Jump to content

Conn-X: Ο ΟΤΕ ρίχνει τις τιμές του ADSL!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tespa den tha asxolitho allo me to thema tou conx...Se kamia 10 meres ego tha xtipiso to Adsl in a box tis forthnet giati simferei(parolou ta mikra meionektimata tis na min exeis tin dinatotita na kratiseis tin grami meta apo 3 mines an den sinexiseis stin forthnet)H energopoihsh thelei 1 mera :))))

the afternoon knows,what the morning never suspected

 

 

 

http://www.play247.gr/images/Audio_Video_Players/ZEN_TOUCHthumb.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος I-DOL (11 Οκτ. 2004 , 13:39)

 

tespa den tha asxolitho allo me to thema tou conx...Se kamia 10 meres ego tha xtipiso to Adsl in a box tis forthnet giati simferei(parolou ta mikra meionektimata tis na min exeis tin dinatotita na kratiseis tin grami meta apo 3 mines an den sinexiseis stin forthnet)H energopoihsh thelei 1 mera :))))

 

 

Μικρά; :eek:

Άσε το ότι δίνει USB modem:down:.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σπαταλά πολλούς πόρους από το σύστημά σου, πρέπει να κάνεις σύνδεση σαν να είχες dial-up και δεν κατανέμει τη σύνδεση σε περισσότερους από έναν υπολογιστές.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (13 Οκτ. 2004 , 23:24)

 

πρέπει να κάνεις σύνδεση σαν να είχες dial-up και δεν κατανέμει τη σύνδεση σε περισσότερους από έναν υπολογιστές.

 

αυτό είναι θέμα του modem έτσι; ;) γιατί αν έχεις router και το συνδέσεις με usb (για παράδειγμα το speedtouch 530i) τότε μια χαρά χωρίς dialup μπαίνει!

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (14 Οκτ. 2004 , 04:24)

 

αυτό είναι θέμα του modem έτσι; ;) γιατί αν έχεις router και το συνδέσεις με usb (για παράδειγμα το speedtouch 530i) τότε μια χαρά χωρίς dialup μπαίνει!

 

 

O 530i δεν είναι router; :confused:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

koita to pc den tha kleinei-exo arketa dinato pc-exo mono ena pc ara to routing den me endiaferei! TO mono pou me endiaferei apo to USB modem einai na mhn me kanei dicsonect (tha me kanei???) filiika panta rotontas...

:)

the afternoon knows,what the morning never suspected

 

 

 

http://www.play247.gr/images/Audio_Video_Players/ZEN_TOUCHthumb.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

"Ο ΟΤΕ ρίχνει τις τιμές του ADSL! "

 

Συγνωμη ρε παιδια, αλλα που την ειδατε τη ρημαδομειωση;;;;

 

α. ΔΕΝ περιλαμβανει το κοστος ενεργοποιησης 41,29

β. ΔΕΝ περιλαμβανει το κοστος του modem

γ. 24,90 + 18% ΦΠΑ = 29,38 (= 23,48 για τη γραμμη + 5,78 για το internet (με ογκοχρεωση μετα το 1GB). Τα 5,78 μετα τις 31/5/05 θα γινουν 11,74).

 

Για περαστε απο ενα Oteshop για του λογου το αληθες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος I-DOL (15 Οκτ. 2004 , 15:43)

 

koita to pc den tha kleinei-exo arketa dinato pc-exo mono ena pc ara to routing den me endiaferei! TO mono pou me endiaferei apo to USB modem einai na mhn me kanei dicsonect (tha me kanei???) filiika panta rotontas...

:)

 

 

Σου απαντάω καθυστερημένα ότι έστω και έτσι ένας router είναι καλύτερη λύση, αλλά disconnects δε θα έχεις λόγω του usb (αν έχεις με αυτό θα είχες και με router).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα

 

Ενδιαφέρομαι για το conn-x

 

Θέλω όμως να έχω το conn-x,αλλά να διαλέξω να υπάρχει απεριόριστο κατέβασμα χωρίς χρονοχρέωση και ογκοχρέωση

 

Ξέρετε περίπου τι θα πληρώνω το μήνα?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 4 Ιαν. 2005 , 16:18)

 

Παιδιά καλησπέρα

 

Ενδιαφέρομαι για το conn-x

 

Θέλω όμως να έχω το conn-x,αλλά να διαλέξω να υπάρχει απεριόριστο κατέβασμα χωρίς χρονοχρέωση και ογκοχρέωση

 

Ξέρετε περίπου τι θα πληρώνω το μήνα?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

:)

 

 

Δε μπορώ να καταλάβω που μπερδεύεσαι.

http://www.oteshop.gr/home/adslconnx.htm

Είναι για 384/128 19,9 ο ΟΤΕ και 30,25 η ΟΤΕΝΕΤ.

