Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δημητρη εκτος απο το λεο τι αλλη συσκευη WM εχεις; τελιακ δουλευεις τα 7; σε notebook;

 

ειναι η 1η φορα που θυμαμαι το εαυτο μου με wm συσκευη,Χριστοφορε,που ΔΕΝ εχω 2η συσκευη για camera phone :!:

με καλυπτει υπερβολικα και σε αυτον τον τομεα,κατι που δεν το περιμενα ποτε απο ενα wm κινητο!!

 

τα βιντεακια (τα περισοτερα) που εχω ανεβασει youtube ειναι απο το λεο ;)

 

οσο για το pc

 

QOSMIO X300 130 IMAGES

 

QOSMIO X300 SPECHS

με καρτα γραφικων μονο,1γιγα και οχι τα 512 που δινει στα spechs και windows 7 :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

@soom

Αχ Αλέξανδρε τι μου έκανες !!!

 

Καταρχήν με βάλατε σήμερα σε πειρασμό με τα σεταρίσματα και μια και δούλευα από το σπίτι είπα να σετάρω και εγώ ξανά το τηλέφωνο σαν νέα συσκευή για να δω μήπως και λυθεί το πρόβλημα με τα MMS (από τον περασμένο Σεπτέμβριο που πέρασα με φορητότητα από vodafone σε cosmote δεν δούλευαν τα MMS παρά το ότι είχα δοκιμάσει τα πάντα ΕΚΤΟΣ του set as new phone!).

 

Τα καλά νέα είναι ότι τα MMS δουλεύουν πια μια χαρά :))

 

Τα επίπονα νέα που συνοδεύουν αυτή την καλή είδηση είναι ότι πρέπει τώρα να ξανασετάρω όλες τις εφαρμογές που χρειάζονται κάποια ρύθμιση (ΙΜ+, 1 Password, ... ) και βέβαια το messi!

 

Ειδικά σε ότι αφορά το messi θα παρακαλούσα όσους από εσάς με έχουν στις επαφές του προγράμματος να μου κάνουν ένα μήνυμα για να σας ξαναβάλω σαν φίλους γιατί διαφορετικά πρέπει να ψάξω τις υπογραφές όλων !!! Επίσης θα παρακαλούσα κάποιον αφού "γίνουμε πάλι φίλοι" να με "καλέσει" στο messi group μας για τις κοινές συζητήσεις μας !!!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ειναι η 1η φορα που θυμαμαι το εαυτο μου με wm συσκευη,Χριστοφορε,που ΔΕΝ εχω 2η συσκευη για camera phone :!:

με καλυπτει υπερβολικα και σε αυτον τον τομεα,κατι που δεν το περιμενα ποτε απο ενα wm κινητο!!

 

τα βιντεακια (τα περισοτερα) που εχω ανεβασει youtube ειναι απο το λεο ;)

 

οσο για το pc

 

QOSMIO X300 130 IMAGES

 

QOSMIO X300 SPECHS

με καρτα γραφικων μονο,1γιγα και οχι τα 512 που δινει στα spechs και windows 7 :)

για βιντεο παντος φαινεται πολυ καλο!

 

οσο για την σειρα qosmio της toshiba ειναι φοβερα. ειχα και εγω το προηγουμενο απο αυτο και πετουσε. λιγο το μεγεθος και το βαρος αλλα ειναι τερας!

 

τωρα εχω περασεις στην απεναντι ακρη :D

 

τι σου λενε τα 7 ; ειδικα μετα το φορματ που εκανες

Link to comment
Share on other sites

και επειδη κουβεντα να γινεται, πωλειται macbook pro 17" 2.8ghz, 4-5μηνων σε πολυ καλη τιμη

 

οποιος ενδιαφερεται με ενημερωνει

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, υπομονή! Και εγώ αυτό κάνω...

