Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κωστα φιλε μου,περιμενε να ερθει το νεο μηλο και να αποφασισεις τοτε;)

 

ειναι χαμενα λεφτα αυτη την στιγμη η αγορα iphone 3gs...

 

αν θελεις κατι να κανεις σωστα και ταχυτατα την δουλεια σου :cool:

 

παρε Λεο και τπτ αλλο αυτην την στιγμη...ολα τα αλλα αυτην την χρονικη περιοδο,ειναι απλα ημιμετρα :p

 

ps

 

τωρα μπορειτε να αρχισετε οπωροπωλες φιλοι μου :D :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

..............

τωρα μπορειτε να αρχισετε οπωροπωλες φιλοι μου :D

 

Απλως θα γελασουμε Μητσο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Δημητρη! Και εγω προς το HD2 λεω να παω παλι. Λεω παλι, γιατι το ειχα και μου ερχοταν μεγαλο. Οχι οτι τωρα θα ειναι μικροτερο, αλλα η αρρωστια με αυτα δεν φευγει.

Το νεο μηλο ποτε θα βγει περιπου; Οσο για το 3GS απο οτι ειδα θα βγει καινουργιο firmware το οποιο πιστευω οτι θα κλεινει παρα πολλα κενα.

Στις ερωτησεις που εκανα μπορω να εχω μερικα λογακια;

Ευχαριστω!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Κωστα φιλε μου,περιμενε να ερθει το νεο μηλο και να αποφασισεις τοτε;)

 

ειναι χαμενα λεφτα αυτη την στιγμη η αγορα iphone 3gs...

 

αν θελεις κατι να κανεις σωστα και ταχυτατα την δουλεια σου :cool:

 

παρε Λεο και τπτ αλλο αυτην την στιγμη...ολα τα αλλα αυτην την χρονικη περιοδο,ειναι απλα ημιμετρα :p

 

ps

 

τωρα μπορειτε να αρχισετε οπωροπωλες φιλοι μου :D :lol:

 

γεια σου Μητσάρα:) όχι από μένα :lol:

 

Αντ' αυτού θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το εξής: Η κατανάλωση μου, όσον αφορά τη μπαταρία βέβαια, μειώνεται τρομακτικά με την απενεργοποίηση του bt για ακουστικό βέβαια. Επίσης τελευταία, μου κολλάει, όταν πάει να παίξει videακια στο youtube. Kαμία ιδέα; :confused: Ποιός καλός άνθρωπος θα μας πει καμιά καλή ιδέα;

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Κωστα φιλε μου,περιμενε να ερθει το νεο μηλο και να αποφασισεις τοτε;)

 

ειναι χαμενα λεφτα αυτη την στιγμη η αγορα iphone 3gs...

 

αν θελεις κατι να κανεις σωστα και ταχυτατα την δουλεια σου :cool:

 

παρε Λεο και τπτ αλλο αυτην την στιγμη...ολα τα αλλα αυτην την χρονικη περιοδο,ειναι απλα ημιμετρα :p

 

ps

 

τωρα μπορειτε να αρχισετε οπωροπωλες φιλοι μου :D :lol:

 

E κάτσε τώρα ρε Δημήτρη δεν μπορώ να το αφήσω αυτό να πέσει έτσι κάτω!!!!

Όχι και ημίμετρα!!!!!!!!!!!:lol:

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν συμφωνούμε με το Δημήτρη, αλλά μη το κάνουμε και θέμα τώρα:)

Ο καθένας με τις απόψεις του;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μια λεξη να πω (συνηθως βρισκω την πιο καταλληλη :p)

 

και πηρατε φωτια :lol: οχι οτι θελετε κ πολυ δλδ :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μια λεξη να πω (συνηθως βρισκω την πιο καταλληλη :p)

 

και πηρατε φωτια :lol: οχι οτι θελετε κ πολυ δλδ :lol:

Γι αυτό είπα να μην το κάνουμε θέμα:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

πλακίτσα κάνουμε Δημήτρη για να περάσει η ώρα......

Είμαστε όλοι εν αναμονή της os.4 και του νέου μήλου, οπότε λίγο πλακίτσα για να χουμε να λέμε δεν κάνει κακό!!!!

Μου κάνει εντύπωση, εδώ στο Ηράκλειο Κρήτης ξαναήρθε σήμερα ο Χειμώνας!!!!!!!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα βοηθησετε λιγο; Σκεφτηκα πολλες φορες να παρω κι εγω το iphone, αλλα μερικα βασικα πραγματα που θελω δεν υπηρχαν. Εκανα κατα καιρους ερωτησεις, αλλα δεν με καλυπταν. Οχι οι απαντησεις, αλλα οι λυσεις.

