Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένω να βγάλουν ανακοίνωση οτι επήδησαν την 5.1.1 και πανε κατευθείαν στην 6 όπως έκαναν στο S5.

 

Απο pending -> πήγε ενα βημα πισω testing.

 

:lol::dash:

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σου πω, εάν πηδησουν την 5.1.1 δεν θα με χαλάσει. Εμας με το 8αρι μην πηδ..... Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

στο 8αρι αναφερομαι.. το οτι θα πάρουμε νεα έκδοση λογικά θα παρουμε... τώρα πότε;;; εδώ που φτάσαμε κι εγώ θα προτιμούσα να περναμε την 6αρα μια και καλή αλλα με την sammy δε ξέρεις τι σου ξημερωνει :p
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Πώς και δεν εχει γινει καμια αναφορα στο kingroot εδω? Δεν πιανει? Ειδα στο xda στο 12αρι κανει ροοτ χωρις να τριπαρει το knox... Για το 8αρι γνωριζετε τπτ?(σχετικα με το kingroot παντα)

 

@lefteriz, ναι τον γνωριζω αυτον το τροπο ;)

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Πηδάει την 5.1 για να μας δώσει την 6; μακάρι.για να δούμε;.γιατί η Samsung δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοια.
Link to comment
Share on other sites

στο 8αρι κανουμε ροοτ με παλαιοτερο kernel και toweroot χωρις να γραψει ο knox

 

Αυτό ισχύει σε όλα τα samsung με snapdragon ή μόνο στο tabletάκι μας?

Επίσης, αν έχει lolipop γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω αποκλειστικά για το 8.4 wifi-only με snapdragon 800αρι επεξεργαστή και ΚΙΤ ΚΑΤ.

 

lolipop δεν έχει βγεί ακόμη, οπότε... κατσε να βγει με το καλό και βλεπουμε και το ροοτ :D

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω αποκλειστικά για το 8.4 wifi-only με snapdragon 800αρι επεξεργαστή και ΚΙΤ ΚΑΤ.

 

lolipop δεν έχει βγεί ακόμη, οπότε... κατσε να βγει με το καλό και βλεπουμε και το ροοτ :D

Το root στην 5.1.1 δεν είναι τόσο απλό ,χρειάζεται permissive kernel ,το toweroot Δεν δουλεύει ...γενικά για knox =0 για τώρα αδύνατο...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8 μήνες χρήσης, εμφάνισε κι εμένα το bug με την μπαταρία.

Το έβαλα να φορτίσει το βράδυ με 6% και το πρωί φόρτιζε ακόμα στο 3%.

Έκανα επανεκκίνηση και έδειξε 67% για μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να πάει στο 10.

Το καλό είναι ότι μένω δίπλα στη Smartec!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8 μήνες χρήσης, εμφάνισε κι εμένα το bug με την μπαταρία.

Το έβαλα να φορτίσει το βράδυ με 6% και το πρωί φόρτιζε ακόμα στο 3%.

Έκανα επανεκκίνηση και έδειξε 67% για μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να πάει στο 10.

Το καλό είναι ότι μένω δίπλα στη Smartec!

 

Όταν το πας στην Smartec ενημέρωσέ μας αν σου χρέωσαν, κάποιος έλεγε μερικές σελίδες πριν για 20 ευρώ αν ισχύει ότι απλώς βγάζουν και βάζουν πίσω τα καλώδια της μπαταρίας. Πάντως το δικό μου μπαίνει στον 14ο μήνα και ουδέποτε αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα. Ακόμα δηλαδή και χτύπα ξύλο.

 

Κι ένα γενικό ερώτημα, η μπαταρία είναι τελικά μέσα στη δίχρονη εγγύηση ή μόνο για ένα χρόνο;

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια μπαταρία από smartec 19,80 αν θυμάμαι καλά. Άντε να το ξανά πω. Δεν είναι Bug. Η μπαταρία τα εφτυσε . Να πω εδώ ότι δεν χρεώθηκα εργασία γιατί μου άλλαξαν και οθόνη μέσα στην εγγύηση. Οπότε μπορεί να πάει πιο πάνω. Η μπαταρία έχει μόνο ένα χρόνο εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Μολις αλλαξα μπαταρία στο 8αρι. 19 ευρω απο ebay πλευρά. Ενα εχω να πω. Το ασημί πλαστικό γυρω - γύρω ειναι απαράδεκτο. Ούτε απο ζυμάρι να ήταν. Με πλαστικό εξωλκεα και πλαστική πένα και πάλι σε 2 σημεία φαίνεται ζουλιγμενο!

Δεν υπάρχει δηλαδή!