 

Και όχι τίποτα άλλο, αλλά μου πέρασε όλες τις εφαρμογές ξανά στο iPhone, και άντε σβήνε, και βάζε σε σειρά, και διόρθωνε... Και μετά, άνοιγε πάλι τα πάντα.... :ninja::wacko:

 

 

Κουράστηκα....! :lol:

 

 

 

 

Όσο για το Messi, αν δεν σας κάνει κόπο, θα μου μιλήσετε και εμένα... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο για το messi... Μόλις ξαναέκανα login μου τα ξαναέφερε όλα! Ακόμα και τα πολύ πολύ παλιά...! 74 ημερών δηλαδή! Απίστευτο ότι τα κρατάει όλα αυτά...! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης Άκυρο !!! όντως ... φοβερός ο server του messi !!!!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

για βιντεο παντος φαινεται πολυ καλο!

 

οσο για την σειρα qosmio της toshiba ειναι φοβερα. ειχα και εγω το προηγουμενο απο αυτο και πετουσε. λιγο το μεγεθος και το βαρος αλλα ειναι τερας!

 

τωρα εχω περασεις στην απεναντι ακρη :D

 

τι σου λενε τα 7 ; ειδικα μετα το φορματ που εκανες

 

μεσω youtube δεν μπορεις να εχεις και το καλυτερο δειγμα,αλλα ειναι πολυ καλο το βιντεο του οπως και η φωτογραφια του,ειδικα και την νυχτα με το πολυ δυνατο φλας του(τι ειπα τωρα :confused: φλας??:ninja: στο σπιτι του κρεμασμενου:p δεν μιλας για σκοινι :lol:)

 

οσο για τα 7αρια,μια χαρα ειναι πλεον,αλλα προτιμουσα τα vista:O

 

edit

το ξερω το X 500 Χριστοφορε, εχει καιρο που εχει βγει!αλλα δεν εχω την αναγκη και την τρελα να αλλαζω και τα pcμου οπως τα κινητα μου!!

 

Κώστα, υπομονή! Και εγώ αυτό κάνω...

 

Και όχι τίποτα άλλο, αλλά μου πέρασε όλες τις εφαρμογές ξανά στο iPhone, και άντε σβήνε, και βάζε σε σειρά, και διόρθωνε... Και μετά, άνοιγε πάλι τα πάντα....

 

 

Κουράστηκα....!

 

Όσο για το Messi, αν δεν σας κάνει κόπο, θα μου μιλήσετε και εμένα... :happy:

 

Αλεξανδρε 5 λεπτα δουλεια το restore στο μηλο ε? :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δημητρης μην ριχνεις λαδι στην φωτια... γιατι ποτε δεν ξερεις ισως αυτο το καλοκαιρι μαθουμε και εμεις τι ειναι αυτο το περιβοητο φλας :)
Link to comment
Share on other sites

δημητρης μην ριχνεις λαδι στην φωτια... γιατι ποτε δεν ξερεις ισως αυτο το καλοκαιρι μαθουμε και εμεις τι ειναι αυτο το περιβοητο φλας :)

 

μεχρι το καλοκαιρι ομως?? :rolleyes:

 

θα βελαξετε :lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μεχρι το καλοκαιρι ομως?? :rolleyes:

 

θα βελαξετε :lol::lol::lol:

προσωπικα θα με σωσει το desire :lol::p

Link to comment
Share on other sites

 

Αλεξανδρε 5 λεπτα δουλεια το restore στο μηλο ε? :lol:

 

Όπως έλεγε και ο Φωτόπουλος στη σχετική ταινία που δουλεύει ταξιτζής ... "εφτά η ώρα νταν, θα είσαι εκεί !!!!" :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Αλεξανδρε 5 λεπτα δουλεια το restore στο μηλο ε? :lol:

 

Είναι ταλαιπωρία να φτιάχνεις τις οθόνες και που θέλεις κάθε εφαρμογή...:confused:

 

Αλλά επειδή το βαριέμαι, σηκώνομαι κάθε δύο λεπτά να κάνω «κάτι»... Δεν μπορώ... Βαρετό!!!

