Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαγγέλη με 1900αρα μπαταρία φυσικά και θα είναι 30% πάνω απο τα αλλα android.

Εμένα πάντως κανεις δεν μπορει να με πείσει ότι υπάρχει καλύτερο πακέτο απο το iPhone-iOS.

 

Η μόνη που διασώζεται κάπως είναι η HTC την οποία άδικα κατηγορουσα αφου δεν είχα δει τα χειρότερα.

 

Περιμένω μόνο μια μεγαλύτερη οθόνη στο iphone5. Αυτο είναι που μου λείπει τίποτα άλλο.

 

Δημήτρη θα δεις με πόση ανακούφιση θα επιστρεψεις στο iPhone :)

Προσωπικά δεν έχω δει κανένα με αυτα τα προβλήματα που περιγραφεις. Υπάρχουν στο περιβάλλον μου πάνω απο 5 i4.

Έχω το pamper απο τότε που το πήρα και δεν υπάρχει κανένα σημάδι.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη με 1900αρα μπαταρία φυσικά και θα είναι 30% πάνω απο τα αλλα android.

Εμένα πάντως κανεις δεν μπορει να με πείσει ότι υπάρχει καλύτερο πακέτο απο το iPhone-iOS.

 

Η μόνη που διασώζεται κάπως είναι η HTC την οποία άδικα κατηγορουσα αφου δεν είχα δει τα χειρότερα.

 

Περιμένω μόνο μια μεγαλύτερη οθόνη στο iphone5. Αυτο είναι που μου λείπει τίποτα άλλο.

 

Δημήτρη θα δεις με πόση ανακούφιση θα επιστρεψεις στο iPhone :)

Προσωπικά δεν έχω δει κανένα με αυτα τα προβλήματα που περιγραφεις. Υπάρχουν στο περιβάλλον μου πάνω απο 5 i4.

Έχω το pamper απο τότε που το πήρα και δεν υπάρχει κανένα σημάδι.

 

Εγω πέρα απο μεγαλύτερη οθόνη (τουλάχιστον 4αρα) θα ζηταγα και ένα λίγο πιο εντυπωσιακό λειτουργικό με περισσότερη ζωντάνια. Πχ live interactive backgrounds οπως εχει το android. Αν και φαντάζομαι ότι αυτο το τελευταίο δύσκολα θα το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πέρα απο μεγαλύτερη οθόνη (τουλάχιστον 4αρα) θα ζηταγα και ένα λίγο πιο εντυπωσιακό λειτουργικό με περισσότερη ζωντάνια. Πχ live interactive backgrounds οπως εχει το android. Αν και φαντάζομαι ότι αυτο το τελευταίο δύσκολα θα το έχω.

Ωραιο το live interactive background γιατι το ειδα προχθες σε ενα κινητο, αλλα μετα θα θελουμε και 2η μπαταρια για να μας φτασει η μερα... Ειδικα αν το πειραζουμε συνεχεια το κινητο...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

 

Δημήτρη θα δεις με πόση ανακούφιση θα επιστρεψεις στο iPhone :)

Προσωπικά δεν έχω δει κανένα με αυτα τα προβλήματα που περιγραφεις. Υπάρχουν στο περιβάλλον μου πάνω απο 5 i4.

Έχω το pamper απο τότε που το πήρα και δεν υπάρχει κανένα σημάδι.

 

αγαπητε την καρδια μου την εχει κλεψει ενα αλλο λειτουργικο εδω και 6 μηνες απλα δεν εχει το hw που θελω και περιμενω να αγορασω μολις βγει.

 

Προκειται για το Pre 3.

Απο εκει και περα το Αιφον ειναι καλο χρυσο αλλα καποια πραγματακια ,οχι αδικα, με εχουν κανει να το εχω σαν δευτερο.

 

Εννοειται πως μου αρεσουν οι εφαρμογες του ,η οθονη του(μετα απο 2 που αλλαξα για να εχω κρυα χρωματα),αλλα δεν μου αρεσει το home button που ειναι πολυ μαλακο στο feedback.

