Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και μερικα screenies για αυτο που συζηταγαμε για θεματα κλπ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε δεν αποκλείεται να έχεις δίκιο και γι'αυτό επιφυλάσσομαι και ο ίδιος σχετικά με το επερχόμενο νέο μοντέλο ή έστω την νέα έκδοση του OS (όταν και αν)... Αν όμως μέχρι και τότε δεν αποφασίσει η Apple να διορθώσει τα δεκάδες μικροπροβλήματα και ελλείψεις του λειτουργικού, εγώ θα την κάνω ακόμα και αν βάλει multicore CPU δεκαπλά dedicated GPUs και τρεις παρθένες να λούζονται πίσω από το touch. :lol:

 

Θα διορθωθούν. Κάποια στιγμή θα διορθωθούν.. Ελπίζω όμως να ανέβει ωστόσο το Android γενικά, να σφίξουν οι κ@λοι:X από εκεί τουλάχιστον. Γιατί η Microsoft... Χαμένη.... Από χέρι. Με τα 6.5 είναι όπως και μετα Vista.. Την πήρε λίγο η κάτω βόλτα. Ενώ αν το Android ανέβει και συναγωνιστεί το iPhoneOS θα δούμε και εμείς χαρά στα:X..... χεράκια μας....!:lol::lol:

 

 

@zaharakis

 

Σα δε ντρέπεσαι.. Έχουμε και μικρά παιδιά και κοπέλες... :lol:

Link to comment
Share on other sites

ακομη λιγα

μερικα απο αυτα με τα κοριτσια :happy:

ειναι μερος θεματος που ανανεωνει το screen backround αυτοματα ανα λιγα δευτερα και φυσικα αναλογες εικονες υπαρχουν σε πολλες απο τις εφαρμογες του μηλου,δλδ ανοιγοντας καποια εφαρμογη να φλασαρει μια εικονα μιας ελαφρως ντυμενης νεανιδος :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

 

@zaharakis

 

Σα δε ντρέπεσαι.. Έχουμε και μικρά παιδιά και κοπέλες... :lol:

 

καθολου :rolleyes:

 

μα καθολου :lol::lol:

πιο πολυ απο εμενα δεν αγαπαει τις γυναικες κανεις :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καθολου :rolleyes:

 

μα καθολου :lol::lol:

πιο πολυ απο εμενα δεν αγαπαει τις γυναικες κανεις :happy:

 

:lol: :lol: :lol:

 

Α ρε Μητσάρα....! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ενα ονομα θα πω...

 

Silvio Berlusconi...

 

μας εχει φιλαρακι... :lol:

 

εχεις και καρδουλες για τα screens ... :rolleyes:

εμ πες μου οτι σου αρεσει το iPhone γιατι το εχεις ετσι!!!!!!!

 

τωρα εξηγουνται πολλα....

 

:lol:

 

οσο νυχτωνει τοσο η θεληση για να το αφησω μια και καλη στο συρταρι μεγαλωνει...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ενα ονομα θα πω...

 

Silvio Berlusconi...

 

μας εχει φιλαρακι... :lol:

 

εχεις και καρδουλες για τα screens ... :rolleyes:

εμ πες μου οτι σου αρεσει το iPhone γιατι το εχεις ετσι!!!!!!!

 

τωρα εξηγουνται πολλα....

 

:lol:

 

οσο νυχτωνει τοσο η θεληση για να το αφησω μια και καλη στο συρταρι μεγαλωνει...

 

ελα πες το μας....μοιρασου το με τους φιλους σου :)

θα ξαλαφρωσεις :)

 

αντε μολις εβαλα καφε να γινεται..

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σας αφήνω να τα πείτε.. Πάω να ξαπλώσω!:zzz::zzz:

 

Έχω να πάω και για μάθημα αύριο. :(

 

:yawn:

 

Πάω να διαβάσω τις ειδήσεις τις ημέρας από το απίστευτο NewsStand (Θάνο σε ευχαριστώ)....

