Jump to content

Conn-X: Ο ΟΤΕ ρίχνει τις τιμές του ADSL!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.oteshop.gr/home/adslconnxprepaid.htm

 

einai 2 mhnes gia 45 euro h 75 me modem/router (den brhka pws na epileksw poio thelw!) Gia tous epomenous deka mhnes 22euro/mhna. Anarwtiemai an sta 22 auta euro perilambanontai ola h xreiazetai na plhrwneis extra thn dsl prosbash... Epishs h desmeush einai 6mhnh.

 

Kaneis pou na to dokimase?

Καλή η προσφορά, ωστόσο υπάρχουν και καλύτερες με router, όπως:

το Altec Jetpack στα 39,5€ για τους πρώτους 3 μήνες και μετά 19,9€ το μήνα χωρίς 12μηνη δέσμευση. Μάλιστα ο router του έχει 2 ethernet, και όχι μια όπως αυτός του Conn-Χ.

το Forthnet ADSL in a Box Plus στα 189€ για 6 μήνες και μετά 19,5€ το μήνα, με Wireless router.

το DSLCube της Vivodi με 99€ για 5 μήνες ή 59€ για 3 μήνες στα 512, και ανανέωση με 117€ για 6 μήνες (τωρινή προσφορά - κατά πάσα πιθανότητα τότε θα είναι ακόμα λιγότερο), αλλά δυστυχώς ο router του έχει μια ethernet όπως του Conn-X.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή η προσφορά, ωστόσο υπάρχουν και καλύτερες με router, όπως:

το Altec Jetpack στα 39,5€ για τους πρώτους 3 μήνες και μετά 19,9€ το μήνα χωρίς 12μηνη δέσμευση. Μάλιστα ο router του έχει 2 ethernet, και όχι μια όπως αυτός του Conn-Χ.

το Forthnet ADSL in a Box Plus στα 189€ για 6 μήνες και μετά 19,5€ το μήνα, με Wireless router.

το DSLCube της Vivodi με 99€ για 5 μήνες ή 59€ για 3 μήνες στα 512, και ανανέωση με 117€ για 6 μήνες (τωρινή προσφορά - κατά πάσα πιθανότητα τότε θα είναι ακόμα λιγότερο), αλλά δυστυχώς ο router του έχει μια ethernet όπως του Conn-X.

 

 

Kαλά θα ήταν να έδινε ρουτερ η αλτεκ σε αυτά τα χρήματα αλλά δίνει Modem δυστυχώς....

Link to comment
Share on other sites

http://www.oteshop.gr/home/adslconnxprepaid.htm

 

einai 2 mhnes gia 45 euro h 75 me modem/router (den brhka pws na epileksw poio thelw!) Gia tous epomenous deka mhnes 22euro/mhna. Anarwtiemai an sta 22 auta euro perilambanontai ola h xreiazetai na plhrwneis extra thn dsl prosbash... Epishs h desmeush einai 6mhnh.

 

Kaneis pou na to dokimase?

 

Αυτό έχω βάλει. Στον πρώτο λογαριασμό, όλα καλά...Ούτε τέλη ενεργοποίησης, ούτε τίποτα κρυφές χρεώσεις...

 

Με λίγα λόγια 22,5 τον μήνα και καθάρισες

 

Συμβουλή να μην πάρεις το δωρεάν modem που δίνουν που αν θυμάμαι καλά είναι ένα Sagem

 

Εγώ έδωσα 30 ευρώ παραπάνω και πήρα το speedtouch 536 το οποίο είναι modem/router. Στο συνιστώ

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω βάλει. Στον πρώτο λογαριασμό, όλα καλά...Ούτε τέλη ενεργοποίησης, ούτε τίποτα κρυφές χρεώσεις...

 

Με λίγα λόγια 22,5 τον μήνα και καθάρισες

 

Συμβουλή να μην πάρεις το δωρεάν modem που δίνουν που αν θυμάμαι καλά είναι ένα Sagem

 

Εγώ έδωσα 30 ευρώ παραπάνω και πήρα το speedtouch 536 το οποίο είναι modem/router. Στο συνιστώ

 

Δημήτρης

 

Το οποιο Sagem δεν διατιθεται κιολας πλεον, τουλαχιστον για ISDN γραμμες (εννοω μεσα στο πακετο του connx). Οπως τα λες παντως, μακρια απο αυτο. Δεν αξιζει για να γλυτωσεις 30 ευρω...;)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παιδιά τελικά η προσφορά 1024 με 22.5€ τον μήνα αξίζει?

