Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι για φωτο που πήρε το τηλ. Οι άλλες από itunes είναι το πρόβλημα

 

Αυτό δεν ξέρω να στο πω...

 

Πάντως, με τον τρόπο που σου λέω παραπάνω, βλέπω όλες τις φωτογραφίες.........:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα σας πω με τι θα άλλαζα το iphone μου.

Θα σας πω τι θα με κάνει το iphone μου να αλλάξω.Θα αλλάξω το pc μου με ένα imac (και λίαν συντόμως,τώρα με τους νέους imac και το magic mouse).

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα σας πω με τι θα άλλαζα το iphone μου.

Θα σας πω τι θα με κάνει το iphone μου να αλλάξω.Θα αλλάξω το pc μου με ένα imac (και λίαν συντόμως,τώρα με τους νέους imac και το magic mouse).

 

Πήρες και εσύ το δρόμο της μη επιστροφής που τραγουδούσαν και οι Kansas :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Πήρες και εσύ το δρόμο της μη επιστροφής που τραγουδούσαν και οι Kansas :)

 

Βέβαια για να λέμε και του στραβού το δίκιο,ετοιμάζονται πολύ αξιόλογα windows μηχανήματα σε στυλ imac, και με touch screen μάλιστα (στο σπίτι έχω ήδη το hp touchsmart).Ισως και με την έλευση των windows 7 να φτάσουμε στο επιθυμητό επίπεδο.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τώρα κατάφερα να μαζευτώ, να διαβάσω όλα τα ενδιαφέροντα πράγματα που έγραψε ο Νίκος και ο Περικλής και να συνοψίσω:

 

1. χίλια ευχαριστώ στο Νίκο (CarpeNoctum) για την πολύτιμη βοήθειά του. Με βοήθησες στο HD, μου λύνεις τις απορίες και για το μηλαράκι...

 

2. Το παράγγειλα 16gb/white, το βρίσκω πολύ προχώ το άσπρο...Τώρα θα μου πείς τσιγκουνεύτηκες 100€ παραπάνω για το 32gb, όχι, η cosmote δεν είχε. Εχει γίνει ανάρπαστο το άτιμο.

 

3. Αν κατάλαβα καλά, αφού το πάρουμε στα χέρια μας, και προσέχοντας μη μας πέσει το κουτί απ' τη συγκίνηση, διαβάζουμε τις οδηγίες και κατόπιν τοποθετούμε sim και τα λοιπά.

 

4. jailbreak, διότι προερχόμενος απο wm απλά δεν γίνεται διαφορετικά.

 

Αυτά για αρχή. Υπόσχομαι ότι πρίν ρωτήσω οτιδήποτε θα προσπαθήσω να διαβάσω τους οδηγούς του Περικλή και του navimania-Πάνου.

 

και πάλι ευχαριστώ όλους :)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τώρα κατάφερα να μαζευτώ, να διαβάσω όλα τα ενδιαφέροντα πράγματα που έγραψε ο Νίκος και ο Περικλής και να συνοψίσω:

 

1. χίλια ευχαριστώ στο Νίκο (CarpeNoctum) για την πολύτιμη βοήθειά του. Με βοήθησες στο HD, μου λύνεις τις απορίες και για το μηλαράκι...

 

2. Το παράγγειλα 16gb/white, το βρίσκω πολύ προχώ το άσπρο...Τώρα θα μου πείς τσιγκουνεύτηκες 100€ παραπάνω για το 32gb, όχι, η cosmote δεν είχε. Εχει γίνει ανάρπαστο το άτιμο.

 

3. Αν κατάλαβα καλά, αφού το πάρουμε στα χέρια μας, και προσέχοντας μη μας πέσει το κουτί απ' τη συγκίνηση, διαβάζουμε τις οδηγίες και κατόπιν τοποθετούμε sim και τα λοιπά.

 

4. jailbreak, διότι προερχόμενος απο wm απλά δεν γίνεται διαφορετικά.

 

Αυτά για αρχή. Υπόσχομαι ότι πρίν ρωτήσω οτιδήποτε θα προσπαθήσω να διαβάσω τους οδηγούς του Περικλή και του navimania-Πάνου.

 

και πάλι ευχαριστώ όλους :)

 

Λευτέρη, τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά πλέον..

 

JB θα κάνεις απλά και μόνο επειδή το iPhone θα είναι συνδεδεμένο με το PC και θα τρέξεις ένα exe αρχείο....;)

 

Από εκεί και πέρα, εδώ είμαστε όλοι, όπως μπορούμε βοηθάμε!!!

