Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα με το wififofun βλεπει 12 wifi και με την native 4.... :X

 

τι να λεμε τωρα...

 

δεν μου λετε...

το home button μου πατιεται μια χαρα στο κεντρο αλλα στην ακρη και κατω ελαχιστα.

εχει αποκριση αλλα οχι σαν αλλα κινητα iPhone που ειχα...

 

κανεις που να το εχει παρατηρησει;

 

Δημητρη δεν αγοραζω ηρωα εχει μικρη οθονη.

μενω με iPhone μεχρι να ερθει το Bravo.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω, εγω λεω οτι θα δεις τα εξτρα δικτυα, θα συνδεθεις σε ενα απο αυτα και μετα θα το κλεισεις το οπρογραμμα. Δεν θα κλεισει και η συνδεση. Ετσι λεω εγω, κανεις πιο σχετικος ? :blink:

 

Aκριβως οπως τα λες!

Το WiFiFoFum μπορει να συνδεθει και σε δικτυα με σημα RSSI -90.

Και αν δεν κανω λαθος, μπορει, με την βοηθεια του gps, να βρει απο πια κατευθυνση ερχεται το σημα που σε ενδιαφερει.

Ενα απο τα must have προγραμματα!

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό λοιπόν! :)

 

Το είπαν και τα παιδιά εδώ ότι με bootcamp δεν θα έχεις πρόβλημα με το Autocad, οπότε μια χαρούλα είσαι Κώστα! :) :)

 

 

Αν ο φίλος ειναι επαγγελματιας και χρησιμοποιει καθημερινα το autocad καλο θα ηταν να το δει σε λειτουργια.

Καλα και αγια τα mac αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα τα βγαζει περα με μια τετοια κατασταση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν ο φίλος ειναι επαγγελματιας και χρησιμοποιει καθημερινα το autocad καλο θα ηταν να το δει σε λειτουργια.

Καλα και αγια τα mac αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα τα βγαζει περα με μια τετοια κατασταση.

 

Πριν από λίγο καιρό είχε μπει ένα παιδί και είχε πει ότι με πρόγραμμα τύπου Parallels δεν θα τα πάει και τόσο καλά, αλλά αν βάλεις τα windows με bootcamp, δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Και εξάλλου, το έχω δει το πρόγραμμα να τρέχει σε υπολογιστή σαφώς κατώτερο ακόμα και από το Macbook Pro 13.3" το "μικρό", και έπαιζε κανονικότατα....

 

Αλλά για να το δεις και στην πράξη νομίζω ότι είναι κάπως δύσκολο. Αφενός γιατί είναι λίγοι οι χρήστες Mac. Και είναι ακόμα λιγότεροι αυτοί που έχουν βάλει και AutoCAD σε Macintosh.. ;)

 

Εγώ του είπα του Κώστα να στείλε ένα mail στην Autodesk να ρωτήσει... Τώρα δεν ξέρω αν το έκανε...

 

Αλλά για να έχει ειπωθεί ότι δουλεύει....:confused: Τι να πεις...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αν ο φίλος ειναι επαγγελματιας και χρησιμοποιει καθημερινα το autocad καλο θα ηταν να το δει σε λειτουργια.

Καλα και αγια τα mac αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα τα βγαζει περα με μια τετοια κατασταση.

 

Tο autocad δουλεύει άψογα. Συγκεκριμένα το 2009 που έχω δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα. Αυτές τις μέρες προσπαθώ να "αγοράσω" και το autodesk inventor ή το solidworks για να έχω πλήρες το μηχανηματάκι μου αλλά δεν πετυχαίνω τίποτε αξιόλογο. Οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται να μάθει αν κάποιο από τα παραπάνω προγράμματα δουλεύουν σε mac και τυχαίνει να έχει κάποιο "αντίτυπο" της προκοπής, ας μου στείλει ένα πμ να βγάλουμε μια άκρη.

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

με αυτο

 

δεν χρειαζεται να αναφερω καν το γιατι...

 

ποιοτητα

λογισμικο ανοιχτο

καλητερη οθονη

καλητερη μπαταρια

`καλητερη καμερα

καλος επεξεργαστης

κλπ

κλπ

ΒRAVOOO!!!:clap:

 

:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε και καλημερα...............

 

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ -ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ- <<ΚΡΑΤΙΚΗΣ>> ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ

 

Τοποθετείστε περίπου 100 τούβλα με κάποια συγκεκριμένη σειρά σ'ένα

κλειστό δωμάτιο με παράθυρο

που να είναι ανοιχτό. Μετά στείλτε 2 με 3 υποψήφιους στο δωμάτιο και κλείστε τη πόρτα.

