Jump to content

Samsung Galaxy S Duos 2 (S7582)


algedan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από χρήση 1 χρόνου και 4 μηνών, η μπαταρία φούσκωσε. Ακόμη φορτίζει, αλλά δεν το ρισκάρω.

1. Ξέρει κανεις τι τιμή να περιμένω για original μπαταρία;

2. Είναι λογικό να φουσκώνει μετά από 16 μήνες;

3. Φαντάζομαι ότι δε θα το καλύπτει η εγγύηση, ή μηπως το καλύπτει;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

 

Υ.Γ. μου βγάζει στην οθόνη κάτω αριστερά ένα τετραγωνακι που γράφει "Ασφαλής λειτουργία". Ξέρετε εαν έχει να κάνει με τη μπαταρία; Μπορώ να λάβω και να πραγματοποιήσω κλήσεις κανονικά.

Edited by laznokxd
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 242
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν υπάρχει εγγύηση μπορείς να πας στο μαγαζί που το πήρες και θα σου πουν! Και αν δεν το καλύπτει έχει 10-15 ευρώ η μπαταρία. Όσο για την ασφαλής λειτουργία μια φορά μου είχε ανοίξει έτσι και με μια επανεκκίνηση άνοιξε κανονικά. Δεν ξέρω αν οφείλεται σε κάτι σε σχέση με hardware αλλά είχε άνοιξε έτσι το κινητό μετά από κλείσιμο λόγο πτώσης.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Τελικά έκανα επανεκκίνηση και έφυγε το παραθυράκι. Σε κατάστημα Γερμανός μου είπαν γύρω στα 25 ευρώ για original μπαταρία, αλλά δεν την είχαν στο μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Τελικά έκανα επανεκκίνηση και έφυγε το παραθυράκι. Σε κατάστημα Γερμανός μου είπαν γύρω στα 25 ευρώ για original μπαταρία, αλλά δεν την είχαν στο μαγαζί.

Σκρουτζ! Τι Γερμανός ούτε για αστείο από εκεί να δώσεις αέρα ένα 10αρικο πάνω? Μακριά!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι τα ψιλοάγνωστα καταστήματα, έχοντας πέσει θύμα πριν πολλά χρόνια από 'γνωστό-γνωστού' κιόλας, με μπαταρία 'made in finland' και καλά για νοκια
Link to comment
Share on other sites

Σκρουτζ! Τι Γερμανός ούτε για αστείο από εκεί να δώσεις αέρα ένα 10αρικο πάνω? Μακριά!

Για μπαταρία και ειδικά Samsung θα πρότεινα είτε γνωστά καταστήματα τύπου Γερμανός, Public κλπ. ή ακόμα καλύτερα κάποιο από τα αναγνωρισμένα service της Samsung.

Όσο αυθεντική και αν λέει ή δείχνει στην όψη στη πλειοψηφία των καταστημάτων στο skroutz, αν είναι δέκα ευρώ κάτω θα είναι απομίμηση, νόμος στις μπαταρίες.

Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία και ειδικά Samsung θα πρότεινα είτε γνωστά καταστήματα τύπου Γερμανός, Public κλπ. ή ακόμα καλύτερα κάποιο από τα αναγνωρισμένα service της Samsung.

Όσο αυθεντική και αν λέει ή δείχνει στην όψη στη πλειοψηφία των καταστημάτων στο skroutz, αν είναι δέκα ευρώ κάτω θα είναι απομίμηση, νόμος στις μπαταρίες.

