Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω μια απο τα ιδια μερικα χιλιαρικα ( ανα 200-400-500 ) και ποτε δεν ειχα καποιο προβλημα

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοιταχτε .. δεν ειμαι "χθεσινος" με αυτα τα θεματα , ειχα Moneybookers και αλλα πριν καν υπαρξει Banner σε ελληνικο site, εχω γνωση το πως λειτουργουν και τι γινεται ... και επειδη το εψαξα, λαθος απο εμενα δεν υπηρχε αλλα δεν υπηρχε διαθεση εξυπηρετησης απο revolut και γι αυτο ειπα οτι δεν χρειαζεται να ξανασχοληθω μαζι τους, ευτυχως ηταν δοκιμαστηκο στα 10 ευρω να δω τι γινεται και δεν με απασχολησε πλεον το ποσο που χαθηκε (ολα αυτα εγιναν πριν 7 μηνες περιπου), σε αντιστοιχη περιπτωση απο Moneybookers (skrill Πλεον) απο e-mail μεχρι τηλεφωνα και σε επικοινωνια για να μου δωσουν λυση ... Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι το Revolut έχει βελτιωθεί αρκετά το τελευταίο δίμηνο. Η μεταφορά γίνεται max 3μερες και ότι χρειάστηκα απάντησαν άμεσα.

Επιβεβαίωση στοιχείων μου ζήτησαν να κάνω χθες μια και μου μπλοκαραν αγορά από PayPal ενώ λίγες ώρες πριν έκανα από Ali χωρίς πρόβλημα.

Βέβαια η πιστοποίηση των στοιχείων έγινε άμεσα και από κει και πέρα όλα Ok.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι το Revolut έχει βελτιωθεί αρκετά το τελευταίο δίμηνο. Η μεταφορά γίνεται max 3μερες και ότι χρειάστηκα απάντησαν άμεσα.

Επιβεβαίωση στοιχείων μου ζήτησαν να κάνω χθες μια και μου μπλοκαραν αγορά από PayPal ενώ λίγες ώρες πριν έκανα από Ali χωρίς πρόβλημα.

Βέβαια η πιστοποίηση των στοιχείων έγινε άμεσα και από κει και πέρα όλα Ok.

 

επιβεβαιωση στοιχειων γινεται αν ξεπερνας φορτωμα ανω των 1000ευρω αν δεν κανω λαθος ανα ετος ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωση στοιχειων γινεται αν ξεπερνας φορτωμα ανω των 1000ευρω αν δεν κανω λαθος ανα ετος ;

 

Κανονικά έτσι είναι, στην δική μου περίπτωση όμως χθες το ζήτησαν χωρίς να το είχα πιάσει αυτό το όριο.

Αυτό μου ανέφεραν μετά από συνομιλία που είχα.

Και όμως με το που έστειλα τα στοιχεία μου στο 5λεπτο δοκίμασα να πληρώσω και πέρασε.

Κοίτα το δουλεύω από τότε που έσκασε στην Ελλάδα, εκτός από τους πρώτους μήνες που ήταν αλλού για αλλού μέχρι και μεις να μπούμε στα κόλπα δεν έχω κανένα θέμα.

Εξάλλου για το Ali το χρειάζομαι περισσότερο.

Εσένα γιατί έκατσε στραβά, τι να πω... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έτσι είναι, στην δική μου περίπτωση όμως χθες το ζήτησαν χωρίς να το είχα πιάσει αυτό το όριο.

Αυτό μου ανέφεραν μετά από συνομιλία που είχα.

Και όμως με το που έστειλα τα στοιχεία μου στο 5λεπτο δοκίμασα να πληρώσω και πέρασε.

Κοίτα το δουλεύω από τότε που έσκασε στην Ελλάδα, εκτός από τους πρώτους μήνες που ήταν αλλού για αλλού μέχρι και μεις να μπούμε στα κόλπα δεν έχω κανένα θέμα.

Εξάλλου για το Ali το χρειάζομαι περισσότερο.

Εσένα γιατί έκατσε στραβά, τι να πω... :worry:

 

Τελοςπαντων μολις ξαναδοκιμασα και εστειλα λεφτα (δεν εχω κανει ταυτοποιηση) ... 15/7 ημερομηνια αξιας εδωσε η πειραιως ... ΣΚ ... οποτε 18/7 λογικα θα πιστωθει στην Revolut ...