 

Μπορεί να με δείτε και αργότερα πάλι μέσα βέβαια...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Θα διορθωθούν. Κάποια στιγμή θα διορθωθούν.. Ελπίζω όμως να ανέβει ωστόσο το Android γενικά, να σφίξουν οι κ@λοι:X από εκεί τουλάχιστον. Γιατί η Microsoft... Χαμένη.... Από χέρι. Με τα 6.5 είναι όπως και μετα Vista.. Την πήρε λίγο η κάτω βόλτα. Ενώ αν το Android ανέβει και συναγωνιστεί το iPhoneOS θα δούμε και εμείς χαρά στα

 

Εγώ δυστυχώς, γνωρίζοντας εδώ και δεκαετίες την ιδιοσυγκρασία της Apple δεν είμαι καθόλου μα καθόλου αισιόδοξος όσον αφορά τα προβλήματα και τις ελλείψεις του μήλου. Αντίθετα και παρόλο που δεν εύχομαι τον "αποκλεισμό" του iPhone, βλέπω τον μελλοντικό ανταγωνισμό μεταξύ των άλλων δύο λειτουργικών, Android και WM. Μπορεί σήμερα και τα δύο, για εντελώς διαφορετικούς λόγους το καθένα τους, να μην μπορούν να σταθούν δίπλα στο iPhone, αλλά η χρυσή περίοδος του iPhone παρήλθε ανεπιστρεπτί και πιστεύω πως αυτό θα γίνει φανερό μέχρι το καλοκαίρι. :p

 

Εκτός βέβαια αν μέχρι τότε η Apple αποφασίσει να πάψει να σκέφτεται και να συμπεριφέρεται ως ...Apple και μας ξαφνιάσει όλους ευχάριστα, πράγμα που το εύχομαι και ας μην το πολυπιστεύω. :rolleyes:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Θάνο, εγώ δεν το βλέπω το μέλλον του iPhone τόσο αβέβαιο.. Δεν είμαι ακόμα τόσο σίγουρος...

Τουλάχιστον, οι πωλήσεις του άλλα λένε που συνεχώς αυξάνονται. Κάπου το διάβαζα ότι ανεβαίνουν...:wacko:

 

Και αν λέει ο Μήτσος ότι το Android Market έχει ανέβει, μόνο θετικό το βλέπω. Προσωπικά όχι σαν εναλλακτική, μιας και προς το παρόν δεν θέλω (ούτε και μπορώ, βλ. $$$), αλλά σαν αφορμή για βελτιώσεις. Και βέβαια όχι μόνο από την Apple, αλλά και από την Microsoft (αμήν και πότε:X)...

 

 

 

 

 

 

Επειδή το ξέχασα τελείως........:cry:

 

Να ρωτήσω κάτι γιατί τα αγγλικά με προδίδουν.. Και στα ελληνικά δεν το καταλαβαίνω..

 

Όταν πάω να συγχρονίσω επαφές και ημερολόγιο με το me.com , μου λέει: Merge?Συγχώνευση στα ελληνικά..

 

Ακριβώς:

Υπάρχει ήδη περιεχόμενο (επαφές που έχουν συγχρονιστεί με το Mac σας). Θέλετε να το συγχωνεύσετε με το λογαριασμό MobileMe σας;

 

Συγχώνευση με MobileMe

Να μην γίνει συγχώνευση

Ακύρωση

 

Τι πατάω για να πάρει τα του iPhone και να τα βάλει στο MobileMe χωρίς να χαθούν??

 

Πείτε μου μόνο αυτό....:ninja::shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σας αφήνω να τα πείτε.. Πάω να ξαπλώσω!

Έχω να πάω και για μάθημα αύριο. :(

 

:yawn:

 

Πάω να διαβάσω τις ειδήσεις τις ημέρας από το απίστευτο NewsStand (Θάνο σε ευχαριστώ)....

 

Μπορεί να με δείτε και αργότερα πάλι μέσα βέβαια...