Να ρωτησω ξανα μηπως αλλαξε κατι στο μεταξυ;

1-Πολυ βασικο για εμενα. Καταχωρηση και αναζητηση επαφων οπως με το Innesoft Adressbook υπαρχει; Οποιος ειχε αυτο το προγραμμα θα ξερει ποσο λειτουργικο ειναι. Δηλαδη ευρεση επαφων απο καθε πεδιο, και αριθμους, με Τ9 και πληκτρολογιο οπως τα απλα κινητα με τα 12 πληκτρα δηλαδη. Ακομη καταχωρηση οσων πεδιων θελουμε και μαλιστα με σημειωση στο τελος του αριθμου. Δηλαδη, εχω π.χ. ενα ονομα μιας εταιριας, με τα βασικα τηλεφωνα του κεντρου, αλλα και τα κινητα τηλ καποιων υπαλληλων με τα ονοματα τους, π.χ. 6936888888 Γιωργος, 6936888889 Νικος. Κατι παρομοιο που μπορεις να κανεις δηλαδη με την αλλαγη ετικετας στα κινητα με symbian.Υπαρχει κατι τετοιο; Πρωτα απο ολα το παιρνουμε για να κανουμε ποιο ευκαλα την δουλεια μας.

2-Αυτοματη Ηχογραφιση συνομοιλιας και των δυο συνομοιλητων.

3-Πληκτρολογιο με τα 12 πληκτρα οπως τα απλα κινητα παλι, με Τ9.

4-Και κατι για το τις κενες ωρες. Προβολη ταινιων avi, και με υποτοιτλους οπως βλεπουμε με τον Beta player, υπαρχει; Χωρις βεβαια να κανω μετατροπες και ιστοριες. Οπως τα κατεβαζουμε απο το ιντερνετ.

5-Ερωτηση. Οι φωτος και τα βιντεο ειναι ικανοποιητικα; Το Ομνια 2 ειναι πολυ καλο σε αυτον τον τομεα. Το HD2 λιγοτερο. Το iphone πως ειναι; Και το βραδυ, η σε εσωτερικους χωρους πως ειναι; Αφου δεν εχει κανενα φλασακι.

Αυτα για την ωρα. Τα WM7 δεν μου αρεσουν καθολου, ουτε τα adroid. Και οπως το βλεπω, τα WM6.5xx θα σβησουν καποια στιγμη.

Το iphone ειναι το επομενο που θα διαλεγα, αλλα καποια πραγματα τα χρειαζομαι.

Καντε τον κοπο να μου δωσετε λιγο φως να μπω κι εγω στην παρεα σας!

 

1. Περίπου. Αναζητήσεις μπορείς να κάνεις με το Spotlight. t9 η συσκευή δεν έχει καθόλου ούτε 12πληκτρο όπως το θες. Με extentions πρέπει να δουλεύει. Δεν το έχω δοκιμάσει

 

2. Όχι και ούτε πρόκειται.

 

3. Όχι

 

4. Με JB έτσι όπως το λες.

 

5. Καλές είναι όταν έχει φως. Το βράδυ είναι χάλια αφού δεν έχει φλας.

Link to comment
Share on other sites

1. Περίπου. Αναζητήσεις μπορείς να κάνεις με το Spotlight. t9 η συσκευή δεν έχει καθόλου ούτε 12πληκτρο όπως το θες. Με extentions πρέπει να δουλεύει. Δεν το έχω δοκιμάσει

 

2. Όχι και ούτε πρόκειται.

 

3. Όχι

 

4. Με JB έτσι όπως το λες.

 

5. Καλές είναι όταν έχει φως. Το βράδυ είναι χάλια αφού δεν έχει φλας.

 

να συμπληρώσω ότι με extentions δουλεύει κανονικά! σαν τα symbian. Μπορείς να βάλεις όσα τηλέφωνα θέλεις σε κάθε μια επαφή κ με ότι περιγραφή του τηλεφώνου θέλεις.

 

την καλησπέρα μου σ όλους

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω την εξής ερώτηση...επειδή το μήλο από την πρώτη στιγμή που το πήρα το είχα jb και σκέφτομαι τώρα να το κάνω μαμίσιο θα ήθελα να μάθω αν θα μπορώ στις σελίδες με τις εφαρμογές να βάλω μία δική μου εικόνα σαν φόντο.(κολλήματα είναι αυτά, δεν θα αντέξω το άχαρο μαύρο φόντο).

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα μετά από μερικά χρόνια με WM να πάρω και ένα iPhone 3G να δω πως είναι.

 

Αλλά με το jailbreak μπερδεύτηκα λίγο.

