Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πτεραρχε,

Ανεροχτος ησουν απο την αρχη που το επιασες στα χερια σου.:shifty:

Το ιδιο αισθανομαι κι εγω καθε φορα που πιανω το πρωην iphone μου για να δειξω η να φτιαξω κατι στην κοπελια που το πήρε αφου ειμαστε ολοι μερα μαζι.:rolleyes:

Κι επειτα οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος:lol:

 

Οσο για εφαρμογες δεν ειδες και τιποτα, ολες τις προπολεμικες του εβαλες του ανθρωπου. Οτι νεο σου προτεινα ελεγες, αστο δεν του χρειαζεται αυτουνου.:mad:

 

Σε προκαλω λοιπον να ανοιξουμε ταυτοχρονα καποιες βασικες εφαρμογες οπως, το mail μας, το sms, τον καιρο, τις ρυθμισεις, ενα αρχειο excel, το igο κι ας το εχω φορτομενο με tts, extra skins κλπ, να περιηγηθουμε λιγο στα αρχεια του συστηματος, να δουμε αποσπασματα απο μια ταινια, να δουμε ποσο χρονο κανει να κλεισει και να ανοιξει η συσκευη και πολλα αλλα.:happy:

 

Το μονο που δεν φτανει το iphone ειναι στην ταχυτητα πληκτρολογησης λογο καλυτερου Τ9, αλλα κι αυτο λυθηκε αφου κυκλοφορησε το πρωτο Swype πληκτρολογιο με Ελληνικα.

 

Εσυ τουλαχιστον ξερεις πολυ καλα, αν δεν ημουν υπερ-ευχαριστημενος θα μπορουσα ειτε να εχω κρατησει το iphone του ανηψιου μου (3gs 16ari ολοκαινουργιο) + 100 ευρω που του ζηταγαν ολοι για ανταλλαγη, και το οποιο πουλησα με αγγελια απο εδω (myphone), ειτε να του δωσω το δικο μου αφου αγορασε HD2 και να παραγγειλω το Desire με 445 ευρω.

Για να το κραταω παει να πει οτι κατι βρισκω σ αυτο το τηλεφωνο και νομιζω οτι δεν ειμαι κανας ασχετος να μην ξερω τι μου γινεται.

 

Ολοι μας ειμαστε προκατηλημενοι με κατι, αυτο δεν σημαινει ομως οτι ολα τα αλλα ειναι οπως εμεις τα νομιζουμε.

 

Εχω ολες τις εφαρμογες που χρησιμοποιουσα και μαλιστα με γραφικα αναλλογα αυτων που κυκλοφορουν για το iphone. Οχι με τα κουτακια για stylus που ηξερες.

Δεν υπάρχει πληθωρα, αλλα εχουμε αυτες που καποιος κατοχος iphone τις αγοραζει γιατι ειναι must to have, τα μπαζα δεν τα χρειαζομαι γιατι πιανουν χωρο:p

 

Ασε να ελθει ο Ιουνιος να δουμε τι θα δουμε και τα ξαναλεμε.;)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη,δεν χρειαζεται να απαντησω στον Κωστα,γιατι δεν θελω να μου αποδειξω τπτ!φυσικα κ σεβομαι την αποψη του,αλλα θα σταθω στο ρητο του Κωστη,tesalat,"οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος":p

 

Πτεραρχε μου,καποια στιγμη θα σας στεναχωρησω,γιατι μολις καταφερω να βρω χρονο,θα ανεβασω ενα βιντεακι,χωρις λογια....

 

ετσι για να λυθουν ολες οι αποριες ολων μας :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πτεραρχε μου,καποια στιγμη θα σας στεναχωρησω,γιατι μολις καταφερω να βρω χρονο,θα ανεβασω ενα βιντεακι,χωρις λογια....

 

Δεν υπαρχει θεμα στεναχωριας Δημητρη,εμεις δε ξενερω-δε ξενερωνουμε ποτε! :p :lol:

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

.................

Οσο για εφαρμογες δεν ειδες και τιποτα, ολες τις προπολεμικες του εβαλες του ανθρωπου. Οτι νεο σου προτεινα ελεγες, αστο δεν του χρειαζεται αυτουνου.:mad:

Σε προκαλω λοιπον να ανοιξουμε ταυτοχρονα καποιες βασικες εφαρμογες οπως, το mail μας, το sms, τον καιρο, τις ρυθμισεις, ενα αρχειο excel, το igο κι ας το εχω φορτομενο με tts, extra skins κλπ, να περιηγηθουμε λιγο στα αρχεια του συστηματος, να δουμε αποσπασματα απο μια ταινια, να δουμε ποσο χρονο κανει να κλεισει και να ανοιξει η συσκευη και πολλα αλλα.:happy:

Το μονο που δεν φτανει το iphone ειναι στην ταχυτητα πληκτρολογησης λογο καλυτερου Τ9, αλλα κι αυτο λυθηκε αφου κυκλοφορησε το πρωτο Swype πληκτρολογιο με Ελληνικα.