Στα συν η μπαταρια.

 

Αν θα γυρισω η οχι ως πρωτο κινητο και κυριο θα εξαρτηθει σε 2 μηνες....

αν βγαλει με 4αρα οθονη.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλα πηγαιντε πάρτε samsung, LG και motorola.

Προσωπικά δεν ξαναπεταω λεφτά. Το nexus S θα παει στην γυναικα μου που δεν έχει απαιτήσεις.

 

Τι να λέμε τώρα δίπλα δίπλα να τα βάλεις όλα αυτα η διάφορα είναι ολοφάνερη. Κάθε φορα που αγοράζω μια android συσκευη γίνομαι όλο και περισσότερο fun της apple.

Δεν είμαι φανατικός, οι ασυνέπεια και η προχειρότητα με κάνουν να την υποστηρίζω όλο και περισσότερο.

 

Μην πάμε στις εφαρμογές γιατί εκει είναι χάλια, μαύρα χάλια. Χιλιάδες ασήμαντες εφαρμογές, κακογουστες, απαίσια γραφικά.

Πέρασα στης κόρης το Tango για να κάνουμε βιντεοκλησεις όταν λειπω. Δεν κλείνει με τίποτα, τρέχει στο background ώστε να λαμβανεις την κλήση όταν σε καλούν. Αποτέλεσμα της ξεσχισε την μπαταρία.

Αντίθετα στο iPhone με κλειστή την εφαρμογη όταν με καλεί λαμβανω ειδοποίηση και δεν αναγκαζομαι να έχω αυτο το ενεργοβορο πράγμα να τρέχει στο παρασκήνιο.

Που είναι οι εφαρμογές ενημέρωσης ώστε να μην χρειάζεσαι να ξοδευεις το data plan σου μπαίνοντας στο site που σε ενδιαφέρει μέσω browser.

Που είναι οι ελληνικές εφαρμογές ? χρειαστηκα πριν εφημερευων φαρμακείο. Το iPhone με πήγε στην πόρτα του.

 

@@@ Για τον φίλο που θέλει να μεταφέρει τραγούδια απο ξένο iTunes:

Φίλε μου, το iTunes είναι το μεγαλύτερο κατάστημα πώλησης μουσικης. Δεν σ αφήνει να μεταφερεις έτσι εύκολα τα τραγούδια. Μ ένα στικακι τα παίρνεις απο τον υπολογιστη της φίλης σου και μετα τα ρίχνεις στον δικο σου κι απο εκει στο iPhone είτε με το iTunes είτε μέσω άλλης εφαρμογής.

 

ΟΚ. Εφαρμογές... μπαταρία... Τέλος. Αλήθεια φίλε μου: πόσες από αυτές τις 300.000 εφαρμογές χρησιμοποιείς τελικά;

 

Πάμε πάλι... Που ακριβώς είναι η αρχική οθόνη; Πως βλέπεις τα ραντεβού σου αν δεν μπεις σε αυτή την γελοία σχεδιασμένη εφαρμογή του ημερολογίου; Πως περνάς τη μουσική, τα βίντεο και τα αρχεία σου χωρίς τη γελοιά (x2) εφαρμογή iTunes;

 

Πόσο πραγματικά είναι χρήσιμο αυτό το τηλέφωνο χωρίς το jailbreak; Ή να στο θέσω διαφορετικά: αν δεν το είχεις τι ακριβώς θα έκανες;

 

Με το Nexus S χωρίς rooting κάνω 10 φορές περισσότερα πράγματα από ότι κάνει οποιοσδήποτε χρήστης με μαμά iPhone. Παρεμπιπτόντως βρες μου δυο Nexus S με διαφορετική οθόνη (μιας και για αυτό μιλάς) και θα σου κάνω δώρο το ένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογη Mobile me Find my iphone, θα μπορεσω να εντοπισω το κλεμενο μου τηλεφωνο σε καθε περιπτωση? 5 ημερες μου το εχουν κλεψει και η εφαρμογη δεν βρισκει τιποτα. Εννοειται οτι ειχα ενεργοποιησει την υπηρεσια. Ιδεες, συμβουλες?
Link to comment
Share on other sites