 

 

 

Αλλά είναι το ίδιο αν ήθελες τα shortcuts από το start menu να τα βάλεις σε φακέλους.. Αυτό προσπαθώ να κάνω. Στην πρώτη αυτά που χρησιμοποιώ συνέχεια, στην δεύτερη τα λιγότερο, στην τρίτη άλλα, στην τέταρτη τα παιχνίδια και από εκεί και πέρα τις εντελώς άχρηστες, αλλά δεν τις σβήνω γιατί μπορεί και να χρειαστούν!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλη συνεχεια απο μενα,βγαινω για ποτακι :)

 

καληνυχτα σε ολους :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό άλλη φορά πριν το Restore τραβάμε screenshots του springboard και όποιες άλλες ρυθμίσεις έχουμε, τις περνάμε στον υπολογιστή και μετά το restore κοιτάμε πώς τα είχαμε και ξεμπερδεύουμε γρήγορα.

 

Κώστα (kkalog) για το messi με προλάβατε. Για το 1Password γιατί ανησυχείς; Sync δεν κάνεις με την εφαρμογή του Mac;

Link to comment
Share on other sites

Για την ταχυτητα του "restore":Ειλικρινα δεν κατανοω τι διαφορα υπαρχει αν για να το ξαναστησεις χρειαζεσαι 5 ή 35 λεπτα.Δε μιλαμε και για 0-100 σπορ αυτοκινητου,σε τελικη αναλυση.Την τελευταια φορα που το εκανα δεν ειδα καποιον απο πισω μου να με σημαδευει με οπλο :O.Ουτως ή αλλως ειναι κατι που δεν το κανω καθε μερα.Κι αν ποτε μου περισσευουν πενταλεπτα και δεν ξερω τι να τα κανω,σιγουρα θα βρω καποιο καλυτερο χομπι,απο το να ξαναστηνω τη συσκευη μου :p :lol:

 

Για τη χρησιμοτητα του JΒ:Το να παραγνωριζουμε ολα τα θετικα του και τις δυνατοτητες(περισσοτερο ή λιγοτερο χρησιμες) που προσθετει στην πλατφορμα του Iphone,ειναι λιγο ισοπεδωτικο κατα τη γνωμη μου.Για τον καθενα φυσικα προεχουν οι δικες του αναγκες,κι αν αυτες καλυπτονται απο τις εργοστασιακες δυνατοτητες της συσκευης,τοτε παω πασο.Ομως αν γενικευουμε λεγοντας "δε χρειαζεται το ταδε" και "δε χρειαζεται το δεινα",ε τοτε να εμενα καλυτερα μ'ενα "χαζο" feature phone,που και τα e-mail μου διαχειριζοταν,και στο Web σερφαρε αξιοπρεπως με τον Opera mini,και multimedia δυνατοτητες ειχε,κι εστελνε αρχεια μεσω BT αμα λαχει.Ασε που κοστιζε 150 ευρω :D

 

Και κατι τελευταιο για να ηρεμησουν και τα πνευματα:Κανενας εδω μεσα δε μου εδωσε ποτε την εντυπωση οτι παντρευτηκε μια συσκευη ή μια πλατφορμα και θα την υπερασπιζεται εθελοτυφλωντας,μεχρι την τελευταια ρανιδα του αιματος του.Ολοι μας τη δουλεια θελουμε να κανουμε και το τελευταιο που μας απασχολει ειναι να απολογουμαστε εμεις για τις επιλογες της μιας ή της αλλης εταιρειας.Πρωτος εγω τα'χω χωσει στην Apple,πολλες φορες.Στην Apple που μου χει προσφερει με το iphone μια απο τις σημαντικοτερες mobile εμπειριες των τελευταιων ετων.Αλλα τα συκα,συκα και τη σκαφη,σκαφη. ;)

 

 

my 2 (euro)cents

 

PS.Μιας που ανεφερα την Opera,υποβληθηκε για εγκριση ο browser για το iphone.Για παρτε μια ιδεα

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό άλλη φορά πριν το Restore τραβάμε screenshots του springboard και όποιες άλλες ρυθμίσεις έχουμε, τις περνάμε στον υπολογιστή και μετά το restore κοιτάμε πώς τα είχαμε και ξεμπερδεύουμε γρήγορα.

