Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

υπαρχει νομιζω η iaftermethisi!!!! χα χα καλημερα,να βγει και τετοια θα το ξαναπαρω το μηλο και ας με μαλωσει ο ζαχαρακης!!!χρονια πολλα βαγγελη εστω και λιγο καθυστερημενα

 

Τολη φιλε μου,μακαρι να ειναι αυτο που θα περιμενα να ειναι,το νεο μηλο και ας με μαλωσετε ολοι σας αν το παρω..δεν θα με χαλασει καθολου :p

 

αλλα τα βλεπω δυσοιωνα τα πραγματα...

 

ειναι η 1η φορα που περιμενουμε τοσες πολλα υποσχομενες συσκευες και εγω απλα,περιμενω να χαζεψω αντιδρασεις,χωρις να με νοιαζει καθολου αν θα πρεπει να παρω μια απο αυτες και ποια...

 

τοσο πολυ δεν μου καιγεται καρφι...μα τοσο πολυ!!!

 

δεν εχω κανενα σοβαρο λογο να με κανει να καιγομαι να βρω αλλη συσκευη...δεν μου εχει ξανασυμβει αυτο τοσα χρονια...

και απο οτι βλεπω απο τις παρουσιασεις των επερχομενων (εκτος του νεου μηλου που δεν ξερουμε τπτ ακομη) συσκευων,δεν θα μου λειψει τπτ αν μεινω με το λεο μου :)

 

αυτο ειναι προοδος ??γιατι εγω αλλιως το ονομαζω...:cool:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου σε ολους!

 

το ειδατε το νεο για το οτι κατ πασα πιθανοτητα το τζουμπου θα τρεχει και στο ipad! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τολη φιλε μου,μακαρι να ειναι αυτο που θα περιμενα να ειναι,το νεο μηλο και ας με μαλωσετε ολοι σας αν το παρω..δεν θα με χαλασει καθολου :p

 

αλλα τα βλεπω δυσοιωνα τα πραγματα...

 

ειναι η 1η φορα που περιμενουμε τοσες πολλα υποσχομενες συσκευες και εγω απλα,περιμενω να χαζεψω αντιδρασεις,χωρις να με νοιαζει καθολου αν θα πρεπει να παρω μια απο αυτες και ποια...

 

τοσο πολυ δεν μου καιγεται καρφι...μα τοσο πολυ!!!

 

δεν εχω κανενα σοβαρο λογο να με κανει να καιγομαι να βρω αλλη συσκευη...δεν μου εχει ξανασυμβει αυτο τοσα χρονια...

και απο οτι βλεπω απο τις παρουσιασεις των επερχομενων (εκτος του νεου μηλου που δεν ξερουμε τπτ ακομη) συσκευων,δεν θα μου λειψει τπτ αν μεινω με το λεο μου :)

 

αυτο ειναι προοδος ??γιατι εγω αλλιως το ονομαζω...:cool:

 

συμφωνω μητσο,το λεο και εγω νομιζω θα ειναι για καιρο.......στα πανω του.καλο ειναι αυτο ειδικα για την τσεπη μας:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου σε ολους!

 

το ειδατε το νεο για το οτι κατ πασα πιθανοτητα το τζουμπου θα τρεχει και στο ipad! :)

 

Ναι, και τα conspiracy theories ότι "να ο Geohot το έβγαλε λίγο πριν κυκλοφορήσει το iPad για να ανέβουν οι πωλήσεις, άρα τα παίρνει από την Apple" ήδη έκαναν την εμφάνισή τους. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα ο GeoHot δεν τα παιρνει απο την Apple,ειναι η Apple! :p
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

 

Eίναι απίστευτοι πάντως...!

 

Οδυσσέα, πες το ψέματα! :lol: Μόλις σχολιάσαμε, νατος και πετάχτηκε κάνοντας το θαύμα του! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

http://troktiko.blogspot.com/2010/03/ipad_26.html

ενδιαφέρον...άραγε πόσα να έδωσε???

