Jump to content

Samsung Galaxy S Duos 2 (S7582)


algedan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια να ρωτησω κατι θελω να παρω ζελατινα για το κινητακι,ηθελα να ρωτησω αν μπορουμε να παρουμε απο το προηγουμενο μοντελο απο το s duos 7562 μιας και ειναι ιδιες διαστασεις http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5876&idPhone2=4883 . τι λετε γινετε?γιατι τις βρισκω ποιο φτηνες!!το χει κανει κανεις??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 242
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδη το πεταω στη τσαντα και τσεπες και μαζι με κλειδια καμια φορα μια ζελατινουλα δεν ειναι κακο.εαν ειχε gorilla glass δε θα εβαζα αλλα τωρα νομιζω πως ναι.παρολα αυτα εαν γνωριζει κανεις εαν μπαινει απο το προηγουμενο μοντελο η το χει δοκιμασει κανεις ας μ πει,γιατι τις βρισκω πιο φτηνα!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πως θα κανω root το samsung s duos 2 GT 7582

 

δοκιμασε με το kingo android root

δες αν υποστηριζει την συσκευη σου

καλυτερα θα ηταν να απευθυνθεις και στο νημα της συσκευης σου για περισσοτερη βοηθεια

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει με το vroot και κολλάω λίγο πριν το τέλος μου ζητάει εναν κοδικό,και δεν ξέρω τη να βάλω

 

με το kingo δεν ζηταει τιποτα

αλλα δεν καταλαβαινω τι κωδικο μπορει να θελει?:worry:

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Το kingo δεν το κανει,με κατι αλλο;

 

δοκιμασε με το framaroot

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Πως θα δω εαν εκανα root; και πως θα ανεβάσω την ταχύτητα του επεξεργαστη.(μου εβγαλε ΟΚ στο root αλλα δεν την ταχυτητα την εχει εως 1200).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πριν απο 20 μερες αγορασα το κινητο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με την αποδοση του. Δεν εχει κολλησει καθολου ουτε σε εφαρμογες ουτε οταν ειμαι στο internet. Επισης στον τομεα gaming πολυ ικανοποιητικο το κινητο (παιζω το front line commando χωρις κανενα προβλημα). Τελος η μπαταρια του με εχει αφησει ευχαριστημενο με ελαχιστη χρηση μεσα στην ημερα μπορει να εχει μεινει ακομα και με 80%, και οταν του πινω το αιμα με παιχνιδια ομιλια internet κλπ, μενει γυρω στο 10-30%. Κατι που με εχει ξενερωσει λιγο ειναι οτι οταν ανοιγω ειτε τον browser ειτε κλειδωνω το κινητο με το power button δεν υπαρχουν animations, δηλαδη δεν ειναι ομαλη η μεταβαση του κινητου απο την αρχικη οθονη σε lock screen. Μονο αυτο μου εχει μεινει, κατα τα αλλα απολυτα ικανοποιημενος :)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι θελω να παρω ζελατινα για το κινητακι,ηθελα να ρωτησω αν μπορουμε να παρουμε απο το προηγουμενο μοντελο απο το s duos 7562 μιας και ειναι ιδιες διαστασεις http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5876&idPhone2=4883 . τι λετε γινετε?γιατι τις βρισκω ποιο φτηνες!!το χει κανει κανεις??

 

 

Ιδιες ειναι με το παλιο κ οι ζελατινες κ οι θηκες...

Link to comment
Share on other sites

Πως θα δω εαν εκανα root; και πως θα ανεβάσω την ταχύτητα του επεξεργαστη.(μου εβγαλε ΟΚ στο root αλλα δεν την ταχυτητα την εχει εως 1200).

 

λογικα θα εχει εγκαταστησει την εφαρμογη superuser

αλλα μπορεις να κανεις και το εξης

εγκατεστησε μια εφαρμογη που θελει root και δενς αν θα επιτρεωει στην εφαρμογη αυτη root δικαιωματα

βεβαια υπαρχουν και εφαρμογες που τεσταρουν αν η συσκευη ειναι root οπως αυτες

https://play.google.com/store/search?q=root%20checker&hl=el

 

οσο για τη συχνοτητα του επεξεργαστη θες custom kernel

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

ok σε ευχαριστω.για καποιο λογο για το απλο s duos ειναι ποιο φθηνες.οποτε περνω απο το προηγουμενο.
Καλησπερα, για τον αυτονοητο λογο οτι ειναι για το παλιο...

 

Εχουν μια διαφορα οι θηκες (ασυμαντη για μενα) : εκει που περνει καρτα μνημης στο καινουριο, με την παλια θηκη σε εκεινο το σημειο δεν εχει ανοιγμα... Ετυχε με το ειπε 1 γνωστος που του εδωσα θηκη απο το παλιο διοτι δεν ειχα απο το καινουριο... Επισης με ειπε οτι ειναι καλυτερα ετσι διοτι αν πεσει το κινιτο δε θα ανοιξει η θυρα με τυποτα... Οσο για το μεγεθος, εφαρμοζει τελεια (αναφερομε στις TPU/GEL)...

Edited by Tragos13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει καποιο προγραμμα που να δειχνει οταν εχουμε καποια αναπαντητη?Να αναβοσβηνουν π.χ.τα πληκτρα αφης.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κατάφερα και έχασα 2 κινητά GT-B5512 μέσα σε ένα χρόνο :angry: και ψήνομαι για το συγκεκριμένο κινητό. Επειδή μου μείνανε 3-4 μπαταρίες από τα Β-5512, είναι συμβατές με το Samsung Galaxy S Duos 2; 3,7V 1350 mAh.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα που να δειχνει οταν εχουμε καποια αναπαντητη?Να αναβοσβηνουν π.χ.τα πληκτρα αφης.

 

βαλε το noled ειναι παρα πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους, καλό μήνα!

 

έχω ενα θέμα με το κινητό μου χτες μου ζήτησε αναβάθμιση το λογισμικό και του έκανα έχω το Samsung Galaxy S Duos 2 (S7582) ΕU, απο χτες και όταν έρχεται μήνυμα αλλά και όταν μου κάνουν κλήση μαζί με το ήχο μου ακούγεται και μια φωνή που λέει στα ξένα το νούμερο και είναι πολύ εκνευριστικό :mad: μου έρχεται να το σπάσω γιατί δεν βρίσκω πως να το βγάλω έχει κανένας καμία ιδέα?? αυτο μου το έκανες εξαρχής στα μνμ αλλά εκει δεν στέλνω δεν με έκαιγε τόσο αλλά στην κλήση είναι :X:X:X

 

Σας ευχαριστώ εξαρχής

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στις ρυθμίσεις στη Προσβασιμότητα μήπως βρεις κάποια επιλογή τικαρισμένη που δεν θα έπρεπε να είναι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχει παρατηρησει κανεις ενεργοποιωντας την λειτουργια 'μονιμη ενεργοποιηση και των 2 sim' να μην του ερχονται χαμενες κλησεις οταν ειναι κλειστο η εκτος δικτυου?
Link to comment
Share on other sites

στην προσβασιμότητα??? δεν βρίσκω κάτι τέτοιο :O

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψάξε στις ρυθμίσεις στη Προσβασιμότητα μήπως βρεις κάποια επιλογή τικαρισμένη που δεν θα έπρεπε να είναι.

 

το βρήκα σε ευχαριστώ πολύ! ήταν στις ρυθμίσεις -> η συσκευη μου ->λειτουργία hands free

 

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...