Jump to content

Samsung Galaxy Note Pro 12.2


Pharmex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιας και από Samsung δεν το βλέπω...

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-pro-12/development/rom-cyanogenmod-12-1-20151225-alpha-t3278582

Και μια ερώτηση για άτομα που ίσως γνωρίζουν από note. Σε περίπτωση που την περάσω τα χαρακτηριστικά του spen παραμένουν; Αν όχι , υπάρχει τρόπος να τα περάσω ; snote κλπ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και από Samsung δεν το βλέπω...

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-pro-12/development/rom-cyanogenmod-12-1-20151225-alpha-t3278582

Και μια ερώτηση για άτομα που ίσως γνωρίζουν από note. Σε περίπτωση που την περάσω τα χαρακτηριστικά του spen παραμένουν; Αν όχι , υπάρχει τρόπος να τα περάσω ; snote κλπ.

Ευχαριστώ.

 

Αφου οι τυποι ειναι αχρηστοι οσον αφορα το software

Χαντακωσανε αλλη μια κορυφαια συσκευη με την ανεπαρκεια τους.

Ο μονος λογος που το κραταω ειναι οτι δεν εχω βρει ακομη tablet με τετοια χορταστικη οθονη, ανεξαρτητου κοστους.

Ακομη και το surface pro 3 και 4 σε θεμα οθονης υπολειπονται και μαλιστα αισθητα.

Τωρα γιατι η σαμσουνγκ αποδεικνυεται τοσο ανικανη να υποστηριξει τα ομολογουμενως τρομερα απο αποψη hardware 'παιδια' της , παραμενει μυστηριο. Τετοια αυτοκτονικη διαθεση δεν εχω ξαναδει.

Link to comment
Share on other sites

Ακομη και το surface pro 3 και 4 σε θεμα οθονης υπολειπονται και μαλιστα αισθητα.

.

 

Μηπως τα παραλες λιγο ? εχω το SURFACE 3 και πιο πριν το SURFACE 3 PRO και ακομη εχω το NOTE 12 και εννοείτε πως ειναι ανωτερο σε οθονη το SURFACE !

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα παραλεω καθολου.

Οταν εχω χρονο και διαθεση θα τα βαλω διπλα και θα ανεβασω βιντεο στο youtube. Το ΝΟΤΕ ειναι πολυ ανωτερο σε λεπτομερεια, φωτεινοτητα και με πιο κρυα θερμοκρασια χρωματος το οποιο (υποκειμενικα) εγω προτιμω.

Aφου τα εχεις κι εσυ και τα 2 κανε το ιδιο για να στηριξεις τον αντιλογο σου

Link to comment
Share on other sites

Σε λεπτομερεια ειδικα προτιμωτα Surface :confused:

any way μπορει να ειναι και ιδεα μου,δε θα χαλασουμε και τις καρδιες μας τωρα...και τα δυο ειναι εργαλειαρες βεβαια.

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αφου οι τυποι ειναι αχρηστοι οσον αφορα το software

Χαντακωσανε αλλη μια κορυφαια συσκευη με την ανεπαρκεια τους.

Ο μονος λογος που το κραταω ειναι οτι δεν εχω βρει ακομη tablet με τετοια χορταστικη οθονη, ανεξαρτητου κοστους.

Ακομη και το surface pro 3 και 4 σε θεμα οθονης υπολειπονται και μαλιστα αισθητα.

Τωρα γιατι η σαμσουνγκ αποδεικνυεται τοσο ανικανη να υποστηριξει τα ομολογουμενως τρομερα απο αποψη hardware 'παιδια' της , παραμενει μυστηριο. Τετοια αυτοκτονικη διαθεση δεν εχω ξαναδει.

 

Συμφωνω με καθε σου λεξη. Οι τυποι ειναι εντελως αδιαφοροι και αχρηστοι. Θα μπορουσε να ηταν το surface του android αλλα με το κακο software που εχει ...μεχρι καναν μαθητη γυμνασιου φτανει η χρησιμοτητα του. Μου χουν τυχει απιστευτα λαγκαρισματα.... να μη ξερω αν πατησα ενα πληκτρο ή μια ενεργεια αφου ανταποκρινεται καποιες φορες μετα απο 5 δευτερολεπτα!

 

Ο λογος που σκοτωνει τα παιδια της ειναι για να λες αμαν αντε να βγει το επομενο μπας και το παρω και ηρεμησω!