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Έγινε το Restore στην 3.1.2 και το JB.. Τώρα στήνουμε :ninja:
Link to comment
Share on other sites

http://troktiko.blogspot.com/2010/03/ipad_26.html

ενδιαφέρον...άραγε πόσα να έδωσε???

Μπόλικα θα έδωσε... Αλλά από την άλλη δεν είναι και κανένα τρελό όνομα το iPad... Οπότε μπορεί και όχι! ;)

Έγινε το Restore στην 3.1.2 και το JB.. Τώρα στήνουμε :ninja:

Το είπες και το έκανες! :)

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν πήγαινε άλλο.. Την είχα σκίσει τη συσκευή με τα πειράματα.

 

Τώρα κάνω πολύ προσεκτικό στήσιμο. Έχω βάλει πολύ λιγότερα από το Cydia σε σχέση με πριν και θέλω να δω πώς θα τα πάει.

Edited by CarpeNoctum
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σ όλους!

Νίκο κράτα μια λίστα καλού κακού με ότι έχεις βάλει από cydia!!! Ποτέ δεν ξέρεις ίσως να είναι ο επόμενος οδηγός της σελίδας σου!!!!;);)

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σ όλους!

Νίκο κράτα μια λίστα καλού κακού με ότι έχεις βάλει από cydia!!! Ποτέ δεν ξέρεις ίσως να είναι ο επόμενος οδηγός της σελίδας σου!!!!;);)

 

Εσυ εχεις δουλεια λεμε :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Εσυ εχεις δουλεια λεμε :rolleyes:

 

Την καλημέρα μου κ τις ευχές μου για ταχεία ανάρρωση πτεραρχέ μου....

Οι νεότερες πληροφορίες απ το κέντρο επιχειρήσεων αναφέρουν ότι η ολοκλήρωση της αποστολής minimac θα ολοκληρωθεί εκτός συγκολινιστικού απροόπτου μετά τις 9 το βράδυ σήμερα!!!:ninja::ninja::ninja:

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Μιχάλη σε περιμένουμε για επιθεώρηση με το minimac στις 10!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.........Νίκο μετά τον Αλέξανδρο και εσύ restore ε??? Ε μάλλον πως θα το κάνω και εγώ.....υπάρχει κάπου κανένας οδηγός γιατί έχω κάνει μόνο μία φορά και είχα χάσει όλες τις επαφές???? μιλάμε πάντα για jb με 3.1.2.

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ναι έκανα Restore γιατί είχα πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν το έλυσα. Οδηγός για να κάνεις restore χωρίς να σε πάει στην 3.1.3 υπάρχει. Για το πώς θα σώσεις τις επαφές είναι άλλο θέμα, αλλά αφού έχεις JB είναι πανεύκολο.

 

@kkalog

 

Κώστα για πες μου λίγο.. Το βράδυ σε αναμονή μέσα σε 6-8 ώρες πόσο μπαταρία χάνεις; Ρωτάω εσένα γιατί ξέρω ότι έχεις push, locations, 3g όλα ανοιχτά. Πέρασα από το cydia ελάχιστα πράγματα χθες το βράδυ και το 11% που έχασε σε 7 ώρες μου φαίνεται αδικαιολόγητο. Αφαίρεσα άλλα δύο πακέτα σήμερα το πρωί να δω τι θα κάνει. Δεν έχουν περαστεί ούτε lockinfo, infiniboard, infinidock, openssh, winterboard κλπ. Μόνο overboard, qtweeter, backgrounder, kirikae (αφού ξήλωσα και το circuitous), SBSettings και 2-3 εφαρμογές/processes (από το cydia)

Link to comment
Share on other sites

@kkalog

 