Χθες δε είχα χρόνο να το ψάξω αλλα λίγο που το κοίταξα έλεγε ότι ίσως να είναι παλιά η έκδοση του itunes. Σήμερα πήγα να ακούσω μουσική και είδα ότι στη προσπάθεια να γίνει η αναβάθμιση μου έσβησε εντελώς και τη μουσική του ipod

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα πηγαιντε πάρτε samsung, LG και motorola.

Προσωπικά δεν ξαναπεταω λεφτά. Το nexus S θα παει στην γυναικα μου που δεν έχει απαιτήσεις.

 

Τι να λέμε τώρα δίπλα δίπλα να τα βάλεις όλα αυτα η διάφορα είναι ολοφάνερη. Κάθε φορα που αγοράζω μια android συσκευη γίνομαι όλο και περισσότερο fun της apple.

Δεν είμαι φανατικός, οι ασυνέπεια και η προχειρότητα με κάνουν να την υποστηρίζω όλο και περισσότερο.

 

Μην πάμε στις εφαρμογές γιατί εκει είναι χάλια, μαύρα χάλια. Χιλιάδες ασήμαντες εφαρμογές, κακογουστες, απαίσια γραφικά.

Πέρασα στης κόρης το Tango για να κάνουμε βιντεοκλησεις όταν λειπω. Δεν κλείνει με τίποτα, τρέχει στο background ώστε να λαμβανεις την κλήση όταν σε καλούν. Αποτέλεσμα της ξεσχισε την μπαταρία.

Αντίθετα στο iPhone με κλειστή την εφαρμογη όταν με καλεί λαμβανω ειδοποίηση και δεν αναγκαζομαι να έχω αυτο το ενεργοβορο πράγμα να τρέχει στο παρασκήνιο.

Που είναι οι εφαρμογές ενημέρωσης ώστε να μην χρειάζεσαι να ξοδευεις το data plan σου μπαίνοντας στο site που σε ενδιαφέρει μέσω browser.

Που είναι οι ελληνικές εφαρμογές ? χρειαστηκα πριν εφημερευων φαρμακείο. Το iPhone με πήγε στην πόρτα του.

 

@@@ Για τον φίλο που θέλει να μεταφέρει τραγούδια απο ξένο iTunes:

Φίλε μου, το iTunes είναι το μεγαλύτερο κατάστημα πώλησης μουσικης. Δεν σ αφήνει να μεταφερεις έτσι εύκολα τα τραγούδια. Μ ένα στικακι τα παίρνεις απο τον υπολογιστη της φίλης σου και μετα τα ρίχνεις στον δικο σου κι απο εκει στο iPhone είτε με το iTunes είτε μέσω άλλης εφαρμογής.

ελληνικη εφαρμογη υπσρχει στο μαρκετ κ ειναι σουπερ...μαλλον δεν εψαξες καλα...σημερα με βοηθησε κ βρηκα κανονικοτατα

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογη Mobile me Find my iphone, θα μπορεσω να εντοπισω το κλεμενο μου τηλεφωνο σε καθε περιπτωση? 5 ημερες μου το εχουν κλεψει και η εφαρμογη δεν βρισκει τιποτα. Εννοειται οτι ειχα ενεργοποιησει την υπηρεσια. Ιδεες, συμβουλες?

 

Για να εντοπιστεί θα πρέπει να βρίσκεται συνδεδεμένη στο Ίντερνετ. Αν αυτός που το πήρε απενεργοποιησε όλα αυτά και στην συνέχεια το έκανε restore δεν μπορείς να το εντοπίσεις.

Το σωστό είναι να έχεις κωδικό κλειδωματος και ενεργοποιημένο το 3g. Το πρώτο που κανεις είναι να διαγραψεις τα δεδομένα γιατί να το βρεις απο τον εντοπισμό αποκλείεται., αφού μπορεί να σου δείχνει μια πολυκατοικία.