Σύνολο 50,15 χωρίς ΦΠΑ. Βάλε και το ΦΠΑ... 59,18€ τα βγάζω το μήνα.

Είσαι σίγουρος ότι θέλεις να βάλεις πΟΤΕΝΕΤ; :alien:

Πάντως εννοείται ότι μεταξύ Alcatel/Intracom θα προτιμήσεις με 1000 Αlcatel.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 4 Ιαν. 2005 , 16:45)

Πάντως εννοείται ότι μεταξύ Alcatel/Intracom θα προτιμήσεις με 1000 Αlcatel.

Με την προϋπόθεση ότι θα έχει την "πολυτέλεια" της επιλογής μεταξύ των δύο. Προφανώς λόγω DSLAM σε κάποιες περιοχές το Oteshop δεν δίνει ως επιλογή το Speedtouch...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 4 Ιαν. 2005 , 16:45)

 

Δε μπορώ να καταλάβω που μπερδεύεσαι.

http://www.oteshop.gr/home/adslconnx.htm

Είναι για 384/128 19,9 ο ΟΤΕ και 30,25 η ΟΤΕΝΕΤ.

Σύνολο 50,15 χωρίς ΦΠΑ. Βάλε και το ΦΠΑ... 59,18€ τα βγάζω το μήνα.

Είσαι σίγουρος ότι θέλεις να βάλεις πΟΤΕΝΕΤ; :alien:

Πάντως εννοείται ότι μεταξύ Alcatel/Intracom θα προτιμήσεις με 1000 Αlcatel.

 

Δημήτρη εγώ έμπαινα στο site της otenet,και όχι στο oteshop!

 

Ναι είμαι σίγουρος για οτενετ!

 

Λοιπόν το πακέτο παιδιά τι λέει,έχει καλές οδηγίες?

 

Και όσον αφορά το modem έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τα alcatel και θα τα προτιμήσω!

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα...

χτες παρελαβα το σχετικο πακετο και περασα και γω επιτελους στην "αλλη διασταση" :p . για την ιστορια εκανα αιτηση μεσω internet την προηγουμενη τεταρτη, η γραμμη ηταν ετοιμη απο τη δευτερα αλλα καθυστερησε το πακετο λογω ελλειψης του modem(alcatel).

παμε στην ερωτηση τωρα. οταν εκανα την αιτηση εβαλα αναγκαστικά και 1 μηνα συνδρομη απο την otenet για να μπορεσω να συνεχισω τη διαδικασια. μεσα στο πακετο υπηρχε βεβαια ενα cd της otenet, χωρις ομως να υπαρχει καποια ενδειξη (κωδικος πελατη κτλ) που να δηλωνει οτι εχω καποια συνδρομη με την otenet. πηρα και τηλεφωνο και μου ειπαν απλα οτι αν θελω να ενεργοποιησω καποια συνδρομη να μπω στο site τους και να ακολουθησω τη γνωστη διαδικασια ενεργοποιησης. εγω δεν εκανα τιποτα απ΄αυτα και ζητησα ενα demo απο τη forthnet για να τη δοκιμασω, και τωρα ειμαι στο net με αυτο. σημερα ξαναπηρα τηλεφωνο και το adsl help desk του ΟΤΕ αλλα και την otenet και μου επιβεβαιωσαν οτι δεν υπαρχει και ουτε θα υπαρξει καποια χρεωση απο την otenet αν δεν ενεργοποιησω συνδρομη.

αν ισχυουν αυτα που λεω, τοτε ο μυθος conn-x και otenet που τοση φασαρια εχει γινει, δεν ισχυει. ειναι οντως ετσι? υπαρχει καποιος εδω που να εχει αντιστοιχη εμπειρια να μας το επιβεβαιωσει??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος psybill (12 Ιαν. 2005 , 17:06)

 

αν ισχυουν αυτα που λεω, τοτε ο μυθος conn-x και otenet που τοση φασαρια εχει γινει, δεν ισχυει.