Αφήστε τους μόνους, γυρίστε μετά από 6 ώρες και αναλύστε την

κατάσταση:

 

1 Εάν μετράνε τα τούβλα, βάλτε τους στο λογιστήριο.

 

2 Εάν τα ξαναμετράνε, βάλτε τους στον εσωτερικό έλεγχο.

 

3 Εάν τα έχουν κάνει όλα τελείως χάλια, βάλτε τους στο μηχανολογικό.

 

4 Εάν κανονίζουν να βάλουν τα τούβλα με κάποια περίεργη σειρά, βάλτε

τους στον σχεδιασμό

 

5 Εάν πετάνε τα τούβλα ο ένας στον άλλον, βάλτε τους στο επιχειρησιακό

κομμάτι

 

6 Εάν κοιμούνται, βάλτε τους στην ασφάλεια.

 

7Εάν έσπασαν τα τούβλα σε κομμάτια, βάλτε τους στη μηχανογράφηση.

 

8 Εάν κάθονται και δεν κάνουν τίποτα, βάλτε τους στη διαχείριση ανθρωπίνων πόρων - προσωπικό.

 

9 Εάν λένε ότι έχουν δοκιμάσει διάφορους συνδυασμούς, αλλά δεν έχει

μετακινηθεί ούτε ένα τούβλο, βάλτε τους στις πωλήσεις.

 

10 Εάν έχουν ήδη φύγει, βάλτε τους στο μάρκετινκ.

 

11 Εάν κοιτάνε έξω από το παράθυρο, βάλτε τους στο στρατηγικό-μακρόπνοοσχεδιασμό.

 

12 Και τέλος, εάν μιλάνε μεταξύ τους και δεν έχουν κουνήσει ούτε ένα

τούβλο, δώστε τους συγχαρητήρια

και βάλτε τους στα υψηλότερα διευθυντικά κλιμάκια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΡΟΥΤΕΡ

 

Τελικά το ρουτερ μου εκτός οτι δεν αφηνει να δουλεψει το push δημιουργει κι αλλο περίεργο προβλημα.

 

Οταν στέλνω κάποιο mail απο το apple mail καθυστερει μεχρι να συνδεθει με τον σερβερ με αποτέλεσμα να κανει κανα λεπτό μεχρι να αρχισει να το στέλνει.

Αντιθετα στο γραφειο δεν εχω κανενα απο τα δυο προβλήματα.

 

Επειδη είμαι ασχετος με το θεμα μηπως θα μπορουσε καποιος (ο Θανος :))

να μας κάνει ενα μινι οδηγό σχετικα με το πως μπαινουμε στις ρυθμισεις του ρουτερ δηλαδη πως μπορουμε να το δουμε στην οθόνη μας και δυο λογια για τις ρυθμίσεις;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως, ποιο μοντέλο είναι το router; :p

 

Λογικά (στα περισσότερα routers) αν γράψεις 192.168.1.1 σε ένα browser, μπαίνεις στο web interface του....

Link to comment
Share on other sites

Κώστα στο mail, εφόσον δεν χρησιμοποιείς proprietary ports είναι σχετικά απίθανο να σου δημιουργεί πρόβλημα το firewall του router. Συνήθως στα περισσότερα routers τα reserved mail ports είναι πάντοτε ανοιχτά, έστω και αν αυτό δεν φαίνεται στο user interface τους. Υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις, έχω και ο ίδιος δει αρκετές, γι'αυτό καλύτερα πες μας τον τύπο του router καθώς επίσης τα ports και τα mail protocols που χρησιμοποιείς (exchange, pop, imap κλπ).
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά θα έκλεινα το firewall του router ;)

 

Αν έχεις ανοικτό το firewall των windows είναι αρκετό κατά την ταπεινή μου γνώμη....

 

Υ.Γ. Επίσης, Microsoft Sexurity Essentials ftw!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά θα έκλεινα το firewall του router ;)

 

Αν έχεις ανοικτό το firewall των windows είναι αρκετό κατά την ταπεινή μου γνώμη....

 

Υ.Γ. Επίσης, Microsoft Sexurity Essentials ftw!

 

Νομίζω πως ...δε μιλάει για Windows. Mac έχει ο άνθρωπος. :)

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα ! λίγο άσχετο, αλλά θέλω να μου πείτε χρησιμοποιείτε screen protector στο iphone σας ? και αν ναι από που μπορώ να πάρω κάποιο άμεσα με καλη ποιοτιτα ?
Link to comment
Share on other sites

Κώστα στο mail, εφόσον δεν χρησιμοποιείς proprietary ports είναι σχετικά απίθανο να σου δημιουργεί πρόβλημα το firewall του router. Συνήθως στα περισσότερα routers τα reserved mail ports είναι πάντοτε ανοιχτά, έστω και αν αυτό δεν φαίνεται στο user interface τους. Υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις, έχω και ο ίδιος δει αρκετές, γι'αυτό καλύτερα πες μας τον τύπο του router καθώς επίσης τα ports και τα mail protocols που χρησιμοποιείς (exchange, pop, imap κλπ).

