Jump to content

Conn-X: Ο ΟΤΕ ρίχνει τις τιμές του ADSL!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ckck20 ( 2 Οκτ. 2004 , 00:09)

 

Μα αφού στο oteshop δε με αφήνει να συνεχίσω με την παραγγελία του πακέτου αν δεν επιλέξω και συνδρομή.

 

εμ καλά κάνουν και έχουν καταθέσει οι εναλλακτικοί αίτηση ασφαλιστικών μέτρων...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωχ θα έχουμε show με τους ISP από αύριο.

Δίκιο είχανε τελικά.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ομως μπορεις να μη διαλεξεις το Connx και να διαλεξεις ADSL απο τις επιλογες και δεν χρειαζεται να επιλεξεις συνδρομη. Βρειστε με,ομως λογικο βρισκω να θελει να προωθησει το δικο του προιον ο ΟΤΕ. Αν δεν ειχε τη προσβαση στην ιδια τιμη ειτε διαλεγες οτενετ ειτε αλλο προβαιντερ τοτε δικαιως θα φωναζαμε. Τωρα ομως προς τι ολη αυτη η διαμαρτυρια? :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 2 Οκτ. 2004 , 00:43)

 

Ομως μπορεις να μη διαλεξεις το Connx και να διαλεξεις ADSL απο τις επιλογες και δεν χρειαζεται να επιλεξεις συνδρομη. Βρειστε με,ομως λογικο βρισκω να θελει να προωθησει το δικο του προιον ο ΟΤΕ. Αν δεν ειχε τη προσβαση στην ιδια τιμη ειτε διαλεγες οτενετ ειτε αλλο προβαιντερ τοτε δικαιως θα φωναζαμε. Τωρα ομως προς τι ολη αυτη η διαμαρτυρια? :o

 

 

Κάνεις λάθος το OnDSL δεν είναι δικό του προϊόν, είναι της ΟΤΕΝΕΤ.

Βγάζοντας πακέτο ADSL πρόσβασης που ενεργοποιείται μόνο για ΟΤΕΝΕΤ καταπατεί κάθε έννοια ανταγώνισμού.

Θα φάνε γερό πρόστιμο (γουστάρω!)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 2 Οκτ. 2004 , 00:47)

 

Κάνεις λάθος το OnDSL δεν είναι δικό του προϊόν, είναι της ΟΤΕΝΕΤ.

Βγάζοντας πακέτο ADSL πρόσβασης που ενεργοποιείται μόνο για ΟΤΕΝΕΤ καταπατεί κάθε έννοια ανταγώνισμού.

Θα φάνε γερό πρόστιμο (γουστάρω!)

 

 

Απο τη στιγμη που η πΟτενετ ειναι θυγατρικη του πΟτε, τι φταιει ο πΟτες αν οι αλλες εταιριες δεν μπορουν να προσφερουν το συγκεκριμενο πακετο,καθοτι δεν εχουν αναπτυξει δικτυο?Ελπιζω να καταλαβαινεις το συλλογισμο μου :)

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αλλά αν πάρω μόνο τη σύνδεση (χωρίς Conn-X) τότε η τιμή του modem ανεβαίνει στα 85 ευρώ από τα 50 του πακέτου(Τι κοροϊδίες είναι αυτές). Ε δε θέλω να τρέχω σε μαγαζιά να παίρνω από αλλού modem, από αλλού splitter και πάει λέγοντας.

Ουσιαστικά ο ΟΤΕ μας εξαναγκάζει να πάρουμε και τη σύνδεση από κοντά του αν θέλουμε να επωφεληθούμε της τιμή του modem αλλά και των οδηγιών εγκατάστασης( ? ).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 2 Οκτ. 2004 , 00:50)

 

Απο τη στιγμη που η πΟτενετ ειναι θυγατρικη του πΟτε, τι φταιει ο πΟτες αν οι αλλες εταιριες δεν μπορουν να προσφερουν το συγκεκριμενο πακετο,καθοτι δεν εχουν αναπτυξει δικτυο?Ελπιζω να καταλαβαινεις το συλλογισμο μου :)

 

 

Τον καταλαβαίνω απόλυτα, αλλά ευτυχώς υπάρχει η ΕΕΤΤ και οι κανόνες της.