 

@@Bibon

Το ότι υπάρχει μια διαβαθμιση του λευκού δεν μαρτυρά ελειψη ποιότητας. Παραμένει η κορυφαία γενικώς.

 

Χρησιμοποιώ περίπου 110 εφαρμογές. Άλλες συχνότερα άλλες σπανιότερα. Είναι όμως όλες επιλεγμένες μια προς μια. Ότι καλύτερο υπάρχει.

Υπάρχουν πράγματα στα android που δεν μπορείς να τα κανεις και τα οποία είναι πολυ χρήσιμα. Αν θες μπορώ να στα γράψω ένα προς ένα αλλα όχι εδώ.

 

Το JB είναι για να κάνει το λειτουργικό πιο ευέλικτο. Όμως τα σημαντικότερα πράγματα τα κάνουμε με εφαρμογές απο το app store.

 

Επέτρεψε μου να γνωρίζω τι μπορείς να κανεις και τι όχι μ ένα nexus

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, ειμαι ετοιμος να κανω τη δοκιμη μου στο ios, κυριως λογω ψιλοαπογοητευσης απο το android.

Και εξηγουμαι:

1ον δεν μπορω να τρωω τα νυχια μου για το εαν και ποτε θα παρω την καινουρια αναβαθμιση (ουτε μπορω να "περιοριστω" στο ξεπερασμενο για τα σημερινα δεδομενα nexus s για να ειμαι σιγουρος)και

2ον βαρεθηκα το λαγκ...που μπορει να παρουσιαστει ανα πασα ωρα και στιγμη, κυριως στην εναλλαγη των αρχικων οθονων.

Αναγνωριζω την ελευθερια κινησων που παρεχει βεβαια το android και ελπιζω οτι θα μπορεσω να αντεξω τους περιορισμους του ios , χωρις να κανω jb, γιατι σκοπος μου ειναι να ηρεμισω απο τις μοντες, οχι να μπλεχτω περισσοτερο...

 

Καλη μου τυχη λοιπον... εχω ηδη παραγγειλει ενα ipad 2 και σκεφτομαι πολυ την αγορα και ενος iphone4.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

. Παρεμπιπτόντως βρες μου δυο Nexus S με διαφορετική οθόνη (μιας και για αυτό μιλάς) και θα σου κάνω δώρο το ένα.

 

Me,me!

Θα σου φέρω ένα nexus s με amoled κι ένα με slcd.

Ποιο κρατάω για δώρο?

Link to comment
Share on other sites

χωρις να κανω jb, γιατι σκοπος μου ειναι να ηρεμισω απο τις μοντες, οχι να μπλεχτω περισσοτερο...

 

Καλη μου τυχη λοιπον... εχω ηδη παραγγειλει ενα ipad 2 και σκεφτομαι πολυ την αγορα και ενος iphone4.

 

αν σκοπεύεις να πάρεις iPhone 4 χωρίς jailbreak θα σου έλεγα να κάτσεις εκεί που είσαι. Θα είναι ένα άχρηστο πολυτελέστατο εργαλείο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και εγω εχω το lg optimus one και το εχω απο το δεκεμβριο ενοιτε οτι εχω κανει ρουτ και καστομ ρικοβερι αλλα και παλι δεν εχει αφτο το πληθος εφαρμογον που εχει το ιος και το σιγκρινο με ενος φιλου το αιφον 4 και τελικα παραγγιλα και εγω το αιφον 4 τι τριτι το περνω...δεν λεω οτι δεν εμινα ευχαριστιμενως απο τα ανδροιντ αλλα ειναι πολυ καινουργιο ακομα ετσι πιστευω εγω μπορει στιν πορεια να γινει καλυτερο αλλα οχι σαν το ιος ειναι πολυ μπροστα τι να λεμε τωρα...ι εικονα μιλα απο μονη τις αμα δοκιμασεις και τα 2.... σορρυ για τον πως γραφω αλλα βαριεμε να γραφω ελληνικα απο το τηλεφωνο

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Fortounas, χωρίς την παραμικρή διάθεση παρεξήγησης, εάν έχεις την δυνατότητα ενεργοποίησε τον ελληνικό ορθογράφο στον browser που χρησιμοποιείς. ;)

 

Ευχαριστώ.