Όσο για την πρώτη χρήση, θέλει λίγο προσοχή για την SIM και πως θα την βγάλεις με το παπαρδελάκι που θα έχει μέσα;).. Αλλά δεν είναι τίποτα. Προσοχή και απαλές κινήσεις μην τυχόν και σπάσει γιατί είναι και ακριβό!!!

 

 

Επίσης, όπως έκανα και εγώ, το κινητό το άνοιξα ενώπιον ενός υπαλλήλου της Voda για να είμαστε βέβαιοι ότι όλα θα είναι μέσα και το τηλέφωνο εμφανισιακά ολόκληρο.;)

Δεν θα λείπουν τίποτα βιβλιαράκια ή το παπαρδελάκι της SIM...

Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη, τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά πλέον..

 

JB θα κάνεις απλά και μόνο επειδή το iPhone θα είναι συνδεδεμένο με το PC και θα τρέξεις ένα exe αρχείο....;)

 

Από εκεί και πέρα, εδώ είμαστε όλοι, όπως μπορούμε βοηθάμε!!!

Όσο για την πρώτη χρήση, θέλει λίγο προσοχή για την SIM και πως θα την βγάλεις με το παπαρδελάκι που θα έχει μέσα;).. Αλλά δεν είναι τίποτα. Προσοχή και απαλές κινήσεις μην τυχόν και σπάσει γιατί είναι και ακριβό!!!

 

 

Επίσης, όπως έκανα και εγώ, το κινητό το άνοιξα ενώπιον ενός υπαλλήλου της Voda για να είμαστε βέβαιοι ότι όλα θα είναι μέσα και το τηλέφωνο εμφανισιακά ολόκληρο.;)

Δεν θα λείπουν τίποτα βιβλιαράκια ή το παπαρδελάκι της SIM...

 

Έλα βρε Αλάξανδρε, και χωρίς το παπαρδελάκι γίνεται δουλειά. Μια καρφίτσα ή ένας συνδετήρας αρκούν

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε Αλάξανδρε, και χωρίς το παπαρδελάκι γίνεται δουλειά. Μια καρφίτσα ή ένας συνδετήρας αρκούν

 

Ναι ρε συ, σίγουρα. Αλλά γιατί να μην είναι μέσα?? Γιατί να στο στερήσουν? Δεν υποτίθεται ότι το αγοράζεις???

 

Απλά για αυτό.. Μια φορά το χρησιμοποίησα προσωπικά. Όταν το άνοιξα. Μετά κάθεται στο κουτάκι εκεί που είναι....

 

 

Αλλά και την πρώτη φορά, αλλά και τώρα με το 3GS, φοβόμουν πάρα πολύ όταν το έκανα.... Λέω σίγουρα τώρα θα κάνω την πατάτα.....:X:cry:

Αλλά τελικά.....~!:D:happy::p

Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη, τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά πλέον..

 

JB θα κάνεις απλά και μόνο επειδή το iPhone θα είναι συνδεδεμένο με το PC και θα τρέξεις ένα exe αρχείο....;)

 

Από εκεί και πέρα, εδώ είμαστε όλοι, όπως μπορούμε βοηθάμε!!!

Όσο για την πρώτη χρήση, θέλει λίγο προσοχή για την SIM και πως θα την βγάλεις με το παπαρδελάκι που θα έχει μέσα;).. Αλλά δεν είναι τίποτα. Προσοχή και απαλές κινήσεις μην τυχόν και σπάσει γιατί είναι και ακριβό!!!

 

 

Επίσης, όπως έκανα και εγώ, το κινητό το άνοιξα ενώπιον ενός υπαλλήλου της Voda για να είμαστε βέβαιοι ότι όλα θα είναι μέσα και το τηλέφωνο εμφανισιακά ολόκληρο.;)

Δεν θα λείπουν τίποτα βιβλιαράκια ή το παπαρδελάκι της SIM...

 

'Ολα καλά βρέ Αλέξανδρε, αλλά αυτό το "παπαρδελάκι" τι ακριβώς είναι; :lol: ρωτάω γιατί εμένα θα μου το στείλει η cosmo με courier, να αρχίσω να ανοίγω κουτιά στο δρόμο, που λέει ο λόγος; Θα χαθεί και η χαρά του ανοίγματος, γιατί όπως και να το κάνουμε άλλο να κάθεσαι χαλαρός στο γραφείο σου και να το κάνεις ιεροτελεστία και άλλο με άγχος στο δρόμο... Βέβαια θα μου πείς καλύτερα έτσι παρά να βρεθείς προ εκπλήξεως, δεν θα διαφωνήσω...

