Jump to content

Conn-X: Ο ΟΤΕ ρίχνει τις τιμές του ADSL!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, έχω το εξής πρόβλημα που ξεκίνησε από την Τρίτη το μεσημέρι. Ανοίγω το pc για να μπω ίντερνετ. Το πράσινο τριγωνάκι, ήταν κίτρινο και προσπαθούσε να συνδεθεί. Για αρκετή ώρα έμενε κίτρινο και δεν γινόταν κάτι.

 

Έκλεισα το pc και το ξανάνοιξα. Το πρόβλημα λύθηκε. Κάνω τη δουλεία μου και κλείνω το pc. Το βράδυ, το ανοίγω πάλι, αλλά αυτή τη φορά το τριγωνάκι ήταν κόκκινο, γινόταν κίτρινο και μετά ξανά κόκκινο. Δεν μπορούσε με τίποτα να γίνει η σύνδεση. 1 ώρα περίμενα και τελικά συνδέθηκε.

 

Την Πέμπτη, το βράδυ, πάλι τα ίδια. Το τριγωνάκι ήταν κόκκινο και κίτρινο, ποτέ όμως πράσινο. 2 ώρες έπρεπε να περιμένω. Τα ίδια και την Παρασκευή.

 

Το αποκορύφωμα ήταν το σημερινό όπου είχα ανοιχτό το pc από τις 2 το μεσήμέρι και μόλις πριν 15 λεπτά συνδέθηκε.

 

Το κουφό είναι ότι πάντα συνδέεται στη 1 το βράδυ.

 

Moυ έβγαινε κι ένα παραθυράκι, το οποίο δεν μπορώ να το καταλάβω διότι δεν έχω πειράξει καθόλου τις θύρες usb που έχω και πρώτη φορά μου παρουσιάζεται τέτοιο πρόβλημα.

 

http://img206.imageshack.us/img206/637/usbvd1.png

 

Μπορεί κάποιος να μου δώσει μια λογική εξήγηση;

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικά πες μας τι ταχύτητα σύνδεσης έχεις!Επίσης δοκίμασε να βγάλεις όλες τις usb συσκευές και άσε μόνο το modem να δούμε τι γίνεται!
Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα να γίνεται κάτι με τις γραμμές στην περιοχή σου και δεν μπορεί να συγχρονίσει η γραμμή.

Το είχα πάθει και εγώ πριν από κάποιο καιρό.

Πήρα τον ΟΤΕ τηλέφωνο και μου είπε ότι γίνονται εργασίες και για 3-4 μέρες θα έχω αυτό το πρόβλημα.όντως μετά από 3 μέρες το πρόβλημα διορθώθηκε.

Κάνε αύριο ένα τηλέφωνο στην εταιρέια να ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

geofromalimos, τα έβγαλα όλα, όμως το πρόβλημα παρέμεινε. Ευτυχώς σήμερα δεν περίμενα τόσες ώρες. Έχω την χαμηλότερη ταχύτητα, 768 :O

 

 

mariazap, κάτι τέτοιο υποψιάζομαι... Θα φροντίσω αύριο αν τρίξω στα δόντια στον πΟΤΕ :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

καλησπερα...!!!

Εχω μια απορια σχετικα με το conn-x στα 24ΜΒ ! ! !

 

ειμαι τωρα συνδρομητης στα 2ΜΒ και ενδιαφερομαι να βαλω στα 24ΜΒ...

η προσφορα που ισχυει με τα δωρα που δινει,ειναι μονο για νεους συνδρομητες η και για παλιους?!

 

στα 24ΜΒ ειναι 30€/μηνα δηλαδη 60€/2μηνο...!

και ειναι +35€/2μηνο το παγιο του ΟΤΕ?

δηλαδη 95€/2μηνο????

και αυτα τα 60€/2μηνο ειναι καθαρα?η εχει τιποτα κρυφες χρεωσεις?και ψιλα γραμματα??

 

 

και αυτο ειναι χωρις δωρεαν κλησεις προς σταθερα??

 

καλα τα λεω?

Σωστα??!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...