 

Edit:

 

Μόλις είδα ότι χρησιμοποιείς το tapatalk μέσα από LG συσκευή. Δεν υπάρχει κάποια μέθοδος αυτόματης διόρθωσης ελληνικών λέξεων στο LG;

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, ειμαι ετοιμος να κανω τη δοκιμη μου στο ios, κυριως λογω ψιλοαπογοητευσης απο το android.

Και εξηγουμαι:

1ον δεν μπορω να τρωω τα νυχια μου για το εαν και ποτε θα παρω την καινουρια αναβαθμιση (ουτε μπορω να "περιοριστω" στο ξεπερασμενο για τα σημερινα δεδομενα nexus s για να ειμαι σιγουρος)και

2ον βαρεθηκα το λαγκ...που μπορει να παρουσιαστει ανα πασα ωρα και στιγμη, κυριως στην εναλλαγη των αρχικων οθονων.

Αναγνωριζω την ελευθερια κινησων που παρεχει βεβαια το android και ελπιζω οτι θα μπορεσω να αντεξω τους περιορισμους του ios , χωρις να κανω jb, γιατι σκοπος μου ειναι να ηρεμισω απο τις μοντες, οχι να μπλεχτω περισσοτερο...

 

Καλη μου τυχη λοιπον... εχω ηδη παραγγειλει ενα ipad 2 και σκεφτομαι πολυ την αγορα και ενος iphone4.

 

 

Εφόσον θα αγοράσεις iPad δεν σ ενδιαφέρει το jailbreak.

 

To μόνο αρνητικό σε αυτο είναι ότι κάθε φορα πρέπει να περιμένεις ώσπου να βγει η νέα έκδοση.

Κατα τα αλλα δεν έχει επιπτώσεις στην ομαλή λειτουργία και δεν είναι επικίνδυνο για την συσκευη.

Ειδικά αν χρησιμοποιει κάποιος δοκιμασμένες εφαρμογές και tweaks δεν επιρεάζεται η συσκευη του πουθενά.

 

Στο iPhone χρειάζεται για να κανεις πιο εύκολα κάποια πράγματα και καλύψεις τις ελειψεις του λειτουργικού. Κάποιες απ αυτές ελπίζουμε ότι θα καλυφθούν με το iOS 5.

 

Επειδή σε ξέρω είμαι σίγουρος ότι δεν θα το μετανιωσεις. Θα αισθανθεις όπως όταν επιασες στα χέρια σου το πρώτο ΝΟΚΙΑ της σειράς Ν. Τόσο απέχει απο τον ανταγωνισμό το iPad2.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Fortounas, χωρίς την παραμικρή διάθεση παρεξήγησης, εάν έχεις την δυνατότητα ενεργοποίησε τον ελληνικό ορθογράφο στον browser που χρησιμοποιείς. ;)

 

Ευχαριστώ.

 

Edit:

 

Μόλις είδα ότι χρησιμοποιείς το tapatalk μέσα από LG συσκευή. Δεν υπάρχει κάποια μέθοδος αυτόματης διόρθωσης ελληνικών λέξεων στο LG;

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

 

Δεν ξερω πως γινεται αυτο!!!!

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

αν σκοπεύεις να πάρεις iPhone 4 χωρίς jailbreak θα σου έλεγα να κάτσεις εκεί που είσαι. Θα είναι ένα άχρηστο πολυτελέστατο εργαλείο...

