Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα...επειδη δεν εχω ξαναπαραγγειλει απο εξωτερικο...(εχουν παραγγειλει φιλοι μου για μενα)

Εχω μαθει οτι μπορεις να παραγγειλεις κανονικα...φυσικα θα δημιουργησω καινουργια καρτα (λογαριασμο) ...

κατι σαν prepaid η paypal..Δεχονται αυτες τις καρτες για να παραγγειλεις κανονικα απο aliexpress? προκειται για αγορα τηλεφωνου και κατι ανταλλακτικα.!

Revolut φιλε....και αγοραζεις απο οπου θες!....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Revolut φιλε....και αγοραζεις απο οπου θες!....

 

και πως την βγαζω αυτην την καρτα;; υπαρχουν οδηγιες μπορεις να μου στειλεις;;

Link to comment
Share on other sites

και πως την βγαζω αυτην την καρτα;; υπαρχουν οδηγιες μπορεις να μου στειλεις;;

με μια αναζητηση στο google θα βρεις αναλυτικο οδηγο σε διπλανο forum.

Link to comment
Share on other sites

και πως την βγαζω αυτην την καρτα;; υπαρχουν οδηγιες μπορεις να μου στειλεις;;

 

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/158948-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%83-revolut/

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια...

μου ειπανε οτι γινεται και με prepaid? να κανω παραγγελια μεσω aliexpress..ισχυει;;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια...

μου ειπανε οτι γινεται και με prepaid? να κανω παραγγελια μεσω aliexpress..ισχυει;;

 

απο οσο ξερω οχι , με revolut που εχω δοκιμασει εγω δεν ειχα προβλημα , κατεβασε την εφαρμογη στο κινητο με την revolut και εισαι οκ! , μετα εμβασμα απο internet banking που να εχει το ιδιο ονομα τις καρτας με την revolut και περιμενεις 3-5 ημερες και μετα κανεις αγορα κανονικα με τα στοιχεια της καρτας και ολα μια χαρα!!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ωραία το σκέφτομαι να το φτιάξω.. Αλλά δεν έχω λογαριασμό PayPal.. Μόνο prepaid.. Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση γιατί είμαι άσχετος με αυτά και έχω φάει μπέρδεμα..προσπάθησα με prepaid eurobank και δεν γίνεται τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Ωραία το σκέφτομαι να το φτιάξω.. Αλλά δεν έχω λογαριασμό PayPal.. Μόνο prepaid.. Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση γιατί είμαι άσχετος με αυτά και έχω φάει μπέρδεμα..προσπάθησα με prepaid eurobank και δεν γίνεται τίποτα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773

Link to comment
Share on other sites

Ωραία το σκέφτομαι να το φτιάξω.. Αλλά δεν έχω λογαριασμό PayPal.. Μόνο prepaid.. Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση γιατί είμαι άσχετος με αυτά και έχω φάει μπέρδεμα..προσπάθησα με prepaid eurobank και δεν γίνεται τίποτα

Το aliexpress δεν δεχετε paypal. Αμα δεν περασε η καρτα μονη της απο το aliexpress τοτε χρειαζεσαι την revolut.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Μπαίνω aliexpress σήμερα για να παραγγείλω κάτι θήκες μικρής αξίας.. Προσπαθώ μέσω visa πειραιώς ... Κάνει proceed τον λογαριασμό και με βγάζει σε σελίδα για ενεργοποίηση της υπηρεσίας verified by visa όπου πρέπει να την ενεργοποίησω για να παραγγείλω... Πρέπει να συμπληρώσω (αφμ,αριθμός δελτίου ταυτότητας,η.γεννησης)....

Τι είναι αυτό με χρεώνει σε κάτι;;;Θα μπορέσω να παραγγείλω;;; Κανονικά αν την ενεργοποίησω;;

 

Μου φαίνεται περίεργο που έκανε την κάρτα proceed που σημαίνει ότι την δέχεται αλλά δεν μπορώ να πληρώσω χωρίς να ενεργοποιήσω την υπηρεσία verified by visa..

Edited by hitman89
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται περίεργο που έκανε την κάρτα proceed που σημαίνει ότι την δέχεται αλλά δεν μπορώ να πληρώσω χωρίς να ενεργοποιήσω την υπηρεσία verified by visa..

Δεν έχει σχέση με το κατάστημα αλλα με τη Visa (το ίδιο σύστημα έχει και η Matercard). Αυτό το βήμα θα γινόταν απο οποιοδήποτε κατάστημα κι αν ψώνιζες.

Είναι μια δικλείδα ασφαλείας και δεν σου κοστίζει τίποτα. Απλά είναι λίγο μπελάς να βάζεις διπλά username\password.

Link to comment
Share on other sites

Συμπλήρωσα μόλις τώρα δύο φορές... Και μου λέει μπλοκαριστηκε δεν ξέρω τι έγινε ειλικρινά..μου λέει να πάρω την εξυπηρέτηση πελατών της πειραιως 18 28 38....

 

Πάλι σε μπελάδες μπήκαμε αντέ να δούμε τώρα τι θα μου πούνε και αυτοί..

 

Και αν ενεργοποιηθεί λες; Να γίνει η παραγγελία;

Edited by hitman89
Link to comment
Share on other sites

Συμπλήρωσα μόλις τώρα δύο φορές... Και μου λέει μπλοκαριστηκε δεν ξέρω τι έγινε ειλικρινά..μου λέει να πάρω την εξυπηρέτηση πελατών της πειραιως 18 28 38....