 

Κατα τα άλλα την τερματίζω γιατι ειναι στο 58% και την βάζω για τον πρώτο κύκλο της. Αντε να ξεμπερδέψω απο τα reboot που ειχαν γινει πλεον αηδία.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μολις αλλαξα μπαταρία στο 8αρι. 19 ευρω απο ebay πλευρά. Ενα εχω να πω. Το ασημί πλαστικό γυρω - γύρω ειναι απαράδεκτο. Ούτε απο ζυμάρι να ήταν. Με πλαστικό εξωλκεα και πλαστική πένα και πάλι σε 2 σημεία φαίνεται ζουλιγμενο!

Δεν υπάρχει δηλαδή!

 

Κατα τα άλλα την τερματίζω γιατι ειναι στο 58% και την βάζω για τον πρώτο κύκλο της. Αντε να ξεμπερδέψω απο τα reboot που ειχαν γινει πλεον αηδία.

 

Να ρωτήσω κάτι - μια και είδα μιλάς για reboot- Έχω θέμα με reboot εδώ και κάποιους μήνες στο 8άρι που έχω.

Το έχω root με towel root και μετά απο κάποιες αναβαθμίσεις που έκανα σε κάποια προγράμματα άρχισαν τα reboot, κυρίως κατά το browsing.

Υπάρχει περίπτωση να είναι απο μπαταρία? Σημειωτέον ότι έχω ανοίξει και έχω κάνει το κόλπο με τη μπαταρία γιατί κάποια στιγμή δεν φόρτιζε 100% και τώρα είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι - μια και είδα μιλάς για reboot- Έχω θέμα με reboot εδώ και κάποιους μήνες στο 8άρι που έχω.

Το έχω root με towel root και μετά απο κάποιες αναβαθμίσεις που έκανα σε κάποια προγράμματα άρχισαν τα reboot, κυρίως κατά το browsing.

Υπάρχει περίπτωση να είναι απο μπαταρία? Σημειωτέον ότι έχω ανοίξει και έχω κάνει το κόλπο με τη μπαταρία γιατί κάποια στιγμή δεν φόρτιζε 100% και τώρα είναι οκ.

Αν φορτίζει κανονικά όπως λες η μπαταρία και είναι οκ, τότε 99% δεν είναι από εκεί το θέμα σου.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι - μια και είδα μιλάς για reboot- Έχω θέμα με reboot εδώ και κάποιους μήνες στο 8άρι που έχω.

Το έχω root με towel root και μετά απο κάποιες αναβαθμίσεις που έκανα σε κάποια προγράμματα άρχισαν τα reboot, κυρίως κατά το browsing.

Υπάρχει περίπτωση να είναι απο μπαταρία? Σημειωτέον ότι έχω ανοίξει και έχω κάνει το κόλπο με τη μπαταρία γιατί κάποια στιγμή δεν φόρτιζε 100% και τώρα είναι οκ.

 

Το Knox σου κάνει τα reboot λογικά το έχεις απενεροποιησει από το supersu

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Το Knox σου κάνει τα reboot λογικά το έχεις απενεροποιησει από το supersu

Δεν μου εκανε για ενα 6μηνο και ξαφνικά του ήρθε, για ενα 6μηνο δουλευε ρολοι. Που ειναι στο supersu ο knox για να το τσεκαρω?

Παντως θυμαμαι οτι ειχα διαβάσει περι knox πριν το root κ δεν ειχα πειράξει τπτ.

Kαι στο app quarantine τα περι knox ειναι "ενεργα"

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τα reboot είναι συνεχόμενα ή αραιά και που; Εχεις προσέξει αν στα κάνει απο κάποιο ποσοστό της μπαταρίας και κατω;

Για παράδειγμα με 20-25% μπαταρία, μπες σε καποια σελίδα και γυρνα σε landscape και μετα σε portrait.

Αν σου κάνει reboot 99% είναι μπαταρία.

Αν σου μπαίνει σε reboot loop, 110% είναι μπαταρια. Εκείνη τη στιγμή (που ειναι σε loop) βάλε πάνω τον φορτιστή. Αν σηκωθεί κανονικά και γυρνάει κανονικά σε landscape/portrait τοτε 1000% είναι μπαταρια.

 

Αυτά ειναι ολα τα χαζα που μου εκανε, με το ποσοστό οσο παει να αυξάνεται. Ειχε φτάσει πλέον κατω απο 40% να κανει restart.

 

Συν βέβαια οτι ειχα χάσει σχεδον 2 ωρες sot.

 

Δες τι και αν ταιριάζει κατι με αυτά που έχεις εσυ και κρινε. Root δεν ειχα κάνει, τον knox ομως τον ειχα κλείσει. (Όπως τον εχω και τωρα κλειστο).