 

Βαγγέλη, θα δείξει το πράγμα, ανάλογα με τις ανάγκες μου. Πάντως ξεκινάω με πρόθεση να μην το πειράξω. Θέλω απλά κάτι που να ΔΟΥΛΕΥΕΙ σωστά, γρήγορα και απροβλημάτιστα. Έτσι και αλλιώς, τελικά τι κάνω με το κινητό?? τηλέφωνα, μέιλ, ίντερνετ, μουσική και σπάνια sms. Αυτά είναι το 95% της χρήσης που κάνω σε οποιοδήποτε κινητό μου.

 

Me,me!

Θα σου φέρω ένα nexus s με amoled κι ένα με slcd.

Ποιο κρατάω για δώρο?

:lol::lol: Άλλο εννοούσε ο άνθρωπος. Τουλάχιστον στη σάμσουγκ ξέρεις τι παίρνεις και τι οθόνη έχει αυτό που παίρνεις.

 

Πάντως, από πού προκύπτει ότι το ψυχρά χρώματα είναι το σωστό για την οθόνη του μήλου?

 

 

Επειδή σε ξέρω είμαι σίγουρος ότι δεν θα το μετανιωσεις. Θα αισθανθεις όπως όταν επιασες στα χέρια σου το πρώτο ΝΟΚΙΑ της σειράς Ν. Τόσο απέχει απο τον ανταγωνισμό το iPad2.

 

:):) Άντε να δούμε...

Κώστα, εγώ δεν έπαιρνα Νseries, μόνο Ε.:p

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως, από πού προκύπτει ότι το ψυχρά χρώματα είναι το σωστό για την οθόνη του μήλου?

 

 

 

:):) Άντε να δούμε...

Κώστα, εγώ δεν έπαιρνα Νseries, μόνο Ε.:p

απο πουθενά δεν προκειπτει. Σε άλλους αρέσουν τα ψυχρα και σε άλλους τα θερμά χρώματα.

Δεν είναι ελάττωμα.

 

Ένταξη δεν θα τα χαλάσουμε για την σειρά της ΝΟΚΙΑ :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εγω καινουριος στο iphone και πραγματικα μου φαινονται ολα τοσο παραξενα. τσπ θα τα καταφερω ομως.

1)να ρωτησω κατι θελω τα γεγονοτα που εχω στο calendar να μου τα εμφανιζει στην οθονη μια δυο μερες πριν (οχι σαν υπενθυμιση αλλά σαν να είναι κολλημένο στην οθονη). αυτοι που είχαν android ή WM καταλαβαινουν πιστευω τι λεω.

2)υπαρχει εφαρμογη μεταφορας αρχειων μεσω bluetooth?

3)σκεφτομουν να αγορασω το tomtom europe αλλα διαπιστωσα οτι δεν εχει ελληνικο χαρτη. για να αγοράσω τον ελληνικο χαρτη πρέπει να παρω το ελληνικο tomtom δηλαδη αλλα 50€? ή μπορω να αγοράσω μονο το χάρτη φτηνότερα?

 

ευχαριστω.

 

ΥΓ. δεν ξερω αν τα εχω βάλει στο σωστο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη, θα δείξει το πράγμα, ανάλογα με τις ανάγκες μου. Πάντως ξεκινάω με πρόθεση να μην το πειράξω. Θέλω απλά κάτι που να ΔΟΥΛΕΥΕΙ σωστά, γρήγορα και απροβλημάτιστα. Έτσι και αλλιώς, τελικά τι κάνω με το κινητό?? τηλέφωνα, μέιλ, ίντερνετ, μουσική και σπάνια sms. Αυτά είναι το 95% της χρήσης που κάνω σε οποιοδήποτε κινητό μου.

 

 

:lol::lol: Άλλο εννοούσε ο άνθρωπος. Τουλάχιστον στη σάμσουγκ ξέρεις τι παίρνεις και τι οθόνη έχει αυτό που παίρνεις.

 

Πάντως, από πού προκύπτει ότι το ψυχρά χρώματα είναι το σωστό για την οθόνη του μήλου?

 

 

 

:):) Άντε να δούμε...