Εσυ τουλαχιστον ξερεις πολυ καλα, αν δεν ημουν υπερ-ευχαριστημενος θα μπορουσα ειτε να εχω κρατησει το iphone του ανηψιου μου (3gs 16ari ολοκαινουργιο) + 100 ευρω που του ζηταγαν ολοι για ανταλλαγη, και το οποιο πουλησα με αγγελια απο εδω (myphone), ειτε να του δωσω το δικο μου αφου αγορασε HD2 και να παραγγειλω το Desire με 445 ευρω.

Για να το κραταω παει να πει οτι κατι βρισκω σ αυτο το τηλεφωνο και νομιζω οτι δεν ειμαι κανας ασχετος να μην ξερω τι μου γινεται.

Ολοι μας ειμαστε προκατηλημενοι με κατι, αυτο δεν σημαινει ομως οτι ολα τα αλλα ειναι οπως εμεις τα νομιζουμε.

Εχω ολες τις εφαρμογες που χρησιμοποιουσα και μαλιστα με γραφικα αναλλογα αυτων που κυκλοφορουν για το iphone. Οχι με τα κουτακια για stylus που ηξερες.

Δεν υπάρχει πληθωρα, αλλα εχουμε αυτες που καποιος κατοχος iphone τις αγοραζει γιατι ειναι must to have, τα μπαζα δεν τα χρειαζομαι γιατι πιανουν χωρο:p

Ασε να ελθει ο Ιουνιος να δουμε τι θα δουμε και τα ξαναλεμε.;)

 

Ηξερα οτι παλι εκει θα ερχοταν η συζητηση γιαυτο και το σκεφτομουν πολυ πριν να τα γραψω ολα αυτα. Γιαυτο και ημουν προσεκτικος σαυτα που εγραψα και κυριως δεν μιλησα πουθενα για μηλο.

Ειπα πως αισθανεται καποιος που ειχε το HD με WM 6.5 επανω.

Δεν μιλησα για εφαρμογες, αρα δεν θα επρεπε να αναφερονται.

Παμε στην ταχυτητα, φυσικα και ανοιγουν γρηγορα, εκανα ενα τεστ στο HD2 σε σχεση με το Touch2. Το igo ανοιγει στο 1ο σε 11" και στο 2ο σε 23". Το ιδιο φανταζομαι σε σχεση και με το HD. Ε φυσικα μια και εχει διπλασιο επεξεργαστη. Ναι, ανοιγει και τις αλλες τις εφαρμογες γρηγορα, αλλα οπως ειπα και στο προηγουμενο post δεν ειναι αυτο που θα κανει τη διαφορα, αυτοι το φοβερο που επαγγελεται και ολοι σας μνημονευατε, δεν ειναι ο Billy the Kid των PDAs. Εμενα τουλαχιστον ετσι μου φανηκε.

Δεν αναφερθηκα σε πληκτρολογηση, οποτε κακως αναφερεται. Επιπροσθετα μιλας για 3rd party application, οχι εγοστασιακη.

Δεν ειπα οτι δεν ξερετε τι σας γινεται ρε παιδια, μην λεμε οτι θελουμε. Φυσικα και για να το κρατατε σας ικανοποιει και εισαστε ευχαριστημενοι απο αυτο, και σιγουρα βρηκατε σαυτο κατι που δεν το βρηκατε αλλου.

Δεν ειμαι προκατηλειμενος, γιαυτο και δεν μπηκα στη διαδικασια του συγκριτικου, απλως - επαναλαμβανω - εγραψα αυτα που εγω ειδα.

Οσο για τα γραφικα γενικοτερα του λειτουργικου μιλησα αποκλειστικα για την official 1.66. Δεν μπηκα σε διαδικασια εξετασης των εφαρμογων. Μιλησα για το λειτουργικο.

Οδσο για το χωρο, δεν τιθεται θεμα, ετσι δεν ειναι, υπαρχει αφθονος νομιζω και αρκετος ακομη και για αχρηστες εφαρμογες.

Παρολα αυτα τονιζω η συσκευη ειναι πολυ καλη, αδικειται με αυτο το λειτουργικο, εγω το βρισκω ξεπερασμενο μια και το εχω δει απο εποχης HD περιπου τετοιο μηνα περσι, ειναι γρηγορη, εντυπωσιακη στην εμφανιση, η πιο ποιοτικη far για δεδομενα της HTC, οχι ομως η ποιοτικοτερη της αγορας, αλλα για μενα ΔΕΝ ειναι αυτο το κατι αλλο. Δεν ειναι αυτο που θα με εκανε να αλλαξω συσκευη, ακομη και αν ειχα το HD και ειχα τη δυνατοτητα να κανω test drive πριν την παρω. Πως να το κανουμε δηλαδη. Ειναι κατι παρομοιο που συζητουσαμε οταν ειχαμε το iphone 3G και ειχε βγει το 3GS. Τα θυμασαι ? Τα ιδια σου ελεγα. Και αν δεν ειχαμε τη μ@....α να αλλαζουμε συσκευες για να εχουμε το καινουριο παντα, το υποθετικα καλυτερο και και .... ακομη με το iphone 3G θα ημασταν.