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε .. δεν ειμαι "χθεσινος" με αυτα τα θεματα , ειχα Moneybookers και αλλα πριν καν υπαρξει Banner σε ελληνικο site, εχω γνωση το πως λειτουργουν και τι γινεται ... και επειδη το εψαξα, λαθος απο εμενα δεν υπηρχε αλλα δεν υπηρχε διαθεση εξυπηρετησης απο revolut και γι αυτο ειπα οτι δεν χρειαζεται να ξανασχοληθω μαζι τους, ευτυχως ηταν δοκιμαστηκο στα 10 ευρω να δω τι γινεται και δεν με απασχολησε πλεον το ποσο που χαθηκε (ολα αυτα εγιναν πριν 7 μηνες περιπου), σε αντιστοιχη περιπτωση απο Moneybookers (skrill Πλεον) απο e-mail μεχρι τηλεφωνα και σε επικοινωνια για να μου δωσουν λυση ...

 

Αφου χρησιμοποιείς την skrill τόσο καιρό γιατι δεν στέλνεις χρήματα εκει? Γίνονται μεταφορές σε ελληνικό λογαριασμό που έχουν και δεν έχεις το όριο 1.000/μήνα και τα πρόβλημα της Πειραιώς με το οριο που εχει για εμβάσματα στο εξωτερικό!

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελοςπαντων μολις ξαναδοκιμασα και εστειλα λεφτα (δεν εχω κανει ταυτοποιηση) ... 15/7 ημερομηνια αξιας εδωσε η πειραιως ... ΣΚ ... οποτε 18/7 λογικα θα πιστωθει στην Revolut ...

 

18/7 Το βράδυ (αν τα εστειλες σωστα) θα τα εχεις στον λογαριασμο σου!

Link to comment
Share on other sites

 

18/7 Το βράδυ (αν τα εστειλες σωστα) θα τα εχεις στον λογαριασμο σου!

 

Η συναλλαγή σας εκτελέστηκε επιτυχώς με τα παρακάτω στοιχεία: Η μεταφορά πίστωσης θα εκτελεστεί από την Τράπεζα την επόμενη εργάσιμη ημέρα*, καθώς είτε έχει εκπνεύσει ο προκαθορισμένος χρόνος αποστολής για αυθημερόν εκτέλεση (16:00 ώρα Ελλάδος), είτε καταχωρείται σε μη εργάσιμη ημερομηνία. Σε κάθε περίπτωση απαραίτητη προϋπόθεση για την εκτέλεση του εμβάσματος είναι η ύπαρξη επαρκούς διαθεσίμου υπολοίπου στον λογαριασμό που έχετε επιλέξει, κατά την ημερομηνία εκτέλεσης.

Κωδικός Συναλλαγής: *****

Από Λογαριασμό:GR********

Ποσό:** EUR

Επιβάρυνση Εξόδων:SHA - Επιθυμώ να επιβαρυνθώ μόνο με τα έξοδα της Τράπεζας μου

Στοιχεία Δικαιούχου

Λογαριασμός Δικαιούχου:GB73BARC20364759245833

Ονοματεπώνυμο / Επωνυμία Δικαιούχου:REVOLUT LTD

Τράπεζα Δικαιούχου:BARCGB22XXX

Επωνυμία Τράπεζας Δικαιούχου:BARCLAYS BANK PLC

Διεύθυνση Τράπεζας Δικαιούχου:1 CHURCHILL PLACE

Χώρα Τράπεζας Δικαιούχου:ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ

Πληροφορίες για το δικαιούχο: ( ΕΔΩ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Η REVOLUT ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ)

Στοιχεία SEPA

Κωδικός Αναφοράς Εντολέα: ( ΕΔΩ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Η REVOLUT ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ)

Θα χρεωθείτε με

Ποσό Χρέωσης Κεφαλαίου:** EUR

Ποσό Χρέωσης Προμηθειών & Εξόδων:1,00 EUR

Ανάλυση Προμηθειών & Εξόδων

Προμήθεια εμβάσματος:1,00 EUR

Στοιχεία Εκτέλεσης

Εκτέλεση:Άμεσα

Ημερομηνία Αξίας:15/7/2016

 

-***************

 

18/7 θα μαθω ...

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Η συναλλαγή σας εκτελέστηκε επιτυχώς με τα παρακάτω στοιχεία: Η μεταφορά πίστωσης θα εκτελεστεί από την Τράπεζα την επόμενη εργάσιμη ημέρα*, καθώς είτε έχει εκπνεύσει ο προκαθορισμένος χρόνος αποστολής για αυθημερόν εκτέλεση (16:00 ώρα Ελλάδος), είτε καταχωρείται σε μη εργάσιμη ημερομηνία. Σε κάθε περίπτωση απαραίτητη προϋπόθεση για την εκτέλεση του εμβάσματος είναι η ύπαρξη επαρκούς διαθεσίμου υπολοίπου στον λογαριασμό που έχετε επιλέξει, κατά την ημερομηνία εκτέλεσης.