Ένας από αυτούς λέει ότι οι εταιρίες με σημαντική ισχύ σε μια αγορά είναι υποχρεωμένες να αντιμετωπίζουν όλες τις εταιρίες μιας άλλης αγοράς με τους ίδιους όρους, για αυτό και ο ΟΤΕ δε μπορεί να κάνει διακρίσεις μεταξύ OTEnet-Forthnet στο θέμα του ADSL, για αυτό η Vodafone είναι υποχρεωμένη να παίρνει από κάθε εταιρία σταθερής τα ίδια τέλη τερματισμού κλπ

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ckck20 ( 2 Οκτ. 2004 , 00:54)

 

Ε ναι αλλά αν πάρω μόνο τη σύνδεση (χωρίς Conn-X) τότε η τιμή του modem ανεβαίνει στα 85 ευρώ από τα 50 του πακέτου. Ε δε θέλω να τρέχω σε μαγαζιά να παίρνω από αλλού modem, από αλλού splitter και πάει λέγοντας.

Ουσιαστικά ο ΟΤΕ μας εξαναγκάζει να πάρουμε και τη σύνδεση από κοντά του αν θέλουμε να επωφεληθούμε της τιμή του modem αλλά και των οδηγιών εγκατάστασης(;).

 

 

Ακριβώς. :!:

Για αυτό το πρόστιμο έρχεται. :D

(το καλύτερο βέβαια θα ήταν να κλείσει η μάστιγα που λέγεται OTEnet αλλά τι να γίνει; )

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να φερω και ενα παραδειγμα?Πριν 6 μηνες αγορασα ενα Quest-Pc και μου εκαναν δωρο μια εξαμηνη συνδρομη με την θυγατρικη τους την HOL,εδω γιατι δεν υπαρχει καποιο προβλημα ?Και σε αυτη τη περιπτωση προωθουν το δικο τους-θυγατρικο- προιον! Μη μου πειτε οτι πιστευετε πως η συνδρομη ειναι δωρο :D

 

Για το μοντεμ που λες φιλε μου θα μπορουσε και η φορθνετ και η καθε φορθνετ να πουλαει μοντεμς σε καλη τιμη,πραγμα που δεν κανει!

 

Δεν εχω μετοχες στον ΟΤΕ ομως καπου εχω βαρεθει να τα ριχνουμε ολα στον ΟΤΕ. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 2 Οκτ. 2004 , 00:59)

 

Να φερω και ενα παραδειγμα?Πριν 6 μηνες αγορασα ενα Quest-Pc και μου εκαναν δωρο μια εξαμηνη συνδρομη με την θυγατρικη τους την HOL,εδω γιατι δεν υπαρχει καποιο προβλημα ? Και σε αυτη τη περιπτωση προωθουν το δικο τους-θυγατρικο- προιον! Μη μου πειτε οτι πιστευετε πως η συνδρομη ειναι δωρο :D

 

Για το μοντεμ που λες φιλε μου θα μπορουσε και η φορθνετ και η καθε φορθνετ να πουλαει μοντεμς σε καλη τιμη,πραγμα που δεν κανει!

Δεν εχω μετοχες στον ΟΤΕ ομως καπου εχω βαρεθει να τα ριχνουμε ολα στον ΟΤΕ. :)

 

 

1. Η αγορά υπολογιστών είναι εκτός της δικαιοδοσίας της ΕΕΤΤ.

2. Αν το έκανε η OTEnet δε θα υπήρχε πρόβλημα, το πρόβλημα είναι ότι το κάνει ο ΟΤΕ. Ενημερωτικά και η Forthnet έχει βγάλει το δικό της αντίστοιχο πακέτο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα το προβλημα μας δεν ειναι αν θα πρεπει να παρεμβει η ΕΕΤΤ η οχι. Απλα αν παρεμβει(που δεν το πιστευω)θα ειναι αδικο,καθοτι το παραδειγμα που ανεφερα ειναι ακριβως το ιδιο!Εκει γιατι δεν εκανε κατι το Υπουργειο εμποριου? Το ξερω οτι εβγαλε και η φορθνετ,αν της φορθνετ ειναι πιο ακριβο το μοντεμ ε σορρυ αλλα δεν φταιει ΚΑΙ για αυτο ο οτε!
Link to comment
Share on other sites

Εκείνο που θα κάνω μάλλον είναι να παραγγείλω το Conn-X με μια συνδρομή Economy 1000 στα 10 ευρώ και μόλις όλα λειτουργούν να πάω να διακόψω τη συνδρομή και να βάλω από forthnet.

Δε νομίζω να υπάρχει τίποτα το μεμπτό σε αυτό, έτσι; :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 2 Οκτ. 2004 , 01:06)

 

Μα το προβλημα μας δεν ειναι αν θα πρεπει να παρεμβει η ΕΕΤΤ η οχι. Απλα αν παρεμβει(που δεν το πιστευω)θα ειναι αδικο,καθοτι το παραδειγμα που ανεφερα ειναι ακριβως το ιδιο!Εκει γιατι δεν εκανε κατι το Υπουργειο εμποριου? Το ξερω οτι εβγαλε και η φορθνετ,αν της φορθνετ ειναι πιο ακριβο το μοντεμ ε σορρυ αλλα δεν φταιει ΚΑΙ για αυτο ο οτε!

