Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ιδιο σημειο απο την ιδια αποσταση στις auto ρυθμισεις(οχι οτι το μηλοφωνο εχει ρυθμισεις:lol::p)

 

Και συ βρε Δημήτρη βρήκες τηλέφωνο να συγκρίνεις (φωτογραφικά) με το μηλόφωνο. :lol:

Το Ν86 τουλάχιστον όσον αφορά τις φωτογραφικές του ικανότητες δεν παίζεται, είναι ότι πλησιέστερο έχω δει σε (φτηνές) compact cameras αν όχι και καλύτερο τηρουμένων κάποιων αναλογιών.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Και συ βρε Δημήτρη βρήκες τηλέφωνο να συγκρίνεις (φωτογραφικά) με το μηλόφωνο. :lol:

Το Ν86 τουλάχιστον όσον αφορά τις φωτογραφικές του ικανότητες δεν παίζεται, είναι ότι πλησιέστερο έχω δει σε (φτηνές) compact cameras αν όχι και καλύτερο τηρουμένων κάποιων αναλογιών.

 

μα αυτο εχω σαν 2ο και για αυτο ακριβως τον λογο!:)

τραβαει απιστευτα βιντεο και ειδικα νυχτα(ναι νυχτα) οπως και πολυ καλες φωτογραφιες .

παντα ομως να μην ξεχνιομαστε μιλαμε για ΚΙΝΗΤΟ και οχι για ψηφιακη καμερα η βιντεοκαμερα ;)

φυσικα αναλογων επιδοσεων υπαρχουν και αλλα πολυ φθηνοτερα κινητα (οπως το Ν82) για να κανει καποιος την δουλεια του και σε αυτον τον τομεα!

 

γιατι εγω δεν δεχομαι δηλωσεις του τυπου ""εχω την ψηφιακη μου μαζι για φωτογραφιες""....

εγω παντα εχω ενα 2ο κινητο μαζι μου,που συνηθως ειναι καποιο πολυ καλο φωτογραφικο...

 

δεν μπορω να κουβαλαω και την ψηφιακη μου αλλα και την βιντεοκαμερα μου :wacko:

οταν ειναι να χρειαστω καποια απο τις δυο τοτε ναι θα τις παρω(διακοπες,εκδηλωσεις κλπ) αλλα καθε μερα παντου δεν γινεται να τα κουβαλαω ολα.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο εχω σαν 2ο και για αυτο ακριβως τον λογο!:)

τραβαει απιστευτα βιντεο και ειδικα νυχτα(ναι νυχτα) οπως και πολυ καλες φωτογραφιες.

 

Έτσι είναι όπως τα λες. Αν και δεν έχω πια το N86 τους τρεις μήνες που το κράτησα αν και δεν με εντυπωσίασε ως smartphone, οπτικά όσον αφορά video και φωτό ήταν ότι καλύτερο είχα δοκιμάσει ποτέ μου.

Και σε χρωματική απόδοση, και σε flash και ας ορύονται κάποιοι για την έλλειψη xenon, και το σημαντικότερο στον ελάχιστο χρωματικό θόρυβο πράγμα σπάνιο στα σχεδόν "pinhole" κινητά μας. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

και ενα video sample με το Ν86 για να συγκρινετε οσοι θελετε τις επιδοσεις του μηλοφωνου και σε αυτο τον τομεα...

ειναι στο auto ολες οι ρυθμισεις, δειτε το με τον Quick time player :)

 

n86_video_sample.rar

 

υποψιν ακομη ΔΕΝ εχω δει βιντεο που τραβαει το μηλοφωνο,αλλα δεν νομιζω να ειναι εκει καλυτερο :p

 

βρε..εγω ποσταρησα τις φοτο για να θαυμασετε τις ομορφιες της ΠΑΡΓΑΣ

 

εσυ καλα εκανες :D

αλλα εμεις αρπαξαμε την ευκαιρια για τσακωμο :lol::lol::p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπορείτε να βελτιωσετε κάπως τις φωτογραφίες σας με κάποιο από τα προγράμματα του Store. Για παράδειγμα θα ήθελα να δω τι μπορεί να κάνει κάποιος στην πιο πάνω φωτό του zaharakh με το photogene. Επίσης, με τη 3.0 έχουμε και image stabilization μέσω του accelerometer (π.χ. με το camera genius). Αφήστε δε τα διάφορα άλλα καλουδια όπως πανοραμικες φωτό (η εφαρμογή Pano) και αλλά πολλά. Με λίγα λόγια, χάνουμε κάπως σε ποιότητα φακού αλλα έχουμε πολλές δυνατότητες επεξεργασίας εικόνας και βίντεο on the fly που δεν ξέρω αν τις έχουν τα Nokia..