Δεν προσπαθω να σας κανω να αλλαξετε συσκευη ρε παιδια, απλως τις εντυπωσεις μου κατεγραψα :D

Οσο για το καλοκαιρι, θα ειναι πραγματι ζεστο, καινουριες συσκευες, καινουρια λειτουργικα, απολα θα εχει ο μπαξες. Ορεξη να υπαρχει και κυριως λεφτα :up:

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν έχω ιδέα από την συγκεκριμένη πλατφόρμα οφείλω να ομολογήσω πως τα γραφικά των εφαρμογών τουλάχιστον από τα screenshots είναι επιεικώς μέτρια.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Και μερικες απο τις εφαρμογες που λεγαμε:.................

 

Κωστα, πραγματικα εντυπωσιακα ολα αυτα που παρουσιαζεις, αλλα τι αποδεικνυουν, δεν καταλαβα ?

Ειπαμε αυτα ενοιωσα εγω, δεν σημαινει οτι ολοι πρεπει να νοιωθουμε και να σκεφτομαστε το ιδιο βρε φιλαρακι :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

μα Κωστα,εκει παει η συζητηση ουτως η αλλως:p

 

το θεμα ειναι οτι το λεο μπορεις να το κανεις οπως εσυ θελεις!

οσο και αν το θελετε :p δεν αλλαζουμε γνωμη ουτε εγω αλλα ουτε και ο Κωστας,γιατι ξερουμε πολυ καλα τι εχουμε στα χερια μας και ειδικα,ΠΩΣ να το εκμεταλευτουμε στο επακρο!

 

εκει ειναι η μεγιστη διαφορα.κατι που αν (οπως βλεπω) αν δεν το δειτε με τα ματια σας,δεν προκειται να το αντιληφθειτε ....

για αυτο αναφερα και την λεξη "βιντεο" πριν...μονο ετσι θα πιστεψετε αυτα που λεμε...

δεν τιθεται θεμα ουτε για να σας πεισουμε να αλλαξετε συσκευη,αλλα ουτε και να σας κανουμε να πιστεψετε οτι το ενα ειναι καλυτερο απο το αλλο!

απλα να αποδειξουμε (μεταξυ φιλων με ανοιχτα μυαλα) οτι δεν ειμαστε προκατειλειμενοι και με παρωπιδες...

 

περασαμε και απο το μηλο και επιτρεψτε μας να πιστευουμε,οτι δεν ειμαστε χρηστες χωρις εμπειρια και χωρις την επιγνωση του τι "βλεπουμε και τι οχι" ...

 

ειμαι παραλληλα σε 4 διαφορετικες δουλειες αυτο το διαστημα,με ελαχιστο προσωπικο χρονο και δεν θα μου ειναι ευκολο να αφιερωσω τον χρονο που χρειαζεται να τραβηξω ενα βιντεο και να το ανεβασω ...

βλεπετε δεν φτανει μονο ο χρονος αλλα και η σωματικη και πνευματικη ηρεμια ωστε να γινει σωστα κατι τετοιο...

τα χερια μου ειναι σκισμενα και σημαδεμενα και δεν ειναι οτι καλυτερο για μια οθονη αφης....ωστε να ειναι το πραγματικο τεστ αυτο που θα ηθελα να σας δωσω...

 

απλα θα περιμενα μια πιο ανοιχτομυαλη διαθεση στα λεγομενα μας ..δεν μου αρεσει να βλεπω καποιους που σκεφτονται παντα οτι θελουμε σωνει και καλα να αποδειξουμε οτι το λεο ειναι καλυτερο απο το μηλο!

δεν εχουμε καμια τετοια αναγκη,πιστεψτε το αυτο και η συζητηση θα μπορεσει να εχει πιο ανοιχτο προσανατολισμο...

(δεν αναφερομαι φυσικα ουτε για αστειο σε σενα πτεραρχε μου!)

 

παντα φιλικα!:)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν έχω ιδέα από την συγκεκριμένη πλατφόρμα οφείλω να ομολογήσω πως τα γραφικά των εφαρμογών τουλάχιστον από τα screenshots είναι επιεικώς μέτρια.

 

Το screenshot απο το currency converter με ταξιδεψε πισω στο χρονο :lol:

 

Ομως,το αδικουμε κρινοντας το απο μια ή δυο εφαρμογες.Η συνολικη εικονα του interface του HD2 ειναι σαφως πιο γυαλισμενη και καλαισθητη.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

δεν μου εκανε κανενα κλικ σαν συσκευη. ιδια αποκριση. :

 

ΠΤΕΡΑΡΧΕ ολα και ολα αλλα οχι και...ΙΔΙΑ ΑΠΟΚΡΙΣΗ με το HD??????????:D:lol::p:wacko:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το screenshot απο το currency converter με ταξιδεψε πισω στο χρονο :lol:

 

Ομως,το αδικουμε κρινοντας το απο μια ή δυο εφαρμογες.Η συνολικη εικονα του interface του HD2 ειναι σαφως πιο γυαλισμενη και καλαισθητη.

