Jump to content

Jiayu S2


lewnidask
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να σε καλα φιλος απο που να το παρω ευχαριστω

 

Αξιόπιστο κατάστημα και καλή τιμή

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Jiayu-S2-Octa-core-Phone-8mp-13mp-Camera-5-Gorilla-Glass-1080p-2GB-RAM-32GB/609089_1812322508.html

Link to comment
Share on other sites

το μονο μειον του ειναι το λιγο ασθενες σημα σε wifi - 3g..κατα τα αλλα τα σπαει το κινητο....
Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εσυ εχεις το κοολπατ φ1 τι λεει απο μπαταρια η αλλα προβληματα κ απο που να το παρω εχει 5 διαφορετικα απο 130.00-148 144-149 137-146 132-164 στο αλι εξπρες μπερδευτιηκα απο ποιον να παραγγειλω
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Administrators
μπορει κανεις να μου πει πως θα λειτουργησω το GPS? ΔΕΝ ΕΝΤΟΠΙΖΕΙ ΔΟΡΥΦΟΡΟ...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

 

Εχω χασει κατι η οντως δεν εχει υποδοχή για ακουστικα;

 

 

Κοίτα από το 1:21 και μετά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου με το Jiayu S2. Το αγόρασα από το pandawill.com και το παρέλαβα πριν 1 μήνα περίπου. Ήμουν πολύ ενθουσιασμένος με το κινητό, ήταν ακριβώς ότι περίμενα, άψογο σε όλα, δεν κολλούσε καθόλου, καταπληκτική οθόνη και κάμερα...

 

Χθες, και αφού είχα φορτίσει το κινητό πλήρως από το βράδυ και το λειτουργούσα λίγο μέχρι το απόγευμα, ξαφνικά κατά τις 6 περίπου πάω να το ξεκλειδώσω. Πατάω το κουμπί στο πλάι όπως πάντα αλλά τίποτα, μαύρη οθόνη! Το ξαναπατάω, τίποτα, το κρατάω πατημένο μπας και κάνει restart τίποτα!! Εντελώς ξαφνικά χωρίς καμία προειδοποίηση και χωρίς να βάλω τίποτα περίεργο μέσα το κινητό απλά ψόφησε!

 

Στη συνέχεια το συνέδεσα στον υπολογιστή. Ακούγεται ο κλασικός ήχος σύνδεσης συσκευής των windows, αλλά αμέσως μετά ακούγεται ήχος αποσύνδεσης, μετά ξανά ήχος σύνδεσης και στα καπάκια πάλι αποσύνδεσης κλπ. Παράλληλα τα windows αναζητούσαν drivers για άγνωστη συσκευή, παρόλο που είχα εγκαταστήσει όλους τους drivers όταν αγόρασα το κινητό.

 

Αν είχε κάποιος παρόμοια εμπειρία ή αν ξέρει τι πρέπει να γίνει σε τέτοιες περιπτώσεις παρακαλώ να με ενημερώσει γιατί πραγματικά έφαγα μεγάλη ήτα.... Έστειλα μήνυμα στο pandawill χθες αλλά ακόμα δεν απάντησαν.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που πήρα το τηλέφωνο το φόρτιζα είτε με τον φορτιστή από το προηγούμενο κινητό είτε από το laptop είτε με τον φορτιστή αυτοκινήτου. Η ένδειξη της μπαταρίας πήγαινε στο 100% και το τηλέφωνο δούλευε κανονικά για 1 μήνα (με φόρτιση κάθε 1 με 1,5 μέρα) μέχρι που ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί και δεν άνοιγε ακόμα και όταν ήταν στο ρεύμα. Σήμερα το πρωί συνέδεσα το κινητό στον μανίσιο του φορτιστή (τον οποίο δεν χρησιμοποιούσα και τον είχα ακόμα στο κουτί). Ως δια μαγείας το κινητό άνοιξε και έβγαλε την ένδειξη της φόρτισης με την μπαταρία στο 0% (σημείωση το κινητό πριν το πάθει ήταν φορτισμένο από την προηγούμενη νύχτα!).