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια, χάνουμε κάπως σε ποιότητα φακού αλλα έχουμε πολλές δυνατότητες επεξεργασίας εικόνας και βίντεο on the fly που δεν ξέρω αν τις έχουν τα Nokia..

 

Καλή η επεξεργασία αλλά αν ασθενεί ο φακός και η ανάλυση ότι επεξεργασία και να κανείς δώρον άδωρον. Ασε που η επεξεργασία στην οθονίτσα του iPhone (και κάθε τέτοιας συσκευής) μόνο μάλλον θεωρητική αξία έχει. :)

Anyway για εμένα οι "εξελιγμένες" φωτογραφικές δυνατότητες ενός κινητού μικρή σημασία έχουν συγκρινομενες με τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Καλή η επεξεργασία αλλά αν ασθενεί ο φακός και η ανάλυση ότι επεξεργασία και να κανείς δώρον άδωρον. Ασε που η επεξεργασία στην οθονίτσα του iPhone (και κάθε τέτοιας συσκευής) μόνο μάλλον θεωρητική αξία έχει. :)

Anyway για εμένα οι "εξελιγμένες" φωτογραφικές δυνατότητες ενός κινητού μικρή σημασία έχουν συγκρινομενες με τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά.

 

θα συμφωνήσω με το Θάνο, μια χαρά φωτογραφίες παίρνει το μηλαράκι, όχι σαν το HD που σου εβγαζε το λάδι μέχρι να πάρει μια φωτό...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, (zaharakis :P) να ποστάρω και καμιά φωτογραφία από την Sony Cybershot DSC-H20 Megazoom που έχω στο σπίτι; χαχαχαχαχα

 

Τι κάθεστε και συγκρίνετε μωρέ; Είναι σα να συγκρίνετε το browsing στο iPhone με το browsing σε τηλέφωνο με πληκτρολόγιο χωρίς touch screen.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι.. δε νομίζω να περίμενε κανείς ότι το iphone με τα 3.2mp και την έλλειψη φλας θα έβγαζε φωτογραφίες καλύτερες από οποιοδήποτε τηλέφωνο που πλασάρεται ως camera phone. Αν το συγκρίνεις όμως με συσκευές που πάνω κάτω παίζουν στην ίδια κατηγορία τα πάει περίφημα και πιθανότατα καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Το BB8900 και το HTC Magic (και τα δύο με 3-3.2mp camera) τραβούσαν καλύτερες φωτογραφίες. Ειδικά το Blackberry ήταν αρκετά καλύτερο...

 

Anyway, σημασία έχει πως την δουλειά του την κάνει και εμένα με υπερ-καλύπτει :p

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω με το Θάνο, μια χαρά φωτογραφίες παίρνει το μηλαράκι, όχι σαν το HD που σου εβγαζε το λάδι μέχρι να πάρει μια φωτό...

 

αυτο και αν ειναι περαν καθε συγκρισης και αναφορας οντως!!δεν το συζητω για την ταχυτητα της καμερας του iphone,ειναι απαιχτο σε αυτο !!

 

Πάντως μπορείτε να βελτιωσετε κάπως τις φωτογραφίες σας με κάποιο από τα προγράμματα του Store. Για παράδειγμα θα ήθελα να δω τι μπορεί να κάνει κάποιος στην πιο πάνω φωτό του zaharakh με το photogene. Επίσης, με τη 3.0 έχουμε και image stabilization μέσω του accelerometer (π.χ. με το camera genius). Αφήστε δε τα διάφορα άλλα καλουδια όπως πανοραμικες φωτό (η εφαρμογή Pano) και αλλά πολλά. Με λίγα λόγια, χάνουμε κάπως σε ποιότητα φακού αλλα έχουμε πολλές δυνατότητες επεξεργασίας εικόνας και βίντεο on the fly που δεν ξέρω αν τις έχουν τα Nokia..

 

φιλε μου αυτη η εφαρμογη μου ακουγεται πολυ καλη!θα την δοκιμασω και αν ειναι ευχρηστη και κανει καποια βελτιωση στις φωτογραφιες θα με διευκολυνε αρκετα!

ευχαριστω για την προταση :)

 

Δημήτρη, (zaharakis :P) να ποστάρω και καμιά φωτογραφία από την Sony Cybershot DSC-H20 Megazoom που έχω στο σπίτι; χαχαχαχαχα

 

Τι κάθεστε και συγκρίνετε μωρέ; Είναι σα να συγκρίνετε το browsing στο iPhone με το browsing σε τηλέφωνο με πληκτρολόγιο χωρίς touch screen.