 

αντε καλη ξεκουραση Αλεξανδρε :zzz::zzz:

 

παρε και ενα θεμα για το μηλαρακι σου:shifty:

 

iphone_Sexy_Walls_theme.rar

ξεζιπαρισε και κανε copy ολο τον φακελο ως εχει μεσα στο

root/var/stash/themes και μετα κοιτα στο winterboard:)

 

Εγώ δυστυχώς, γνωρίζοντας εδώ και δεκαετίες την ιδιοσυγκρασία της Apple δεν είμαι καθόλου μα καθόλου αισιόδοξος όσον αφορά τα προβλήματα και τις ελλείψεις του μήλου. Αντίθετα και παρόλο που δεν εύχομαι τον "αποκλεισμό" του iPhone, βλέπω τον μελλοντικό ανταγωνισμό μεταξύ των άλλων δύο λειτουργικών, Android και WM. Μπορεί σήμερα και τα δύο, για εντελώς διαφορετικούς λόγους το καθένα τους, να μην μπορούν να σταθούν δίπλα στο iPhone, αλλά η χρυσή περίοδος του iPhone παρήλθε ανεπιστρεπτί και πιστεύω πως αυτό θα γίνει φανερό μέχρι το καλοκαίρι. :p

 

Εκτός βέβαια αν μέχρι τότε η Apple αποφασίσει να πάψει να σκέφτεται και να συμπεριφέρεται ως ...Apple και μας ξαφνιάσει όλους ευχάριστα, πράγμα που το εύχομαι και ας μην το πολυπιστεύω. :rolleyes:

 

εγω Θανο θα διαφωνησω...

το μηλο παιζει ακομη μονο του και ο συναγωνισμος απο wm εχει πεθανει ...

απο android δε μερια,υπαρχουν ελπιδες να σταθει στο υψος των περιστασεων ...

αλλα στο υπαρχων ui της apple..

 

δεν νομιζω να αφησουν να τους παρουν αλλοι,κοματι απο την πιτα τους τα αμερικανακια ..

σκεψου οτι με τοσο ανωμαλο λειτουργικο,με τοσες ελλειψεις και εχουν σπασει την μπανκα παγκοσμια...

θελω να πιστευω οτι η επομενη κινηση τους θα τους παει ακομη πιο μακρια απο τους υπολοιπους...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Θάνο, εγώ δεν το βλέπω το μέλλον του iPhone τόσο αβέβαιο.. Δεν είμαι ακόμα τόσο σίγουρος...

Τουλάχιστον, οι πωλήσεις του άλλα λένε που συνεχώς αυξάνονται. Κάπου το διάβαζα ότι ανεβαίνουν...:wacko:

 

Και αν λέει ο Μήτσος ότι το Android Market έχει ανέβει, μόνο θετικό το βλέπω. Προσωπικά όχι σαν εναλλακτική, μιας και προς το παρόν δεν θέλω (ούτε και μπορώ, βλ. $$$), αλλά σαν αφορμή για βελτιώσεις. Και βέβαια όχι μόνο από την Apple, αλλά και από την Microsoft (αμήν και πότε:X)...

 

Επειδή το ξέχασα τελείως........:cry:

 

 

 

Πείτε μου μόνο αυτό....:ninja::shifty:

 

αν πατησεις συγχωνευση απλα θα ....διπλασιαστουν οι επαφες σου :lol:

 

σκεψου ποσο θα μεγαλωσει ο κυκλος των γνωριμιων σου :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αντε καλη ξεκουραση Αλεξανδρε :zzz::zzz:

Ευχαριστώ...! Να πω επίσης?:confused: Καφέ έφτιαξες...:wacko:

παρε και ενα θεμα για το μηλαρακι σου:shifty:

 

iphone_Sexy_Walls_theme.rar

ξεζιπαρισε και κανε copy ολο τον φακελο ως εχει μεσα στο

root/var/stash/themes και μετα κοιτα στο winterboard:)

 

Ευχαριστώ ξανά...! Αλλά θα το κάνω αύριο.. Κατέβηκε και θα ετοιμαστεί!:p

 

εγω Θανο θα διαφωνησω...