 

αυτή την στιγμή έχω μια 768 με αορίστου Ondsl Και πληρώνω 41,41€ το μήνα για γραμμή adsl και Ondsl.

αν κάνω την μετατροπή σε Conn-x και πάω στα 1024 με συμφέρει? τα 22,5 αναφέρονται μόνο στο μηνιαίο κόστος της συνδρομής ίντερνετ ή περιλαμβάνει και την γραμμή adsl?

 

ευχαριστώ:O

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν θα την διακόψω,απλά πάροχο ( πάλι οτενέτ θα είμαι, τι να λέμε ) σκοπός ειναι να γλιτώσουμε λεφτά κι αν όντως περιλαμβάνει το κόστος της γραμμής και το ιντερνετ, τότε ειναι απίθανη προσφορά.

θα τους πάρω το πρωί να μάθω τι γίνεται.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

η αναβάθμιση της γραμμής έγινε μέσα σε λίγες ώρες απ'οταν ζήτησα την αλλαγή, καθυστέρησε όμως η μεταφορά του account Μου στο νέο πρόγραμμα ( απο οτενετ αορίστου σε conn-x) με αποτέλεσμα απο χτές το μεσημέρι να μην έχω ιντερνετ.Λογικά σήμερα απ'οτι μου είπανε θα το έχουν επιλύσει το θέμα μου.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Paidia, mia erotisi.

 

Einai na agorasw to conn-x 1024 me mhniaio pagio 23.5....

Einai ontos toso 'h tha erthei tipota trelo sto logariasmo??

Τόσο είναι , €23,5/μήνα (στην τιμή περιλαμβάνεται και το ΦΠΑ) για τα 1024/256. Συνιστώ να μην πάρεις το δωρεάν modem αλλά το speedtouch 536 τουλάχιστον, το οποίο πλέον κοστίζει €16,6, τα οποία μπορείς (λέμε τώρα..:blink: ) να τα βάλεις σε δόσεις στο λογαριασμό του ΟΤΕ και να μη σου φανούν καθόλου.

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόθεση να αγοράσετε connx τώρα, σκεφτείτε αν αξίζει να περιμένετε μέχρι το Πάσχα. Οι τιμές θα παραμείνουν ίδιες αλλά επιπλεόν θα υπάρχουν δώρα (εξωτερικοί σκληροί Western Digital και ασύρματα τηλέφωνα Panasonic) με κάθε εξάμηνη δέσμευση :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα!!!

Εχω ενα προβληματακι με το Conn-x Μου,που με εχει σπασει τα νευρα...!

 

Ενω εχω συνδεση στα 2048 σπανια να με πιασει παραπανω απο 390 με 670 !

Γιατι το κανει αυτο?

απο Rapidshare που κατεβαζω συνηθως πιανει τα 60-70 και παρα πολυ σπανια να με πιασει τα 180(και αυτο μονο κυριακη κατα τις 4-5 τα ξημερωματα) !!!

 

Και απο το uTorrent που κατεβαζω με πιανει με το ζορι 35ΚΒ/s

Γιατι ετσι?

Χερετε τι μπορει να φταιει?

 

Να σας πω οτι εχω Usb Modem Sagem Fast 800 (δλδ το δωρεαν που δινει ο οτε με καθε νεα συνδεση)......

Αν Βαλω κανα modem-router λετε να εχει καμια διαφορα????

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μια άλλη εταιρία (ενδεικτικά altec Μέσω νετκαρτα, ή ζήτα μια demo συνδρομή από forthnet ή άλλον) και δες αν οι ταχύτητες είναι ίδιες τις ίδιες ώρες. Αν όχι τότε πάρε στην οτενετ και πες τους το.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Εχω ενα προβληματακι με το Conn-x Μου,που με εχει σπασει τα νευρα...!

 

Ενω εχω συνδεση στα 2048 σπανια να με πιασει παραπανω απο 390 με 670 !

Γιατι το κανει αυτο?

απο Rapidshare που κατεβαζω συνηθως πιανει τα 60-70 και παρα πολυ σπανια να με πιασει τα 180(και αυτο μονο κυριακη κατα τις 4-5 τα ξημερωματα) !!!

 

Και απο το uTorrent που κατεβαζω με πιανει με το ζορι 35ΚΒ/s

Γιατι ετσι?

Χερετε τι μπορει να φταιει?