 

Δεν έχω την παραμικρή αμφιβολία περί τούτου καθώς όπως προείπα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με την συγκεκριμένη πλατφόρμα. Απλά και μόνο μία εικόνα έκρινα και τίποτε άλλο.

 

Θα συμφωνήσω με τον zaharakis ότι εάν όλοι μας είμαστε λιγάκι ποιο ανοιχτόμυαλοι μπορούμε να συνεισφέρουμε στην ορθή και αντικειμενική ενημέρωση και των άλλων χρηστών του φόρουμ έτσι ώστε οι ίδιοι πάντα ζυγίζοντας τις ανάγκες και τις διαθέσιμες επιλογές να κάνουν στον τέλος την σωστή επιλογή της συσκευής που θα τους βοηθήσει στην καθημερινότητα τους.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

ΠΤΕΡΑΡΧΕ ολα και ολα αλλα οχι και...ΙΔΙΑ ΑΠΟΚΡΙΣΗ με το HD??????????:D:lol::p:wacko:

 

 

Μανο,περαν της (λανθασμενα κατανοητης απο καποιους)αντιπαραθεσης,(που δεν πρεπει να νοειται ετσι αυτη η προσπαθεια να αποδειξουμε οτι το λεο μπορει να κανει το μηλο παρελθον για καποιους) το thread απεκτησε παλι ζωη:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μητσαρα,ενα τετοιο θρεντ που συμετεχουν τυποι σαν εσενα τον αξιοτιμο κυριο πτεραρχο και τον Ελ Κωστα(αλλα και ολους τους αλλους) θα ειναι ΠΑΝΤΑ frontline στη πραγματικη ενημερωση αλλα και στη..ψυχαγωγια!!:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

μα Κωστα,εκει παει η συζητηση ουτως η αλλως

το θεμα ειναι οτι το λεο μπορεις να το κανεις οπως εσυ θελεις!

οσο και αν το θελετε δεν αλλαζουμε γνωμη ουτε εγω αλλα ουτε και ο Κωστας,γιατι ξερουμε πολυ καλα τι εχουμε στα χερια μας και ειδικα,ΠΩΣ να το εκμεταλευτουμε στο επακρο!

εκει ειναι η μεγιστη διαφορα.κατι που αν (οπως βλεπω) αν δεν το δειτε με τα ματια σας,δεν προκειται να το αντιληφθειτε ....

για αυτο αναφερα και την λεξη "βιντεο" πριν...μονο ετσι θα πιστεψετε αυτα που λεμε...

δεν τιθεται θεμα ουτε για να σας πεισουμε να αλλαξετε συσκευη,αλλα ουτε και να σας κανουμε να πιστεψετε οτι το ενα ειναι καλυτερο απο το αλλο!

απλα να αποδειξουμε (μεταξυ φιλων με ανοιχτα μυαλα) οτι δεν ειμαστε προκατειλειμενοι και με παρωπιδες...

περασαμε και απο το μηλο και επιτρεψτε μας να πιστευουμε,οτι δεν ειμαστε χρηστες χωρις εμπειρια και χωρις την επιγνωση του τι "βλεπουμε και τι οχι" ..........................

απλα θα περιμενα μια πιο ανοιχτομυαλη διαθεση στα λεγομενα μας ..δεν μου αρεσει να βλεπω καποιους που σκεφτονται παντα οτι θελουμε σωνει και καλα να αποδειξουμε οτι το λεο ειναι καλυτερο απο το μηλο!

δεν εχουμε καμια τετοια αναγκη, πιστεψτε το αυτο και η συζητηση θα μπορεσει να εχει πιο ανοιχτο προσανατολισμο...

(δεν αναφερομαι φυσικα ουτε για αστειο σε σενα πτεραρχε μου!)

παντα φιλικα!:)

 

Ναι Μητσο μπορεις να το κανεις οτι θελεις, δεν διαφωνω, εμενα ομως ολα αυτα με κουρασαν πια. Ενας συνεχης αγωνας να βρω tweaks, να βρω cabακια, να βρω λυσεις στα προβληματα, δυσκολιες μαλλον θα τις ελεγα και οχι προβληματα, που ειναι οπως αποδεικνυεται πολλα και αυτο συμβαινει σε καθε συσκευη, ποσο μαλλον στο Leo.

Πιστεψε με, εγω προσωπικα δεν εγραψα αυτα που εγραψα γιατι θελω να αλλαξετε συσκευη, για ονομα του θεου. Χαρειτε την και εκμεταλευτειτε την στο επακρο! Εγραψα ξκαι αλλη φορα οτι δεν υπαρχει κανενας λογος να προσπαθει να πεισει ο ενας τον αλλο οτιο η ταδε συσκευη ειναι καλυτερη απο την αλλη κλπ. Ειναι ΑΣΤΟΧΟ. Ο καθενας κρινει με τα δικα του κριτηρια και εχειι τα δικα του δεδομενα.