 

Τι ακριβώς είπαμε έχει η συσκευασία;

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

'Ολα καλά βρέ Αλέξανδρε, αλλά αυτό το "παπαρδελάκι" τι ακριβώς είναι; :lol: ρωτάω γιατί εμένα θα μου το στείλει η cosmo με courier, να αρχίσω να ανοίγω κουτιά στο δρόμο, που λέει ο λόγος; Θα χαθεί και η χαρά του ανοίγματος, γιατί όπως και να το κάνουμε άλλο να κάθεσαι χαλαρός στο γραφείο σου και να το κάνεις ιεροτελεστία και άλλο με άγχος στο δρόμο... Βέβαια θα μου πείς καλύτερα έτσι παρά να βρεθείς προ εκπλήξεως, δεν θα διαφωνήσω...

 

Τι ακριβώς είπαμε έχει η συσκευασία;

 

Ένα καλώδιο που είναι και για USB με τον Η/Υ, και για τον φορτιστή.

Τα ακουστικά του(με έλεγχο έντασης πάνω, τα προηγούμενα δεν έχουν)

Τον φορτιστή.

Το τηλέφωνο.

Κάτι βιβλιαράκια.

Το παπαρδελάκι(Sim Ejector νομίζω είναι το ακριβές όνομα)

Δύο αυτοκόλλητα Apple.

Τα βιβλιαράκια στα ελληνικά.

 

Και δεν θυμάμαι τι άλλο..

 

Το παπαρδελάκι είναι ένα παπαρδελάκι που το βάζεις σε μια τρυπούλα από πάνω για να ανοίξει ένα συρταράκι που βάζεις εκεί την SIM.

 

http://www.uk-mobilestore.co.uk/images/iphonesimpin.jpg

Link to comment
Share on other sites

'Ολα καλά βρέ Αλέξανδρε, αλλά αυτό το "παπαρδελάκι" τι ακριβώς είναι; :lol: ρωτάω γιατί εμένα θα μου το στείλει η cosmo με courier, να αρχίσω να ανοίγω κουτιά στο δρόμο, που λέει ο λόγος; Θα χαθεί και η χαρά του ανοίγματος, γιατί όπως και να το κάνουμε άλλο να κάθεσαι χαλαρός στο γραφείο σου και να το κάνεις ιεροτελεστία και άλλο με άγχος στο δρόμο... Βέβαια θα μου πείς καλύτερα έτσι παρά να βρεθείς προ εκπλήξεως, δεν θα διαφωνήσω...

 

Τι ακριβώς είπαμε έχει η συσκευασία;

 

φορτιστη με καλωδιο(κοινο για usb),ακουστικα ενσυρματα και ενα σκασμο βιβλιαρακια...:p και ενα αυτοκολητο της apple

εβαλε και ενα παπαρδελακι που λεει ο Αλεξης για να σπρωχνεις την sim να κουμπωσει -ξεκουμπωσει τον τελευταιο καιρο στο 3gs και νομιζει οτι εσπασε την μπανκα με τα εξτρας για το τηλ η apple

 

ολα αυτα τα εξτρας για σενα Λευτερη:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φορτιστη με καλωδιο(κοινο για usb),ακουστικα ενσυρματα και ενα σκασμο βιβλιαρακια...:p και ενα αυτοκολητο της apple

εβαλε και ενα παπαρδελακι που λεει ο Αλεξης για να σπρωχνεις την sim να κουμπωσει -ξεκουμπωσει τον τελευταιο καιρο στο 3gs και νομιζει οτι εσπασε την μπανκα με τα εξτρας για το τηλ η apple

 

ολα αυτα τα εξτρας για σενα Λευτερη:lol:

 

:lol::lol:

 

Είναι full extra πακετάκι....! :lol::lol:

 

Σου έχει δύο αυτοκολλητάκια, άσπρα, με το μηλαράκι.......!:p

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλώδιο που είναι και για USB με τον Η/Υ, και για τον φορτιστή.

Τα ακουστικά του(με έλεγχο έντασης πάνω, τα προηγούμενα δεν έχουν)

Τον φορτιστή.

Το τηλέφωνο.

Κάτι βιβλιαράκια.