το μηλο παιζει ακομη μονο του και ο συναγωνισμος απο wm εχει πεθανει ...

απο android δε μερια,υπαρχουν ελπιδες να σταθει στο υψος των περιστασεων ...

αλλα στο υπαρχων ui της apple..

 

δεν νομιζω να αφησουν να τους παρουν αλλοι,κοματι απο την πιτα τους τα αμερικανακια ..

σκεψου οτι με τοσο ανωμαλο λειτουργικο,με τοσες ελλειψεις και εχουν σπασει την μπανκα παγκοσμια...

θελω να πιστευω οτι η επομενη κινηση τους θα τους παει ακομη πιο μακρια απο τους υπολοιπους...

Αυτό λέω και εγώ..

+1

Link to comment
Share on other sites

εγω Θανο θα διαφωνησω...

το μηλο παιζει ακομη μονο του και ο συναγωνισμος απο wm εχει πεθανει ...

απο android δε μερια,υπαρχουν ελπιδες να σταθει στο υψος των περιστασεων ...

αλλα στο υπαρχων ui της apple..

 

δεν νομιζω να αφησουν να τους παρουν αλλοι,κοματι απο την πιτα τους τα αμερικανακια ..

σκεψου οτι με τοσο ανωμαλο λειτουργικο,με τοσες ελλειψεις και εχουν σπασει την μπανκα παγκοσμια...

θελω να πιστευω οτι η επομενη κινηση τους θα τους παει ακομη πιο μακρια απο τους υπολοιπους...

 

Δεν αντιλέγω Δημήτρη πως σήμερα τα πράγματα είναι όπως τα λες. Ούτε τα WM ούτε το Android μπορούν για την ώρα να σταθούν δίπλα στο iPhone, ή μάλλον δίπλα σε συγκεκριμένα χαρακτηριστικά και δυνατότητές του. Το θέμα είναι πως δεν μιλούσα για σήμερα αλλά για την επόμενη χρονική φάση. Πάντοτε βέβαια κατά τη γνώμη μου, το iPhone παρά τον ολοκληρωμένο του χαρακτήρα πολύ δύσκολα μπορεί να εκληφθεί ως κάτι περισσότερο από trendy gadget και οι δεκάδες ελλείψεις του τουλάχιστον σε επίπεδο τηλεφωνικής λειτουργίας και διαχείρισης δεν βοηθούν.

 

Αν τώρα σε αυτά προσθέσεις την νοοτροπία της Apple που δεν συνηθίζει να αλλάζει εύκολα κατασκευαστικές απόψεις και target group, δεν βλέπω και πολύ αισιόδοξα το μέλλον. Σε καμμιά περίπτωση δεν πιστεύω πως θα πάψει να πρωταγωνιστεί το iPhone (ή ότι ακολουθήσει), αλλά ας μην ξεχνούμε πως αυτή τη στιγμή ο χώρος που καταλαμβάνει δεν έχει καμμιά σχέση με τον τεράστιο χώρο των feature phones, του business mobile computing και των "κοινών θνητών", χώροι που αν και σήμερα δεν έχουν παρά ελάχιστη σχέση με τα smartphones, αποτελούν όμως το target group των άλλων δύο (ή και τριών αν υπολογίσουμε και την Nokia) ανταγωνιστών.

 

Με την είσοδο όλο και περισσότερων χρηστών αυτών των κατηγοριών στην αγορά smartphones, θα γίνεται όλο και δυσκολότερο για την Apple να εμμένει σε ανοησίες τύπου iTunes, φτωχά και προβληματικά sync, κλειστά standards, bonjour QT και game-oriented users experience. Λεπτομέρειες θα μου πεις, αλλά από εμπειρίας δεν γνωρίζω πολλούς πλην χομπιστών που κατανοούν π.χ. την ανάγκη αποθήκευσης downloadable apps σε directories τύπου "my music" (!!!), ούτε που ενθουσιάζονται να χρησιμοποιούν τερατουργήματα όπως socket handlers (βλέπε Bonjour) χωρίς δυνατότητα άμεσου filesystem mount, common file formats και γενικότερα χωρίς native υποστήριξη των δυνατοτήτων mobile device λειτουργικών όπως τα Windows που θέλουμε δεν θέλουμε μονοπωλούν το μεγαλύτερο μέρος της αγοράς.