Κωδικός Συναλλαγής: *****

Από Λογαριασμό:GR********

Ποσό:** EUR

Επιβάρυνση Εξόδων:SHA - Επιθυμώ να επιβαρυνθώ μόνο με τα έξοδα της Τράπεζας μου

Στοιχεία Δικαιούχου

Λογαριασμός Δικαιούχου:GB73BARC20364759245833

Ονοματεπώνυμο / Επωνυμία Δικαιούχου:REVOLUT LTD

Τράπεζα Δικαιούχου:BARCGB22XXX

Επωνυμία Τράπεζας Δικαιούχου:BARCLAYS BANK PLC

Διεύθυνση Τράπεζας Δικαιούχου:1 CHURCHILL PLACE

Χώρα Τράπεζας Δικαιούχου:ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ

Πληροφορίες για το δικαιούχο: ( ΕΔΩ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Η REVOLUT ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ)

Στοιχεία SEPA

Κωδικός Αναφοράς Εντολέα: ( ΕΔΩ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Η REVOLUT ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ)

Θα χρεωθείτε με

Ποσό Χρέωσης Κεφαλαίου:** EUR

Ποσό Χρέωσης Προμηθειών & Εξόδων:1,00 EUR

Ανάλυση Προμηθειών & Εξόδων

Προμήθεια εμβάσματος:1,00 EUR

Στοιχεία Εκτέλεσης

Εκτέλεση:Άμεσα

Ημερομηνία Αξίας:15/7/2016

 

-***************

 

18/7 θα μαθω ...

 

Σωστά είναι :) παρασκευή βράδυ θα σε έρθει ειδοποίηση!

Link to comment
Share on other sites

Σωστά είναι :) παρασκευή βράδυ θα σε έρθει ειδοποίηση!

 

για να δουμε ... αλλα αν ξαναχαθουνε αυτη τη φορα δεν θα το αφησω ετσι ... οπως και να χει θα ενημερωσω για το τι εγινε

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

1 βδομάδα delivery από την ώρα που έγινε dispatched.

Μια χαρά η SG.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

... αλλα αν ξαναχαθουνε αυτη τη φορα δεν θα το αφησω ετσι ...

Αποκλείεται να χάθηκαν. Κάπου βρίσκεται το 10αρικο, πιθανόν δεν είχε καν εκτελεστεί το έμβασμα που είχες κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να χάθηκαν. Κάπου βρίσκεται το 10αρικο, πιθανόν δεν είχε καν εκτελεστεί το έμβασμα που είχες κάνει.

 

7 μηνες τωρα παντως ουτε πισω στο λογαριασμο (λογιστικο/διαθεσιμο υπολοιπο) ηρθε το 10αρικο ουτε και στην revolut .

 

θα δουμε τωρα σε αυτη τη συναλλαγη τι θα γινει

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

7 μηνες τωρα παντως ουτε πισω στο λογαριασμο (λογιστικο/διαθεσιμο υπολοιπο) ηρθε το 10αρικο ουτε και στην revolut .

 

θα δουμε τωρα σε αυτη τη συναλλαγη τι θα γινει

Τότε κάπου αλλού θα το έστειλες!

Εγώ θα το έψαχνα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ο λογαριασμος που στελνεις τα λεφτα στη revolut ειναι στο ιδιο ονομα με αυτον που εχεις δηλωσει στη revolut? Απο αλλο ονομα δεν δεχεται μεταφορα.

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε ... αλλα αν ξαναχαθουνε αυτη τη φορα δεν θα το αφησω ετσι ... οπως και να χει θα ενημερωσω για το τι εγινε

 

Αν δεις ότι περνάνε οι μέρες χωρίς ενημέρωση, στείλε μια ειδοποίηση στο chat μαζί με φωτογραφίες από το λογαριασμό σου αλλά και από την μεταφορά που έκανες μέσω της τράπεζας σου.

Αυτό που είπαν τα παιδιά, ίδιο όνομα, είναι αυτονόητο.

Όπως και να χει δεν θα έχεις πρόβλημα αν όλα είναι σωστά. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα με revolut παραγγελνετε χωρίς πρόβλημα παιδιά??

 

Εγω προσωπικά κανένα προβλημα με revolut σε aliexpress.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μία ερώτηση

Τι πρέπει να κάνω για να παραγγείλω από Ali express? Μέχρι τώρα παράγγελνώ από eBay με PayPal ενώ το Ali δεν δέχεται PayPal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση

Τι πρέπει να κάνω για να παραγγείλω από Ali express? Μέχρι τώρα παράγγελνώ από eBay με PayPal ενώ το Ali δεν δέχεται PayPal

Βγαζεις μια revolut.Ψαξε στο google υπαρχει οδηγος που θα σε λυσει ολες της αποριες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση

Τι πρέπει να κάνω για να παραγγείλω από Ali express? Μέχρι τώρα παράγγελνώ από eBay με PayPal ενώ το Ali δεν δέχεται PayPal

 

Σου απάντησα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...