Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν έρχεται SMS ανοίγει ένα παράθυρο που δείχνει τον τηλ. αριθμό και Προβολή ή ακύρωση. Πως απενεργοποιείται αυτό?

 

Setings > Messages και βάλε τον πρώτο διακόπτη στο OFF (Message Preview)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Setings > Messages και βάλε τον πρώτο διακόπτη στο OFF (Message Preview)

 

Αυτό απενεργοποιεί το κείμενο του μηνύματος στην ειδοποίηση. Εμφανίζεται όμως ο αποστολέας και το Ακύρωση ή Προβολή.

Νομίζω ότι για να μην εμφανίζεται οτιδήποτε εκτός από ένα νουμεράκι στα μηνύματα, είναι το BiteSMS

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

φαινόμενο γνωστό στο χώρο του marketing και ως "cognitive dissonance", σε ελεύθερη μετάφραση "γνωστικός αποσυντονισμός" :)

Ακριβώς. Έτσι η απόκρυψη της δυσαρέσκειας του αγοραστή γυρνά πάλι υπέρ του προϊόντος. :)

 

Άρα κάποιες συμπεριφορές είναι δικαιολογημένες...

 

Απόλυτα δικαιολογημένες φυσικά, αλλά ταυτόχρονα ενημερωτικά άχρηστες. Μόνο η έστω συγκρατημένη αρνητική κριτική, εκ μέρους του ίδιου του κατόχου έχει την οποιαδήποτε πρακτική αξία. Άλλωστε κάπου εκεί κρύβεται το "μυστικό" της αξιολόγησης της γνώμης τρίτων ως κριτήριο αγοράς. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

http://www.mirror.co.uk/news/technology/2009/10/14/fm-radio-iphone-app-incoming-115875-21746587/

δηλαδη υπαρχει ο δεκτης του ραδιοφωνου μεσα στο iphone και θελει μονο ξεκλειδωμα?:what:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.mirror.co.uk/news/technology/2009/10/14/fm-radio-iphone-app-incoming-115875-21746587/

δηλαδη υπαρχει ο δεκτης του ραδιοφωνου μεσα στο iphone και θελει μονο ξεκλειδωμα?:what:

 

Τα chipsets που χρησιμοποιούνται στα κινητά έχουν ενσωματωμένες αρκετές δυνατότητες εκτός των βασικών, όπως για παράδειγμα wifi, bt, fm radio, fm transmitters κλπ. Στην περίπτωση του iPhone 3GS, το Broadcom BCM4325 που είναι το βασικό του chipset ενσωματώνει και FM radio receiver όπως μπορείς να δεις στα specifications του, αν και η Apple αδιαφορώντας ως συνήθως για ότι δεν της αποδίδει επιπρόσθετα κέρδη, δεν μπήκε ποτέ στον κόπο να το ενεργοποιήσει μέσω κάποιας εφαρμογής.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

διπλα στο εικονιδιο της μπαταριας εχω δει σε καποια iphone να υπαρχουν εικονιδια οπως sms καιρος ρολογακι κτλ κτλ με πια εφαρμογη γινετε?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διπλα στο εικονιδιο της μπαταριας εχω δει σε καποια iphone να υπαρχουν εικονιδια οπως sms καιρος ρολογακι κτλ κτλ με πια εφαρμογη γινετε?

Notifier απο Cydia :)

Link to comment
Share on other sites

διπλα στο εικονιδιο της μπαταριας εχω δει σε καποια iphone να υπαρχουν εικονιδια οπως sms καιρος ρολογακι κτλ κτλ με πια εφαρμογη γινετε?

Το ρολογάκι εμφανίζεται όταν έχεις ενεργοποιήσει κάποια αφύπνιση, το εικονίδιο του καιρού εμφανίζεσαι αν περάσεις το weather icon από cydia. Εγώ έχω το Reminder ή αλλιώς Notifier 3.0 (μάλλον αυτό σου πρότεινε και ο L10nH34Rt). επίσης υπάρχει και το status notifier, επίσης από το cydia.