Κώστα για πες μου λίγο.. Το βράδυ σε αναμονή μέσα σε 6-8 ώρες πόσο μπαταρία χάνεις; Ρωτάω εσένα γιατί ξέρω ότι έχεις push, locations, 3g όλα ανοιχτά. Πέρασα από το cydia ελάχιστα πράγματα χθες το βράδυ και το 11% που έχασε σε 7 ώρες μου φαίνεται αδικαιολόγητο. Αφαίρεσα άλλα δύο πακέτα σήμερα το πρωί να δω τι θα κάνει. Δεν έχουν περαστεί ούτε lockinfo, infiniboard, infinidock, openssh, winterboard κλπ. Μόνο overboard, qtweeter, backgrounder, kirikae (αφού ξήλωσα και το circuitous), SBSettings και 2-3 εφαρμογές/processes (από το cydia)

 

Καλημέρα Νίκο, επειδή το βράδυ πάντα το φορτίζω για να είναι έτοιμο το πρωί δεν έχω εικόνα κατανάλωσης σε κατάσταση πλήρους "nirvana". Θα το δοκιμάσω απόψε όμως και θα "αναφέρω" αύριο :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Πραγματικά μου έκανε εντύπωση σήμερα το πρωί αυτή η πτώση. Έβγαλα και τα τελευταία ύποπτα από το Cydia και περιμένω να δω.
Link to comment
Share on other sites

Νικο ετσι οπως εισαι τωρα με ολα ανοικτα, εχανα γυρω στο 8% και χωρις JB με επισης ολα ανοικτα 4-6%
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς Κωστή.. Γι' αυτό έχω καταλάβει ότι κάτι δεν πάει καλά. Δηλαδή δεν είναι δυνατόν μετά από καθαρό restore και χωρίς winterboard, openssh, lockinfo κλπ να χάνω 11% σε 6-7 ώρες. Επίσης μέσα σε 2:30 ώρες που είμαι ξύπνιος να έχω χάσει 14% έχοντας χρησιμοποιήσει τη συσκευή 10-15 λεπτά..

 

Αυτό που σκέφτομαι ως πιθανή εξήγηση είναι μήπως έχουν κάνει κάτι από το δίκτυο. Πριν μια βδομάδα έβαλα τη συσκευή σε airplane mode το βράδυ και δεν έχασε ούτε 1%. Σκέφτομαι ότι ίσως από τον πάροχό μου ρίξανε την ένταση του σήματος με αποτέλεσμα να ζορίζεται περισσότερο η συσκευή. Γιατί όλες οι άλλες ρυθμίσεις μου (push, notifications, location, κλπ) είναι όπως ήταν από την πρώτη μέρα που έχω τη συσκευή. Θα δοκιμάσω και με άλλη sim σήμερα το βράδυ να δω.. Θα βγάλω και 1-2 πραγματάκια ακόμα και πού θα μου πάει.. θα το λύσω..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς Κωστή.. Γι' αυτό έχω καταλάβει ότι κάτι δεν πάει καλά. Δηλαδή δεν είναι δυνατόν μετά από καθαρό restore και χωρίς winterboard, openssh, lockinfo κλπ να χάνω 11% σε 6-7 ώρες. Επίσης μέσα σε 2:30 ώρες που είμαι ξύπνιος να έχω χάσει 14% έχοντας χρησιμοποιήσει τη συσκευή 10-15 λεπτά..

 

Αυτό που σκέφτομαι ως πιθανή εξήγηση είναι μήπως έχουν κάνει κάτι από το δίκτυο. Πριν μια βδομάδα έβαλα τη συσκευή σε airplane mode το βράδυ και δεν έχασε ούτε 1%. Σκέφτομαι ότι ίσως από τον πάροχό μου ρίξανε την ένταση του σήματος με αποτέλεσμα να ζορίζεται περισσότερο η συσκευή. Γιατί όλες οι άλλες ρυθμίσεις μου (push, notifications, location, κλπ) είναι όπως ήταν από την πρώτη μέρα που έχω τη συσκευή. Θα δοκιμάσω και με άλλη sim σήμερα το βράδυ να δω.. Θα βγάλω και 1-2 πραγματάκια ακόμα και πού θα μου πάει.. θα το λύσω..

Πολυ πιθανον.