Κώστα, εγώ δεν έπαιρνα Νseries, μόνο Ε.:p

 

Γιαννη και απλα πραγματα να θες να κανεις, το jailbreak το χρειαζεσαι.

Για να εχεις ακομα και 160 χαρακτηρες και αναφορα παραδοσης (σε καποιες εταιριες) χρειαζεσαι jailbreak. Οπως και για 2-3 βασικα εργαλεια.

Μετα που θα μπεις πιο... βαθια στο ios, θα θελησεις σιγουρα να κανεις.

Αναφορικα με την οθονη, οχι, εννοειται πως αυτο ειναι προσωπικο γουστο (ψυχρα χρωματα). Ενα σωστα σεταρισμενο ips panel απεχει πολυ απο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 4.5 χρονια χρησης wm phones αποφασισα να μεταβω στο android.η αρχη εγινε με ενα hero φιλου ο οποιος πηρε iphone 4 και στη συνεχεια πηρα ενα desire .Και στο hero αλλα και στο desire το προβλημα ειναι η μπαταρια . Το δειλημμα μου και ταυτοχρονα απορια μου ειναι αν το iphone με την ιδια χρηση κραταει παραπανω .Η μπαταρια του desire βγαζει με το ζορι μια μερα με την εξης χρηση : wifi ανοιχτο συνεχεια ,μετρια χρηση τηλεφωνου , gps χρηση μιση ωρα μονο μεσω cardio trainer .. Ακομη χρησιμοποιω καποιες εφαρμογες οπως soundhound οταν χρειαστει ..
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εγω καινουριος στο iphone και πραγματικα μου φαινονται ολα τοσο παραξενα. τσπ θα τα καταφερω ομως.

1)να ρωτησω κατι θελω τα γεγονοτα που εχω στο calendar να μου τα εμφανιζει στην οθονη μια δυο μερες πριν (οχι σαν υπενθυμιση αλλά σαν να είναι κολλημένο στην οθονη). αυτοι που είχαν android ή WM καταλαβαινουν πιστευω τι λεω.

2)υπαρχει εφαρμογη μεταφορας αρχειων μεσω bluetooth?

3)σκεφτομουν να αγορασω το tomtom europe αλλα διαπιστωσα οτι δεν εχει ελληνικο χαρτη. για να αγοράσω τον ελληνικο χαρτη πρέπει να παρω το ελληνικο tomtom δηλαδη αλλα 50€? ή μπορω να αγοράσω μονο το χάρτη φτηνότερα?

 

ευχαριστω.

 

ΥΓ. δεν ξερω αν τα εχω βάλει στο σωστο θέμα

1. Μόλις ανοίξεις την εφαρμογη του ημερολογίου να επιλεξεις να βλέπεις τα ραντεβού σου σαν λίστα.

Βεβαίως μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια εφαρμογη απο τις πολλές που υπάρχουν για ραντεβού και εργασίες. Θα σου πρότεινα το ToDo.

 

Επίσης σε jailbrocken συσκευές υπάρχει το lockinfo που σου δίνει τον καλύτερο τροπο να βλέπεις σε οποία οθόνη κι αν βρίσκεσαι η ακόμα και όταν είσαι μέσα σε μια εφαρμογη, τα ραντεβού, τον καιρο, να διαβάζεις τα mail σου, το twitter, να κανεις κλήσεις στις επαφές που έχεις στα αγαπημένα σου.

 

 

2. Μόνο μεταξύ συσκευών με iOS.

3. Δεν είμαι σίγουρος, γιατί δεν τους στέλνεις ένα mail.

