Jump to content

Jiayu S2


lewnidask
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω φιλε το παρηγγειλα απο minideal που το εχει δηθεν instock αλλα 3 βδομαδες κοροιδευουν και πηρα τα λεφτα γιατι μ ειπαν τελος μηνα. Το παραγγειλα σημερα απο Aliexpress που απο σημερα το εχει διαθεσιμο, αυριο ειπαν θα μου το στειλουν κ με θηκη και ζελατινα δωρο

 

 

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να το έχεις σύντομα.

Πάντως πρέπει να είναι πολύ ωραίο κινητό και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οι διαστάσεις του !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εισαι σίγουρος οτι ειναι διαθεσιμο απ το aliexprees γιατι το παρακολουθώ καθημερινά τι παιζει με το jiayu s2 και δεν υπάρχουν καθόλου review, και δεν ξερω σε αλλα μεγαλα καταστηματα αναφέρεται σαν προ παραγγελία προσεχε γιατι στο aliexprees υπαρχουν διαφορα φρούτα
Link to comment
Share on other sites

Εμπιστεύεσται τα jiayu μετα από τόσα προβλήματα που έβγαλε το g4?

Και γω ψηνόμουνα για το g4s αλλά αυτά που διάβασα για το g4 με αποτρέπουν από το να το πάρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω απο τα πρωτα g4 απ τον Σεπτεμβρη και δεν εχω κανενα προβλημα. Ισα ισα εχω παρει και αλλα 2 για φιλους που το ηθελαν γιατι ειχαν παθει πλακα. Οποτε την εμπιστευομαι
Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ,

Ενδιαφερομαι να αγορασω το Jiayu S2 2gb 32gb η το TCL S960.Ειδα οτι το Jiayu S2 γραφει οτι δουλευει 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz 3G: WCDMA 2100MHz στο minideal.com ενω το tcl s960 idol x+ δουλευει 2G:GSM 850/900/1800/1900MHz; 3G:WCDMA 900/2100MHz.Το Jiayu S2 θα δουλευει 2g 3g σε ολα τα ελληνικα δυκτια η θα εχει θεμα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και μια ερωτηση ακομα πιο eshop απο τα παρακάτω θεωρείτε καλύτερο πιο αξιόπιστο και ταχυτερο και με λιγοτερες πιθανοτητες προβληματος με τελωνειο ή αν πιστεύετε οτι ολα ειναι το ιδιο αξιοπιστα

http://www.tinydeal.com

http://www.merimobile.com (αλλα s2 δεν το εχει σε στοκ και το tcl δεν το εχει σε ασπρο χρωμα)

http://www.to2c.com/

http://www.geekbuying.com/

http://www.coolicool.com/

Αν εχει καποιος αλλο εγγυημενο site ( για τα jiayu S2 και tcl s960) με καλες τιμες η εχει αγορασει κινητα και εμπιστευεται πχ απο aliexpress η αλλου θα εκτιμουσα πολυ την βοηθεια.Δεν εχω αγορασει αλλη φορα κινητο απο κινα αλλα μου αρεσει παρα πολυ

το design και το μεγεθος του Yiaju αν και το TCL φαίνεται πιο καλη λυση λογω Alcatel και υψηλοτερου χρονισμου επεξεργαστη και δεν ξερω αν το in stock για το Yiaju ειναι πραγματικο η οχι .

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται υπάρχει τίποτα νεότερο

Αυριο κλεινει 10 μερες που μου το εχουν στειλει οποτε περιμενω απο μερα σε μερα

Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Αυριο κλεινει 10 μερες που μου το εχουν στειλει οποτε περιμενω απο μερα σε μερα

 

Το στειλε με Singapore post και δεν μπορείς να δεις που ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Αυριο κλεινει 10 μερες που μου το εχουν στειλει οποτε περιμενω απο μερα σε μερα

 

Τίποτα μεχρι τωρα? Ποσες μερες σε δινει ακόμα το aliexpess για να κλείσει η παραγγελία

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα μεχρι τωρα? Ποσες μερες σε δινει ακόμα το aliexpess για να κλείσει η παραγγελία

 

Ειναι αεροδρομιο λογικα απο δευτερα θα το εχω

Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το bluetooth είναι 4; δεν έχει πληροφορίες..
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χερια μου το Jiayu s2 πλεον. . πραγματικα απιστευτη κατασκευη απο αλουμινιο τα πισω πλαστικα μερη ειναι ματ και οχι γυαλιστερα οπως το G4. Μεγεθος καταπληκτικο ελαφρως μεγαλυτερο απο το g4. To παχος του απλα δεν υπαρχει.. 6mm!! Οθονη περιμενα καλυτερη απο το g4 αλλα.. Απο το πλαι ασπριζει η οθονη και γενικα το λευκο κιτρινιζει αρκετα! Φοραει 4.2.2 διαμορφωμενη και σε συνδιασμενη με καποια στοια απο lewa os. Πραγματικα μοιαζει κε συσκευη 700ευρω και οχι 240 που μου κοστισε. Πραγματικη μνημη την στιγμη που το ανοιξα 4gb εσωτερικη και 24. Την αναγνωριζει για sd. Πληρες ΕΛΛΗΝΙΚΗ γλωσσα απο την μαμα Jiayu!! Διαθετει και air gestures!! ! Δεν εχω δοκιμασει gps κλπ… λογω δουλειας… πρωτη εντυπωση.. . πολυ καλό με μειωνεκτιμα την οθόνη που θεωρω καλυτερη του g4 που ειχε τις πρωτες οθονες πριν παει στην sharp η jiayu. Edited by lewnidask
Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χερια μου το Jiayu s2 πλεον. . πραγματικα απιστευτη κατασκευη απο αλουμινιο τα πισω πλαστικα μερη ειναι ματ και οχι γυαλιστερα οπως το G4. Μεγεθος καταπληκτικο ελαφρως μεγαλυτερο απο το g4. To παχος του απλα δεν υπαρχει.. 6mm!! Οθονη φοβερη απλα με τελεια χρωματα! Φοραει 4.2.2 διαμορφωμενη και σε συμδιασμενη με κσποια στοια απο lewa os. Πραγματικα μοιαζει κε συσκευη 700ευρω και οχι 240 που μου κοστισε. Πραγματικη μνημη την στιγμη που το ανοιξα 4gb εσωτερικη και 24. Την αναγνωριζει για sd. Πληρες ΕΛΛΗΝΙΚΗ γλωσσα απο την μαμα Jiayu!! Διαθετει και air gestures!! ! Δεν εχω δοκιμασει gps κλπ… λογω δουλειας… πρωτη εντυπωση.. . Εντυπωσιακο!!