Το σημα της mobinil στο σπιτι μου ειναι χαλια.

Με καρτα της vodafone παντα ειχα μικροτερες απωλειες.

 

Επισης αν το βραδυ αφηνα το τηλεφωνο στο σαλονι ειχα μεγαλυτερες απωλειες απο οτι στην κραβατοκαμαρα που το σημα ειναι σταθερα καλυτερο.

 

Ενας τροπος για το mail μου που τον ειχα βρει καλυτερο ως προς την καταναλωση, ηταν η ρυθμιση στο manual και η λειψη ειδοποιησεων μεσω καποιου push notification program.

Μ αυτον τον τροπο λαμβανα σε πραγματικο χρονο ειδοποιηση με τον τιτλο του mail και το ποιος το στελνει οποτε αναλογα με το αν μ ενδιεφερε το επαιρνα manual ανοιγοντας το ΟΕΜ mail.

Ειχα δει τρομερη διαφορα σε σχεση με ρυθμιση να ψαχνει καθε 10 λεπτα για νεα mail.

Γενικα οτι ειναι push notification, δηλαδη συνεχη συνδεση, ειναι οικονομικοτερο απο fetch. H προσπαθεια συνδεσης ανα τα κτα χρονικα διαστηματα, καταναλωνει περισσοτερη ενεργεια.

To ιδιο τωρα και στο Leo, αλλα ενω εχω μεγαλη οικονομια με το google exange, αργει παρα πολυ, ως και μιση ωρα να μου στειλει ειδοποιηση οποτε αναγκαζομαι να χρησιμοποιω ρυθμιση για λειψη ανα 10 λεπτο και ετσι χανω το βραδυ 8-10%

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν περαστεί ούτε lockinfo, infiniboard, infinidock, openssh, winterboard κλπ. Μόνο overboard, qtweeter, backgrounder, kirikae (αφού ξήλωσα και το circuitous), SBSettings και 2-3 εφαρμογές/processes (από το cydia)

 

To SBSettings είναι σίγουρα ένας από τους λόγους για τους οποίους χάνεις μπαταρία.

 

Τα backgrounder και kirikae δεν τα έχω περάσει αλλά νομίζω πως ευθύνονται επίσης.

 

Κανονικά δεν πρέπει να χάνεις περισσότερο από 2-4% κατά τη διάρκεια της νύχτας, ακόμη και με συνεχείς ενημερώσεις μέσω push notifications.

Link to comment
Share on other sites

To SBSettings είναι σίγουρα ένας από τους λόγους για τους οποίους χάνεις μπαταρία.

 

Τα backgrounder και kirikae δεν τα έχω περάσει αλλά νομίζω πως ευθύνονται επίσης.

 

Κανονικά δεν πρέπει να χάνεις περισσότερο από 2-4% κατά τη διάρκεια της νύχτας, ακόμη και με συνεχείς ενημερώσεις μέσω push notifications.

 

Οντως το SBS καταναλωνει αλλα μπορει να σου ανταποδωσει αυτο που καταναλωνει λογο της δυνατοτητας να κλεινεις με μια κινηση πραγματα που διαφορετικα θα βαριοσουν να τα κλεισεις μεσο ρυθμισεων.

 

Πχ το BT ενω το χρησιμοποιουσα μονο στο αυτοκινητο, βαριομουν να το κλεισω στο διαστημα που ημουν στο γραφειο και ειχα τσαμπα καταναλωση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Λοιπόν, επειδή δεν έχω καταφέρει να δω ένα σωστό νούμερο, θα κάνω το πείραμα και εγώ. Θα το αφήσω από 100% ένα βράδυ με όλα ανοιχτά. Αλλά όλα. Και το επόμενο σε airplane mode. Να δω. Γιατί κάτι μου λέει ότι χανω παραπάνω από 4% που λέει ο ελΚώστας. Αλλά δεν έχω καταφέρει να δω σωστό νούμερο ακόμα...

 

Με προβληματισατε!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...