 

Τι μπορεί να συνέβη; Άραγε πρέπει να φορτίζει μόνο με τον δικό του φορτιστή και οι άλλοι φορτιστές δε το φορτίζουν ενώ δείχνει ότι το φορτίζουν; Έχει κάποιο πρόβλημα η μπαταρία ή οι συνδέσεις της; Πραγματικά δεν έχω ιδέα... Υπάρχει κάποια εξήγηση σε αυτό;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής και το καλώδιο που χρησιμοποιούσα λειτουργούν κανονικά με το παλιό μου κινητό. Μήπως δεν είναι συμβατά με το jiayu s2? Το κινητό το φόρτισα πλήρως το πρωί(με τον μανίσιο) και με ελάχιστη χρήση και με wifi ανοιχτό τώρα είναι στο 92%....
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω πως όχι.. το έχω μόλις 1 μήνα!
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής και το καλώδιο που χρησιμοποιούσα λειτουργούν κανονικά με το παλιό μου κινητό. Μήπως δεν είναι συμβατά με το jiayu s2? Το κινητό το φόρτισα πλήρως το πρωί(με τον μανίσιο) και με ελάχιστη χρήση και με wifi ανοιχτό τώρα είναι στο 92%....

 

Δεν είναι αρκετά ισχυρά σε mA από ότι φαίνεται, οπότε δεν μπορούν να φορτίσουν σωστά...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Eχει βγει και το s2 lite με 1Gb RAM αλλα πολυ χαμηλοτερη τιμη περιπου απο 125 ευρω μονο .Τα υπολοιπα χαρακτηριστικα ειναι ιδια , μονο η Ram αλλαζει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά, Μόλις το είδα κολλησα. Περιμένω απόψεις από αυτούς που το έχουν, αν είναι εντάξει, αν λειτουργεί κανονικά με όλα τα Ελληνικά δικτυα, αν συνεργάζεται πλήρως με την google, την κάμερα, την μπαταρία, και Όποια άλλη πληροφορία θέλει.

Αα, και αν κάποιος το έχει δει σε κάποιο αξιόπιστο σάιτ με χαμηλότερη τιμή από τα 149 ευρώ συν τα μεταφορικά που τι βρήκα εγώ στο επίσημο μάλλον σάιτ του. Εδώ: http://www.jiayu-store.com/jiayu-s2-5-0-inch-full-hd-android-4-3-smart-phone-super-narrow-bezel.html

Δεν ξέρω από αλλά ιντερνετικα μαγαζιά του εξωτερικού, μόνο από το Ebay εχω κάνει αγορές.

Περιμένω πληροφορίες-σχολια!

 

Έφτασε επιτέλους στα χέρια μου το Jiayu S2 (2gb/32gb), kai και είπα να γράψω τις εντυπώσεις μου.