Οσο γιαυτο που λες "κατι που αν (οπως βλεπω) αν δεν το δειτε με τα ματια σας,δεν προκειται να το αντιληφθειτε ....", μιλησα μονο οταν ειχα τη συσκευη στα χερια μου. Θυμασαι τα ιδια ειχες πει και εσυ, οταν ειχες και τις 2 συσκευες στα χερια σου και εξεθεσες τις αποψεις σου. Για καποιους εγινες παραξενος, κακος, στεναχωρησες..... Εγω δεν συμφωνουσα μαζι τους. Εγραψες αυτα που ειδες και διαπιστωσες. Ετσι λοιπον και γω τωρα. Μιλησα για μια συσκευη με εργοστασιακη ROM χωρις ιδιατερα καλουδια και πειραγματα. Ειπα στο τελος του 1ου post μου δεν ξερω πως θα ηταν η συσκευη με μια Cooked ROM. Πιστευω οχι αισθητα διαφορετικη. Εγω κατεγραψα αυτα που ειδα σαυτη τη συσκευη με αυτες τις προυποθεσεις. Το ξερω οτι ουτε εσυ ουτε ο Κωστας εισαστε στενομυαλοι, αλλα ουτε και προκατειλειμενοι και με παρωπιδες... (δεν χρειαζεται να αποδειξετε τιποτα, πιστεψε με). Ολοι μας περασαμε και απο τα 2 λειτουργικα και πιστευω οτι εχουμε αρκετη εμπειρια για το τι βλεπουμε και τι οχι, τι ειναι ασπρο και τι μαυρο, τι ειναι καλο και κακο, τι ομορφο και τι ασχημο, τι σωστο και τι λαθος και θελει διορθωση.

Τελος δεν ειπα αλλα ουτε και θα πω ποτε πως οτι σωνει και καλα προσπαθειτε να αποδειξετε ποια συσκευη ειναι καλυτερη η οχι. Ειπαμε καλυτερο για τον καθενα ειναι αυτο που τον βολευει, ειναι χρηστικο γιαυτον και κανει αυτο ακριβως για τοι οποιο το αγορασε!

 

ΠΤΕΡΑΡΧΕ ολα και ολα αλλα οχι και...ΙΔΙΑ ΑΠΟΚΡΙΣΗ με το HD??????????:D:lol::p:wacko:

 

Μανο δεν ειπα οτι εχει την ιδια αποκριση με το HD, ειπα οτι μου εδωσε ΕΜΕΝΑ την εντυπωση οτι η συμπεριφορα της ειναι παραπλησια με του HD και δεν μου εκανε το "κλικ" που θα χρειαζομουν αν ετιθετο θεμα αλλαγης συσκευης. Οπως ακριβως ενοιωσα οταν αλλαξα το iphone 3G με το 3GS. ΔΕν μου εκανε το "κλικ" ουτε και κεινο. Θα μου πεις γιατι τοτε το αλλαξες ? Ειπαμε η μ@....α να εχουμε παντα το καινουριο, το τελευταιο, το..... Εδω ρε Μανο πουλησα το iphone 3GS το ασπρο που ειχα και αγορασα αλλο μαυρο, τι να λεμε τωρα !!! Ο te_salat το ξερει καλα γιατι αγορασε τη συσκευη μου την ασπρη !!!!!!!!!

 

Μανο, περαν της (λανθασμενα κατανοητης απο καποιους) αντιπαραθεσης, (που δεν πρεπει να νοειται ετσι αυτη η προσπαθεια να αποδειξουμε οτι το λεο μπορει να κανει το μηλο παρελθον για καποιους), το thread απεκτησε παλι ζωη:D

 

Μητσο, εδω δεν υπαρχει καμια αντιπαραθεση, οχι απο μενα τουλαχιστον, αξια στη ζωη σε ολα τα πραγματα εχει και το παρελθον, και το παρον και το μελλον. Το καθενα το δικο του μεριδιο, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι αναξια λογου κανενα απο τα 3 :!: (σ' εσκισα μαυτο που εγραψα ?????) :p

 

Μητσαρα,ενα τετοιο θρεντ που συμετεχουν τυποι σαν εσενα τον αξιοτιμο κυριο πτεραρχο και τον Ελ Κωστα(αλλα και ολους τους αλλους) θα ειναι ΠΑΝΤΑ frontline στη πραγματικη ενημερωση αλλα και στη..ψυχαγωγια!!

 

Μανο, χαρα μας να σας κραταμε ενημερους και ευχαριστημενους!!!!!!. Πραγματικα το κλιμα εδω που επικρατει ειναι οτι καλυτερο, και ας εχουν προσπαθησει καποιοι να το χαλασουν, εμεις αντιστεκομαστε και δεν τους το επιτρεπουμε. Γιατι κυριως ειμαστε ΦΙΛΟΙ (και ας μην εχουμε συναντηθει καποιοι ποτε) και προπαντος ΟΧΙ ανταγωνιστες η αντιπαλοι, οπως λανθασμενα καποιοι πιθανον να θελουν να πιστευουν !!!!