Όσα χρόνια έχω κινητό δεν μου έχει τύχει ποτέ να χρειαστεί να πάρω μπαταρία. Είπα μακριά από Γερμανό και να δει στο σκρουτζ γιατί στον Γερμανό δεν παίρνω τίποτα από προϊόντα γιατί μπορείς να βρεις το ίδιο σε πολύ λιγότερα χρήματα. Γιαυτό και πρότεινα σκρουτζ.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κεντρικό κατάστημα Γερμανός και μου είπαν να πάρω τηλ τη σαμσουνγκ. Φεύγοντας, έπεσε το μάτι μου σε ένα μαγαζί με αξεσουάρ κινητών. Βρήκα μια μπαταρία 12 ευρω, οχι original, και ο τύπος μου είπε ότι εαν δε μου κάνει να τη φέρω πίσω με την απόδειξη. Θα τη δοκιμάσω για 1 βδομαδα κ βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά και μπράβο για την δουλειά και τις πληροφορίες που μας δίνεται! Θα ήθελα να ρωτήσω αν στο τηλέφωνο s7582 μπορώ να το κάνω remote control σε samsung tv όχι smart . Η τηλεόραση που έχω είναι η UE32J4100AWXXH. Έχω δοκιμάσει πολλά app αλλά είναιοόλα για smart tv και όλα μέσω wifi.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και μπράβο για την δουλειά και τις πληροφορίες που μας δίνεται! Θα ήθελα να ρωτήσω αν στο τηλέφωνο s7582 μπορώ να το κάνω remote control σε samsung tv όχι smart . Η τηλεόραση που έχω είναι η UE32J4100AWXXH. Έχω δοκιμάσει πολλά app αλλά είναιοόλα για smart tv και όλα μέσω wifi.

Για χρήση της συσκευής ως remote control χρειάζεται και θύρα για υπέρυθρες, hardware μέρος το οποίο δεν φαίνεται να έχει η συσκευή οπότε δυστυχώς γι'αυτό και δεν σου εμφανίζονται στο Play Store οι ανάλογες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προκειτε για ενα samsung galaxy duos 2 ..

S7582....και του εκανα ενα τεστ...για δειτε....

 

http://s2.postimg.org/woa13cbh5/DSC_0048.jpg

 

http://s2.postimg.org/yve9r9grd/DSC_0049.jpg

 

Update οι φωτος

 

Μονο σε εμενα φαίνεται υψηλο το score???

Edited by truckman
Συνεχόμενα μυνήματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

με ποια ρομ είσαι έγω τώρα πέρασα την extreme καλή ρομ χωρίς ελληνικά .

καμία καλή με ελληνικά υπάρχει

αν ήταν δικό μου το κιν θα την κράταγα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά υπάρχει κάποιος οδηγός στα ελληνικά για root

για το GT-S7582?

(γιατι οταν με εστελνε ο πατερας μου αγγλικά εγω την κοπάναγα):lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

έχω το GT-S7580, δεν βρήκα νήμα και επειδή είναι παρόμοιο το γράφω εδώ.

Το home button δεν αποκρίνεται καλά ενώ στην αρχή ήταν μια χαρά. Ξέρετε αν φτιάχνει εύκολα με κάποιο τρόπο ή θέλει service;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σήμερα έκανα έλεγχο για αναβάθμιση και άρχισε να κατεβάζει ένα αρχείο 22 ΜΒ περίπου. Ξέρετε κάτι παραπάνω για την αναβάθμιση αυτή; (Θα πρέπει να πω ότι δεν έχω κάνει ποτέ αναβάθμιση).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλημερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, οταν ειμαι στην αρχικη οθονη του κινητου και παταω το back με βαζει στα email , πως μπορω να το βγαλω αυτο;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...
Καλησπέρα σε όλους. Μετά από χρήση 1 χρόνου και 4 μηνών, η μπαταρία φούσκωσε. Ακόμη φορτίζει, αλλά δεν το ρισκάρω.

1. Ξέρει κανεις τι τιμή να περιμένω για original μπαταρία;

2. Είναι λογικό να φουσκώνει μετά από 16 μήνες;

3. Φαντάζομαι ότι δε θα το καλύπτει η εγγύηση, ή μηπως το καλύπτει;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

 

Υ.Γ. μου βγάζει στην οθόνη κάτω αριστερά ένα τετραγωνακι που γράφει "Ασφαλής λειτουργία". Ξέρετε εαν έχει να κάνει με τη μπαταρία; Μπορώ να λάβω και να πραγματοποιήσω κλήσεις κανονικά.

 

Το ίδιο αντλήφθηκα κι εγώ εδώ και 10 μέρες , απλά επειδή η μπαταρία είναι 6 χρόνων , έχανε την δυναμή της , το είχα πάνω στο ρεύμα για να μπορώ να το λειτουργώ , θανατηφόρο πάντως το Viber και το Messenger , μια μπαταρία σε πολύ καλή κατάσταση , βγήκε σε 6 μήνες Off :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...