Ισχύει γιατί το να δίνει ο ΟΤΕ με κάθε σύνδεση ΑDSL ένα CDάκι σύνδεσης ΟΤΕΝΕΤ δεν είναι και ότι καλύτερο για μια υγειώς ανταγωνιστική αγορά.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
εγω παρηγγειλα το conn-x πριν 20 μερες και δεν μου ειχε ερθει το κουτι και ηταν να πληρωσω 100 ευρω αλλα ακουσα στην τηλεοραση πως ο οτε το δινει τσαμπα τωρα, τους περνω λοιπον τηλεφωνο και τους λεω εκτος του οτι καθυστερησατε να μου το φερετε και το περιμενω ακομα θα το παρω και τσαμπα τωρα, μου λεει ο υπευθηνος 'δεν γινεται οταν το παραγγειλατε εσεις ηταν ακομη με 100 ευρω" ε του λεω " αφου δεν μου το φερατε ακομα εδω και 20 μερες το ξεπαραγγελνω και το παραγγελνω σημερα παλι απο την αρχη" τελικα συμβιβαστηκαν και μου το εστειλαν χθες αλλα δεν ξερει κανεις εδω να το συνδεει ελπιζω ενας φιλος που θα ερθει το βραδυ να εχει καμια ιδεα..
Link to comment
Share on other sites

Δίνουν γενικά τζάμπα το Conn-X ή μόνο το Conn-X με Jetspeed όπως βλέπω στο oteshop? Αν συμβαίνει το δεύτερο ο λόγος είναι ευνόητος... Όσοι μπορούν να επιλέξουν το speedtouch παίρνουν αυτό και έχει μείνει stock από jetspeed...
Link to comment
Share on other sites

εγω παρηγγειλα το conn-x πριν 20 μερες και δεν μου ειχε ερθει το κουτι και ηταν να πληρωσω 100 ευρω αλλα ακουσα στην τηλεοραση πως ο οτε το δινει τσαμπα τωρα, τους περνω λοιπον τηλεφωνο και τους λεω εκτος του οτι καθυστερησατε να μου το φερετε και το περιμενω ακομα θα το παρω και τσαμπα τωρα, μου λεει ο υπευθηνος 'δεν γινεται οταν το παραγγειλατε εσεις ηταν ακομη με 100 ευρω" ε του λεω " αφου δεν μου το φερατε ακομα εδω και 20 μερες το ξεπαραγγελνω και το παραγγελνω σημερα παλι απο την αρχη" τελικα συμβιβαστηκαν και μου το εστειλαν χθες αλλα δεν ξερει κανεις εδω να το συνδεει ελπιζω ενας φιλος που θα ερθει το βραδυ να εχει καμια ιδεα..

Γιατί δεν πας από κατάστημα OTE της περιοχής σου, και κάνεις παραγγελία και ταλαιπωρείσαι με τόσες μέρες?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Εβγαλε το Conn-x τρελλη προσφορα οπου με 50 ευρω παιρνεις 2+2=4 μηνες στα 384 kbps!!!. Δινουν επισης ενα USB μοντεμ + τελη ενεργοποιησης. Πολυ φτηνο. Το μονο κακο ειναι οτι σε υποχρεωνουν να μεινεις για αλλους δεκα μηνες στην Οτενετ.Αλλα αν τα κανεις ολα σουμα μου φαινεται πολυ φτηνο!!!! Αν εχει καποιος αλλος περισοτερεσ πληροφοριες ας γραψει....
Link to comment
Share on other sites

Τους πηρα τηλεφωνο κ μου το επιβεβαιωσαν.Ειναι 50 ευρω για 2 μηνες,κ μετα ειναι 25 ευρω το μηνα αλλους 4 μηνες.Το καλο ειναι οτι σε υποχρεωνει μονο για 2+4=6 μηνες 25 ευρω το μηνα κ μετα εισαι free.Και παλι πολυ καλη προσφορα ειναι...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

http://www.oteshop.gr/home/adslconnxprepaid.htm

 

einai 2 mhnes gia 45 euro h 75 me modem/router (den brhka pws na epileksw poio thelw!) Gia tous epomenous deka mhnes 22euro/mhna. Anarwtiemai an sta 22 auta euro perilambanontai ola h xreiazetai na plhrwneis extra thn dsl prosbash... Epishs h desmeush einai 6mhnh.

 

Kaneis pou na to dokimase?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...