 

 

Απο που το πηρες φιλε να χτυπησω και εγω ενα?

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες φιλε να χτυπησω και εγω ενα?

 

Απο aliexpress φιλε αλλα πλεον στα περισσοτερα sites ειναι διαθεσιμο

Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χερια μου το Jiayu s2 πλεον. . πραγματικα απιστευτη κατασκευη απο αλουμινιο τα πισω πλαστικα μερη ειναι ματ και οχι γυαλιστερα οπως το G4. Μεγεθος καταπληκτικο ελαφρως μεγαλυτερο απο το g4. To παχος του απλα δεν υπαρχει.. 6mm!! Οθονη περιμενα καλυτερη απο το g4 αλλα.. Απο το πλαι ασπριζει η οθονη και γενικα το λευκο κιτρινιζει αρκετα! Φοραει 4.2.2 διαμορφωμενη και σε συνδιασμενη με καποια στοια απο lewa os. Πραγματικα μοιαζει κε συσκευη 700ευρω και οχι 240 που μου κοστισε. Πραγματικη μνημη την στιγμη που το ανοιξα 4gb εσωτερικη και 24. Την αναγνωριζει για sd. Πληρες ΕΛΛΗΝΙΚΗ γλωσσα απο την μαμα Jiayu!! Διαθετει και air gestures!! ! Δεν εχω δοκιμασει gps κλπ… λογω δουλειας… πρωτη εντυπωση.. . πολυ καλό με μειωνεκτιμα την οθόνη που θεωρω καλυτερη του g4 που ειχε τις πρωτες οθονες πριν παει στην sharp η jiayu.

 

Μεγεια καλοριζικο:!::!: απο τι βλεπω σε ενθουσιασε , περιμενουμε λεπτομέρειες για καμερα ,wifi,και ακούγεται οτι ζεσταινεται πολυ στο πισω μερος.Το μονο αρνητικό που γραφεις ειναι η οθόνη και στα βιντεο δειχνει σουπερ?

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο προβλημα το εχω με την μπαταρια δεν φορτιζεται 100% σταματαει στο 97 και δεν μπορω να κανω και calibration. Aν μπορει να βοηθησει καποιος. Φωτογραφιες πολυ καλες καλυτερες του G4
Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Πρωτο προβλημα το εχω με την μπαταρια δεν φορτιζεται 100% σταματαει στο 97 και δεν μπορω να κανω και calibration. Aν μπορει να βοηθησει καποιος. Φωτογραφιες πολυ καλες καλυτερες του G4

 

Απο wifi πως παει;broswer,ζεσταίνεται πολυ στο πισω μερος

Link to comment
Share on other sites

Απο wifi πως παει;broswer,ζεσταίνεται πολυ στο πισω μερος
wifi μια χαρα εως τωρα και καλυτερο του g4. Browser το ιδιο πολυ γρηγορο δεν κολλαει πουθενα. Ζεστενεται λιγο κατα τη φορτιση το αλουμινιο αλλα δεν ψηνεται κιολας. Επισης να σημειωσω εχει δυνατο φλας και πολυ δυνατο led ειδοποιησεων τοσο που σε στραβώνει. Τα πληκτρα αφης δεν αναβουν και ειναι μαυρα σε αντιθεση με το g4 που ειναι ασημι. Το θεμα με την μπαταρια λυθηκε ωστοσο μομιζω δυσκολα θα βγαλει μερα και παραπανω αλλωστε ειναι μολις 2000 mah.. Αλλα μπροστα στο παχος που.. Δεν εχει.. .χαλαλι μια φορτιση παραπανω! Edited by lewnidask
Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

wifi μια χαρα εως τωρα και καλυτερο του g4. Browser το ιδιο πολυ γρηγορο δεν κολλαει πουθενα. Ζεστενεται λιγο κατα τη φορτιση το αλουμινιο αλλα δεν ψηνεται κιολας. Επισης να σημειωσω εχει δυνατο φλας και πολυ δυνατο led ειδοποιησεων τοσο που σε στραβώνει. Τα πληκτρα αφης δεν αναβουν και ειναι μαυρα σε αντιθεση με το g4 που ειναι ασημι. Το θεμα με την μπαταρια λυθηκε ωστοσο μομιζω δυσκολα θα βγαλει μερα και παραπανω αλλωστε ειναι μολις 2000 mah.. Αλλα μπροστα στο παχος που.. Δεν εχει.. .χαλαλι μια φορτιση παραπανω!

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες , καλοδουλευτο να το χαρείς και περιμένουμε και αλλες πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...