Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι, με το που περνάς custom recovery το KNOX γίνεται 1.

 

κολλάει στο 'samsung', το άφησες αρκετή ώρα;;; το 1ο boot αργεί γενικά.

εχει κολλησει εδω και 30'.Ειναι φυσιολογικο αυτο;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει κολλησει εδω και 30'.Ειναι φυσιολογικο αυτο;

 

Πρώτο boot είναι συνήθως από 10' μέχρι 40' πάνω-κάτω αν θυμάμαι καλά.

 

Μη σε αγχώνουν όποια θέματα έχεις, η συσκευή είναι ακόμα ζωντανή. Αν δεν επανέλθει, περνάς την official πάλι μέσω odin. Και μετά ξαναδοκιμάζεις για CM αν έχεις κουράγιο.

 

CM που λες ότι είχες πρόβλημα με το playstore είναι επειδή μάλλον δε φλάσαρες σωστή έκδοση.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι, είναι official το παραπάνω firmware? Δεν επηρεάζει ΚΝΟΧ και μπορεί να περαστεί με odin?

Εγώ έχω αυτό -Τ320ΧΧU1ΒΝΙ1- μπορείς να μου πείς τι είναι?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο boot είναι συνήθως από 10' μέχρι 40' πάνω-κάτω αν θυμάμαι καλά.

 

Μη σε αγχώνουν όποια θέματα έχεις, η συσκευή είναι ακόμα ζωντανή. Αν δεν επανέλθει, περνάς την official πάλι μέσω odin. Και μετά ξαναδοκιμάζεις για CM αν έχεις κουράγιο.

 

CM που λες ότι είχες πρόβλημα με το playstore είναι επειδή μάλλον δε φλάσαρες σωστή έκδοση.

 

Ευχαριστω πολυ και παλι φιλε μου.Περασα 2-3 φορες μεσω odin την Rom,αλλα παντα κολλουσε στο λογοτυπο για μεγαλο χρονικο διαστημα χωρις να γινεται τιποτα.Ξαφνικα ομως σκεφτηκα το εξης.Μπηκα μεσω στοκ recovery και εκανα wipe data/factory reset και ως εκ θαυματος ΔΟΥΛΕΨΕ.Τωρα κατεβαζω τα προγραμματα μου παλι.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι, είναι official το παραπάνω firmware? Δεν επηρεάζει ΚΝΟΧ και μπορεί να περαστεί με odin?

Εγώ έχω αυτό -Τ320ΧΧU1ΒΝΙ1- μπορείς να μου πείς τι είναι?

 

Ευχαριστώ

Ναι, από το sammobile τα firmware είναι official. Δεν πειράζουν το knox.

ΦΥΣΙΚΑ, οταν φλασαρεις ακομη και official roms, παντα μα παντα υπάρχει μια (πολύ μικρή) πιθανότητα να γράψει το knox.

Πολυ σπάνιο αλλά έχει αναφερθεί οτι έχει συμβεί σε χρήστες galaxy s5.

 

Οσο για το δικο σου firmware, εχει search engine στο sammobile. Βαλε τα 3 τελευταία γράμματα (χωρις το νουμερο) και θα σου βγαλει την rom και ποιας χώρας είναι.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ΦΥΣΙΚΑ, οταν φλασαρεις ακομη και official roms, παντα μα παντα υπάρχει μια (πολύ μικρή) πιθανότητα να γράψει το knox.

Πολυ σπάνιο αλλά έχει αναφερθεί οτι έχει συμβεί σε χρήστες galaxy s5.

Σε πολλά μοντέλα έχει γράψει....
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα ξέρεις καλύτερα, για να το λες.

Εγώ γνωρίζω για το SGS5 που το παρακολουθώ ότι υπήρξαν περιπτώσεις που έγραψε, ενώ φλασάρανε στοκ ρομ!:worry:

Επομένως, πάντα το ρίσκο υπάρχει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η μπαταρία μου και εμένα θέλει αλλαγή. Την μια φορτίζει μέχρι το 60% την άλλη μέχρι το 90% κτλ. Για να το στείλω στην smartec θα χω πρόβλημα που το έχω κάνει root?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η μπαταρία μου και εμένα θέλει αλλαγή. Την μια φορτίζει μέχρι το 60% την άλλη μέχρι το 90% κτλ. Για να το στείλω στην smartec θα χω πρόβλημα που το έχω κάνει root?