Για Jailbreak σε έκδοση 3.1.3 ακολουθώ τον παρακάτω οδηγό, σωστά;

 

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4301

 

Χρειάζεται να κάνω κάποια αλλαγή επιδή είναι καινούρια έκδοση ή κάνω ακριβώς ότι λέει;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να μάθω αν θα μπορώ στις σελίδες με τις εφαρμογές να βάλω μία δική μου εικόνα σαν φόντο.(κολλήματα είναι αυτά, δεν θα αντέξω το άχαρο μαύρο φόντο).

 

Δε μπορείς!Μόλις βγει η 4.0 θα μπορεις εκτός και αν βαλεις απο τωρα την Beta!:)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα μετά από μερικά χρόνια με WM να πάρω και ένα iPhone 3G να δω πως είναι.

 

Αλλά με το jailbreak μπερδεύτηκα λίγο.

Για Jailbreak σε έκδοση 3.1.3 ακολουθώ τον παρακάτω οδηγό, σωστά;

 

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4301

 

Χρειάζεται να κάνω κάποια αλλαγή επιδή είναι καινούρια έκδοση ή κάνω ακριβώς ότι λέει;

 

Προφανώς και όχι τον οδηγό που λές. Αυτός είναι για 3.0.x έκδοση και εσύ έχεις την 3.1.3.

 

Θες αυτόν:

 

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=7443

Link to comment
Share on other sites

from CarpeNoctum

 

Για το iTunes μην αγχώνεσαι. Όλοι στην αρχή το μισήσαμε και πλέον όλοι το κάναμε default πρόγραμμα και για επιπλέον εργασίες. Για να ξεκινήσεις δες εδώ:

 

Συγχρονισμός Φωτογραφιών και Videos από το Itunes στο Iphone

 

και εδώ:

 

Συγχρονισμός Μουσικής από το Itunes στο Iphone

 

και στο site της υπογράφης μου για διάφορους άλλους οδηγούς και προτάσεις εφαρμογών!

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by DjArte
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και όχι τον οδηγό που λές. Αυτός είναι για 3.0.x έκδοση και εσύ έχεις την 3.1.3.

 

Θες αυτόν:

 

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=7443

 

 

 

Ευχαριστώ. :)

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

αν κάνεις jb την 3.1.3. και σου κλείσει η συσκευή, τί γίνεται???

είναι εύκολο όπως στην 3.1.2.??

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

μια λεξη να πω (συνηθως βρισκω την πιο καταλληλη :p)

 

και πηρατε φωτια :lol: οχι οτι θελετε κ πολυ δλδ :lol:

 

Αφου τα τραβας και εσυ ρε Δημητρη....

 

και μετα φταιμε οι applefan:lol::p

Link to comment
Share on other sites

την beta πως την περνάμε μάγκες;

 

Για σχετικές πληροφορίες μπορείς να απευθυνθείς στο αντίστοιχο νήμα :

 

iPhone OS 4.0 Beta

;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καινουρια εκδοση itunes 9.1.1 :)

Περισσοτερα εδω :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καινουρια εκδοση itunes 9.1.1 :)

Περισσοτερα εδω :rolleyes:

 

Την κατέβασα. Από ότι αναφέρεται δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα σε όσους χρησιμοποιούν jailbreaked συσκευές. Καλό θα είναι πάντως όσοι βασίζονται στο jailbreak να μην βιαστούν να αναβαθμίσουν και να περιμένουν μία επίσημη ανακοίνωση από την DEV-TEam. ;)

 

Όσον αφορά την λειτουργικότητα και την σταθερότητα της εφαρμογής εγώ προσωπικά δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή σε σχέση με την 9.1.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Αφου τα τραβας και εσυ ρε Δημητρη....

 

και μετα φταιμε οι applefan:lol::p

 

αφου μου αρεσει να σας πειραζω :rolleyes: και εσεις δεν φαινεται να μην το θελετε :lol:

 

τν καλημερα μου σε ολους :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!

 

αν κάνεις jb την 3.1.3. και σου κλείσει η συσκευή, τί γίνεται???

είναι εύκολο όπως στην 3.1.2.??

 

Στο 3G που ρώτησε ο φίλος δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί δεν έχει νέα bootrom. Στο 3GS ο μόνος τρόπος για να έχει κάποιος JB στην 3.1.3 είναι να είχε την 3.1.2 και να μην αναβάθμισε μόνος του στην 3.1.3 αλλά να πήγε σε αυτή pwned με το PwnageTool. Αν είχε παλιά bootrom είναι εντάξει. Αν είχε καινούρια δεν έπρεπε καν να το κάνει γιατί δεν υπάρχει εργαλείο να βοηθήσει μια συσκευή με 3.1.3 JB και νέα bootrom να μπουτάρει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...