Το παπαρδελάκι(Sim Ejector νομίζω είναι το ακριβές όνομα)

Δύο αυτοκόλλητα Apple.

Τα βιβλιαράκια στα ελληνικά.

 

Και δεν θυμάμαι τι άλλο..

 

Το παπαρδελάκι είναι ένα παπαρδελάκι που το βάζεις σε μια τρυπούλα από πάνω για να ανοίξει ένα συρταράκι που βάζεις εκεί την SIM.

 

 

2 ολοκληρα αυτοκολητα????????????? :blink::blink::blink::blink::blink:

 

πωπω!!!!:lol::D:p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

2 ολοκληρα αυτοκολητα????????????? :blink:

 

πωπω!!!!:lol:

 

:lol::lol::lol:

 

 

Εμ.. Τι νόμιζες? Θα τα τσιγκουνευτούν???? Τι το πέρασες?!?!? :lol::lol:

 

 

Εν τω μεταξύ οι μ@λάκες, δεν έβαλαν πανάκι.. Και είναι τόσο τέλειο αυτό που είχε το 3G μέσα.. Πάλι καλά που κράτησα το κουτί και το έχω και το καθαρίζω...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

φορτιστη με καλωδιο(κοινο για usb),ακουστικα ενσυρματα και ενα σκασμο βιβλιαρακια...:p και ενα αυτοκολητο της apple

εβαλε και ενα παπαρδελακι που λεει ο Αλεξης για να σπρωχνεις την sim να κουμπωσει -ξεκουμπωσει τον τελευταιο καιρο στο 3gs και νομιζει οτι εσπασε την μπανκα με τα εξτρας για το τηλ η apple

 

ολα αυτα τα εξτρας για σενα Λευτερη:lol:

 

καλά μιλάμε έχω τρελαθεί απ' τη χαρά μου :lol::lol: όλα αυτά; που να δούμε εμείς "παπαρδελάκια" στα HTC...:lol::lol:

 

Αλέξανδρε, χωρίς παρεξήγηση.:):)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

καλά μιλάμε έχω τρελαθεί απ' τη χαρά μου :lol::lol: όλα αυτά; που να δούμε εμείς "παπαρδελάκια" στα HTC...:lol::lol:

 

Αλέξανδρε, χωρίς παρεξήγηση.:):)

 

πες τα !πεστα :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε, χωρίς παρεξήγηση.:):)

 

:p

Θα πρέπει να προσπαθήσεις λίγο για να παρεξηγηθώ...!:lol:

 

Αλλά, και στο κουτάκι του HTC, το μεγάλο προσόν, για εμένα, είναι το pouch.....:rolleyes:;)

Link to comment
Share on other sites

:p

Θα πρέπει να προσπαθήσεις λίγο για να παρεξηγηθώ...!:lol:

 

Αλλά, και στο κουτάκι του HTC, το μεγάλο προσόν, για εμένα, είναι το pouch.....:rolleyes:;)

 

Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, το pouch του HD το χρισημοποίησα μέχρι να έρθουν από netimes οι θήκες, δεν με βόλεψε και πολύ, ενώ το cruise είχε ωραίο pouch, όντως.

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, το pouch του HD το χρισημοποίησα μέχρι να έρθουν από netimes οι θήκες, δεν με βόλεψε και πολύ, ενώ το cruise είχε ωραίο pouch, όντως.

 

Εγώ είχα μόνο το Pouch στο HD.. Τίποτα άλλο..

 

Και ψάχνω να βρω ένα τέτοιο για το iPhone αλλά πουθενά..

Βρήκα ένα βέβαια που μου υπέδειξε ένα παιδί από εδώ που το χρησιμοποιεί.. Και θέλω να το παραγγείλω αλλά όλο ξεχνάω να φτιάξω μια χρεωστική κάρτα στην Πειραιώς να πάρω μερικά πραγματάκια που θέλω.. Κάτι από το Cydia, κάτι από netimes, κάτι από ebay...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

αρε αθανατο mio a701 ειχε τα παντα μεσα car holder, ζελατινες ,φορτιστη (αγγλικο,ευρωπαικο) με μπολικα μετρα καλωδιο, 3 stylus, φορτιστη αυτοκινητου ,mini usb cable, θηκη ζωνης, μπολικα βιβλιαρακια, cd

και η πλακα.....το iphone μαζι με την silicon θηκη χωρα τελεια στην θηκη ζωνης(αν και δε την πολυχρησιμοποιω ...πεφτει ο σκεμπες απο πανω και χανετε το σημα) και στο car holder καθετε καλα αφου εσπασα την μια του πλευρα

τζαμπα μου βγηκαν τα παρελκομενα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα μόνο το Pouch στο HD.. Τίποτα άλλο..