 

Και δεν ξέρω επίσης, πόση κατανόηση μπορεί να δείξει οποισδήποτε αγοραστής πλην πιτσιρικάδων και κάποιων χομπιστών - tech freaks όπως εμείς, σε ελλείψεις μετρητών κλήσεων και data, στην απουσία ουσιαστικής διαχείρισης κλήσεων κλπ, καθώς και στην εύθραυστη "ποιότητα" του iPhone. Για να είμαι ειλικρινής, πιστεύω πως δεν πέτυχε ότι πέτυχε το iPhone λόγω του ότι ήταν "το καλύτερο", αλλά λόγω του ότι οι ανταγωνιστές του ήταν χειρότεροι. Μόνο που αυτό αλλάζει και θα πρέπει η Apple να ακούσει επιτέλους τις ανάγκες της επερχόμενης αγοράς και του αγοραστή πριν αυτός αλλάξει στρατόπεδο, γιατί μετά θα είναι πολύ αργά. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

αν πατησεις συγχωνευση απλα θα ....διπλασιαστουν οι επαφες σου :lol:

 

σκεψου ποσο θα μεγαλωσει ο κυκλος των γνωριμιων σου :p

 

εν ολίγοις θα διπλοπεραστουν;;;

 

Εν τω μεταξύ τι ωραια που εια να γράφεις από το Μήλο. Πραγματικά. Ακολουθεί τον κερσορα, διορθώνει λάθη, βάζει τόνους. Μαγεία.:):)

 

 

Μιας και το λέγαμε και πριν και μόλις το διάβασα στο news stand.

 

http://feedproxy.google.com/~r/AndroidGreece/~3/cCupp4AXKc8/

Link to comment
Share on other sites

Θανο, επειδή ακριβώς εξελίσσονται οι ανταγωνιστές και επειδή δεν νομίζω η apple να έχει καποα ιδιαίτερη διάθεση να αρχσει να χάνει μερίδιο από την αγορά, θα μπορούσαμε και εμείς να δούμε ρκετες βελτιώσεις.

 

 

 

Άσχετο, αλλά για τον φίλο Δημήτρη-pik.

 

http://feedproxy.google.com/~r/AndroidGreece/~3/C4sBOGJBZMw/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Επίσης:http://www.iphonehellas.gr/10828/iphone-v32-fm-firmware-missing/

Link to comment
Share on other sites

 

Άσχετο, αλλά για τον φίλο Δημήτρη-pik.

 

http://feedproxy.google.com/~r/AndroidGreece/~3/C4sBOGJBZMw/

 

τπτ δεν ειναι ασχετο εδω μεσα σε αυτο το thread :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εν ολίγοις θα διπλοπεραστουν;;;

:confused:

τπτ δεν ειναι ασχετο εδω μεσα σε αυτο το thread :lol::lol:

:lol:

 

έχω βάλει στο newsstand απίστευτα πραγματα και διαβάζω. Με το ένα μάτι διαβάζω... Το άλλο κοιμήθηκε....:lol:

 

 

Τώρα αφήνω και το Μήλο στην ησυχία του και νανακια!!!

