Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και Καλό Μήνα σε όλους!

 

Δε φαντάζομαι η εκλεκτή παρέα μας να έπεσε θύμα καμίας σημερινής φάρσας, κατά τα συνηθισμένα;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλομελέτα κι έρχεται, για όσους δεν θυμούνται πέρσυ είχε κυκλοφορήσει εφαρμογή wm που φόρτιζε την συσκευή μέσω του WiFi :lol: :lol: :lol:

Τι γέλιο...

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή και αυτό είναι λόγω της ημέρας;:O:(

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά......Προσοχή σήμερα!!!!!!!!!!!!!

Ωραία posts είδαμε και από τον Δημήτρη και από τον Νίκο, μπράβο!!!!!!!!!!!!!!

Κατά ένα περίεργο τρόπο θα συμφωνήσω και με τους δύο, δηλαδή θα ήθελα μία συσκευή που να συνδυάζει τα πλεονεκτήματα μήλου και λέωντα!!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή και αυτό είναι λόγω της ημέρας;:O:(

 

Αυτο Λευτερη εχει ημερομηνια 31/3/2010. :p

Καλημερα σε ολους :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή και αυτό είναι λόγω της ημέρας;:O:(

 

Μπα Λευτέρη κυκλοφορεί αυτή η φήμη κάποιες μέρες τώρα. Αναμένουμε να δούμε.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Μπα Λευτέρη κυκλοφορεί αυτή η φήμη κάποιες μέρες τώρα. Αναμένουμε να δούμε.

 

Αυτο Λευτερη εχει ημερομηνια 31/3/2010. :p

Καλημερα σε ολους :D

 

οπότε, είμαστε εντάξει, ως προς αυτό τουλάχιστον:D:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μας έχουν γεμίσει με προσδοκίες και μην παρεξενευτήτε αν στο τέλος απλά η apple δώσει 2-3 πραγματάκια και αυτό ήταν (ούτε οθόνες, ούτε επεξεργαστές, ούτε τίποτα)!!!!!!

Τότε να δείτε γέλια, που θα αρχίσουμε ένας ένας να αποχωρούμε με πρώτο εμένα!!!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά περισσότερο θέλω να δώσει μια καλή αναβάθμιση. Δεν θέλω κίνητρα για να αλλάξω συσκευή....

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά περισσότερο θέλω να δώσει μια καλή αναβάθμιση. Δεν θέλω κίνητρα για να αλλάξω συσκευή....

 

Μιχαλη μαρεσει ο τροπος που το προσεγγιζεις το θεμα. Και εγω κατι τετοιο θα προτιμουσα, μια και η συσκευη αυτη δεν με χαλαει καθολου. Ασε που μενοντας με την ιδια συσκευη γλυτωνουμε και τα λεφτα της "αναβαθμισης" :p

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν προχθές, είδατε το ράδιο-αρβύλα, αν όχι, έδειξε μια πολύ ενδιαφέρουσα συνέντευξη ενός αμερικανού οικονομικού αναλυτή ονόματι Max Keiser στο Al-jazeera.

 

Αυτό που δεν έδειξε, ήταν δύο ξεφτέρια-έλληνες αναλυτές, και ποιες ήταν οι απόψεις τους για την αντίδραση του κόσμου στα πολιτικο-οικονομικά δρώμενα. Δείτε το, πιστεύω ότι έχει ενδιαφέρον, και δεν πολιτικολογώ αυτή τη στιγμή.:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Αν η apple δεν αλλάξει εξολοκλήρου την συσκευή τις, και το μόνο που κάνει είναι να αλλάξει κάποια βασικά πράγματα τότε ειλικρινά λυπάμαι, αλλά ψάχνει κορόιδα όπου θα την δαπανησουν περισσότερα χρήματα.Ειδικά από μια συσκευή που θέλει να θεωρειτε και κινητό του Θεού να μην έχει κάποια βασικά πράγματα όπως bluetooth,radio,αυτο καταντάει κοροϊδία,μόνο και αν η apple θέλει να δείξει ότι και εκτός τα βασικά πράγματα

Ο κόσμος θα την επιλέξει μόνο και μόνο για το υπέροχο os που ενσωμετωσε σε αυτήν την συσκευή.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη ειναι ωρα να γινουν σημαντικες αλλαγες τοσο στην συσκευη οσο και στο λειτουργικο.

Η τεχνολογια εχει προχωρησει και δεν γινεται να μην ακολουθησει η apple εστω και με καθυστεριση.

Ειναι οπως τα λαπτοπ μας. Δεν γινεται να εχουν ολοι στανταρ επεξεργαστες πανω απο 2.2Ghz και καποια εταιρεια να επιμενει στα 1.8, η να τα διαθετει με μνημες 2G.