 

Πάλι σε μπελάδες μπήκαμε αντέ να δούμε τώρα τι θα μου πούνε και αυτοί..

Πάρε, μπορεί να έκανε λάθος η τράπεζα. Στη δική μου περίπτωση η Alpha είχε καταχωρίσει λάθος αριθμό ταυτότητας στο σύστημα τους και μου μπλόκαρε συνέχεια τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε, μπορεί να έκανε λάθος η τράπεζα. Στη δική μου περίπτωση η Alpha είχε καταχωρίσει λάθος αριθμό ταυτότητας στο σύστημα τους και μου μπλόκαρε συνέχεια τη διαδικασία.

 

Θα τους πάρω τηλέφωνο τώρα...να δω τι γίνεται...

 

Ελπίζω όλα καλά να πάνε να ενεργοποιηθεί και να δεχτεί το aliexpress την κάρτα.... Και να γίνει η παραγγελία αφότου ενεργοποιηθεί η υπηρεσία.. Άντε και ο Θεός βοηθός

Link to comment
Share on other sites

Θα τους πάρω τηλέφωνο τώρα...να δω τι γίνεται...

 

Ελπίζω όλα καλά να πάνε να ενεργοποιηθεί και να δεχτεί το aliexpress την κάρτα.... Και να γίνει η παραγγελία αφότου ενεργοποιηθεί η υπηρεσία.. Άντε και ο Θεός βοηθός

 

Και εμένα εχει κλειδωθεί το verify γιατί πάτησα 2 φορές λάθος τον κωδικό...Υπερ-ευαίσθητο είναι το σύστημα...Και επειδή δεν θελω να ξοδέψω 30 λεπτα σε τηλέφωνα για να το ξεκλειδώσουν οταν θα εχω χρονο μια Κυριακή βράδυ που δεν εχει και πολλά τηλεφωνήματα θα το κανω....

Link to comment
Share on other sites

εγω τους πηρα τηλ..ολα κομπλε...την ενεργοποιησα τωρα μενει να βαλω λεφτα ...για να δω αν κανει παραγγελια..

προσπαθησα και μου ελεγε οτι δν υπαρχουν λεφτα στο λογαριασμο....

οποοτεεε λογικα γινεται κανικα παραγγελια μεσω visa greenbanking χρεωστικη...

 

μου βγαζει αυτο.:

 

Payment failed.

Reason

Your card has insufficient funds or is over credit limit.

Suggestion

Please try another card or payment method.

 

Σωστα;;;

Edited by hitman89
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μήνυμα το βγαζει και με revolut και δεν μπορω να πληρώσω το αντικειμενο..:(

Ξερει κανεις γιατι;;

 

Τι να πω φιλε...προσωπικα για μενα με την visa μου:...

 

1)δεν εχω λεφτα μεσα στην καρτα

2)δεν δεχεται την καρτα μου (που μεχρι στιγμης) κανει proceed

3)το ali παλι ακυρωσε τις ελληνικες καρτες ...

 

το πρωτο ειιναι σιγουρο...τωρα τα αλλα θα το δουμε ..οταν παω αυριο να βαλω λεφτα

 

Οσο για σενα εχεις λεφτα στην καρτα..εχεις μεταφερει κανονικα ...γιατι απο οτι ξερω και εχω ακουσει κανει 2 με 4 ημερες..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μήνυμα το βγαζει και με revolut και δεν μπορω να πληρώσω το αντικειμενο..:(

Ξερει κανεις γιατι;;

 

Κανε εκκαθάριση της εφαρμογής και ξανάκανε log-in.Θα εχουν αλλάξει μαλλον τα στοιχεία της κάρτας.Και ξαναδοκιμασε να πληρωσεις με τα καινουρια.

Link to comment
Share on other sites

Λεφτά η κάρτα έχει.Απλά δεν γίνεται να προχωρήσω την πληρωμή ..

Θα ξαναπεράσω την εφαρμογή μπας και είναι αυτο το πρόβλημα .

Τώρα από περιέργεια να δω αν δουλεύει revolut (ανγχοθικα) δοκίμασα μια αγορά (μια θήκη) πέρασε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

θελω να κανω παραγγελια και απο οτι διαβασα η υπηρεσια στο aliexpress ( Escrow) λενε οτι σε προστατευει και προστατευει τα στοιχεια της καρτας σου καθως και δεν παιρνουν τα λεφτα κατευθειαν η πωλητες εαν δεν επιβεβαιωσεις...οτι παρελαβες...

ξερεις κανεις; αν υπαρχει καποια χρεωση;;;;

 

Και κατι ακομα...αν παραγγειλεις χωρις την υπηρεσια αυτην ....τα στοιχεια της καρτας σου φαινονται στο πωλητη και τα τραβαει κατευθιαν...η αφοτου το παρω το δεμα και πατισω οτι το παρελαβα τα παιρνει;;;

 

ευχαριστωω:)

Link to comment
Share on other sites

χρέωση έξτρα δεν εχει.

μονο η ισοτιμια που θα πετύχεις :)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

και πως την ενεργοποιω φιλε μου; την υπηρεσια;;

ειμαι ηδη μελος του aliexpress...εχθες γραφτηκα και θα κανω την πρωτη παραγγελια μου...

Link to comment
Share on other sites

μη γραφτεις σε κάτι αλλο

απλα κατα την πληρωμη βαλε τα στοιχεία της κάρτας

99% δε θα γίνει δεκτη λογω capital controls.

χρησημοποιεισε ρεβολουτ ;)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...