 

@fanko Δίκιο έχεις, αυτή την επιλογή την έχει το biteSMS.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Νέοι iMacs, Macbooks!!! Μπείτε, θαυμάστε και αγοράστε! :):D:D

 

Για να μην τα ξαναγράφουμε και για να τα δείτε όλα μαζί, Εδώ :clap: :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

δεν το πιστευω οτι δεν το ειχα παρει χαμαρι τοσο καιρο!!!:blink:

 

εδω μου εισαστε μαζεμενοι και εχετε εξαφανιστει ολοι ε??:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

την παρουσα στιγμη δεν θα το αλλαζα με τιποτα που κυκλοφορει στην αγορα.

το μονο που μου ελκυει το ενδιαφερον ειναι το καινουργιο experia 3, το οποιο κανει και παπαδες με φοβερη καμερα 8mp+flash, capasitive οθονη, 1ghz cpu και ερχεται με το νεο android 2.0

αν οντως εχει παρομοια ποιοτητα κατασκευης με το iphone τοτε μονο και μονο για το android θα το αλλαζα, κυριως γιατι μου τη σπαει παρα πολυ η ελεινη πολιτικη της apple με τα κλειδωματα στα παντα.

αλλα ολα αυτα ειναι στο μελον, καθως αυτη τη χρονικη στιγμη το android ειναι ακομα πολυ 'νεο' και οι συσκευες που συνοδευεται ειναι επιοικως αθλιες σε σχεση με το 3Gs μου :)

 

ps. οσο για τα hero/magic ειναι απλα αθλια κινητα απο θεμα δυνατοτητων (ασχετως που ερχονται με το ομορφο android) και τα HD/HD2 δε μου γεμιζουν το ματι καθως μετα απο 6 χρονια που ημουν χρηστης WM απλα δεν ξαναπαω πισω στην δυσλειτουργια του και την αθλια αποδοση του. εχω δοκιμασει και το 6.5 και ειναι επιοικως απαραδεκτο. εδω ακομα δεν εχουν καταφερει να λυσουνε το memory drain προβλημα που εχουν εδω και 5 χρονια, πως περιμενουν να νικησουν φρεσκα και λειτουργικα OS οπως του iphone και android?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

δεν το πιστευω οτι δεν το ειχα παρει χαμαρι τοσο καιρο!!!:blink:

 

εδω μου εισαστε μαζεμενοι και εχετε εξαφανιστει ολοι ε??:lol::lol:

 

Εδώ εδώ. ....:lol:

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει καμια μειωση στην ενταση του ηχειου με την 3.1.2? αναπαραγωγη βιντεο μουσικης κλπ κλπ.

καθως επισης και ο θορυβος στο πληκτρολογιο εχει μειωθει.

ισα ισα που ακουγετε το τικ .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει καμια μειωση στην ενταση του ηχειου με την 3.1.2? αναπαραγωγη βιντεο μουσικης κλπ κλπ.

καθως επισης και ο θορυβος στο πληκτρολογιο εχει μειωθει.

ισα ισα που ακουγετε το τικ .

Δεν έχω διαπιστώσει τίποτα τέτοιο. Είσαι σίγουρος οτι δεν έχεις πειράξει τις εντάσεις εσύ;

Link to comment
Share on other sites

δεν το πιστευω οτι δεν το ειχα παρει χαμαρι τοσο καιρο!!!:blink:

εδω μου εισαστε μαζεμενοι και εχετε εξαφανιστει ολοι ε??:lol::lol:

 

Καλα ρε Δημητρη, δεν θυμασαι που τοι ειχαμε συζητησει στο thread του HD και ειχαμε πει οτι θα ανοιξουμε ξεχωριστο για να μην γεμιζουμε το αλλο με διαφορα ? :worry:

Και αντε δεν θυμασαι, συγχωρεισαι "λογω ηλικιας" :lol:, δεν βλεπεις κιολας, στην υπογραφη μου το εχω πρωτη μουρη το thread :D. Η κιαυτο συγχωρειται "λογω ηλικιας" :p? Αντε Καλως Ηρθες

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει καμια μειωση στην ενταση του ηχειου με την 3.1.2? αναπαραγωγη βιντεο μουσικης κλπ κλπ.