 

Κώστα (kkalog) για το messi με προλάβατε. Για το 1Password γιατί ανησυχείς; Sync δεν κάνεις με την εφαρμογή του Mac;

 

Δυστυχώς δεν το έχω εγκαταστήσει ! (το 1Password για Mac)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Κώστα εάν μου επιτρέπεις πολύ κακός. Είναι απαραίτητο συμπλήρωμα για την εφαρμογή στο iPhone άσε που διευκολύνει κατά πολύ την εισαγωγή στοιχείων λογαριασμού στις σελίδες που χρησιμοποιεί κάποιος καθημερινά. Εγώ το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Μου έχει λύσει τα χέρια πολλές φορές.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Κώστα εάν μου επιτρέπεις πολύ κακός. Είναι απαραίτητο συμπλήρωμα για την εφαρμογή στο iPhone άσε που διευκολύνει κατά πολύ την εισαγωγή στοιχείων λογαριασμού στις σελίδες που χρησιμοποιεί κάποιος καθημερινά. Εγώ το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Μου έχει λύσει τα χέρια πολλές φορές.

 

Έχεις δίκιο Αρτέμη (και Νίκο) με είχε πιάσει "τσιγγουνιά" :) Και όχι τίποτα άλλο, αλλά είχα περάσει πάρα πολλά στοιχεία (λογαριασμούς, αριθμούς καρτών, κλπ)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο Αρτέμη (και Νίκο) με είχε πιάσει "τσιγγουνιά" :) Και όχι τίποτα άλλο, αλλά είχα περάσει πάρα πολλά στοιχεία (λογαριασμούς, αριθμούς καρτών, κλπ)

 

Πάντως εάν το θέμα είναι καθαρά οικονομικό, μπορούμε να κάνουμε και μία φορά τα στραβά μάτια..... ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Είσαι απόλυτα ευχαριστημένος αλλά θα το άλλαζες χαλαρά με ένα νόκια επειδή δεν χτυπάει το ξυπνητήρι του όταν το έχεις κλειστό; (το πλέον λογικό δλδ)

 

Και όχι μόνο.

Παίρνεις τηλ την γκόμενα και θέλεις να σβήσεις/κρύψεις την κλήση από την γυναίκα σου...:lol:

Εντάξει το παραδέχομαι. Είναι πολύ καλό...αλλά έχει και κάτι κουλά.

Μάλλον είμαι νοκιάκιας!!!!

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να κάνουν κάτι με νέο iphone γιατι μπαίνουν πολύ δυναμικά η htc και sony με desire και X10.
galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο Αρτέμη (και Νίκο) με είχε πιάσει "τσιγγουνιά" :) Και όχι τίποτα άλλο, αλλά είχα περάσει πάρα πολλά στοιχεία (λογαριασμούς, αριθμούς καρτών, κλπ)

 

Κώστα αν έχεις το iStat εγκατεστημένο πας System preferences>iStat Menus>donate και σου εμφανίζει ένα πλαίσιο που λέει ότι μπορείς να έχεις 20% έκπτωση στο 1password, πάτα στο "more info" και θα σε πάει στην σελίδα της Agile για να το αγοράσεις, πρόσθεσε το στο καλάθι και αυτόματα θα προστεθεί και η έκπτωση.

 

http://i436.photobucket.com/albums/qq84/miky_7/Screenshot2010-03-24at100705PM.png

 

Σκοπεύω κι εγώ να το αγοράσω τον άλλο μήνα. Ήταν η πρώτη εφαρμογή που έβαλα στο MacOS. Το "λύνει χέρια" δεν αρκεί για να το περιγράψει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...