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν έχω ιδέα από την συγκεκριμένη πλατφόρμα οφείλω να ομολογήσω πως τα γραφικά των εφαρμογών τουλάχιστον από τα screenshots είναι επιεικώς μέτρια.

 

Καλα τοσο καιρο δεν ειχαμε iPhone εμεις? :wacko:

 

Τελος παντων δεν προκειται να βγαλουμε ακρη.

 

Δεν ξερω αλλα τελικα για οτι δεν εχει Logo με μηλο κατι θα βρειτε να πειτε. Δεν τρωγεστε με τιποτα:p:p

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλα τοσο καιρο δεν ειχαμε iPhone εμεις? :wacko:

 

Τελος παντων δεν προκειται να βγαλουμε ακρη.

 

Δεν ξερω αλλα τελικα για οτι δεν εχει Logo με μηλο κατι θα βρειτε να πειτε. Δεν τρωγεστε με τιποτα:p:p

 

Δεν χρειάζεται να βγάλουμε άκρη φίλε μου. Την πλάκα μας κάνουμε να περάσει η ώρα. :p:p

 

Όσο αφορά το logo με το μήλο, αυτό να λέγεται..... :)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Εξαφανισμένος και χαμένος! Εχθές δεν κάθισα ούτε λεπτό στον υπολογιστή και σήμερα ήμουν εκτός όλη μέρα! Όπως και σήμερα! Μπαίνω και διαβάζω λίγο και μετά πάλι έξω! Δεν προλαβαίνω να γράψω...! :)

 

 

Αλλά το θετικό είναι ότι ξαναζωντανεύουμε εδώ!

 

 

Όσο για το 4G ή όπως λέγεται που είδα ότι σχολιάστηκε, πριν τις 27-28 Ιουνίου δεν πρόκειται να μάθουμε τίποτα αξιόπιστο. Τότε θα τα μάθουμε όλα! :)

 

 

Την καληνύχτα μου σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

-για το "4G" :

 

 

Τα εδωσα και στο αντιστοιχο θεμα για το επομενο iphone,αλλα ας τα δωσω κι εδω

 

 

The Wall Street Journal:Two New iPhones Coming; One May Be Aimed at Verizon

Apple Inc. plans to begin producing this year a new iPhone that could allow U.S. phone carriers other than AT&T Inc. to sell the iconic gadget, said people briefed by the company.

The new iPhone would work on a type of wireless network called CDMA, these people said. CDMA is used by Verizon Wireless, AT&T's main competitor, as well as Sprint Nextel Corp.

 

 

Engadget:we were informed that the next-generation iPhone would be announced on June 22nd (a Tuesday, naturally) and would be dubbed the iPhone HD (a name that has been tossed around before). That certainly makes sense given that Apple almost certainly has to up the pixel count in order to rival the EVO 4G, HD2 and all of those other high-res handsets, but we're still reserving judgment until we see that fateful media invite hit our inbox.

 

 

John Gruber(μεταξυ αστειου και σοβαρου):And they have no actual details of the next-generation iPhone. Nothing. Not the A4-family CPU system-on-a-chip. Not the 960 × 640 double-resolution display. Not the second front-facing camera. Not even the third-party multitasking in iPhone OS 4. All they have is that there’s going to be a new iPhone this summer, period. Thanks for the scoop, Yukari Iwatani Kane.

 

 

Τα μισα να επαληθευτουν και θα χουμε ενα ενδιαφερον καλοκαιρι :D

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

πτεραρχε μου,το ειπα απο την αρχη οτι δεν αναφερομουν σε σενα,λεγοντας οτι καποιοι το βλεπουν το ολο θεμα,καπως "στενομυαλα"..

 

ξερω πολυ καλα τι προθεσεις εχεις και δεν την αλλαζω αυτην την αποψη μου,ουτε για σενα αλλα ουτε για καποια παιδια της παλιοπαρεας!

παντως καλο θα ειναι να μην ξεχνιεται απο το κοινο,ποσα πραγματα ΔΕΝ γινονται και με το μηλο σε OEM κατασταση..

και ποσες εφαρμογες χρειαζεται να περαστουν(αγοραστουν μαλιστα) για απλα πραγματακια,και ακομη περισσοτερα,που χωρις JB ...απλα θα πρεπει να ξεχαστουν!

και μην πεταχτει κανεις να μου πει οτι το ταδε και το ταδε γινονται με την ταδε εφαρμογη,χωρις πρωτα να αναφερει και το συνολικο κοστος αυτων..δεν ειμαστε αλεξιπτωτιστες (αν και φανταρος υπηρετησα σε αυτα) ωστε να βρεθηκαμε ξαφνικα εδω...εχουμε γνωμη εκ των εσω,και οι περισσοτεροι το ξερετε καλα αυτο!