 

Μετα την αλλαγή της μπαταρίας εννοείται οτι πλεον δεν υπάρχει πρόβλημα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τα reboot είναι συνεχόμενα ή αραιά και που; Εχεις προσέξει αν στα κάνει απο κάποιο ποσοστό της μπαταρίας και κατω;

Για παράδειγμα με 20-25% μπαταρία, μπες σε καποια σελίδα και γυρνα σε landscape και μετα σε portrait.

Αν σου κάνει reboot 99% είναι μπαταρία.

Αν σου μπαίνει σε reboot loop, 110% είναι μπαταρια. Εκείνη τη στιγμή (που ειναι σε loop) βάλε πάνω τον φορτιστή. Αν σηκωθεί κανονικά και γυρνάει κανονικά σε landscape/portrait τοτε 1000% είναι μπαταρια.

 

Αυτά ειναι ολα τα χαζα που μου εκανε, με το ποσοστό οσο παει να αυξάνεται. Ειχε φτάσει πλέον κατω απο 40% να κανει restart.

 

Συν βέβαια οτι ειχα χάσει σχεδον 2 ωρες sot.

 

Δες τι και αν ταιριάζει κατι με αυτά που έχεις εσυ και κρινε. Root δεν ειχα κάνει, τον knox ομως τον ειχα κλείσει. (Όπως τον εχω και τωρα κλειστο).

 

Μετα την αλλαγή της μπαταρίας εννοείται οτι πλεον δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Tα restart δεν είναι συνεχόμενα είναι 1ή2 το πολύ και αυτό αν το έχω κανα 2ωρο στα χέρια το tablet- και μονο στο browsing (άλλωστε δεν κάνω και κάτι άλλο, σπάνια παίζω παιχνίδια όπου όμως δεν μου κάνει τίποτα).

Δεν κάνει τίποτα κατά την αλλαγή landscape portrait αν και να είμαι ειλικρινής μόνο portrait δουλεύω στο internet

H μπαταρία δεν παίζει ρόλο πάντως όποτε να 'ναι κάνει restart άσχετα με το πόσο μπαταρία έχει

Link to comment
Share on other sites

Tα restart δεν είναι συνεχόμενα είναι 1ή2 το πολύ και αυτό αν το έχω κανα 2ωρο στα χέρια το tablet- και μονο στο browsing (άλλωστε δεν κάνω και κάτι άλλο, σπάνια παίζω παιχνίδια όπου όμως δεν μου κάνει τίποτα).

Δεν κάνει τίποτα κατά την αλλαγή landscape portrait αν και να είμαι ειλικρινής μόνο portrait δουλεύω στο internet

H μπαταρία δεν παίζει ρόλο πάντως όποτε να 'ναι κάνει restart άσχετα με το πόσο μπαταρία έχει

Πολλές φορές υπεύθυνες για restarts είναι διαφορές εφαρμογές. Δοκίμασε με έναν άλλο browser να δεις αν στο κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Tα restart δεν είναι συνεχόμενα είναι 1ή2 το πολύ και αυτό αν το έχω κανα 2ωρο στα χέρια το tablet- και μονο στο browsing (άλλωστε δεν κάνω και κάτι άλλο, σπάνια παίζω παιχνίδια όπου όμως δεν μου κάνει τίποτα).

Δεν κάνει τίποτα κατά την αλλαγή landscape portrait αν και να είμαι ειλικρινής μόνο portrait δουλεύω στο internet

H μπαταρία δεν παίζει ρόλο πάντως όποτε να 'ναι κάνει restart άσχετα με το πόσο μπαταρία έχει

Δες εδώ για να καταλάβεις τι λέω για restart και αλλα χαζά:

 

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αντε, επιτέλους, μετά απο μερικους κύκλους, ολα back to normat. Ξανά πιάσαμε και τις 7-7.5 ώρες sot!

Reboot? Ουτε ένα, ολες αυτές τις μέρες.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και εγω εχω προβλημα με την μπαταρια. Ξερετε κανενα site οπου μπορω να την αγορασω και να την αλλαξω μονος μου? Εχω την δυνατοτητα να παρω και απο εξωτερικο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και εγω εχω προβλημα με την μπαταρια. Ξερετε κανενα site οπου μπορω να την αγορασω και να την αλλαξω μονος μου? Εχω την δυνατοτητα να παρω και απο εξωτερικο.

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=131597837996&alt=web

 

Αυτην πηρα εγω. Ειναι original και την πέρασα ο ιδιος. Ολα καλά. Κανενα πρόβλημα.

Και ηρθε και πολυ γρήγορα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...