Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανα νέο με την αναβάθμιση του Lolipop?

Την περιμένω για να κάνω restore factory settings, επείγομαι:(:(

 

Τα έχουμε ξαναπεί πολλές φορές, συμβουλευόμαστε αυτό

http://samsung.youmobile.org/

που βέβαια τώρα δεν μας δίνει τον χρονικό ορίζοντα για την αναβάθμιση.

 

Τώρα τι είναι αυτό που επείγει, αν έχεις κάποιο πρόβλημα που απαιτεί το reset, δεν καταλαβαίνουμε. Γιατί δεν κάνεις τώρα το reset και μια που μάλλον θ' αργήσει λιγάκι να μας έρθει η 5.1 το ξανακάνεις τότε;

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε ξαναπεί πολλές φορές, συμβουλευόμαστε αυτό

http://samsung.youmobile.org/

που βέβαια τώρα δεν μας δίνει τον χρονικό ορίζοντα για την αναβάθμιση.

 

Τώρα τι είναι αυτό που επείγει, αν έχεις κάποιο πρόβλημα που απαιτεί το reset, δεν καταλαβαίνουμε. Γιατί δεν κάνεις τώρα το reset και μια που μάλλον θ' αργήσει λιγάκι να μας έρθει η 5.1 το ξανακάνεις τότε;

 

Μου κάνει συνεχόμενα restart και σαν εύκολη λύση σκέφτηκα το reset. Επίσης θέλω να βάλω το ΟΤΕ onthe go οπότε θεώρησα οτι πρέπει να γίνουν όλα μαζί και αν συνδυαζόταν με αναβάθμιση θα ήταν το ιδανικό. Όμως δεν το βλέπω να συμβαίνει οπότε.....

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει συνεχόμενα restart και σαν εύκολη λύση σκέφτηκα το reset. Επίσης θέλω να βάλω το ΟΤΕ onthe go οπότε θεώρησα οτι πρέπει να γίνουν όλα μαζί και αν συνδυαζόταν με αναβάθμιση θα ήταν το ιδανικό. Όμως δεν το βλέπω να συμβαίνει οπότε.....

 

Οι επανεκινησεις ειναι απο μπαταρια φιλε μου. Το κανει και σε μενα, οταν πεφτει η μπαταρια κατω απο 40%.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχα πει και εγώ αλλα ο φίλος το απέκλεισε (σχεδόν).

Είναι γνωστό πρόβλημα αυτό, συν βέβαια το "κόλλημα" της μπαταριας στην φόρτιση.

Σε γενικές γραμμές η μπαταρία του βγήκε προβληματική. Τώρα αυτή που πήρα από ebay να δουμε τι θα βγεί γιατί και αυτή original είναι.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχα πει και εγώ αλλα ο φίλος το απέκλεισε (σχεδόν).

Είναι γνωστό πρόβλημα αυτό, συν βέβαια το "κόλλημα" της μπαταριας στην φόρτιση.

Σε γενικές γραμμές η μπαταρία του βγήκε προβληματική. Τώρα αυτή που πήρα από ebay να δουμε τι θα βγεί γιατί και αυτή original είναι.

Δεν το ειχα αποκλείσει, απλά δεν είχα κάποιο σημάδι οτι φταίει αυτή συγκεκριμένα, οπότε θεωρούσα οτι ευθύνεται κάτι άλλο.Το κόλλημα της φόρτισης το χα περάσει παλαιότερα και το χα φτιάξει με τον γνωστό τρόπο.

Κανα link για αγορά μπαταρίας από Ευρώπη παίζει μήπως? Για θέμα γρηγορότερης παραλαβής το ζητάω.

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια μπαταρία από smartec 19,80 αν θυμάμαι καλά. Άντε να το ξανά πω. Δεν είναι Bug. Η μπαταρία τα εφτυσε . Να πω εδώ ότι δεν χρεώθηκα εργασία γιατί μου άλλαξαν και οθόνη μέσα στην εγγύηση. Οπότε μπορεί να πάει πιο πάνω. Η μπαταρία έχει μόνο ένα χρόνο εγγύηση.

 

Μολις αλλαξα μπαταρία στο 8αρι. 19 ευρω απο ebay πλευρά. Ενα εχω να πω. Το ασημί πλαστικό γυρω - γύρω ειναι απαράδεκτο. Ούτε απο ζυμάρι να ήταν. Με πλαστικό εξωλκεα και πλαστική πένα και πάλι σε 2 σημεία φαίνεται ζουλιγμενο!

Δεν υπάρχει δηλαδή!

 

Κατα τα άλλα την τερματίζω γιατι ειναι στο 58% και την βάζω για τον πρώτο κύκλο της. Αντε να ξεμπερδέψω απο τα reboot που ειχαν γινει πλεον αηδία.

 

Δεν το ειχα αποκλείσει, απλά δεν είχα κάποιο σημάδι οτι φταίει αυτή συγκεκριμένα, οπότε θεωρούσα οτι ευθύνεται κάτι άλλο.Το κόλλημα της φόρτισης το χα περάσει παλαιότερα και το χα φτιάξει με τον γνωστό τρόπο.