 

Και ψάχνω να βρω ένα τέτοιο για το iPhone αλλά πουθενά..

Βρήκα ένα βέβαια που μου υπέδειξε ένα παιδί από εδώ που το χρησιμοποιεί.. Και θέλω να το παραγγείλω αλλά όλο ξεχνάω να φτιάξω μια χρεωστική κάρτα στην Πειραιώς να πάρω μερικά πραγματάκια που θέλω.. Κάτι από το Cydia, κάτι από netimes, κάτι από ebay...:wacko:

 

Δεν ξέρω γιατί πρέπει να είναι χρεωστική οπωσδήποτε, εγώ χρησιμοποιώ μια απλή πιστωτική και σε συνδυασμό με paypal δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα...:) Αλλά και πάλι θα έλεγα να μην αγχώνεσαι, δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλη συσκευή που να έχει τόσα πολλά accesories...κάτι θα βρείς που να σου αρέσει :)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια για να λέμε και του στραβού το δίκιο,ετοιμάζονται πολύ αξιόλογα windows μηχανήματα σε στυλ imac, και με touch screen μάλιστα (στο σπίτι έχω ήδη το hp touchsmart).Ισως και με την έλευση των windows 7 να φτάσουμε στο επιθυμητό επίπεδο.

 

Περιεργάστηκα το Touchsmart της HP τις προάλλες και δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα της touch οθόνης- δεν φτάνει δηλαδή που όλοι πλέον έχουν glossy οθόνες, τώρα να τις γεμίσουμε και δαχτυλιές... Ελπίζω ότι η Apple κάποια στιγμή θα ξαναγυρίσει στις matte οθόνες έστω και σαν πρόσθετη option στα iMac. Κάπου το glossy πανηγύρι πρέπει να τελειώνει...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή ψήνομαι σοβαρα για 3GS .

1) η μπαταρία πόσο κρατάει με normal χρήση? ρωτάω γιατι εχω ακούσει διάφορα.

2) επειδη χρησιμοποιώ συχνα blutooth υπάρχει πρόβλημα ασυμβατότητας με τα διάφορα ακουστηκα ? (εχω ενα jabra)

3) έχει πέσει καθόλου η τιμή?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή ψήνομαι σοβαρα για 3GS .

1) η μπαταρία πόσο κρατάει με normal χρήση? ρωτάω γιατι εχω ακούσει διάφορα.

2) επειδη χρησιμοποιώ συχνα blutooth υπάρχει πρόβλημα ασυμβατότητας με τα διάφορα ακουστηκα ? (εχω ενα jabra)

3) έχει πέσει καθόλου η τιμή?

 

1) Τι σημαίνει νορμάλ χρήση; Εμένα μου σήμερα για παράδειγμα μου κράτησε 12 ώρες αλλά η χρήση που κάνω δεν είναι ο κανόνας :lol:

2) Όχι

3) Όχι

Link to comment
Share on other sites

Περιεργάστηκα το Touchsmart της HP τις προάλλες και δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα της touch οθόνης- δεν φτάνει δηλαδή που όλοι πλέον έχουν glossy οθόνες, τώρα να τις γεμίσουμε και δαχτυλιές... Ελπίζω ότι η Apple κάποια στιγμή θα ξαναγυρίσει στις matte οθόνες έστω και σαν πρόσθετη option στα iMac. Κάπου το glossy πανηγύρι πρέπει να τελειώνει...

 

Οι touch οθόνες έχουν νόημα μόνο με ένα αλά iphone λειτουργικό και ανάλογες εφαρμογές.Αλλά και πάλι σε desktop μηχανήματα,πιο πολύ στοιχείο εντυπωσιασμού θα αποτελούν παρά στοιχείο χρηστικότητας,γιατί είναι πολύ κουραστικό να απλώνεις συνέχεια το χέρι προς την οθόνη χωρίς να το στηρίζεις πουθενά (όπως συμβαίνει όταν δουλεύεις με ποντίκι,που το χέρι στηρίζεται στο γραφείο).Εκτός αν βρεθεί τρόπος η οθόνη να είναι ξαπλωμένη πάνω στο γραφείο.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...