 

οσο για την αντιμετωπιση οποιας συσκευης που δεν εχει ως σημα το μισοφαγωμενο μηλο:p(κι εκει παραξενοι αυτοι οι αμερικανοι,δεν το εβαζαν ατοφιο το μηλαρακι? :D)

κραταει χρονια αυτη η "κολωνια" και δυστυχως απο καποιους,ειναι δεδομενα καποια πραγματα, μην αφηνοντας το μυαλουδακι τους ελευθερο,να δεχτει νεα δεδομενα...

 

 

την καλημερα μου σε ολους :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σ όλους!!!

Χαίρομαι να βλέπω αντιπαραθέσεις ανάμεσα σε καλούς φίλους κ ανοιχτόμυαλους, αλλά κ ανάμεσα σε αεροπορία κ ειδικές δυνάμεις....:rocket::shoot:

Το καλό είναι ότι για μας που σας ξέρουμε (δυστυχώς όχι από κοντά ακόμα) είναι ότι οι διαφορετικές απόψεις ανάμεσα σε φίλους μόνο καλό μας κάνει κ ειδίκα για μένα που είμαι ακόμα στο αρχικό στάδιο ειλικρινά το θεωρώ ευλογία να μαθαίνω από πρώτο χέρι!:respect:

 

Το minimac θα είναι έτοιμο προς επιθεώρηση στην συνάντηση μετά το πάσχα (να ευχαριστήσω κ από δω τον Κώστα ktsak χωρις αυτόν ποτέ δε θα τα καταφερνα!!) αλλά έχω πολύ διάβασμα ακόμα. Πολύ ενδιαφέρον Project πάντως κ σίγουρα value for money!!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πτεραρχε μου,το ειπα απο την αρχη οτι δεν αναφερομουν σε σενα,λεγοντας οτι καποιοι το βλεπουν το ολο θεμα,καπως "στενομυαλα"..

 

ξερω πολυ καλα τι προθεσεις εχεις και δεν την αλλαζω αυτην την αποψη μου,ουτε για σενα αλλα ουτε για καποια παιδια της παλιοπαρεας!

παντως καλο θα ειναι να μην ξεχνιεται απο το κοινο,ποσα πραγματα ΔΕΝ γινονται και με το μηλο σε OEM κατασταση..

και ποσες εφαρμογες χρειαζεται να περαστουν(αγοραστουν μαλιστα) για απλα πραγματακια,και ακομη περισσοτερα,που χωρις JB ...απλα θα πρεπει να ξεχαστουν!

και μην πεταχτει κανεις να μου πει οτι το ταδε και το ταδε γινονται με την ταδε εφαρμογη,χωρις πρωτα να αναφερει και το συνολικο κοστος αυτων..δεν ειμαστε αλεξιπτωτιστες (αν και φανταρος υπηρετησα σε αυτα) ωστε να βρεθηκαμε ξαφνικα εδω...εχουμε γνωμη εκ των εσω,και οι περισσοτεροι το ξερετε καλα αυτο!

 

οσο για την αντιμετωπιση οποιας συσκευης που δεν εχει ως σημα το μισοφαγωμενο μηλο:p(κι εκει παραξενοι αυτοι οι αμερικανοι,δεν το εβαζαν ατοφιο το μηλαρακι? :D)

κραταει χρονια αυτη η "κολωνια" και δυστυχως απο καποιους,ειναι δεδομενα καποια πραγματα, μην αφηνοντας το μυαλουδακι τους ελευθερο,να δεχτει νεα δεδομενα...

 

 

την καλημερα μου σε ολους :)

 

Δημήτρη εδώ έχεις δίκιο αλλά θα σου πω να γυρίσεις καμιά 50αριά σελίδες πίσω και να θυμηθείς αυτά που γράψαμε εμείς όλοι οι μηλαράδες.

Αν η apple σε κάποια πράγματα δεν αλλάξει φιλοσοφία τότε θα χάσει πολύ κόσμο...

Εννοείται πως και εμένα μου τη σπάει και με ξενερώνει το μήλο που πρέπει να πληρώσω για να έχω bt που όσο και να λένε ότι δεν χρειάζεται το bt πάντα χρειάζεται.....μου τη σπάει που δεν αναγνωρίζεται γρήγορα και εύκολα σαν εξωτερικός δίσκος......που πρέπει να γίνει ολόκληρη ιστορία για να του περάσεις βιντεάκια....και πολλά άλλα!!!!Σύμφωνοι σε αυτό και αν δεν αλλάξει μυαλά η apple εγώ τουλάχιστον το καλοκαίρι ξαναπάω σε wm συσκευή!!!!!!!

Νομίζω ότι όπως έχουν πάει τα πράγματα η apple έχει βάλει σαν στόχο το καλοκαίρι να βάλει τα πράγματα στη θέση τους, γιατί αν δεν το κάνει θα χάσει πολύ κόσμο!!!!!Περιμένετε και το καλοκαίρι έρχεται με τη νέα os.............

 

Αλλά και σε wm να πάω με ξενερώνει που θα τρέχω συνέχεια στους XDA για να έχω καλύτερο radio, για να μην κολλάει κλπ ή για να επιδωθώ σε ένα ατελείωτο flashing(και στο λέω αυτό γιατί από wm περάσαμε όλοι και ξέρουμε πως είναι)!!!!!!!!!