 

ενταξει μην το παρακανουμε κιολας :lol:

αμεσως εσυ να μας γονατισεις :p

 

Εγώ θα έλεγα απλά, με το browsing σε οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο... ;)

 

πραγματικα εκει ειναι αλλου το iphone,μια κατηγορια μονο του :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο σημειο απο την ιδια αποσταση

 

1.απο την καμερα του iphone

 

http://img4.imageshack.us/img4/6866/img0042ac.th.jpg

 

 

με αυτοματη διορθωση χρωματων απο το photogene (ευχαριστω JG4,CarpeNoctum):)

 

http://img62.imageshack.us/img62/1866/iphonephotogene.th.jpg

ειναι αισθητη η βελτιωση και γινεται με 3 κλικ :confused:

open/adjust/save,αν και οι δυνατοτητες του προγραμματος ειναι πολυ περισσοτερες για πιο απαιτητικους..

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο σημειο απο την ιδια αποσταση

 

1.απο την καμερα του iphone

με αυτοματη διορθωση χρωματων απο το photogene (ευχαριστω JG4,CarpeNoctum):)

ειναι αισθητη η βελτιωση και γινεται με 3 κλικ :confused:

open/adjust/save,αν και οι δυνατοτητες του προγραμματος ειναι πολυ περισσοτερες για πιο απαιτητικους..

 

Εμ ρε "θειο" :p, τζαμπα το εθαψες το οπωροκηπευτικο :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το iFlashReady. Κάνει μόνο τη δουλειά του φλας.
Link to comment
Share on other sites

Εμ ρε "θειο" :p, τζαμπα το εθαψες το οπωροκηπευτικο :lol:

 

ειδες την υπογραφη μου ??:rolleyes::happy:

 

Δοκίμασε και το iFlashReady. Κάνει μόνο τη δουλειά του φλας.

 

μαιστα :!::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ειδες την υπογραφη μου ??:rolleyes::happy:

 

Ναι αλλα τα εχεις με κιτρινο. Γιατι, λογω ΑΕΚ ? :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα τα εχεις με κιτρινο. Γιατι, λογω ΑΕΚ ? :lol:

 

πες μου τι χρωμα σου αρεσει να το βαλω αμεσως :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

πες μου τι χρωμα σου αρεσει να το βαλω αμεσως :lol::lol:

 

Κι ετσι ρε φιλαρακι μια χαρα ειναι :D. Εκεινον τον χαμενο τον γκαντεμόtavrs το Μπαμπη, θα τον παρεις καμια μερα να ανεβετε προς τα πανω ? Μας χρωσταει ενα τραπεζι επι τη αποχωρησει του :p

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Κι ετσι ρε φιλαρακι μια χαρα ειναι :D. Εκεινον τον χαμενο τον γκαντεμόtavrs το Μπαμπη, θα τον παρεις καμια μερα να ανεβετε προς τα πανω ? Μας χρωσταει ενα τραπεζι επι τη αποχωρησει του :p

 

:blink::blink: ποια αποχωρηση ???

 

μην μου πεις οτι παρατησε το μηλοφωνο???:blink::blink:

 

ps

Νικο γμτο το iflash!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ps

Νικο γμτο το iflash!!

 

I know... ;)

 

Πέραν του Photoshop Mobile, του iFlashReady και του Photogene δείτε εδώ τις εφαρμογές της Nexvio για τις φωτογραφίες και τα video. Όρεξη να έχετε να παίζεται με τα media (μίντια όχι μύδια) σας

 

http://nexvio.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,αγοράστε το Arcade reality (άσχετο με φωτογραφίες...αλλά σχετικό με την κάμερα :)).Εχει χαβαλέ να γυρνάς σαν λαλάκας γύρω γύρω με το iphone και να προσπαθείς να πυροβολήσεις κάτι που βλέπεις μόνο εσύ.

Μην φανταστείτε βέβαια ότι θα δείτε κάτι τρομερό αλλά 0.99€ ,για να πάρεις μια ιδέα του πως θα είναι τα παιχνίδια στο μέλλον, δεν είναι τίποτα.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

.Εχει χαβαλέ να γυρνάς σαν λαλάκας γύρω γύρω με το iphone και να προσπαθείς να πυροβολήσεις κάτι που βλέπεις μόνο εσύ.

 

ελιωσα στο γελιο φιλε μου με αυτην την περιγραφη :lol::lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...