 

To ζητουμενο λοιπον ειναι κατα ποσο θα προβουν σε σημαντικες αλλαγες επι της ουσιας, σε μια μεταβατικη περιοδο που κανοντας το αυτονοητο ειναι σε θεση να παρουν ακομα μεγαλυτερο κομματι της αγορας. Που σημαινει γρηγορη αποσβεση.

 

Η πολιτικη της apple να μην αλλαζει καθε 6 μηνες συσκευη δεν ειναι κακη, ουτε για την εταιρεια ουτε για εμας.

Δινει την ευκαιρια στην εταιρεια να κανει αποσβεση των κεφαλαιων που ξοδεψε για ερευνα και στους καταναλωτες την δυνατοτητα να ολοκληρωσουν το συμβολαιο τους και να μπορεσουν μετα απο 2 χρονια να παρουν και παλι φτηνη συσκευη. Μπορει για μας εδω να μην ισχύει κατι τετοιο λογο του χομπι μας, αλλα για τον πολυ κοσμο ετσι ειναι.

Εφτασε λοιπον η ωρα για μια γενικη ανανεωση ειτε το θελουμε ειτε οχι.

 

@@@@@Για τους φιλους που εξεφρασαν αποψεις περι φιλικων σχεσεων στο forum, θα ηθελα να θυμισω οτι ειδικα αυτο το thread εχει καποιες ιδιαιτεροτητες.

 

Τον περασμενο Σεπτεμβριο καποιοι απο εμας ειχαν μεταπηδησει (κανα δυο μηνες πριν) στο iphone.

Επειδη ειχαμε αναπτυξει φιλικη σχεση τουλαχιστον για 2 χρονια με καποια ατομα στα φορα της HTC, συνεχιζαμε να γραφουμε στο θεμα του HD για να κραταμε επαφη, με αποτελεσμα να οδηγουμε την συζητηση συνεχως σε off topic.

Εριξα λοιπον την ιδεα για την δημιουργια ενος νεου thread ωστε να μην δημιουργουμε προβληματα στους υπολοιπους.

Ο Πτεραρχος την υλοποιησε αμεσως και βρεθηκε ολη η παρεα εδω και μαλιστα τον πρωτο καιρο δεν ειχαν ολοι iphone. Αυτο ομως δεν εμποδιζε σε τιποτα γιατι ο σκοπος του thread δεν ηταν να ασχολειται αποκλειστικα με το iphone.

 

Λογο της οικιοτητας που ειχε αναπτυχθει μεταξυ μας μπορουσαμε να μιλαμε πιο ελευθερα χωρις παραξηγησεις. Κατι που το καταλαβαν τα νεα μελη που προστεθηκαν στην παρεα μας. Υπήρξαν κατα καιρους περιπτωσεις που καποιος νεος δεν ειχε αντιληφθει το κλιμα και εκανε επεμβαση σε καποια διαφωνια χωρις να γνωριζει οσα ειπα προηγουμενως, αλλα γρηγορα το καταλαβαινε.

 

Αυτο το κλιμα θελουμε να το διατηρησουμε και θα πρεπει ολοι να προσαρμοσθουν σ᾽αυτο.

Δηλαδη να υπάρχουν διαφωνιες αλλα χωρις ειρωνιες και χωρις να θιγουμε τον αλλο.

Ειδατε οτι διαφωνισαμε με τον Πτεραρχο, αλλα σε καμια περιπτωση δεν θιξαμε ο ενας τον αλλο. Δεν συμφωνω ρε φιλε αλλα σεβομαι την αποψη σου. Αυτη ειναι η αρχη του thread.

 

Καθενας μας εχει τις ιδιαιτεροτητες του, ειναι ενα μικρο κομματι της κοινωνιας μας.

Ο Ζαχαρακης για παραδειγμα τα λεει χυμα, αλλα ειναι δικαιος στις κρισεις του.

Εγω ο ιδιος του ειχα βαλει χερι οταν κατηγορουσε το HD2 αμεσως μετα την κυκλοφορια του, λεγοντας του οτι βιαζεται. Και το εκανα σε μια περιοδο που δεν ειχα υπ᾽οψη μου με τιποτα να αφησω το 3Gs. Απλα παντα ειμαι της αποψης οτι πρεπει να ειμαστε μετρημενοι στις κριτικες μας οταν γραφουμε για κορυφαιες συσκευες που πιθανως ομως να μην πληρουν τα δικα μας κριτιρια.

 

Παιζει μεγαλο ρολο η χρηση που κανει καθενας μας στην συσκευη του. Αυτο και μονο ειναι ικανο να αλλαξει την αποψη μας για ενα κινητο.

Ο Ζαχαρακης δινει εμφαση στο ζητημα της ανεξαρτησιας του κινητου του απο το PC γιατι βρισκεται ολη μερα εξω.

 

Ο Νικος θελει να εχει αμεση προσβαση στο mac του μεσο του iphone κατι που γινεται μονο μ αυτο, συν καποιες εφαρμογες που μονο σ αυτο υπάρχουν.