 

Να σας πω οτι εχω Usb Modem Sagem Fast 800 (δλδ το δωρεαν που δινει ο οτε με καθε νεα συνδεση)......

Αν Βαλω κανα modem-router λετε να εχει καμια διαφορα????

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα. Έχω ίδια σύνδεση με σένα και στην αρχή χρησιμοποιούσα το modem της sagem. Αλλά αφού δεν μπορούσα να πιάσω ταχύτητες και στο torrent δεν μου άνοιγε και port έβαλα ένα modem - router της level One και ησύχασα... Τουλάχιστον έχω πιιο γρήγορες ταχύτητες απο όσο είχα με το modem. Τις ταχύτητες που λέει δεν τις έχω δει ακόμη να δουλεύουν πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ενα WiFi modem/ router απο τα παρακάτω τσάμπα:

Philips PSTN

Baudtec PSTN

Sagem Fast 1500WG PSTN

TELLINDUS 1132 PSTN

Thomson Speedtouch 585 v6 PSTN

 

ή

 

Ενα FREECOM 80GB 2,5" USB τσάμπα

&

ενα modem/ router απο τα παρακάτω μειωμένo κατα 20ε όπως φαίνεται δίπλα:

WiFi PHILIPS CGA5720N PSTN 55 ευρώ

WiFi Thomson Speedtouch 585 v6 PSTN 53 ευρώ

WiFi Sagem Fast 1500WG PSTN 53 ευρώ

WiFi BAUDTEC TW263R4-A0 PSTN 49 ευρώ

Thomson Speedtouch 530 v6 PSTN 17 ευρώ

BAUDTEC T263R1U-A0 PSTN 15 ευρώ

 

(μιλάμε για 2 pc και δεν μου είναι απαραίτητο το ασύρματο, μπορώ και με καλώδια)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπόν εχω ενα προβλήμα με την ταχυτητα στο ιντερνετ...

Η σύνδεση που έχω είναι 768kpbs Conn-x...

Όταν εκανα bandwidth test speed σε πολλες σελίδες δεν μου βγαζει πανω από 500 - 550 kbps download speed...και Uploadspeed 100-150 kbps....

Αυτο βεβαια οταν απενεργοποιήσω το firewall....γιατί οταν είναι ανοιχτό εχει 0 download speed...Οταν κατεβάζω απο διάφορα προγραμματα δεν πιανει πανω απο 20kpbs...

Τι μπορει να φταιει??

Motherboard: P4 C800 Deluxe

CPU: P4 2.80Ghz

RAM: 1024Mb

Hard Disk: SATA MAXTOR 80Gb x2

Video Card: ATI Radeon 9600

Link to comment
Share on other sites

prosfata agorasa ena paketo conn-x me dwro to modem router prospathw na sindesw to modem router me tin thlefonikh grammh, anavosvinei to lampaki tou adsl alla den statheropoieitai.

pira thlefono stis vlaves tou ote k mou eipan oti to provlima einai oti to modem den sigxronizetai.

ti simainei auto??ti ftaiei??

thanks

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

prosfata agorasa ena paketo conn-x me dwro to modem router prospathw na sindesw to modem router me tin thlefonikh grammh, anavosvinei to lampaki tou adsl alla den statheropoieitai.

pira thlefono stis vlaves tou ote k mou eipan oti to provlima einai oti to modem den sigxronizetai.

ti simainei auto??ti ftaiei??

thanks

 

πάρε το 1242!!!:ninja::ninja:

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έκανα αίτηση πριν 12 μέρες.σήμερα πήραν τηλ το 134 κ μου είπαν ότι ενεργοποιήθηκε σήμερα.εχω συνδέσει τα πάντα όπως οι οδηγίες αλλά τίποτα.εχω το απλό μόντεμ το baudtec.το πρώτο το πράσινο φωτάκι είναι μόνιμος ανοιχτό κ το 2 πράσινο αναβοσβήνει κ το πορτοκαλί φωτάκι αναβοσβήνει κ κείνο αλλά ώρες ώρες μένει σβηστο για μερικά δεύτερα κ μετά αναβοσβήνει όπως κ το δεύτερο.

Πήρα το 1242 κ μου λένε να πάρω το 121.μπορεί κάποιος σχετικός NA βοηθήσει.EYXAPIΣTΩ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είναι μονίμως πράσινο είναι το power.μετά το πράσινο που αναβοσβήνει είναι τό ready κ το πορτοκαλι που αναβοσβήνει αλλά κάνει κ παύσεις κλειστό είναι το link
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...