καθως επισης και ο θορυβος στο πληκτρολογιο εχει μειωθει.

ισα ισα που ακουγετε το τικ .

 

Ούτε εγώ έχω παρατηρήσει κατο τέτοιο.

 

Σίγουρα έχεις την ένταση μέγιστη και δεν καλύπτει κάτι το ηχειο;; Γιατι μου έχουν τύχει και τα δυο.

 

 

@ktsak :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και θα αλλαζα το iphone, με ενα νεοτερο μοντελο iphone.

Γιατι το iphone δεν ειναι ενα κινητο τηλεφωνο και αυτο μπορουν να το καταλαβουν, οι κατοχοι iphone που εχουν ασχοληθεί περισσοτερο με αλλες εφαρμογες περα απο τις βασικες που προσφερει.:!:

Οταν καποιος αγορασει ενα iphone, απλα για να λεει οτι εχει iphone, δεν νομιζω οτι η γνωμη του, βαση την εμπειριας που αποκτάται εχει κατι να μας προσφερει.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα δεν λυθηκε το προβλημα στο iphone της αδερφης μου και ετρεξε και το πηγε στη βονταφον για να το στειλει στην apple!

Το προβλημα ηταν οτι οταν ακουγε μουσικη (με handsfree) και την επαιρνε καποιος τηλεφωνο, αμεσως μετα την κληση η μουσικη ξεκινουσε και σταματουσε οποτε ηθελε, δεν μπορουσε να κανει κλησεις κλπ!

Ε και σαν γυναικα ετρεξε να το παει στο σερβις! Στην αρχη της ειχαν πει σε μια βδομαδα θα το εχει πισω, τωρα ειπαν σε 10 εργασιμες, δλδ 2 βδομαδες!

 

Καμια εμπειρια απο σερβις vodafone & apple?

Link to comment
Share on other sites

Tελικα δεν λυθηκε το προβλημα στο iphone της αδερφης μου και ετρεξε και το πηγε στη βονταφον για να το στειλει στην apple!

Το προβλημα ηταν οτι οταν ακουγε μουσικη (με handsfree) και την επαιρνε καποιος τηλεφωνο, αμεσως μετα την κληση η μουσικη ξεκινουσε και σταματουσε οποτε ηθελε, δεν μπορουσε να κανει κλησεις κλπ!

Ε και σαν γυναικα ετρεξε να το παει στο σερβις! Στην αρχη της ειχαν πει σε μια βδομαδα θα το εχει πισω, τωρα ειπαν σε 10 εργασιμες, δλδ 2 βδομαδες!

 

Καμια εμπειρια απο σερβις vodafone & apple?

 

Service apple δεν υπάρχει. Service vodafone και service cosmote (=Γερμανός) υπάρχουν. Εμπειρία προσωπική δεν έχω, αλλά αν κρίνω από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα καλά ξεμπερδέματα. Κανένα restore δοκιμάσε να κάνει πριν το πάει ή το πήγε έτσι αέρα πατέρα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαπιστώσει τίποτα τέτοιο. Είσαι σίγουρος οτι δεν έχεις πειράξει τις εντάσεις εσύ;

 

θα το κανω ενα restore και επανερχομαι .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δλδ, αν κατάλαβα καλά μετά από 26σελ διάβασμα:

 

1. j/b για όποιον θέλει να συνεχίσει να σέβεται τον εαυτό του

 

2. ισχύει (το j/b) μόνο όσο το τηλ είναι αναμμένο, αν σβήσει ξαναμανά απ' την αρχή.

 

3. στην ουσία j/b σημαίνει, αγορά εφαρμογών και από τρίτους, εκτός της apple δλδ, και μόνον...