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Αντι να γκρινιαζετε για την κακη σαμσουνγκ, ψαχτειτε με καποια καστομ ρομ (οσοι κατεχετε το αθλημα). Ημουν στη θεση σας μεχρι προχθες. Τωρα το Τab S μου, εχει οντως γινει το Surface του Android. Aν μαλιστα βρω και μια σωστη εφαρμογη για word/excel to PDF θα δωσω το λαπτοπ στην κορη μου.

Πολλαπλα παραθυρα, πραγματικο multitasking, κανενα κολλημα και σε συνδυασμο με τα bt mouse & keyboard που ειχε σετ η σαμσουνγκ, επιτελους χρησιμοποιω (εστω και με 1 χρονο καθυστερηση) πληρως αυτη τη θαυμασια συσκευη.

Το γραφω και σ' εσας γιατι σκεφτομουν να παρω το 12αρι μεχρι που ειδα την περιφημη οθονη του tabS.

Δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ειναι καποιος διατεθιμενος να θυσιασει την πολυ σημαντικη εγγυηση, αλλα εγω τουλαχιστον, που χρειαζομαι ταυτοχρονα πολλαπλα παραθυρα ανοικτα, δεν το μετανοιωσα καθολου.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Επειδή προφανώς η εταιρεία δεν πρόκειται να το υποστηρίξει περαιτέρω κι επειδή είχα άλλους 3 μηνες εγγύηση ούτως ή άλλως, ξεφορτωθηκα το bloatware και πέρασα cm12.1 στο p900.

Βρήκα την υγειά μου...επιτέλους λειτουργεί όπως πρέπει.

Αδιανόητη η ανικανότητα του software κομματιού στη σαμσουνγκ

Link to comment
Share on other sites

Και με τις δυνατότητες του spen τι γίνεται?
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
επετρεψε μου να διαφωνησω οσον αφορα τον ηχο. ναι αν τον αφησεις οπως ειναι εργοστασιακα ειναι "αδειος" και απλα δυνατος, αμα ομως πας με τις ρυθμισεις για προχωρημενους και παιξεις με τα 3d,bass,clarity οπως και αν ψιλορυθμισεις το equalizer ο ηχος γινεται απο πολυ καλυτερος μεχρι και φανταστικος (για επιπεδα ενος tablet βεβαια)!

 

να προσθεσω οτι διαβαζει αρχεια ηχου flac κανονικοτατα, ενω με την micro usb 3.0 θυρα που εχει φορτωνεις ταινιες και τραγουδια απο τον υπολογιστη σε χρονο dt!...

 

 

γενικα so far so good !!!ειναι υπερπληρες το εργαλειο...

 

 

και το τονιζω το "εργαλειο"...! το τι σου προσφερει με το stylus ειναι πραγματικα κατι το εξωπραγματικο !

Ρε παιδιά... Υπάρχουν τέτοιες ρυθμίσεις θα τρελαθούμε? Ψάχνω 3 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα εχω το tab pro 12.2 και οταν βγαλει καρτελα για χαμηλη μπαταρια 15% και πατησω ΟΚ πεφτει στο 4% ειναι φυσιολογικο η να το παω στο service?Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το tab pro 12.2 και οταν βγαλει καρτελα για χαμηλη μπαταρια 15% και πατησω ΟΚ πεφτει στο 4% ειναι φυσιολογικο η να το παω στο service?Ευχαριστω :)

2 χρόνια που το έχω δεν μου έχει συμβεί. Θα καθάριζαν dalvik/cache και αν δεν έστρωνε factory reset πριν το πάω για service (1η δουλειά που θα κάνει και το service)

 

Sent from my OnePlus Two using Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

και που το βρισκω το dalvik/cache γιατι μεσα στην διαχειριση εφαρμογων δεν εχει κατι τετοιο?Εχθες με το που πηγε στο 14% αρχισε η οθονη να αναβοσβηνει για λιγα δευτερολεπτα και μετα κολλησε το tablet,το εβαλα να φορτισει 100% και μετα εστρωσε αλλα οποτε πεφτει κατω απο 15% ολο προβληματα. Edited by dimitrisgr01
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
τελικα ηταν η μπαταρια

 

τελικα αλλαχτηκε η μπαταρια και ποσο κοστισε;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Pro 12.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...