 

Αν έχει γράψει ο knox πολύ πιθανό να έχεις πρόβλημα,αλλιώς κάνε το πολύ-πολύ ένα unroot.Eγώ το είχα στείλει ρουταρισμένο αλλά με knox 0x0 στην smartec και δεν είχα κανένα πρόβλημα...Υπ'όψιν ότι οι μπαταρία έχει 1 χρόνο εγγύηση και όχι 2 σαν την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά μπαταρία έχει βγεί τελικά πολύ μάπα. Η νέα που πήρα από eBay, αν και original, ευτυχώς μέχρι στιγμής είναι άψογη. Ξανά βλέπω χρόνους 7-8 ώρες! Και από reboot ούτε δείγμα από την στιγμή που την πέρασα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά από σχεδόν 1 χρόνο, η μπαταρία μου άρχισε τα κόλπα.

 

Όλο το βράδυ στην πρίζα και πάει μέχρι 84%, σύν ότι αδειάζει με ταχύτερο ρυθμό από οτι πριν.

 

Κάνω το κολπάκι με την αποσύνδεση-σύνδεση της μπαταρίας ή αλλάζω μπαταρία να τελειώνουμε?

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Και καπου εδω κλαιμε με την Samsung http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6448989#post6448989

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και Μ, ε? Εντάξει πιο άθλια υποστήριξη απο της Σαμμυ δεν νομίζω να υπάρχει. Μιλαμε ουτε Κινέζικο απο το καλάθι, δηλαδή!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, επειδη εβαλα ote go και πρεπει να κανω unroot γιατι αλλιώς δεν παιζει, μπορει να με βοηθήσει κάποιος με τη διαδικασία?

Δεν εχει γραψει ο knox, εκανα μονο greenify τα άχρηστα apps αλλα και αυτο πολυ καιρο πριν με τη βοηθεια φιλου και δεν θυμαμαι πως.

Επισης Θα ήθελα να μην χρειαστεί να κανω factory reset γιατι εχω επανω business applications τα οποια δεν μπορω να ξαναπερασω ευκολα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια πρεπει να το κανετε unroot για να παιξει tv go;

Εγώ εχω το tab S2 και μια χαρα βλεπω tv go χωρις να κανω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ετσι μονο λειτουργει η εφαρμογη του ote tv.

 

Αυτό συμβαίνει μόνο στο συγκεκριμένο μοντέλο;

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν ειναι θεμα συσκευης, ειναι θεμα εφαρμογης. Το ιδιο ισχυει πχ και για την εφαρμογη e-banking της εθνικης τραπεζας. Δεν λειτουργει σε ρουτ συσκευες.
Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα λίγο ανάποδα...κατάλαβα ότι πρέπει να κάνεις root για να δεις ote tv go..τωρα που το εκανες πιο συγκεκριμένο το ξεκαθάριασα...λεω και γω χωρις να πειραξω τιποτα λειτουργισε..
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν ειναι θεμα συσκευης, ειναι θεμα εφαρμογης. Το ιδιο ισχυει πχ και για την εφαρμογη e-banking της εθνικης τραπεζας. Δεν λειτουργει σε ρουτ συσκευες.

 

Note 4 με custom rom και δουλεύει κανονικά η εφαρμογή της εθνικής. Ζητάει και δικαιώματα superuser μάλιστα. Ο ΟΤΕ δεν δουλεύει σε root συσκευές ούτε με hide my root εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Note 4 με custom rom και δουλεύει κανονικά η εφαρμογή της εθνικής. Ζητάει και δικαιώματα superuser μάλιστα. Ο ΟΤΕ δεν δουλεύει σε root συσκευές ούτε με hide my root εφαρμογές.

Ωπ για πες πως το εκανες? Γιατι εμενα στο νοτε2 με καστομ ρομ δεν εγκαθισταται. Στο στοκ νοτε4 εγκατασταθηκε κανονικα μονο του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...