!!! Έχει συμβεί σε κανέναν σας;

 

Ωχ... Ποτέ .... Στείλε Email, και ζήτα εξηγήσεις...

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χτες είδα τον Κανάκη στο ράδιο αρβύλα που στο μήλο του είχε μια εφαρμογή που λέγεται fatbooth που σε παχαίνει κ γενικά είχε πολύ γέλιο. Σήμερα στη δουλειά είπα να την κατεβάσω από το appstore από το μήλο μου κατευθείαν να κάνω πλάκα με τους συναδέλφους μου. Η τιμή της ήταν 0,79. Την κατεβάζω και μετά πάω να τσεκάρω την χρέωση της πιστωτικής που κάνω μέσω εφαρμογής για internet banking και έκπληκτος ανακαλύπτω πως με έχουν χρεώσει 1,78!!! Έχει συμβεί σε κανέναν σας;

 

Γιατρέ μου μην φοβάσαι, έχει ξανασυζητηθεί το θέμα με τις χρεώσεις του iTunes. Εγώ που έχω χρεωστική όταν αγοράζω κάτι μου δείχνει στις προβλέψεις πάντα κάτι παραπάνω σαν χρέωση, αλλά η ίδια η χρέωση είναι πάντα ότι λέει το iTunes. Π.χ. τις προάλλες αγόρασα το Prince of Persia 0,79 και στις προβλέψεις μου δείχνει 2! Όταν θα γίνει τελικά η χρέωση θα χρωθεί ο λογαριασμός μου με 0,79.

Edited by miky7

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Κάποιος ειχε ρωτησει για DropBox στα windows Mobiles.

Ενημερωνω οτι υπάρχει πλεον εφαρμογη απο το XDA (Droped Box) που μπορεις να κατεβασεις οποιοδηποτε αρχειο εχεις στον φακελο dropbox του κομπιουτερ σου αλλα και να ανεβασεις καποιο αρχειο που εχεις αποθηκευμενο στο HD2.

 

Ειναι σε beta ακομα, θα τελειοποιηθει στις επομενες μερες.

Κωστή, εγώ είχα ρωτήσει.

Την εφαρμογή που λες την ξέρω και την είχα δοκιμάσει.

Αλλά ακόμη είναι σε πολύ beta μορφή και πολλές επιλογές δεν λειτουργούν.

Οπότε βρίσκω πιο βολικό τον browser.

Ειδική εφαρμογή για το dropbox χρησιμοποιώ μόνο στο milestone.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας!

 

Τόλη με το καλό φίλε! Και πάνω από όλα να είναι υγιέστατο!

 

Μάριε να σου ζήσει και σένα!!

 

@te_salat: Μου ήρθε σήμερα η θήκη για το iPad από το ebay. Καλή φαίνεται για τα 20 ευρώ. Θα τη δοκιμάσω το απόγευμα και θα επιστρέψω με εντυπώσεις γιατί είμαι γραφείο τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας!

 

Τόλη με το καλό φίλε! Και πάνω από όλα να είναι υγιέστατο!

 

Μάριε να σου ζήσει και σένα!!

 

@te_salat: Μου ήρθε σήμερα η θήκη για το iPad από το ebay. Καλή φαίνεται για τα 20 ευρώ. Θα τη δοκιμάσω το απόγευμα και θα επιστρέψω με εντυπώσεις γιατί είμαι γραφείο τώρα.

 

Καλοριζικη.

Η δικη μου θα περασει απο ελλαδα πρωτα γιατι δεν στελνουν εδω.

 

Βγαλε και καμια φωτογραφια οταν την φορεσεις στο iPad να δουμε.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με όλα τα sites που έχουν iphone έκδοση π.χ. και σε ρωτάει πριν να μπεις αν θέλεις να το κατεβάσεις. Ποια η διαφορά από το να μπεις κανονικά στη σελίδα και πού αποθηκεύεται αυτό που κατεβάζεις. Αν δεν το θέλεις στη συνέχεια μπορείς να το σβήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παιδιά!!!!!!

Ρε Τόλη ο Διαμαντίδης σου φταίει?????

Γιαννάκη έχεις στον πάγκο.....είναι στο συν 14 και χάνει με 9.....

 

καλημερα.βαγγελη φταει και αυτος αλλα οχι μονο αυτος.ενταξει οι γκρι ετσι σφυρανε 15 χρονια τωρα αλλα χτες το ξεφτυλισανε,ουτε ιερο ουτε οσιο.και ο κλεφτης ο ζοτς που 10 χρονια εδω δεν μιλαει ελληνικα ειρωνευοταν κιολας στην συνεντευξη.την κυριακη δεν θελω να γινω μαντης κακων αλλα θa εχουμε ασχημα γεγονοτα.δεν παει αλλο με την συμμορια του βασιλακοπουλου!αυτα με τα off topic συγνωμη

ελ κωστα την κατεβασα και εγω την εφαρμογη του dropbox στο λεο μου και ειναι μια χαρα

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Καλημέρα παιδιά...