 

Την καλημέρα μου σε όλου και στο καλύτερο thread!!!!!!!!!!:):):):)

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις Λιονταρηδες, γιατι σωνει και καλα ολα θα πρεπει να γινονται σε συγκριση με τα μηλα ? Εκανα εγω καμια αναφορα σαυτο ? Αντιθετως μιλησα σαν ενας WM user που προερχεται απο συσκευη HD με εγκατεστημενα τα WM 6.5. Αυτο και μονο. Ας ξεφυγουμε λιγιο απο τα τετριμενα που εχουμε στο μυαλο μας και ας δουμε λιγο παραπερα ολοι μας.

Το ειχα πει στο παρελθο, το λεω και τωρα. Δεν εκανα και δεν προκειται να κανω ποτε κανενα "vs". Εχει αλλα sites & forum & threads αντιστοιψχα γιαυτο. Κοιταω στα ισα καθε συσκευη σαν ξεχωριστη οντοτητα και την κρινω σαυτα που κανει και τιποτα παραπανω. Και την κρινω με ομοια πραγματα, με ιδιες πλατφορμες.Γιαυτο και δεν ξεφυγα και δεν εκανα καμια συγκριση με κανενα iphone OS, κανενα Android. Παρα μονο με συσκευη με λειτουργικο WM και μαλιστα της ιδιας εταιρειας, με ιδια εκδοση λειτουργικου, τα WM 6.5. Τιποτα παραπανω. Και σαυτη τη συγκριση δυστυχως ο Λιονταρης δεν με κερδισε, ΝΑΙ ειναι καλυτερο απο το HD, αλοιμονο εξαλλου αν δεν ηταν με αυτα τα χαρακτηριστικα, αλλα δυστυχως το ξαναλεω δεν ηταν το κατι αλλο.

Φιλακια σε ολους και καλημερα :cool:

 

@abaloss Μιχαλη, να δεις θα το ευχαριστηθεις τα μαλατο miniMac :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σ εολους!

Καλημέρα και σε σένα...τι είναι αυτό στην υπογραφή σου??γαύρος???εδώ είμαστε πράσινοι!!!!:lol::lol::lol::lol:

εχω λιωσει να παιζω το avatar, σας το προτεινω:)

Καλό το avatar αλλά έχω κολλήσει σε μία πίστα που δεν ξέρω τι να κάνω.......

Βρε σεις Λιονταρηδες, γιατι σωνει και καλα ολα θα πρεπει να γινονται σε συγκριση με τα μηλα ? Εκανα εγω καμια αναφορα σαυτο ? Αντιθετως μιλησα σαν ενας WM user που προερχεται απο συσκευη HD με εγκατεστημενα τα WM 6.5. Αυτο και μονο. Ας ξεφυγουμε λιγιο απο τα τετριμενα που εχουμε στο μυαλο μας και ας δουμε λιγο παραπερα ολοι μας.

Το ειχα πει στο παρελθο, το λεω και τωρα. Δεν εκανα και δεν προκειται να κανω ποτε κανενα "vs". Εχει αλλα sites & forum & threads αντιστοιψχα γιαυτο. Κοιταω στα ισα καθε συσκευη σαν ξεχωριστη οντοτητα και την κρινω σαυτα που κανει και τιποτα παραπανω. Και την κρινω με ομοια πραγματα, με ιδιες πλατφορμες.Γιαυτο και δεν ξεφυγα και δεν εκανα καμια συγκριση με κανενα iphone OS, κανενα Android. Παρα μονο με συσκευη με λειτουργικο WM και μαλιστα της ιδιας εταιρειας, με ιδια εκδοση λειτουργικου, τα WM 6.5. Τιποτα παραπανω. Και σαυτη τη συγκριση δυστυχως ο Λιονταρης δεν με κερδισε, ΝΑΙ ειναι καλυτερο απο το HD, αλοιμονο εξαλλου αν δεν ηταν με αυτα τα χαρακτηριστικα, αλλα δυστυχως το ξαναλεω δεν ηταν το κατι αλλο.

Φιλακια σε ολους και καλημερα :cool:

 

@abaloss Μιχαλη, να δεις θα το ευχαριστηθεις τα μαλατο miniMac :D

 

Κώστα εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου...και θα το κάνω αυτό για τον εξής λόγο....όταν γράφεις σε ένα thread με μηλαράδες και wm τότε αναπόφευκτα γίνεται η σύγκριση.....καλοπροαίρετα βέβαια τα γράφεις εσύ αλλά η σύγκριση γίνεται.....μήπως περίμενες ότι ο δεν θα υπάρξουν "αντιδράσεις" ??(σε εισαγωγικά έβαλα τις αντιδράσεις)...εγώ αμέσως χθες μόλις έγραψες τις εντυπώσεις μου δεν το είπα ότι τώρα να περιμένεις απάντηση???? Καλά έκανες όμως γιατί τώρα τις τελευταίες 2 μέρες είχε σιγήσει το thread.....

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...