Κανα link για αγορά μπαταρίας από Ευρώπη παίζει μήπως? Για θέμα γρηγορότερης παραλαβής το ζητάω.

Τες πα, no problem. Διάβασε τα δύο παραπανω ποστ. Θα σε βοηθησουν.

 

PS: Δεν την πήρα απο Ευρώπη αλλα ήρθε εξαιρετικά γρήγορα. Ισως ο πωλητής είχε αποθήκη στην Ευρώπη. Δεν έδωσα προσοχή ομως.

 

Θα την βρεις και απο Σκρουτζο-μαγαζο, εδω. Ρωτα ομως πρώτα στην smartec. Ισως σε καλύπτει και εγγύηση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα. Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας καθώς δεν γνωρίζω και πολλά πάνω στο θέμα. Μόλις έκανα root το PRO 8,4" με towelroot και odin 3.10 και όλα πήγαν καλά. Έχω μόνο το εξής θεματάκι. Συνέχεια μου βγάζει ειδοποίηση ότι εντοπίστηκαν μη εξουσιοδοτημένες ενέργειες και με προτρέπει να κάνω επανεκκίνηση. Πατώντας πάνω στην ειδοποίηση παρατεταμένα με πηγαίνει στο Knox notification manager κι από κει και πέρα δεν ξέρω τι να κάνω. Επίσης κάθε φορά που ανοίγω το Supersu μου λέει ότι εντοπίστηκε samsung knox και αν θέλω να τον απενεργοποιήσω. Τι πρέπει να κανω; Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα. Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας καθώς δεν γνωρίζω και πολλά πάνω στο θέμα. Μόλις έκανα root το PRO 8,4" με towelroot και odin 3.10 και όλα πήγαν καλά. Έχω μόνο το εξής θεματάκι. Συνέχεια μου βγάζει ειδοποίηση ότι εντοπίστηκαν μη εξουσιοδοτημένες ενέργειες και με προτρέπει να κάνω επανεκκίνηση. Πατώντας πάνω στην ειδοποίηση παρατεταμένα με πηγαίνει στο Knox notification manager κι από κει και πέρα δεν ξέρω τι να κάνω. Επίσης κάθε φορά που ανοίγω το Supersu μου λέει ότι εντοπίστηκε samsung knox και αν θέλω να τον απενεργοποιήσω. Τι πρέπει να κανω; Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σας.

 

Oταν το είχα ρουτάρει και εγώ με τον ίδιο τρόπο (πρίν πολύ καιρό) είχα απενεργοποιήσει τον KNOX όταν μου το ζήτησε το Supersu και δεν είχα κάποιο θέμα,οπότε όταν ανοιξεις το Supersu πες του να απενεργοποιήσει τον KNOX και πιστεύω ότι θα είσαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Oταν το είχα ρουτάρει και εγώ με τον ίδιο τρόπο (πρίν πολύ καιρό) είχα απενεργοποιήσει τον KNOX όταν μου το ζήτησε το Supersu και δεν είχα κάποιο θέμα,οπότε όταν ανοιξεις το Supersu πες του να απενεργοποιήσει τον KNOX και πιστεύω ότι θα είσαι ΟΚ

 

Τελικά αυτό φαίνεται να ήταν. Απενεργοποίησα το Knox μέσω Surersu και μέχρι στιγμής δεν μου έχει ξαναεμφανίσει το ίδιο μήνυμα. Θα το παρακολουθώ. Σ΄ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Το ταμπλετακι 8.4 είναι τελείως στοκ μαμά κατάσταση με την Κ.Κ όπως το αγόρασα πέρυσι τον Οκτώβριο. Είμαι καθόλα ευχαριστημενος, λειτουργία άψογη όπως την πρώτη μέρα. Τι λέτε αξίζει η μετάβαση στην λολιποπ? Δεν καίγομαι κιόλας ,έχω το lg-g2 στοκ μαμά κι αυτό με την λολιποπ κι ενώ σε πολλούς έχει κάτσει "στραβά " και παραπονιουνται για υψηλές θερμοκρασίες και κατανάλωση μπαταρίας σε εμένα τουλάχιστον είναι σούπερ.Θέλω να πω ότι μου αρέσει το περιβάλλον χρήσης της λολιποπ δεν θα θελα όμως σε καμία περίπτωση να θυσιαστεί η μπαταρία ή να αρχίσουν σκαλωματα στο ταμπλετ. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το ταμπλετακι 8.4 είναι τελείως στοκ μαμά κατάσταση με την Κ.Κ όπως το αγόρασα πέρυσι τον Οκτώβριο. Είμαι καθόλα ευχαριστημενος, λειτουργία άψογη όπως την πρώτη μέρα. Τι λέτε αξίζει η μετάβαση στην λολιποπ? Δεν καίγομαι κιόλας ,έχω το lg-g2 στοκ μαμά κι αυτό με την λολιποπ κι ενώ σε πολλούς έχει κάτσει "στραβά " και παραπονιουνται για υψηλές θερμοκρασίες και κατανάλωση μπαταρίας σε εμένα τουλάχιστον είναι σούπερ.Θέλω να πω ότι μου αρέσει το περιβάλλον χρήσης της λολιποπ δεν θα θελα όμως σε καμία περίπτωση να θυσιαστεί η μπαταρία ή να αρχίσουν σκαλωματα στο ταμπλετ. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