 

@soom

Δηλαδή τα mac έχουν πρόβλημα με τα mkv?

Από ότι είχα διαβάσει παλιότερα,τα mac ήταν το ιδανικό σύστημα για multimedia...

Μήπως έχεις χαμηλό hardware ή είναι καινούριο το mac?

 

Όπως σου είπαν και τα παιδιά, δεν είναι πρόβλημα του υπολογιστή.

Τον MBP τον αγόρασα τον Νοέμβριο από τις ΗΠΑ. Είναι 15,4", 2.53GHz, 4GB DDR3 RAM και τα υπόλοιπα... Η βασική έκδοση, κοινώς, των 15".

 

Απλά έπεσα σε 2 κατεστραμμένα αρχεία mkv. Έστειλα πμ στους uploaders να το ελέγξουν και αναμένω απάντηση τώρα.

 

 

Νίκο, καλώς την δέχτηκες την θηκούλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας!

 

Τόλη με το καλό φίλε! Και πάνω από όλα να είναι υγιέστατο!

 

Μάριε να σου ζήσει και σένα!!

 

@te_salat: Μου ήρθε σήμερα η θήκη για το iPad από το ebay. Καλή φαίνεται για τα 20 ευρώ. Θα τη δοκιμάσω το απόγευμα και θα επιστρέψω με εντυπώσεις γιατί είμαι γραφείο τώρα.

 

 

 

σας παραδεχομαι ρε παιδια..

 

μεχρι και "θηκη" βαφτισατε την βαλιτσα μεταφορας του ipad :lol: :lol:

 

o δε Αλεξανδρος,εκανε το βημα παραπανω κ την μικρυνε κι αλλο ,βαφτιζοντας την "θηκουλα" :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

σας παραδεχομαι ρε παιδια..

 

μεχρι και "θηκη" βαφτισατε την βαλιτσα μεταφορας του ipad :lol: :lol:

 

o δε Αλεξανδρος,εκανε το βημα παραπανω κ την μικρυνε κι αλλο ,βαφτιζοντας την "θηκουλα" :lol:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: Να 'σαι καλά ρε Δημήτρη!

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

σας παραδεχομαι ρε παιδια..

 

μεχρι και "θηκη" βαφτισατε την βαλιτσα μεταφορας του ipad :lol: :lol:

 

o δε Αλεξανδρος,εκανε το βημα παραπανω κ την μικρυνε κι αλλο ,βαφτιζοντας την "θηκουλα" :lol:

 

Αγορι μου μετα απο την 4.3᾽᾽ οθονη του Leo μονο πολυ μεγαλυτερες μπορουν να με ικανοποιησουν:lol::p τι ηθελες να κανω:rolleyes:

 

 

@@@Νικο εφτασε και η δικια μου αλλα ερχεται με .....κοντεινερ απο Αθηνα στο Κάιρο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@@@Νικο εφτασε και η δικια μου αλλα ερχεται με .....κοντεινερ απο Αθηνα στο Κάιρο.

 

Πωπω!με κοντέινερ!τόσο μεγάλη πήρες; Χαχαχαχ!

Τελικά το μέγεθος μετράει! :)

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

αν δεν σας πεταγα κ εγω καμια μλκια να γελαγαμε,θα μας ειχε παρει απο κατω...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

σας παραδεχομαι ρε παιδια..

 

μεχρι και "θηκη" βαφτισατε την βαλιτσα μεταφορας του ipad :lol: :lol:

 

o δε Αλεξανδρος,εκανε το βημα παραπανω κ την μικρυνε κι αλλο ,βαφτιζοντας την "θηκουλα" :lol:

 

:lol::lol::lol:

 

χαααχαχαχαχαχχααχαχαχαχαχχααχχα

Link to comment
Share on other sites

Πωπω!με κοντέινερ!τόσο μεγάλη πήρες; Χαχαχαχ!

Τελικά το μέγεθος μετράει! :)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η πλακα ειναι οτι στ αληθεια ερχεται με κονεινερ γιατι θα ελθει πιο γρηγορα απ οτι με ταχυδρομειο.

 

αν δεν σας πεταγα κ εγω καμια μλκια να γελαγαμε,θα μας ειχε παρει απο κατω...

Να πετας Δημητρη ισα ισα που το ευχαριστομαστε.

Να δεις εγω τι θα σου λεω οταν παρεις το νεο iphone:)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...