 

έχω δίκιο με αυτά που κατάλαβα ή είμαι αλλού ξημερωμένος;:O

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

δλδ, αν κατάλαβα καλά μετά από 26σελ διάβασμα:

 

1. j/b για όποιον θέλει να συνεχίσει να σέβεται τον εαυτό του

 

2. ισχύει (το j/b) μόνο όσο το τηλ είναι αναμμένο, αν σβήσει ξαναμανά απ' την αρχή.

 

3. στην ουσία j/b σημαίνει, αγορά εφαρμογών και από τρίτους, εκτός της apple δλδ, και μόνον...

 

έχω δίκιο με αυτά που κατάλαβα ή είμαι αλλού ξημερωμένος;:O

 

1. Ναι. Εγώ χωρίς αυτό το iphone θα το πουλούσα στο 6ωρο. Τώρα όποιος θέλει ας έρθει να το δει με ότι του έχω περασμένο πάνω και να συζητήσουμε πλέον σοβαρά το τι είναι ένα ppc.. (με ελεύθερη χρήση/απόδοση του ακρωνύμιου pc μιας και εδώ έχουμε apple) - Είναι λίγο απόλυτη/απότομη αυτή η δήλωση το ξέρω, αλλά θεωρώ τον ευατό μου κορόιδο που τόσο καιρό μετά από τόσες WM συσκευές νόμιζα οτι κρατάω pocket pc.. Λυπάμαι αλλά καμία σχέση.. Στο σπίτι κοντεύω να καταργήσω το λαπτοπ με το Iphone.. Αν το iphone είχε μια πιο ανοιχτή αντιμετώπιση των office αρχείων τότε θα ήταν απλά ασυναγώνιστο..

 

2. Όχι.. Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.. Μη μπερδεύεσαι με αυτά που διαβάζεις για tethered/untethered jailbreak. Αυτά είναι κάποιες φήμες που αφορούν πιθανές νέες συσκευές (τη νέα bootrom στα 3GS που θα κυκλοφορήσουν αργότερα) και νομίζω και το ipod 3 touch ή τέλος πάντως κάποιο από τα ipod touch.

 

3. Αγορά εφαρμογών από τρίτους που πραγματικά πάνε τη συσκευή σε άλλο επίπεδο, πέρασμα σπασμένων εφαρμογών, customization συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

δλδ, συγνώμη και πάλι, αρχεία τύπου xls, doc κλπ, έχουν πρόβλημα;

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

δλδ, συγνώμη και πάλι, αρχεία τύπου xls, doc κλπ, έχουν πρόβλημα;

Κανένα απολύτως. Για απλό reader υπάρχουν και free στο AppStore, ενώ για edit θέλεις περίπου 8Ε για κάποια από τις διαθέσιμες εφαρμογές... ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το iphone δεν ειναι ενα κινητο τηλεφωνο και αυτο μπορουν να το καταλαβουν, οι κατοχοι iphone που εχουν ασχοληθεί περισσοτερο με αλλες εφαρμογες περα απο τις βασικες που προσφερει.:!:

 

Μην φανατίζεσαι αδελφέ! :p Όλα τα σύγχρονα smartphones προσφέρουν λίγο - πολύ τις ίδιες επιπρόσθετες δυνατότητες και δεν είναι κάτι που μόνο το iPhone έχει αν και ομολογουμένως μέχρι στιγμής συγκεντρώνει τον καλύτερο από ανταγωνιστικά μοντέλα μέσο όρο hardware - software - εργονομίας και απόδοσης.

Τα πράγματα όμως αλλάζουν άρδην. Και εγώ αυτή τη στιγμή δεν θα το άλλαζα με κάποιο από όσα κυκλοφορούν αλλά στο μέλλον πολύ ευχαρίστως εφόσον κάποιο ανταγωνιστικό μου προσφέρει τα ίδια ή και καλύτερα hardware specs καθώς και καλύτερη ποιότητα κατασκευής, αλλά ταυτόχρονα χωρίς τους περιορισμούς του iPhone OS και τις κολλημένες αντιλήψεις και πρακτικές της Apple τις οποίες και απεχθάνομαι όσο δεν φαντάζεσαι.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...