 

Γιατι πηρε λολιποπ το 8.4?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Oupsss νόμιζα πως είχε πάρει. ..παράξενο μου φαίνεται, Χίλια συγνώμη παιδιά
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με την Samsung μην σου φαίνεται τίποτα παράξενο!! :lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως πάει τελικά κατευθείαν στην 6 για δείτε. .... ;) http://techblog.gr/software/cyanogen-13-7-smartphones-and-tablets-marshmallow-8721/
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως πάει τελικά κατευθείαν στην 6 για δείτε. .... ;) http://techblog.gr/software/cyanogen-13-7-smartphones-and-tablets-marshmallow-8721/

 

Aπο που προκυπτει οτι μπορει να παει στην 6? Επειδη εβγαλε η Cyanogen? Eπισης δεν υπαρχει μονο το 8αρι, υπαρχει και το 10αρι με τον Exynos που εχουμε παρει καποιοι...

 

Εγω λεω απλα οτι οι ανθρωποι ειναι ΤΡΑΓΙΚΟΙ. Ουτε βιδα Samsung ξανα. Ηταν η πρωτη και η τελευταια φορα.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Aπο που προκυπτει οτι μπορει να παει στην 6? Επειδη εβγαλε η Cyanogen? Eπισης δεν υπαρχει μονο το 8αρι, υπαρχει και το 10αρι με τον Exynos που εχουμε παρει καποιοι...

 

Εγω λεω απλα οτι οι ανθρωποι ειναι ΤΡΑΓΙΚΟΙ. Ουτε βιδα Samsung ξανα. Ηταν η πρωτη και η τελευταια φορα.

Μια απο τα ιδια και εγω....ειναι τραγικη η Samsung στην περίπτωσή της αναβάθμισης της 4.4.2 σε τουλάχιστον 5.0 που θα έπρεπε να την βγαλουν, μόνο και μονο, για να διορθωθούν τα λαθη τους. Σταματησα επιπλέον να ασχολούμαι με αυτους τους αθλιους και δεν βλέπω ουτε τα διαφημιστικά τους επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites

Με τόσο καιρό που έχει περάσει, με ένα tablet που μόνο φτηνό δεν ήταν και χαμηλής κατηγορίας δε το λες, όπως

και με φτηνές δικαιολογίες που δίνουν τόσο καιρό για να δώσουν μια αναβάθμηση πέραν της 4.4.2 είναι το λιγότερο

γελοίοι και αναξιόπιστοι! Επειχηρήματα τύπου δεν θα πάρετε την 5.0 ετοιμάζουμε την 5.0.2, δεν μας έκαστε αυτή

σας ετοιμάζουμε την 5.1.1 κατευθείαν και τώρα τα ίδια (που δε πιστεύω πως ισχύει) για την 6.0 λες πολύ απλά το

γνωστό "αντε γεια!" Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και μερικές μέρες με πετάει εκτός από το wifi του σπιτιού μου (8.4 tab pro). Αυτό συμβαίνει κάθε 10 δευτερόλεπτα περίπου. Πριν δεν είχα κανένα πρόβλημα, ούτε έχω προσθέσει κάποια εφαρμογή. Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και μερικές μέρες με πετάει εκτός από το wifi του σπιτιού μου (8.4 tab pro). Αυτό συμβαίνει κάθε 10 δευτερόλεπτα περίπου. Πριν δεν είχα κανένα πρόβλημα, ούτε έχω προσθέσει κάποια εφαρμογή. Τι μπορώ να κάνω;

 

Δες στις Συνδέσεις πατώντας τις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά αν έχεις τσεκαρισμένη την επιλογή "πάντα" εκεί που λέει "Διατηρήστε ενεργοποιημένο το Wi-Fi". Κι επίσης να έχεις off τον χρονοδιακόπτη.

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/2015/11/25/samsung-uk-no-android-lollipop-update-for-the-galaxy-tab-pro-8-4/

Ορίστε και απο άλλο επίσημο σαιτ. Τώρα σίγουρα ξέρουμε. Και όπως ειπε και ενας φιλος πιο πριν:"ουτε βιδα απο Samsung":@

Edited by Alexandros2666
Link to comment
Share on other sites

Ούτε ενα update δηλαδή;;; απαραδέκτοι.

 

μου αναβάθμισαν τα κουτσουρεμενα Tab 4 που κυκλοφόρησαν κανα 3μηνο μετά το Tab pro, και τις 'ναυαρχίδες' Tab pro τις αφησε στο Κιτ κατ..

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελπίζω ότι δεν θα πάρουμε Lollipop γιατί θα πάμε απευθείας σε Marshmallow.

Eκτός και αν δεν κατάλαβα κάτι σωστά.

Διαφορετικά, όπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω...ούτε βίδα :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...