λοιπόν, προσωπικά μου αρέσει πολύ σαν συσκεύη , πολύ όμορφη, λεπτό, το πάχος του είναι μόλις 3 2ευρα, η συσκεβασία περιείχε το κινητό, ασιάτικο φορτιστη, καλώδιο σύνδεσης και φόρτισης, μια προστασία οθόνης, μια θήκη (την οποία δεν έγραφε στο σάιτ, παλι καλά που δεν παράγγηλα και άλλη) και ένα μετρατροπέα για τον φορτιστή σε ευρωπαικό που είναι απλά τραγικός, χαχαχα, ή συσκευή είναι απλά τέλια, σαν κατασκευή ξεπερνάει κατα πολύ άλλες ευρωπαικές εταιρίες, στα ενδότερα δεν εντυπωσιάστηκα και τόσο, να αρχίσω απο την κάμερα που είναι 8mp μπροστά και 13mp πίσω, απλά δεν έχουν τίποτα άλλο καλό πέρα από τα megapixel, το βράδυ απλά είναι σαν να μην έχεις κάμερα στο κινητό, θυμάμαι πριν κανα δεκαρια χρόνια τα πρώτα κινητά με κάμερα και νομίζω πως έβγαζαν καλύτερες φωτο απο αυτην εδω το βράδυ, απλά τραγική, την ημέρα ειναι υποφερτή, απλα να μην έχει την απαίτηση κάποιος να ζητήσει ζουν πριν και μετά απο την λήψη, μπαταριά δεν περίμενα κάτι παραπάνω, με συνεχόμενη "βαρια" χρηση, κατέβασα όλο το play store, data και wifi μονιμως ανοιχτα αντεξε 5-6 ώρες, και τα άλλα smartphone που έιχα πριν δεν κρατούσαν περισότερο (samsung, kai sony ericsson), me προβλημάτισε που κάποιες φορές κρασαραν οι αφαρμογες, θα το χρεώβσο στην συνεχόμενη χρηση, το ημερολόγιο της google δεν άνοιξε ποτε, αλλα ισος δεν είναι συνβατο με το λειτουργικο 4.2.2 που φοράει γιατι όταν κατένασα μια προηγούμενη έκδοση δούλεψε κανονικά, το WhatsAp ενω εγγαταστάθηκε κανωνικα και ένανα όλες τις ρυθμήσεις δεν μπορούσε να διαβάσει τις επαφές τηλεφώνων, άρα ήταν άχριστο. ο μεγαλύτερος προβληματιμός μους όμως ειναι το Wifi, νωμίζω πως όταν η συσκευή είναι αδρανής κάποιο διαστημα σταματάει η σύνδεση στο ίντερνετ, δεν ξέρω αν το κάνει για εξηκονόμιση ενέργιας αλλα οταν πάω να μπω στο ίντερνετ θα πρέπει να απενεργοποιήσω και να ενεργοποιήσω πάλι το wifi, ισως όμως οφήλετε και στο ότι στο δωμάτιο μου δεν έχει και τόσο καλό σήμα το ιντερνετ. Αυτά.

και εδώ δύο βιντεάκια:

 

https://www.youtube.com/watch?v=-YXROMRHfZE

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZynAE8ehhCk

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημερα, εχω ακριβως 1 χρονο την συσκευή και εδω και 2-3 εβδομάδες εχει βγάλει ενα προβλημα με την οθονη και τα 3 κουμπια πλοήγησης κατω.

Αρχηκα αυτα τα κουμπια σταμάτησαν να λειτουργούν ή μαλλον οταν πατούσα καποιο απο αυτα ηταν σαν να πατούσα κάποιο αλλο σημειο ενα ποντο ακριβως απο πανω, μετα απο μερικες ημερες μια μικρη περιοχη πανω απο το κεντικο κουμπί ο σταμάτησε εντελώς να "πατάει"!

Το 1ο το ελυσα με μια εφαρμογή, αλλα το 2ο ειναι όντος προβλημα:mad:

 

Κατά την γνωμη σας τα εχει παιξει εντελώς ή να το παω για επισκευή; (αν επισκευαζει κάποιος στην Αθήνα Jiayu βεβαία)

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και στέλνω το κινητό πίσω στην Κίνα για επισκευή. Ευτυχώς είναι ακόμα στην εγγύηση.

 

Καλημερα, εχω ακριβως 1 χρονο την συσκευή και εδω και 2-3 εβδομάδες εχει βγάλει ενα προβλημα με την οθονη και τα 3 κουμπια πλοήγησης κατω.

Αρχηκα αυτα τα κουμπια σταμάτησαν να λειτουργούν ή μαλλον οταν πατούσα καποιο απο αυτα ηταν σαν να πατούσα κάποιο αλλο σημειο ενα ποντο ακριβως απο πανω, μετα απο μερικες ημερες μια μικρη περιοχη πανω απο το κεντικο κουμπί ο σταμάτησε εντελώς να "πατάει"!

Το 1ο το ελυσα με μια εφαρμογή, αλλα το 2ο ειναι όντος προβλημα:mad:

 

Κατά την γνωμη σας τα εχει παιξει εντελώς ή να το παω για επισκευή; (αν επισκευαζει κάποιος στην Αθήνα Jiayu βεβαία)

Ευχαριστω.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...