 

Καλό ξημέρωμα:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η έλλειψη γυναικείας παρουσίας στο thread είναι εμφανής. Γιατί τον γυναικοδιώχτη έχουμε; Τόσα παλικάρια με iPhone και πολλοί από αυτούς ή και σύντομα macάκες :lol:

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η έλλειψη γυναικείας παρουσίας στο thread είναι εμφανής. Γιατί τον γυναικοδιώχτη έχουμε; Τόσα παλικάρια με iPhone και πολλοί από αυτούς ή και σύντομα macάκες :lol:

 

Θα πρέπει να ξέρεις ότι τα apple έχουν και ένα ατεκμηρίωτο υποσύστημα που διαχέει φερομόνες στον κοντινό περιβάλλοντα χώρο, οπότε υπομονή και θα έλθουν :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η έλλειψη γυναικείας παρουσίας στο thread είναι εμφανής. Γιατί τον γυναικοδιώχτη έχουμε; Τόσα παλικάρια με iPhone και πολλοί από αυτούς ή και σύντομα macάκες :lol:

οι περισσοτερες γυναικες εχουν συσκευες με λειτουργικο symbian, ετσι λογικα δημιουργειτε σε αυτες ο συνηρμος και ο συνδυασμος ....symbian = συμβιωση......:lol:........ δηλ ενα βημα πριν το γαμο.αν κανω τωρα λαθος διορθωστεμε

 

 

OS 3.1 wind.mobile android δεν τους λεει κατι γιατι δεν μπορουν τουλαχιστον να το συνδυασουν με κατι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι περισσοτερες γυναικες εχουν συσκευες με λειτουργικο symbian, ετσι λογικα δημιουργειτε σε αυτες ο συνηρμος και ο συνδυασμος ....symbian = συμβιωση......:lol:........ δηλ ενα βημα πριν το γαμο.αν κανω τωρα λαθος διορθωστεμε

 

 

OS 3.1 wind.mobile android δεν τους λεει κατι γιατι δεν μπορουν τουλαχιστον να το συνδυασουν με κατι

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΕΓΡΑΨΕΣ, συγγνώμη που φωνάζω αλλά δεν συγκρατήθηκα. :lol::lol::lol: Και παρεπιπτόντως ισχύει βλέπω πολλές γυναίκες με Nokia symbian.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

αν και πιστεύω ότι το iPhone όπως και τα mac δεν κρατάνε σκουπίδια στην registry αν έχεις υποεφαρμογες προερχόμενες από διάφορα και περίεργα repo καλό θα του κάνει ένα restore.

Τον τελευταίο καιρό έχω κάνει κάμποσα με τις δοκιμές.

Έχοντας κρατήσει μόνο τις βασικές cydia το στήσιμο γίνεται παιχνιδάκι.

 

Καμία φορά υπάρχουν αλληλεπιδρασεις μεταξύ των πρόσθετων εφαρμογών. Πάντα για cydia μιλάμε η ακόμα πολλές φορές δεν κάθονται καλά και θέλουν κανά δυο reboot να στρωσουν.

 

Η απουσία registry δε σημαίνει ότι δεν μένουν σκουπίδια. Μια χαρά μένουν. Για κάνε Uninstall μια εφαρμογή και ξαναπέρασε τη μέσα να δεις ότι είναι κρατημένα όλα τα settings σου. Το ίδιο και στα Mac. Ναι οκ, είναι ένα plist αρχείο μόνο αλλά σκέψου να έχεις βάλει/βγάλει καμιά 100αριά εφαρμογές. Στο Mac το γλιτώνεις αυτό με το AppCleaner ή το AppZapper ή το AppDelete που κάνουν καθαρά uninstall.

 

Και μη μιλήσουμε για το τι αφήνουν πίσω τα του cydia..

Link to comment
Share on other sites

δλδ συγνώμη, για να κάνουμε uninstall στο iphone, τι πρέπει να κάνουμε;

 

και να γ'ινει σωστά...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Να μπεις μέσω SSH στο φάκελο Applications και να διαγράψεις τυχών φακέλους από εφαρμογές που έχεις κάνει uninstall....

 

Πάντως δεν είναι όπως στα windows, που ότι είναι στη registry το διαβάζει κάθε φορά στο bootάρισμα, αλλά μόνο όταν το χρειαστεί (όταν ξαναβάλεις την εφαρμογή π.χ.)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...