 

μετα απο 4.5 χρονια χρησης wm phones αποφασισα να μεταβω στο android.η αρχη εγινε με ενα hero φιλου ο οποιος πηρε iphone 4 και στη συνεχεια πηρα ενα desire .Και στο hero αλλα και στο desire το προβλημα ειναι η μπαταρια . Το δειλημμα μου και ταυτοχρονα απορια μου ειναι αν το iphone με την ιδια χρηση κραταει παραπανω .Η μπαταρια του desire βγαζει με το ζορι μια μερα με την εξης χρηση : wifi ανοιχτο συνεχεια ,μετρια χρηση τηλεφωνου , gps χρηση μιση ωρα μονο μεσω cardio trainer .. Ακομη χρησιμοποιω καποιες εφαρμογες οπως soundhound οταν χρειαστει ..

Με το iphone4 βγάζω άνετα δυο μέρες.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εχω δει 3 διφορετικα iPhone 4 και δεν εχω δει καποια διαφορα στα χρωματα

 

αλλα αυτο που λέτε μπορει να ειναι και θεμα διαφορετικου profile που μπορει να

εχουν διαφορετικες εκδοσεις iOS ή κατι αλλο αλλα σε σχεση με software.

 

αυτο ομως που παρατηρησα ειναι το feedback του home

σε ενα απο τα 3 ηταν μαλακο αθορυβο στα αλλα πιο σκληρο.

 

@ddr2 με jb ειναι τελειως διαφορετικα τα πραγματα γιατι πραγματικα

οτι νομιζεις

οτι σκεφτεις

οτι θα ηθελες

και δεν υπαρχει ήδη

 

υπαρχει στο cydia.

 

η διαδικασια ειναι πανευκολη

5 κλικ υποθεση.

 

Θα σου πρότεινα το ToDo.

 

και

calvetica λιτο και ωραιο

aNote κλασικα εχει τα παντα

 

αλλα το πιο απλο βολικο εξυπνο και πρακτικο

ειναι το today, εχει λιγο "χαρουμενα" χρωματα καλο θα ηταν να μπορουσες

να τ αλλαξεις, αλλα σαν ιδεα ειναι πολυ καλο. Σ αυτο μπορεις να γραψεις τα ραντευου και αυτα που εχεις να κανεις

στο pc και να περαστουν με wifi στο iphone.

 

υπαρχουν κι αλλα βεβαια αλλα εγω αυτα ξεχωρισα.

Edited by Te_salat
Link to comment
Share on other sites

Μια και ερωτηθηκα προηγουμένως θα ήθελα να δείξω μια απο τις πιο χρήσιμες εφαρμογές η οποία μου δίνει την δυνατότητα να έχω διαθέσιμα ανα πάσα στιγμη ότι βρίσκεται στον υπολογιστη της δουλειάς μου η στο MacBook pro του σπιτιού μου.

Ειναι κάτι που μου λείπει όταν προσπαθω να δουλέψω με android συσκευη.

Μπορω να κατεβασω οτιδήποτε ακόμα και να παρακολουθήσω τις ταινίες που έχω στον υπολογιστη μου η να ακούσω την μουσικη μου. Όλα αυτα με 2-3 κλικ.

 

Πρόκειται για το ZumoCast

 

http://img826.imageshack.us/img826/9828/imageyrn.th.jpg

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια και ερωτηθηκα προηγουμένως θα ήθελα να δείξω μια απο τις πιο χρήσιμες εφαρμογές η οποία μου δίνει την δυνατότητα να έχω διαθέσιμα ανα πάσα στιγμη ότι βρίσκεται στον υπολογιστη της δουλειάς μου η στο MacBook pro του σπιτιού μου.

Ειναι κάτι που μου λείπει όταν προσπαθω να δουλέψω με android συσκευη.

Μπορω να κατεβασω οτιδήποτε ακόμα και να παρακολουθήσω τις ταινίες που έχω στον υπολογιστη μου η να ακούσω την μουσικη μου. Όλα αυτα με 2-3 κλικ.

 

Πρόκειται για το ZumoCast

 

http://img826.imageshack.us/img826/9828/imageyrn.th.jpg

 

πρεπει να εχεις ανοιχτο τον υπολογιστη ε? παντος για μουσικη βαζετε οτι τραγουδια εχετε στο dropbox και τα ακουτε με την εφαρμογη musicdrop.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...