 

 

Πρόσεξε μια πολύ σημαντική διαφορά για το πρώτο παράδειγμα: η συνδρομή που σου δίνουν με νέο PC είναι δώρο, η συνδρομή που προσπαθεί να σου πασάρει ο πΟΤΕ δεν είναι. Προσπαθούν με μούσια να σε βάλουν να αγοράσεις ότι πιο ασύμφορο υπάρχει αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα στο ADSL (η ΟΤΕΝΕΤ).

Για το δεύτερο ας βγάλει και η ΟΤΕΝΕΤ πακέτο κι ας μην περιμένει από τον πΟΤΕ να την προωθήσει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ckck20 ( 2 Οκτ. 2004 , 01:07)

 

Εκείνο που θα κάνω μάλλον είναι να παραγγείλω το Conn-X με μια συνδρομή Economy 1000 στα 10 ευρώ και μόλις όλα λειτουργούν να πάω να διακόψω τη συνδρομή και να βάλω από forthnet.

Δε νομίζω να υπάρχει τίποτα το μεμπτό σε αυτό, έτσι; :)

 

 

 

Θα βαλεις τον εαυτο σου σε αυτη τη διαδικασια για να γλυτωσεις 25 Ευρω?Με τη λογικη του οτι το μοντεμ κανει 85 χωρις κονεξ -10 της συνδρομης που θα πληρωσεις=25 Ευρω.

 

Τα χρηματα δεν ειναι λιγα,αλλα σκεψου οτι για ενα μηνα θα εχεις μονο 1000mb να χρησιμοποιησεις..

Link to comment
Share on other sites

Και σε αυτη τη περιπτωση προωθουν το δικο τους-θυγατρικο- προιον! Μη μου πειτε οτι πιστευετε πως η συνδρομη ειναι δωρο

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 2 Οκτ. 2004 , 01:10)

 

, η συνδρομή που προσπαθεί να σου πασάρει ο πΟΤΕ δεν είναι. Προσπαθούν με μούσια να σε βάλουν να αγοράσεις ότι πιο ασύμφορο υπάρχει αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα στο ADSL (η ΟΤΕΝΕΤ).

Για το δεύτερο ας βγάλει και η ΟΤΕΝΕΤ πακέτο κι ας μην περιμένει από τον πΟΤΕ να την προωθήσει.

 

 

Οπως ειπα και πιο πανω φυσικα και η συνδρομη ΔΕΝ ειναι δωρο.Ειναι κατι σαν τα προπληρωμενα λεπτα στα κινητα που τα αποκαλλουν ΔΩΡΟ. Με αυτη τη λογικη θα μπορουσε ο ΟΤΕ να πει οτι η προσβαση κανει 19.99+25(συνδρομη ΟΤΕΝΕΤ-τυχαιο νουμερο)=45 Ευρω και σας κανουμε ΔΩΡΟ την συνδρομη στο ιντερνετ,αφου εχεις πληρωσει ακριβοτερα τη προσβαση ή το πισι στο δικο μου παραδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι μόνο τα 25 ευρώ!

Η 3μηνη του οτε είναι 90ευρώ χωρίς φπα ενώ από forthnet 75(αν και με αορίστου πέφτει στα 60!).

Λογαριάζω ναπάρω τα 256 της φορθνετ που έχουν και προσφορά 120ευρώ χωρίς φπα για 10 μήνες!!!

Κάνε τη σύγκριση 90-3μήνες

120-10μήνες

Δε με ενδιαφέρει η ταχύτητα, μόνο το always on.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ckck20 ( 2 Οκτ. 2004 , 01:19)

 

Μα δεν είναι μόνο τα 25 ευρώ!

Η 3μηνη του οτε είναι 90ευρώ χωρίς φπα ενώ από forthnet 75(αν και με αορίστου πέφτει στα 60!).

Λογαριάζω ναπάρω τα 256 της φορθνετ που έχουν και προσφορά 120ευρώ χωρίς φπα για 10 μήνες!!!

Κάνε τη σύγκριση 90-3μήνες

120-10μήνες

Δε με ενδιαφέρει η ταχύτητα, μόνο το always on.

 

 

 

Εννοουσα να πας κατευθειαν στη φορθνετ οπου μακροπροθεσμα θα τα γλυτωσεις τα 35 Ευρω του μοντεμ(ηδη θα γλυτωσεις 10 ευρω απο τη συνδρομη της ποτενετ). :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ckck20 ( 2 Οκτ. 2004 , 01:19)

 

Μα δεν είναι μόνο τα 25 ευρώ!

Η 3μηνη του οτε είναι 90ευρώ χωρίς φπα ενώ από forthnet 75(αν και με αορίστου πέφτει στα 60!).