 

To ρουτερ ειναι της Link. Μολις γυρισω σπίτι θα σας πω ακριβως τον τύπο.

 

Χρησιμοποιω το gmail imap οχι σε exchange.

 

Θα δοκιμασω επισης με το usb router που εχω για να σιγουρευτω οτι ειναι το προβλημα απο το Link.

 

Εγώ απλά θα έκλεινα το firewall του router ;)

 

Αν έχεις ανοικτό το firewall των windows είναι αρκετό κατά την ταπεινή μου γνώμη....

 

Υ.Γ. Επίσης, Microsoft Sexurity Essentials ftw!

 

Δεν το εχω πειραξει, οπως μου το εβαλε η εταιρεία είναι.

Στο macbook δεν χρησιμοποιω firewall

 

 

Ευχαριστω και τους δυο σας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα ! λίγο άσχετο, αλλά θέλω να μου πείτε χρησιμοποιείτε screen protector στο iphone σας ? και αν ναι από που μπορώ να πάρω κάποιο άμεσα με καλη ποιοτιτα ?

Δεν χρειάζεσαι screen protector. Η οθόνη του iPhone προστατεύεται από γυαλί και θα χρειαστείς διαμάντι ή ...σφυρί για να μπορέσεις να την χαράξεις. Εκτός από αυτό, ένα screen protector αφαιρεί μέρος της θετικής αίσθησης του touch, ενώ ταυτόχρονα χάνεται το πλεονέκτημα της oleophobic επίστρωσης του γυαλιού που εμποδίζει τις δαχτυλιές. Αν πραγματικά υπάρχει κάτι που θέλει προστασία στο iPhone, αυτό είναι τα πλαστικά του τα οποία και υποφέρουν και δεν είναι και ότι καλύτερο ποιοτικά. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι screen protector. Η οθόνη του iPhone προστατεύεται από γυαλί και θα χρειαστείς διαμάντι ή ...σφυρί για να μπορέσεις να την χαράξεις. Εκτός από αυτό, ένα screen protector αφαιρεί μέρος της θετικής αίσθησης του touch, ενώ ταυτόχρονα χάνεται το πλεονέκτημα της oleophobic επίστρωσης του γυαλιού που εμποδίζει τις δαχτυλιές.

 

foxx ήσουνα Πολύ κατατοπιστικός :) εγώ πριν είχα μια αντικλαιρ η οποία το έπνιγε και την πέταξα ! :)

οσο για τα πλαστικα έχω μια incase πολύ καλή θήκη .

Link to comment
Share on other sites

foxx ήσουνα Πολύ κατατοπιστικός :) εγώ πριν είχα μια αντικλαιρ η οποία το έπνιγε και την πέταξα ! :)

 

Και πολύ καλά έκανες. Πίστεψέ με η οθόνη του iPhone είναι ίσως το μόνο πραγματικά προστατευμένο μέρος του από κατασκευής της. Μακάρι να μπορούσα να πω το ίδιο και για άλλα μέρη του... :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

το ειχα διαβάσει αυτό με την οθόνη του 3GS που είναι oleophobic που δεν μένουνε και πολύ η δαχτυλιες ...

 

 

Καλως ηρθες στην παρεα μας Βασιλη:)

καλοριζικο και το μηλαρακι σου!

 

Την καλημερα μου σε ολη την παλιοπαρεα!:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ή μάλλον καλησπέρα σε όλους:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Μια καλησπέρα κ από μένα!! και μια ερώτηση!! πια εφαρμογή χρησιμοποιείται για τις εργασίες, notes, υποχρεώσεις κ υπενθυμίσεις κατά την διάρκεια της μέρας??

Έχω δοκιμάσει γύρω στις 10 κ δεν έχω μείνει ικανοποιημένος απόλυτα απο καμια!!!

Είναι πολυ πιθανό να ειμαι περίεργος κ υπερβολικός κ να ζητάω πολλά, αλλά μου φαίνεται υπερβολικό να μην υπάρχει μια εφαρμογή που να να σου υπενθυμίζει τα διαφορα tasks και todos χωρίς να αποθηκεύονται στο server του κάθε application, και χωρίς να είσαι συνδεμένος στο ίντερνετ!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...