 

Εγω παλι επειδη εργαζομαι μακρια απο την εδρα της εταιρειας μου και με διαφορετικο ωραριο, θελω να μην χρειαζεται να κουβαλω συνεχως λαπτοπ η netbook για να κανω απλα πραγματα που μου ζητουνται εν οσο βρισκομαι εκτος γραφειου.

 

Αυτοι που δεν εχουν κανενα προβλημα με οποια και να ῾χουν, ειναι οσοι χρησιμοποιουν την συσκευη τους για να λαμβανουν φιλικα mail, να σερφαρουν στο ιντερνετ, να παιζουν κανα παιχνιδι, να εχουν υπενθυμισεις κ.λ.π. (κορυφαιο το iphone για τετοια χρηση λογο απλοτητας και κυριως λογο αυτου που μ εκανε να το αγορασω: οτι κανει, το κανει καλα.)

 

Δεν θα πρεπει να ειμαστε απολυτοι και θα πρεπει να ακολουθουμε το κλιμα του thread.

 

Καλο Πασχα σε ολους οσους φυγουν διακοπες. Εγω δυστυχως θα το περασω εδω λογο δουλειας και θα ανεβω στην Ελλαδα μετα τις 15 Απριλη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@ Κώστα te salat

 

Νομίζω ότι Κώστα ότι έδωσες ακριβώς το νόημα του thread. (εξάλλου σαν ιδρυτής του δε θα μπορούσε κανείς καλύτερα!:)) +10000

 

Θα πούμε στον Κώστα Kkalog να κανονίσει μια συνάντηση για το σ/κ 17-18!!! ;)

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@ Κώστα te salat

 

Νομίζω ότι Κώστα ότι έδωσες ακριβώς το νόημα του thread. (εξάλλου σαν ιδρυτής του δε θα μπορούσε κανείς καλύτερα!:)) +10000

 

Θα πούμε στον Κώστα Kkalog να κανονίσει μια συνάντηση για το σ/κ 17-18!!! ;)

 

Μπορούμε να οργανώσουμε πια τακτικές συναντήσεις μου φαίνεται :)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα σε ολους.

και οσοι φυγετε προσοχη στον δρομο.

 

 

 

Sent from my i-pad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ρε Ηλία!!!! :lol: :lol:

 

Έλιωσα στο γέλιο με την υπογραφή!!!!!

 

Καλό μήνα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ρε Ηλία!!!! :lol: :lol:

 

Έλιωσα στο γέλιο με την υπογραφή!!!!!

 

Καλό μήνα!!!

 

:lol:

Πραγματικά πολύ καλό Ηλία! :) :lol:

 

 

Καλό Μήνα σε όλους μας! :)

 

αφήστε με να χαρώ λίγο βρε σεις...:lol:

Link to comment
Share on other sites

αφήστε με να χαρώ λίγο βρε σεις...:lol:

 

Μα κανονικά δεν θα έπρεπε να το γράφεις iPad!; :lol::lol::lol:

 

 

Δοκίμασε να το γράψεις σε άλλα threads...! Θα γελάσει κόσμος! :lol: Καλό σου μήνα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όσο το σκέφτομαι μου φαίνεται ότι θα δούμε κάτι καλύτερο τόσο σε software όσο και σε hardware αυτό το καλοκαίρι. Ο λόγος απλός, μέχρι τώρα ο ανταγωνισμός δεν υπήρχε, από δω και πέρα σαν να δείχνει τα δόντια του στην Apple. Πιστεύω το καλοκαίρι θα προσπαθήσει τουλάχιστον να βγει αρκετά μπροστά από τον ανταγωνισμό που διαμορφώνεται τώρα, όπως είχε γίνει πριν 3 χρόνια.

 

Αυτό βέβαια είναι καθαρά δική μου διαίσθηση.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλους παιδιά!

 

Έχω περάσει android στο σκονισμενο διαμάντι μου και έχει μια γλυκά!Σα τις πρώτες μέρες που έπιασα το iPhone!

 

 

Sent from my Diamond100(XDANDROID) using Tapatalk

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα σε ολους παιδια:)

 

εγω επειδη κουραστηκα να μου την λενε συνεχεια...το πηρα αποφαση....

 

ΥΓ

αγγελιες για το τι ενοω...ελπιζω τωρα να γινω αρεστος σε ολους....:(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα σε ολους παιδια:)

 

εγω επειδη κουραστηκα να μου την λενε συνεχεια...το πηρα αποφαση....

 

ΥΓ

αγγελιες για το τι ενοω...ελπιζω τωρα να γινω αρεστος σε ολους....:(

 

Καλο το αστειο :p για ΠρωτΑπριλια Μητσαρα :lol:

Αντε και του χρονου :lol:

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα σε ολους ! δεν μου ερχεται κανενα ψεμα τωρα θα το σκεφτω αργοτερα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...