Λογαριάζω ναπάρω τα 256 της φορθνετ που έχουν και προσφορά 120ευρώ χωρίς φπα για 10 μήνες!!!

Κάνε τη σύγκριση 90-3μήνες

120-10μήνες

Δε με ενδιαφέρει η ταχύτητα, μόνο το always on.

 

 

Αν θες τη γνώμη μου πάρε το πολύ τετράμηνη σύνδεση γιατί αναμένεται πτώση τιμών πριν τα Χριστούγεννα.

Μη δένεσαι για 10 μήνες γιατί μετά θα κλαις αν πέσουν πολύ οι τιμές και δεις ότι με τα ίδια λεφτά μπορείς να πάρεις καλύτερη ταχύτητα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Hello. Σήμερα το πρωί πήγα στο OTEshop να ρωτήσω για το Conn-X .

Από ότι μου είπαν διατίθεται από σήμερα. Αλλά όμως έχει ένα μεγάλο μειωνέκτιμα θα πρέπει να κάνουμε μόνο συνδέσεις ΟΤΕ και όχι άλλης εταιρίας :angry: .

Κατά την γνώμη μου δεν αξίζει να αγοράσει κανείς αυτό το πακέτο :down: .

Εγώ είδη έκανα την αίτηση για ADSL μέσω internet. Και θα μου αποσταλεί το modem μέσω Courier :cool: .

Link to comment
Share on other sites

Paidia isxyei!Piga kai go simera na rotiso gia dsl stin kerkyra kai mou lene:

An pareis con-x prepei na agoraseis modem kai sindesi apo emas!!! TO episis tragiko einai oti ot pagio gia oxi con-x paketo einai xoris tin miosh tou 20% (!!!!!) diladi to pagio tou 384 paramenei stin dsl apli energopiisi 25 euros(xoris fpa enoeitai) Parolou afta mou eipan oti tous trexoun sta dikastiria (KAI KALA SAS KANOUN MOU..A!!!)kai oti apo 16 octiomvriou anamenetai na isxysei gia ola ta paketa dsl h meiosei tou 20% AFTA!!!! :wacko: :cry:

the afternoon knows,what the morning never suspected

 

 

 

http://www.play247.gr/images/Audio_Video_Players/ZEN_TOUCHthumb.JPG

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος I-DOL ( 5 Οκτ. 2004 , 11:19)

 

Paidia isxyei!Piga kai go simera na rotiso gia dsl stin kerkyra kai mou lene:

An pareis con-x prepei na agoraseis modem kai sindesi apo emas!!! TO episis tragiko einai oti ot pagio gia oxi con-x paketo einai xoris tin miosh tou 20% (!!!!!) diladi to pagio tou 384 paramenei stin dsl apli energopiisi 25 euros(xoris fpa enoeitai) Parolou afta mou eipan oti tous trexoun sta dikastiria (KAI KALA SAS KANOUN MOU..A!!!)kai oti apo 16 octiomvriou anamenetai na isxysei gia ola ta paketa dsl h meiosei tou 20% AFTA!!!! :wacko: :cry:

 

 

Ma....gia OLOUS isxuei h meiwsh apo 1 Oktovrh!! Exei vgalei o idios o OTE anakoinwsh malista! Sta dikasthria tous pane gia allo pragma (oti pasaroun thn aparadekth otenet - athemitos antagwnismos ).

Link to comment
Share on other sites

file mou kapoios....eimai katigoriimatikos se afto pou sou leo...O ypalilos tou ote mou to eipe...leei oti mexri tora an pareis conx apolamvaneis meiosi.den pairneis conx exei to pagio xoris miosi tou 20% kai pairneis doro ta **** mou!!! Ego skeftomai sovara na kano aitisi gia adsl in a box tis forthnet pou gamaei san prosfora,Perisotera nea avrio pou tha pao na tous spikaro dio fonienta!!! :)))

the afternoon knows,what the morning never suspected

 

 

 

http://www.play247.gr/images/Audio_Video_Players/ZEN_TOUCHthumb.JPG

Link to comment
Share on other sites

Φίλε I-DOL, οι τιμές στο oteshop.gr είναι οι μειωμένες εδώ και πολλές μέρες στις συνδέσεις χωρίς Conn-X. Δε μπορεί να έχουν άλλη τιμή στο oteshop και να χρεώνουν με άλλη τιμή. Αυτό που ίσως να έγινε (και όντως έγινε) είναι να μην πρόλαβε να μπει η μείωση στους λογαριασμούς Οκτωβρίου και να αφαιρεθεί από τον επόμενο. Πάντως η μείωση ισχύει για ΟΛΕΣ τις συνδέσεις, ανεξαρτήτως Conn-X.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...